Да ритне ОКТОМВРИйското човече, мама с нетърпение очаква вече! - Тема 6

  • 25 586
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 67
Здравейте мами, налага се да сменя лекаря, при който до момента се следя и ще се радвам да ми препоръчате добър доктор за следене по ЗК в Майчин дом София.
Благодаря

# 721
  • Мнения: 83
Здравейте мами, налага се да сменя лекаря, при който до момента се следя и ще се радвам да ми препоръчате добър доктор за следене по ЗК в Майчин дом София.
Благодаря

Здравейте аз съм при д-р Диков и съм много доволна ,дэщеря му също е много добра д--р Дикова препоръчвам ги с двете ръце

# 722
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Христос воскресе! Бъдете здрави и благословени.
За киселини и на мен ми дадоха Необианацид от аптеката и съм доволна.
За лекар по ЗК в МД ако не е проблемна бременност и няма да раждате при него и доктор Максим Клисурски е подходящ.Със синът ми се следях при него,после с двете неуспешни бременности-също,но го смених , защото ми трябваше лекар,който разбира от високо рискови бременности и защото през 2016-та имах много неприятно изживяване с лекарката ,която ми прави двата аборта тогава и ММ ми каза,че кракът ми повече в МД няма да стъпи...

# 723
  • Мнения: 935
Аз също съм чела и чувала ужасни неща за МД, така че не бих се насочила натам. Ако все пак си го решила - има много добри отзиви за д-р Дяволов.

# 724
  • Мнения: 83
Аз също съм чела и чувала ужасни неща за МД, така че не бих се насочила натам. Ако все пак си го решила - има много добри отзиви за д-р Дяволов.
да много е добър,но трябва и много пари да имаш за да си при него,персжнал съм на болницата и знам кой са хората който взимат под масата

# 725
  • омъжена
  • Мнения: 589
Момичетаа, Христос Воскресе! Моля ви за малко помощ. Имам доста сериозен стомашен дискомфорт (много нагоре, при гърдите почти). Предполагам, че са киселини, но наистина е нетърпимо. Просто не мога да функционирам от тях. Дали на някой му се е случвало, има идеи какво се прави и възможно ли е да е нещо по-притеснително?

Прекрасни празници на всички! 🍀🌹
малко масаж по часовниковата стрелка около пъпа,това са газове по скоро са ти притиснати органите вече. Киселините се усещат в гърлото и по средата но като парене. Ако масажа не помогне пробиотик или вода ч.ч с 1ч.л сода у 1ч.л захар и 1ч.л лимон като шупне се пие веднага тази лимонада е уникална за стомашни проблеми знам го от опит и мой и на други хора . Иначе има много начини но това е за нас.
Честит празник. И аз боядисвах яйца мъжа ми на работа а въобще не знаех за тези девитини. Аз с миналата б. Бях много суеверна в един момент то не беше черна котка кабели простиране подстригване,че късмета се взимал на бебето Еми на маймуни да заприличаме освен.  Глупости в един момент само седиш и нищо не правиш да не стане нещо. Само вярвам на това да не се казва до 3месец и да не се купуват рано разни работи. Има интернет има време винаги може да се поръчат не е тупнал топана човек да си задръсти къщата от рано с памперси и др. работи. Като се роди човека си ги ползваш и е друго. Само креватчето Може към 8месец да се приготви и количка и кош там нали.

# 726
  • Мнения: 404
Момичетаа, Христос Воскресе! Моля ви за малко помощ. Имам доста сериозен стомашен дискомфорт (много нагоре, при гърдите почти). Предполагам, че са киселини, но наистина е нетърпимо. Просто не мога да функционирам от тях. Дали на някой му се е случвало, има идеи какво се прави и възможно ли е да е нещо по-притеснително?

Прекрасни празници на всички! 🍀🌹

Не съм имала киселини, с втората ми бременност много малко, колкото да усетя малко какво е, ни мъжът ми има сериозни проблеми с тях, повръща от киселини даже и то гадно, не като нормално повръщане, ами някак изригва ...
Той освен талцид и някакви други лекарства пие сода за хляб, една чаена лъжичка, даже по-малко и го облекчава, но наистина нямам идея за бременни можеш ли да пиеш такова количество сода, моето мнение е, че не би трябвало да е проблем, но не гарантирам! Успех!

Аз пак се включвам по повод киселините. Търсих доктор, за да ми изпише нещо в помощ, тъй като тук не можеш да си купиш свободно много от лекарствата. Стана въпрос и за цвета на урината, и като й казах, ми се скара, че не пия вода, и че това обърквало хормоните още повече. И от 2 дни се наливам с много вода. Да чукна на дърво,  дискомфорта изчезна. Не знам, но предполагам тива е причината.
Дано помогне и на други!

# 727
  • САЩ
  • Мнения: 471
Аз съм 18+3 и май усещам движение тези дни. При мен се усеща сякаш имам балонче/мехурче, което се пука в корема (около пъпа), много леко, нежно и бързо. Много е приятно, но все още рядко го усещам и трябва да съм в пълен покой. Бебето още не е достатъчно голямо да го усещам, иначе на прегледите доста мърда. На последния преглед в 17та седмица ми казаха че е 200грама което според таблиците в интернет е седмица напред, но те и няма как да измерят точно. Все пак се зарадвах че върви голямо, много искам голямо и пухкаво бебе, дори да пренося няколко дни Simple Smile
Последната седмица доста ми порасна корема и се оформи кръгъл, нося високо, много му се радвам Simple Smile

# 728
  • Мнения: 233
Аз също имам само неприятни впечатления от Майчин дом и от лекарите там. Лежала съм на петия етаж в патологията и за някакво време си водих женската консултация при тях. Сигурно има и добри лекари там, като под добри разбирам с нормално, загрижено и човешко отношение, но аз не ги срещнах. Искрено се надявам да не ми се налага да съм им пациент повече.

# 729
  • Мнения: 935
Аз също съм чела и чувала ужасни неща за МД, така че не бих се насочила натам. Ако все пак си го решила - има много добри отзиви за д-р Дяволов.
да много е добър,но трябва и много пари да имаш за да си при него,персжнал съм на болницата и знам кой са хората който взимат под масата

Не съм попадала на такава информация, но предвид опита ми с медицината - не бих се изненадала въобще.

За киселините с предната бременност питах в аптеката и ми дадоха нещо, но не помня името. Тези дни се каня да ходя пак да ги питам. Иначе засега рядко ми се появяват и се оправям с газирана вода.

# 730
  • София
  • Мнения: 4 717
Аз също имам само неприятни впечатления от Майчин дом и от лекарите там. Лежала съм на петия етаж в патологията и за някакво време си водих женската консултация при тях. Сигурно има и добри лекари там, като под добри разбирам с нормално, загрижено и човешко отношение, но аз не ги срещнах. Искрено се надявам да не ми се налага да съм им пациент повече.
Аз родих в Шейново и сега пак ще съм там

# 731
  • Мнения: 935
Аз също имам само неприятни впечатления от Майчин дом и от лекарите там. Лежала съм на петия етаж в патологията и за някакво време си водих женската консултация при тях. Сигурно има и добри лекари там, като под добри разбирам с нормално, загрижено и човешко отношение, но аз не ги срещнах. Искрено се надявам да не ми се налага да съм им пациент повече.
Аз родих в Шейново и сега пак ще съм там
И аз съм си избрала Шейново. С екип ли мислиш да си?

# 732
  • София
  • Мнения: 4 717
Аз също имам само неприятни впечатления от Майчин дом и от лекарите там. Лежала съм на петия етаж в патологията и за някакво време си водих женската консултация при тях. Сигурно има и добри лекари там, като под добри разбирам с нормално, загрижено и човешко отношение, но аз не ги срещнах. Искрено се надявам да не ми се налага да съм им пациент повече.
Аз родих в Шейново и сега пак ще съм там
И аз съм си избрала Шейново. С екип ли мислиш да си?
Незнам колко струва с екип..... Иначе ако мога да избирам ще бъде др Вецев

# 733
  • Мнения: 700
900 лв е цената за избор на екип.
Аз още не съм решила какво ще правя за раждането, но до там да го докарам 😊

# 734
  • Мнения: 328
Здравейте, момичета.
Надявам се, че сте добре.
Включвам се само да ви кажа, че ще оставя форума на страна поне за сега. Всичко е наред с мен и бебчо, Слава Богу. Просто не усещам нуждата да посещавам форума всеки ден, а и от едно известно време има напрежение. Явно хормоните си казват думата 😜 Вие също не сте много активни.
Ще драматизирам леко (бременна съм и ми е позволено 😋): благодаря на момичетата за съветите, с които са се включвали.
Аз оставам на линия във фейсбук и ще ви следя от там. Просто в момента форума ме натоварва повече, отколкото да ми носи усмивки и положителна енергия.
Предполагам, че ще се включвам от време на време в някои от темите, но със сигурност няма да ми е приоритет. Желая ви късмет, успех и най-важно.... успешен финал - здраво бебче и здрава мама.

П.С. В поста във фейсбук, в който се представяме, съм писала. Оставам на разположение за нови приятелства 🌸

Общи условия

Активация на акаунт