Нашите цветя - обща тема 8

  • 29 627
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 006
Не, не пречи. Наблюдавай растението, че на водно не всяко го понася.

# 691
  • Мнения: 3 798
Като момиче имахме стайна лоза - голяма красавица. Любимка на котките за похапване Simple Smile

# 692
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 207
karzz, много красиви разновидности мушкато! Nature Sparkles

Стайната лоза закача ли се сама и оставя ли следи там където се катери? Чудя се дали мога да пусна такова по едни тръбни етажерки без да има негативен ефект върху талашита? Thinking

У нас това ме зарадва като цъфна за втори път, ама то и сезонът сам не знае какъв е, та камо ли цветята да го разпознаят Rolling Eyes



Калифорниецът засега е сам, но си е намерил дружинка


Абутильонки

 

# 693
  • Мнения: 5 402
Ефи, тиарелата е прекрасна. Как я отглеждаш, че толкова хубаво цъфти? На пълна сянка ли е? Моите хойхери тази година изобщо не искат да цъфтят.

Аз поснимах тази сутрин



Този сладур има петна по листата, някой може ли да предположи какво е? Иначе си цъфти и расте нормално.

# 694
  • Мнения: 10 698
Момичета, на някоя от вас дали ѝ са дава резник от Епифилум / лимба, свекървен език/?  BlushHeart
Много си търся ...

# 695
  • Мнения: 3 798
Аз нямам такова, не съм страдала от Свекървин език Simple Smile
Флокс - забелязах, че имате същите тухлички като нас Simple Smile нашите са вътре обаче. И ние мислихме за вън, но имаше сериозно финансово изражение тогава... но те без цветя не вървят, нали Simple Smile







И аз съм се подготвила да правя аранжировки, но просто нямам време...


# 696
  • Мнения: 14 103
Флокс, какво е розово-бялото цвете (второто), останаха ми очите в него?

Скрит текст:
Ефи, тиарелата е прекрасна. Как я отглеждаш, че толкова хубаво цъфти? На пълна сянка ли е? Моите хойхери тази година изобщо не искат да цъфтят.

Аз поснимах тази сутрин



Този сладур има петна по листата, някой може ли да предположи какво е? Иначе си цъфти и расте нормално.


# 697
  • Бургас
  • Мнения: 16 257
Флоксче, това първото и второто цветенце, какви са? 🤔 Много красиви! Останаха ми очите в тях!

# 698
  • Мнения: 1
Мили мами, моля ви спешно за помощ!
Имам тази много хубава теменужка от известно време. Не спира да цъфти и дори има нови пъпки, но ме притеснява странният горен слой на почвата. Засега не мисля, че вреди много на растението, но се тревожа дали не е някаква плесен или мухъл. Има златист цвят като на трохички от маслено тесто.
Моля да ми кажете какво е, дали е опасно за растението и как да го излекувам, ако е.
Благодаря много за отделеното време!<3
#цветя #цветарство
#помощ #съвет #градинарство

# 699
  • Мнения: 25 674
Случва се. Не е нещо фатално, но и не пренебрегвай проблема.

Отстрани внимателно побелелия слой и ако се налага, допълни с нова почва.

Цитат
Важно е да се разграничи мухълът от отлагането на минерални соли върху пръстта, дължащо се на прекомерно торене или поливане с варовита вода.

С помощта на дървена клечка надраскайте плесента. Ако налепът е ронлив и твърд – това са минерални отлагания. Те лесно могат да бъдат отстранени като се премахне повърхностния слой на почвата. За да се предотврати повторна поява трябва да се регулира торенето.

Ако налепът е мек, вероятно е мухъл. Той се намира не само по повърхността, а прониква и в по – дълбоките слоеве на почвата. Често има специфичен мирис.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 13:02 от Как' Сийка

# 700
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 006
Слънчогледа, това са соли от водата. Отстрани този слой, добави субстрат за да компенсира липсата от отстранения слой и поливай инверсно - от чинийката да поема водата и не мокри листата. Това е.

# 701
  • Мнения: 5 402
Първите две цветя са Schizanthus. Има ги във всякакви разцветки.

Мариета, да, цветята са задължителни Grinning И ние имаме малко тухлички вътре, и там имам саксии Grinning

Слънчогледа, добре е тези сухите листа и цветоноси да ги премахваш, те също са развъдник за плесени. Аз премахвам и малките бебета, каквото имаш и ти, и част от новите листа също, така теменужките цъфтят повече. Ако я оставиш на самотек, пуска само листа и не цъфти.

# 702
  • Мнения: 3 417
Значи мирисах тези дни в Лидл фрезии - жълта и някаква шарена. И си ухаеха на фрезия .
Въпросът ми е - възможно ли това с аромата да е причина от моята тераса . Фрезията и жасмина ги взех неразцъфнали .
Фрезията прецъфтя и ще цъфне отново или ще трябва да се зазими - да се изчака да изсъхнат сами стеблата или как се процедира .

# 703
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Моята тераса също се разхубави, петуниите направо полудяха Heart Eyes , имам още калибрахое и вербена, като калибрахоето леко ме разочарова засега, а вербените прецъфтяха и чакам нови. И вербената не ме радва особено.
Мушкато и сакъзчета още не са цъфнали, защото почти всички са нови разсади. Даже съм забравила кои цветове съм запазила и сега ми е любопитно.


Онези разсади, петунии, винки, циганчета и др. , за който писах, че ми е за последно, взехс че пораснаа и сега ще правя някакви смесени сандъчета, защото нямам достатъчно свободни.
Сигурно ще цъфнат късно лято Wink
И един въпрос - имам течна тор за разсад, мога ли да я ползвам за балконските цветя? Не ми се пази до догодина.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 22:39 от stenly

# 704
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 006
Според мен-можеш. Не би трябвало да пречи.

Общи условия

Активация на акаунт