Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 7

  • 27 749
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 369
Ние живеем в апартамент без тераса (имаме, но е от старите аристократични "тераси" Grinning) и преди опъвах сушилник в настоящата детска стая. Малко преди да се роди Яна си взехме комбинирана пералня със сушилня и се ПРЕРОДИХ! Grinning
Не искам повече в живота си да виждам простор и щипка. Grinning

Много рядко има проблем с някоя от дрешките. Обикновено на евтинджосите им се случва нещо. На Пепко панталоните най-редовно излизат с един по-къс крачол, ама... Те са за въргаляне, та ми е все тая.

# 721
  • Мнения: 1 266
Значи при мен втората фетална морфология е 4D. Док каза след като я направя да мина през нея, за да пуснем и изследванията. Както вече писах в моята болница е 120лв. прегледа, предполагам че и изследванията се плащат отделно.
За сушилня та-на другите две деца суша в сушилня, но неща с щампи и по-деликатни материи суша на терасата, за щастие е остъклена. Също много зависи каква е сушилнята, моята има много програми-дънки, ризи, деликатни, дори за вълна.

# 722
  • Мнения: 409
И аз съм с комбинирана пералня със сушилня поради липса на пространство. 😃
ММ ми стесни две тениски по същия начин, но те са грозна, евтина материя и в допълнение с неправилната програма, излязоха с размер за едногодишно. 😅

Според мене няма проблем да се сушат бебешките дрешки в сушилня, стига да се пускат правилните програми.

# 723
  • Мнения: 700
Благодаря момичета, прави сте от програмата ми е проблема😊Просто, ще разгледам коя е подходящата за дрешките на бебо и ще гледам да си набия в главата да ги пускам на нея, за са не ги съсипя....Нашата е много стар модел, купувана е втора ръка и въпреки това има всякакви програми.Но трябва и някой да завърти копчето 🤭

# 724
  • Мнения: 200
Цитат
Да правих, тогава беше среден риск 1:660.
Все още не съм била на 3D/4D. За амниоцентезта със чела доста лоши неща, а и самия факт, че подлагам бебо на риск ме насочва повече към пренатест. Дори и да е по скъпия вариант (макар че бих предпочела тези пари да ги дам за някои неща за бебо), за мен е по безопасен.
yanac Как мога да се свържа с професор Кременски?
Аз от БХС съм със средно висок риск (на 39 години съм), макар че на ехографа бебчето си е идеално. Д-р Михова ми обясни трите възможности - да се доверим на ехграфа и нищо да не правим, което ни дава 95% сигурност, че всичко е ок, да направим амниоцентеза, което е рискована манипулация и при 1:200 е със загуба на бебето, но пък е със 100% точност или да направим пренатест, който дава 99.8% точен резултат. С д-р Михова решихме да мине ранната фетална морфология в 16-18 г.с. да видим как са нещата и да решим на кой вариант се спираме. Още тогава за мен отпадна амниоцентезата, тъй като риска от нея е по-висок от този средно висок от БХС. Онзи ден бях на ранна фетална морфология, всичко на ехограф си е добре, в норми и т.н., но за наше спокойствие направихме и пренатест, резултат от който очакваме до края на другата седмица.
Това което мога да препоръчам е да имаш и второ мнение и евентуално да направиш пренатест.
При мен той е само за Даун и струваше 550 лв.
Успех!

# 725
  • Мнения: 2 029
На ФМ освен, че се вижда много по-добре самото бебче(за мен това е към графа бонус) по-важното е, че бебето се оглежда, измерва и буквално изследва много по-подробно. Измерват му се много части и органи, които на рутинния преглед при АГ според мен не се гледат, или поне аз не съм разбрала да го правят, а тези които мерят и споменават са доста по-малко.
Имаме комбинирана пералня със сушилня, защото нямаше къде да сложим и двата уреда и аз също не знам как съм живяла без тази екстра. То даже вече не го считам за екстра, ами за абсолютна необходимост. Joy
Аз се застраховам с по-голям номер детски дрехи и ако се свият, стават точен номер, а ако ли не, остават за след някой друг месец. Нашите дрехи повечето също ги суша, както и чаршафи и завивки. Сушилнята считам за полезна при отглеждането на бебе, защото от горещия въздух се дезинфекцират и подобни щуротии като гладене до припадък си го спестих с най-голямо удоволствие.

# 726
  • Мнения: 328
Писах ви по други теми, а забравих най-важната част. (Мозъка ми хич го няма вече 💁🏼♀) - снощи в 17+6 за първи път моята госпожица ми удари ритник... два дори! 😍 Както си лежах по гръб, а таткото спеше до мен, бум едно леко и ясно ритниче и хоп още едно. Побутнах бебка, ама на от сега с характер, никакъв отговор! 😁 Това бе най-великото усещане! Искам пак да си я усетяяя 😍

П.С. И аз съм със сушилня. До сега не се е случвало да ми свие нищо.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 17:20 от CardyR

# 727
  • Мнения: 935
Не всеки може да си позволи сушилня!

Не виждам някой да твърди обратното, та чак така назидателно да го пишеш. Тук сме за подкрепа, мнения и съвети, а не да си вдигаме нервите. Момичето търси мнение, в което няма нищо лошо!

goldfinch, аз нямам сушилня, но от приятелки съм чувала, че при подходяща програма и с въпросните топки за сушилня, няма проблем с дрешките. Може би бих пробвала все пак първо с 1-2 по-големи, та да не ме е яд, ако се свият.

# 728
  • Мнения: 398
На мен ми се породи един въпрос в главата към майчетата, които вече са имали бебчета.😊
Тъй като съм на лежащ режим ми забраниха домакинската работа.И вчера свекито любезно ми изпра дрехите и ги бухнала всички в сушилнята.В резултат на това новата ми пижама е вече с ръкави до лактите 😂Това ме накара да се замисля вие ползвали ли сте сушилня за бебешките дрешки и как им се отразяваше?При мен е абсурд да се сушат навън, защото въздуха е ужасно мръсен, прашен и има дим от всякъде есента .Сушене в стаята също не ме радва като вариант...Или да купувам с няколко номера по-големи дрехи, че да остане нещо след прането и сушенето 😂
Извинявам се ако сте го обсъждали и съм  забравила😊
Ние сме с Беко сушилня и не смалява дрехите много съм доволна . Особено живот и здраве с две деца ще ми е от огромно помощ .
Ние въпреки мойте болки отново преглеждаме 😁😁 вчера заполна и корема да ми преслушва 🥰😁❤☘

# 729
  • Мнения: 409
Къде сте тръгнали да ми правите деца без сушилни и роботи за почистване! 🤫

Cardy , и аз снощи я усетих за първи път.Преди седмица пак усещах нещо, но тогава не бях сигурна дали е бебето.
Снощи бях сигурна, че е бебка, получих няколко сериозни шута и не можах да заспя от вълнение.🥰

# 730
  • Мнения: 254
Всички дрехи на първото дете са минали през сушилня, не съм имала проблем. Всичко суша на екстра сухо. Високата температура в сушилня та се препоръчва особено за дрешки за новородено.
Аз си казвам каквото не издържи в сушилня та, не е било за нас и смело суша всичко.
P. S. Моята свекърва когато ни идва на гости, само оцвети някои дрешки, нищо не успя да смайли.

# 731
  • Мнения: 1 266
Ех тези сушилни голям проблем станаха 😂 Като добавим и свекървите... Както вече казах няколко пъти баткото съм гледала в полеви условия, варях шишета и се налагаше и на ръка да пера и тн. Живи сме и двамата. С малката бях сполетяна от хиляди подаръци от приятелки с по-големи момичета и имах всичко без сушилня и съдомиялна. Сега, Слава богу, успяхме да си купим собствено жилище и имам вече удобствата на нова къща. Така че упреци и засегнати не виждам за какво са. Не знаете кой през какво е минал, за да стигне до това да има сушилня например. Не е нужно да се сърдите. Разискваме различни теми, в които не мога да се включа просто не коментирам.
Да се похваля, чакам балонът изненада и довечера ще съобщя на домашните 😊

# 732
  • Мнения: 398
Ох момичета аз просто да се оплача от тия контракции съм под такова напрежение нито сън ме хваща нищо ... сноще корема ми стана твърд не бяха много болезнени но след последния път направо място немога да си намеря от притеснение .. просто исках да се оплача .

# 733
  • Мнения: 399
Аз също нямам сушилня, за мен не е кой знае какъв проблем,  зимата ги суша вътре, когато е хубаво времето навън.

# 734
  • Мнения: 162
Karalain, и аз смятам, че е хубаво да видиш второ лекарско мнение, ако има възможност. Амниоцентезата си е сериозна манипулация, но ако се налага, значи се налага. Стискам палци всичко да се нареди по най-добрия начин!
Хемоглобина ми е 6.5 при долна граница 7.5,според док имало още запас (тук начина на отбелязване е друг) не ми изписаха добавка . До колкото си спомням от първата бременност долната граница при бременни е 110. Аз и след сума ти изпит Малтофер тогава не можах да я стигна, но съм си най-много на долна граница и без да съм бременна.
Сушилнята определено е нещо, за което според мен си струва и да се събират ако трябва пари. Сушах дрехи зимата в къщи и сина ми кашляше доста често. Педиатърката ми подсказа, че не трябва и в момента, в който спрях, кашлиците драстично намаляха. А за свиването на дрехи много зависи от сушилнята, а и от дрехите. 1 от 3 ми свиваше дрехи, другите 2-не.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт