Пердета - 10

  • 49 788
  • 700
  •   1
Отговори
# 675
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
При майка ми са същите цветове. Тънкото перде е бяло към кремаво, но не е чисто, искрящо бяло. Плътното е синьо като цвета, който сте показала и който е като дивана при нея.

# 676
  • Мнения: 22 899
Сиво в синята гама, сиво в бежовата гама също.

# 677
  • Мнения: 681
Аз също бих се спряла на синеещо сиво. В много светъл тон. Ако харесвате по-екстравагантни решения, предлагам и жълто - биха били добра комбинация със синия диван (страхотен цвят между другото), а масата за мен е неутрална.

# 678
  • Мнения: 601
Може ли за съвет - какъв цвят перде + плътно перде би подхождало на син диван и фотьойл, маса цвят меден дъб и бяла секция
това са цветовете на дивана и масата


Ако стените са ви бели и нямате други цветни акценти аз бих комбинирала с пердета около цвета на масата или по-светли и бих сложила близки нюанси възглавници на дивана. Комбинацията с цвят горчица също ще внесе светлина и топлина, и малко артистичност. Сиво-сини пердета биха подхождали. Каквото и да правите добавяте подобен нюанс като възглавници, килим. Лично за мен най-уютно ще стане със земни естествени тонове около масата и дори керемидено.

Последна редакция: сб, 02 мар 2024, 21:46 от Di Soleil

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Горчицата и синьото съм ги мислила, доста интериори изгледах в такива комбинации, но ми са твърде цветни и съм сигурна, че бързо ще започнат да ме дразнят. Най вероятно ще заложа на беж или сивобежаво.
По семпличко явно най-добре ще ми пасне.

# 680
  • Мнения: 118
Здравейте, препоръчайте онлайн магазин или страница, от която бих могла да си поръчам завеси и да придобия максимална представа за цвета, защото от екран е много трудно това Laughing , а нямам възможност да обикалям по магазини.

# 681
  • Мнения: 11 623
Здравейте, препоръчайте онлайн магазин или страница, от която бих могла да си поръчам завеси и да придобия максимална представа за цвета, защото от екран е много трудно това Laughing , а нямам възможност да обикалям по магазини.
Каквото и да ти препоръчаме, ефект няма да има, защото всичко зависи от екрана, на който ще гледаш.  Също така и на най-добрите екрани, някои цветове, особено  в синьо-зелената гама, изглеждат по съвсем друг начин.
Предвид високата цена на завесите е най-добре да обиколиш. Все ще намериш време.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Аз си купих завеси от jysk. В Пловдив имаше добра оферта в един магазин (бяха по 20 лв), но и сега са на добра цена.
https://jysk.bg/za-prozoreca/gotovi-zavesi/neproziraschi-zavesi/ … adife-sivokafyava
https://jysk.bg/za-prozoreca/gotovi-zavesi/neproziraschi-zavesi/ … 300-kadife-rozova
Взех по 1 плюс да си нашия и интериорни възглавнички.
Много приличен вариант са тези завеси ако пасват като размер.
Пердета поръчах бял воал на едно момиче, което шие пердета.
От тему си поръчах закачалките за стена.
Сега въпросът е на какво разстояние от пода следва да се сложат тези закачалки?

# 683
  • Мнения: 3 302
Здравейте, препоръчайте онлайн магазин или страница, от която бих могла да си поръчам завеси и да придобия максимална представа за цвета, защото от екран е много трудно това Laughing , а нямам възможност да обикалям по магазини.
Честно, не разбрах замисъла на този пост - как ще придобиете максимална представа за цвета от онлайн магазин (препоръчан или не), след като това може да стане само чрез екран?

# 684
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 089
Сега въпросът е на какво разстояние от пода следва да се сложат тези закачалки?
Въпрос на вкус. Хващаш пердето с ръка и гледаш какво ти харесва.

# 685
  • Мнения: 707
Здравейте. Правя ремонт на селска къща. Какъв корниз ще ми препоръчате за тези два прозореца? Как ще е най-добре да бъде прехода в ъгъла?
Преди беше пластмасова релса на тавана, но не беше добре, защото стаите са много високи-2,80 м. И сега не ми се иска да са пак на тавана.

# 686
  • Мнения: 6 292
За мен така е най-красиво .



Излиза ми някакъв БГ сайт Габриела елеганс за такъв тип корниз

# 687
  • Мнения: 142
Здравейте,
Скоро някоя от вас поръчвала ли си е от Айко пердета? Доволни ли сте? За колко време ви го изработиха?
Ходихме по магазините, но 150 лв за 3 метра алуминиев корниз и още 600 поне за пердета - ми се струва много… Корнизът е 3-канален, но видях, че в Айко има за 70 лева.

# 688
  • Мнения: 3 302
Виж дали корнизът е от същия материал, разликата в цената понякога е от материал и качество, а в случая не е малка и вероятно не се касае за един и същ продукт.
Завеси от Айко не съм поръчвала, но пък и може да се справят добре, кой знае...скоро една баш шивачка така ми скъси пердетата, че ми призля, та не знам кой вече е за препоръка и кой не. 

# 689
  • Мнения: 6 293
Онзи ден питах. Един месец срок за шиене.
В Бриколаж - три дни, стига да си харесате нещо, избора не е грандиозен.

Общи условия

Активация на акаунт