Парфюмни размисли и страсти (април 2021 г.) - 259

  • 73 455
  • 960
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 376
Благодаря за темата Flowers Tulip

Свързвам аромати с места, с хора...но не и със събития, не знам каква е тази моя избирателна памет.
В моменти, в които съм под стрес, не си усещам парфюмите изобщо.
Обаче мога да намразя любим парфюм, ако го усетя на някого, когото никак не харесвам Laughing

# 31
  • Мнения: 5 004
Нося ми се и си нося вече пролетните парфюми.
Лош спомен имам с Коко Мадмоазел, размених го, след години пак го взех. Не ми носи удоволствие вече, но си стои така вкъщи.
Хубави спомени имам с парфюмите на майка ми. Като бяхме малки за всеки празник с баща ми и брат ми и избирахме парфюм. И досега винаги аз и купувам, и винаги и харесват и си ги носи.
Мъжът ми носеше Аква ди Джио като се загаджихме, пробвахме го наскоро, не е същото, е то и как да е, минали са 20 години....

Денси Blue Heart

# 32
  • Мнения: X
Сетих се за още един неприятен спомен. Бях на морето в курорт, където много руснаци имат апартаменти и цяло лято е пълно с тях. Беше 15 август и отидохме в църквата да запалим по свещичка, защото тогава е голям празник и пред църквата имаше опашка. Наредихме се и пред мен стоеше жена с разкошен парфюм. Не се сдържах и я попитах. Оказа се рускиня, която на доста сносен български едва ли не ми се обиди, че и казах, че парфюмът и е страхотен и попитах кой е. Ядосано смотолеви нещо, от което нищо не разбрах, освен че не помнела кой е парфюма... Както и да е, остави ми неприятно чувство, а парфюмът не разбрах кой е.

Днес пробвам Scarlet Lily Shay & Blue и току що вадих мокри кърпички, за да го трия от себе си... Sweat Натрапчив, плътен, леко повехнал лилиум с амбър. Ами... ужас! Няма да казвам на какво точно ми мирише, че е неприятно да се споменава. И понеже ужасно не ми харесва, се оказа много по-траен от Кървавите портокали! Не е честно. Нищо, ама нищичко общо няма с посочения във Фрагрантика подобен на него и любим мой Nero Assoluto!

# 33
  • by the sea
  • Мнения: 630
Благодаря за новата тема Flowers Cherry Blossom
Баба ми  живее в онези големите къщи с много стаи и високи тавани,
тя си събираше използвани парфюми в една от стаите и много обичах  да си играя с тях.
Една беше от  Chanel Cristalle тя ми беше любима, все още не съм си го купила...

Спомням си колко много харесвах синята бутилка на Blumarine Blugirl, когато излезе,
точех лиги по рекламите и витрините, но не ми харесваше парфюма и не го взех.
Беше ме срам вече да влизам в парфюмерията и да искам да си пръсна малко само за да я подържа.
Преди няколко години си взех половин бутилка от продавалник,
просто заради бутилката и взе че ми допадна много.

При влизане в болница за 2 дни си бях взела парфюм (защооо)  Dali - Dalilight ,
вече не мога да го нося, малко след престоя ми там го подарих, свързвам аромата с нещо потискащото чувство да си на легло и..да си потиснат.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 377
Благодаря за новата тема Flowers Hibiscus
Парфюмни спомени много. Няма да забравя първия ми парфюм и други, с които сме емоционално свързани. Лятото след 3-ти клас, заминах на лагер и взех от дамската чанта на майка ми едно 15 ml шишенце Nina Ricci L'Air du Temps L'extrait de parfum (малката кипра как без парфюм ще ходи на лагер?...).

Невинна ми главица си мислела, че след като го носи повече от година в чантата си и не го ползва, значи не го харесва и решила да я избави от него. Връщам се от лагера, майка ми ме посрещна и веднага забеляза, че ухая мноооого хубаво. И понеже нямах търпение да се видя с приятелки, то пътьом за вкъщи подтичвах напред, а тя вървеше след мен. Само по следата от парфюма се е ориентирала къде съм в тълпата. Оказа се, че това й бил подарък от приятелка от Франция и тя от сантимент си го пазела, а аз да взема да го издумкам и то на лагер (поне да беше за някое по-официално събитие, ами то ...) ... Помоли друг път да питам преди да й отмъкна някой парфюм. Как са ги правили едно време парфюмите, в продължение на месец парфюмът се долавяше в косата ми.  Баща ми, когато някоя от девойките в къщата (сестра ми, братовчедка ми и аз) навършеше пълнолетие, й купуваше най-желания от нея и скъп парфюм. Държеше част от подаръка от него да е хубав парфюм. Сестра ми още си пази нейния непокътнат, толкова й е емоционално скъп, а аз даже не помня кой си избрах, яд ме е сега Angry 
Преди време подарих на ММ Zadig&Voltaire this is him  (без да знам как мирише) и надълго и нашироко му обясних колко хубав, харесван и секси парфюм е и как всички припадат по него. На другия ден милото, за да ме зарадва , се поля по врачански с него,  сигурно и двойно врачанско направи, при което щях да се гътна от това парфюмно чудовище. Едва смутолевих с доста по-малко от половин уста "Много е хубав" и се изнесох надалеч. Как да му кажа "Ъъъ, какъв гаден парфюм съм ти подарила..." ? Предупредих го после да го ползва само с 1 пръсване, че е много силен.
Чувала съм, че по времето на Муамар Кадафи и сухия режим арабите поради липса на алкохол са пиели парфюм Маскулин / Маскюлен. Как мирише това чудо?
Парфюм за деня LVEB intensément

# 35
  • Мнения: 468
Много хубави спомени имам и парфюмите просто бързо ме транспортират там.
Старая се да не събирам вещи, но съжалявам, че не си пазя по съвсем малко от употребени вече за да си ги припомням и времето когато съм ги носила.
Не ги свързвам с мъже и жени, те са си мои както писа Dez. Много ми става приятно да усетя парфюм, който е носила мама или близък човек, приятел. Одеколон Каро, дядо ми използваше всеки ден след бръснене.
Тези които съм носила в труден период си ги нося пак в щастливи моменти и негативната асоциация се изтрива.

Tuali, и аз съм голям почитател на твоите снимки и репортажи. Сподели ни/ми  ако имаш блог, страница, инстаграм - много ще ми е приятно! Може и на лично съобщение, ако не е по правилата на форума.
Така ми се ходи вече по парфюмерии, да пробвам всичко ново и непознато старо 😢
Любопитен ми е новият Ангел компот от Мюглер, обичам ананас и кокос 😻 Но тези нови бутилки които стоят изправени не ми харесват, приличат ми на едни стари руски кукли метални с пружина, не на звезди.

# 36
  • София
  • Мнения: 602
Страхотна тема, Дени! Много благодаря! Flowers Hibiscus

И аз имам много спомени с почти всеки парфюм. Сещам се как в ученическите години отидох на екскурзия от училище в Германия. Шмугнах се в един мол и тръгнах да избирам парфюм за подарък на майка ми без дори да я знам какво харесва. Накрая й взех Nonchalance Maurer & Wirtz като впоследствие осъзнавам, че той въобще не й е бил по вкуса. Доооста дълго време го ползва, хем беше 30 мл. Grinning  

Помня и първия си парфюм. На абитуриентския ми бал ми подариха голяма бутилка Anais Anais Cacharel. Не беше най-точното попадение, сега повече ми харесва, но все пак си го изпръсках.  

Сещам се и как открих една моя голяма любов - Venezia на Laura Biagiotti. В тийнейджърските години нямах пари за истински парфюми, та си вземах наливни . Попаднах на Венеция или по-скоро имитация, и като почнах да работя и да получавам заплата, първата ми работа беше да си взема истинска бутилка. Purple Heart

# 37
  • Мнения: 771
Леле каква страхотна тема, а аз чак сега я виждам! Heart Eyes

Моят първи спомен за парфюм е от моята леля. Майка ми и леля ми всяка неделя излизаха на кафе и ме взимаха с тях. Леля ми винаги имаше страхотен парфюм, но този който ми се е запечатал като първи спомен е Dior Addict. До ден днешен обожавам този парфюм, но не съм го притежавала. Свързвам го с по-зряла жена може би или за някой много официален повод.

Друг много обичан парфюм от мен, който отново знам от леля ми е Alien. С приятеля ми като се загаджихме в началото, той ми подари опаковка от 100мл за рождения ден. Това ми беше първия марков парфюм и буквално се заливах с него. Сега не мога да го понасям, а дори не изхабих опаковката, но ми е много мил спомен.

Това, което сте писали по-нагоре, че свързвате парфюмите с неприятни събития при мен също го има, но не с парфюми, а с дрехи, обувки и тн. Не знам защо.

# 38
  • Мнения: 357
Всичките ми спомени с парфюми са за нещо хубаво, позитивно, за приятни емоции, романтични срещи и добри приятели. Нямам спомен за неприятна случка или инцидент.

# 39
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Денси, благодаря за темата.

Най-яркият ми парфюмен спомен е, като открих Angel Mugler Blue Heart Тогава живеех в Мюнхен, над една от най-старите малки парфюмерии в града. По цял ден пред парфюмерията спираха супер луксозни баби с изкуствен тен, пластични интервенции и поршета кабрио, и излизаха натоварени с луксозни торби. Отпред на тротоара парфюмерията имаше допълнително монтирана витрина, и в нея презентираха новостите при тях. Няма да забравя онзи плакат в синьо, с прекрасна руса жена и визия на Марлене Дитрих, облече в дълга синя рокля, и онази прекрасна синя звезда Blue Heart. Очите ми останаха в парфюма, и вместо да вляза в нас, краката ми сами ме отведоха в парфюмерията и нямах очи за нищо друго, освен за синята звезда. А като го пръснах, ме изпълни благоговение! Времето спря! Забравих коя съм, каква съм! По-красив аромат никога не бях помирисвала, ангелско ухание, нещо ново, различно, брутално красиво! Пожелах го на минутата, и въпреки, че беше безумно скъп за тогавашните ми възможности, а и нямаше онлайн търговия, след две безсънни нощи в мисли по него си го купих! Няма да забравя, каква пристрастеност имах към този аромат, направо се поливах с него, исках да ми мирише на него непрекъснато, жив наркоман направо! Чак след 3-4 изпръскани стотици от него се поуспокои страстта ми към него. Но това парфюмно вълнение, този адреналин при среща с нещо напълно непознато и невероятно е сравнимо само със срещата с голяма любов!

Kovacheva, от къде е поръчан 9am?Заинтригува ме с прекрасното описани и ако не ми допадне, ще отиде за ММ или свеки.
от Брасти Германия си го поръчах, струваше 17,50 евро.

# 40
  • Мнения: 771
kovatcheva, точно това е чувството, което търся преди да купя нов парфюм, за това и толкова трудно харесвам. В момента се чувствам по този начин към Tom Ford Noir. Доста е силничък, но се пръскам 2-3 пъти на врата и по веднъж на всяка ръка, защото го обожавам.

# 41
  • Мнения: 773
Никакви разлюбвания не могат да ми променят любовта към даден аромат, който обичам. По принцип, не живея в миналото. А иначе, аз съм разказвала тук за Eau Demoiselle, където го мечтаех на сляпо, събирах пари да си го купя, но гризнах дървото като се "запознахме".
А хубави спомени ми навяват Dalia Noir l'eau, Body Tendre, Fleur defendue, Karl Lagerfield for her.

# 42
  • в Кошера
  • Мнения: 2 220
densi, bouquet!

Спомени с аромат на парфюм...
Всъщност всеки спомен от човек или място, от преживяване, за мен е свързан с аромат. Помня и асоциирам с аромати. И винаги, когато усетя даден парфюм, се връщам там, някъде, при/до някого, из спомените си.

Първият осъзнат и най-съкровен спомен, по детски, стоеше с тежест и харизма върху тоалетката на мама - Nina Ricci L'air Du Temps.
За мен нямаше по-красиво нещо! Yellow Heart

# 43
  • Мнения: 1 432
Денси, благодаря за темата.

Най-яркият ми парфюмен спомен е, като открих Angel Mugler Blue Heart Тогава живеех в Мюнхен, над една от най-старите малки парфюмерии в града. По цял ден пред парфюмерията спираха супер луксозни баби с изкуствен тен, пластични интервенции и поршета кабрио, и излизаха натоварени с луксозни торби. Отпред на тротоара парфюмерията имаше допълнително монтирана витрина, и в нея презентираха новостите при тях. Няма да забравя онзи плакат в синьо, с прекрасна руса жена и визия на Марлене Дитрих, облече в дълга синя рокля, и онази прекрасна синя звезда Blue Heart. Очите ми останаха в парфюма, и вместо да вляза в нас, краката ми сами ме отведоха в парфюмерията и нямах очи за нищо друго, освен за синята звезда. А като го пръснах, ме изпълни благоговение! Времето спря! Забравих коя съм, каква съм! По-красив аромат никога не бях помирисвала, ангелско ухание, нещо ново, различно, брутално красиво! Пожелах го на минутата, и въпреки, че беше безумно скъп за тогавашните ми възможности, а и нямаше онлайн търговия, след две безсънни нощи в мисли по него си го купих! Няма да забравя, каква пристрастеност имах към този аромат, направо се поливах с него, исках да ми мирише на него непрекъснато, жив наркоман направо! Чак след 3-4 изпръскани стотици от него се поуспокои страстта ми към него. Но това парфюмно вълнение, този адреналин при среща с нещо напълно непознато и невероятно е сравнимо само със срещата с голяма любов!

Kovacheva, от къде е поръчан 9am?Заинтригува ме с прекрасното описани и ако не ми допадне, ще отиде за ММ или свеки.
от Брасти Германия си го поръчах, струваше 17,50 евро.
В Елинор също го има, но цената е 47 лв. (или поне снощи го гледах толкова). Има и код за отстъпка 14%   Blush

# 44
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Сетих се за първият ми парфюм, добесен6от от чужбина 😁От брат ми 2003 г. някъде и до преди 4-години си го пазех, но го загубих някъде по преместванията тук, и все се каня да го търся, защото си ми харесваше :https://www.fragrantica.com/perfume/Marc-Jacobs/Marc-Jacobs-1407.html
  И втория, пак от него на другата година, Гучи Ръш, него пък помня къде го загубих и още ме е яд, беше глупаво от моя страна. Купува нещо в един магазин, търся портмоне в чантата, парфюма ми се подмята, извадих го да не ми пречи, намерих си портмонето, платих и си тръгнах. Парфюма за продавачката. Сетих се, ама късно, а и продавачката не беше виждала никакъв парфюм. 😜

Добавям: Преди малко извадих по-забутани бутилки се пръснах с Miss dior Originale EDT, и се сетих, че някой питаше за парфюм, да мирише на чисто, ами този е такъв. Ни сладък, ни цветен, просто чистота, поне при мен. 😁

Последна редакция: чт, 01 апр 2021, 19:12 от Джеронимо

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт