Да ритне ОКТОМВРИйското човече, мама с нетърпение очаква вече! - Тема 6

  • 25 147
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 837
Аз предния път раждах началото на август, съответно лятото се чувствах като слон. 2 пъти едвам стигнах до плажа и то седях 30мин. Това лято се надявам да ходя, още повече, че на малкия вече няколко лета подред е почти всеки ден на плажа и му се отразява изключително добре, както емоционално, така и здравословно. А за бременните е много полезно плуването👌
Днес съм сигурна, че усетих бебчето, еднократно обаче и за кратко. Надявам се скоро да стане по-често😊
Колкото до секса.. Не сме го правили малко преди положителния тест. Мъжа ми го нямаше до скоро, прибра се, аз започнах вагинален пробиотик, сега пък съм му сърдита и спя в другата стая😄 Предния път за цяла бременност правене секс общо 3 пъти и въобще не ми хареса. Накрая преносвах, доктора го препоръча за ускоряване на раждането, но така и не стигнахме до там. Този път ще видим как ще е.
За гаденето иначе не знам. С момче имах гадене и повръщане само сутрин. От 13гс натам бях вече супер. Сега съм вече в 15, определено ми беше по-тежко до тук, все още понякога ми е. Пола, обаче все още при мен не е ясен, много се надявам на една девойка😁

# 31
  • Мнения: 417
Пия си кафе ,понякога две ,първата бременност не пих ,ама никакво ,такова главоболие ,и детето ревеше до 1г и половина хахах,та сега пия си ,и съм добре, секс правим ,ама на мен много лошо ми действат тия хормони ,едни сънищааа ...Blush  и да не правим пак си е опасничко Grinning и сега много ми се прияжда ,днес например зеле ,бяхме със свеки ,дали тя ме усети не знам,ама купила наготвила и ми носи ,малее мн вкусно. Продадох се ,как да не й кръстя на нея Joy Joy  Joy

# 32
  • София
  • Мнения: 1 369
Този път също нямам кой знае какви неразположения, но за кратко имах леко гадене, непоносимост към силни миризми. С предната ми бременност нямаше нищо подобно в началните месеци, пък се роди девойка. Heart Eyes
И лицето ми се беше изчистило, косата - страхотна.. Абе, беше супер. Grinning

# 33
  • Мнения: 649
Аз съм с момиченце и до момента нито съм усещала дразнение от миризми, нито гадене, та камо ли повръщане. 🤷🏼‍♀️
Абсолютно индивидуално е всичко.

И аз се страхувам и не мога да се отпусна напълно по време на секс, рядко го правим но последния път ми беше много хубаво.
Аз съм в 16 +3 и вчера цял ден ми се гадеше и накрая повърнах преди лягане, много неприятно. След разговори с колежки и приятелки си направих малка статистика, според която мамите на момИчета са имали доста по-тежка бременност и повече гадене. Според вас така ли е?
Снощи се просълзих докато четох за как майките на септемврийчетата вече получават ритничета. Нямам търпение!

# 34
  • омъжена
  • Мнения: 589
Яренце отново съвършена тема.  И добро заглавие.
Да попитам bubamara имаш ли представа сега  колко горе долу струва раждане в Селена,че доста се заинтеросовах от това,което си написала. Ооо сега видях ,че е в Пловдив в Сф няма Селена.

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 20:06 от sunshine1992

# 35
  • Мнения: 2 028
Предната бременност нямах никакви оплаквания, освен обичайните- тежест, бодежи тук-там, усещане за разтягане, а носих момиченце.  Този път обаче съм без думи- гадене от началото досега, бях заклет парфюман с доста добра колекция парфюми, а сега от всякакви миризми ми се повдига жестоко до степен буквално да ми пречат на ежедневието. Прилошава ми дори от миризмата на шампоана и маската за коса... Head Band Нямам търпение това да отмине. Така че това с яденето на сладко или солено, дали ти се повръща често или не, не е определящо за пола.

# 36
  • Мнения: 1 266
Да, Селена е в Пловдив и нямат филиал. С малката ми преди 6 години секцио беше около 1400лв. Но като ходя следващ път мога да питам за ориентация цена секцио/нормално, за да си знаем 😊
Искам само да вметна, че на мен в частната болница ми излезе по-малко отколкото на приятелка, която даваха пари на док под масата и отделно плащаха в болница.

# 37
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
🏖️Юни месец за море е страхотно. Ходила съм в началото на юни в Созопол, водата беше чиста и спокойна, хора почти няма, голям кеф.🌅
⛱️За бански кой какъвто иска, кой както се чувства добре👌
⛱️Предимно под чадъра е добре да се стои, защото може да се притоплим много бързо.
🌊Винаги се мажа с 50ти фактор, дори и не бременна👍
Очаквам снимки от морето, аз и тази година ще го пропусна. Миналото лято юли родих и не ходихме на море, тази година пак се очертава да не ходим, защото си заминаваме другия месец.

# 38
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Яренце, благодаря за труда! Flowers Hibiscus

Аз съм морско чАдо и обожавам морето. Плуването по време на бременност също е полезно и няма да се лиша. С първата бременност имах веднъж гъбички, за пръв път в живота ми. Още преди да почне летния сезон. След това си ходих на плаж, влизах във водата и не съм имала проблем. С малката все си говорим за морето и нямаме търпение да дойде лятото.

# 39
  • Мнения: 398
Яренце отново съвършена тема.  И добро заглавие.
Да попитам bubamara имаш ли представа сега  колко горе долу струва раждане в Селена,че доста се заинтеросовах от това,което си написала. Ооо сега видях ,че е в Пловдив в Сф няма Селена.
1750лв е секциото аз също бях с секцио в Селена и съм много , много доволна всичко беше супер нямаше болки и т.н  и на 3тия ден ни изписаха .

# 40
  • Мнения: 929
Аз в момента съм във Велинград на спа. Консултирах се с аг и каза само да не влизам в сауни и джакузи. За минералната вода нямало проблем стига да не е с температура по-висока от телесната ми. С цял бански днес ми беше крайно дискомфортно. Преоблякох се с половинките и всичко беше перфектно. Поръчала съм си едни танкини за бременни за лятото (дано съм си улучила размера). Със сигурност ще се разходя и до морето - обожавам го.

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 08:15 от Bobby_g

# 41
  • Мнения: 1 109
Има ли някоя мама на Натаспин, защо ви го изписаха?

# 42
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Хайде и аз в новата тема. Яренце , много е хубава! Kissing Heart
Flying_HiGh, както и други са споменали няма връзка пола с бременността. Това го казвам от моя си опит - носила съм и момиче, и момиче - много леко, приятно, без гадене, нормалните неща - по 100 пъти до WC, малко безсъние, към края киселини, болки понакога в кръста... нищо сериозно. Wink
Секс почти не правим, но аз нещо нямам желание, което не ми е присъщо. Предните пъти не съм спирала секса, но когато пораснах повечко (около 8 месец), мъжете ги достраша и ми отказваха. Smirk Миналата бременност особено към края бях много разгонена, но ММ не ми откликваше винаги. А когато ми наближи термина вече толкова ми тежеше корема, и краката ми бяха яко отекли, че започнах да го моля да правим секс, за да взема да родя. Не го оставях намира дни наред, и вечер го "нападах" в леглото, а той: "Не" та "не". Май 1-2 дни преди да родя накрая му писна, защото не го оставях да спи, и каза: "Давай, пък дано мирясаш!" Joy  А когато заспиваше каза: "Направих каквото можах. Сега заспивай!!!" Joy Grinning Не знам от неговата помощ ли, или му дойде времето, но тя се появи. Heart

# 43
  • Мнения: 929
Има ли някоя мама на Натаспин, защо ви го изписаха?
Аз пия Натаспин и аспирин по схема заради лош кръвоток към бебчо.

# 44
  • Мнения: 261
Аз пиех Натаспин, заради вродена тромбофилия, когато имах активно кървене и не можех да си слагам Клексан.

Общи условия

Активация на акаунт