Малки ОКТОМВРИйски слънчица, топлят вече мамини сърца!

  • 12 532
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 393
Кръц, благодарности за старанието и полезните линкове   smile3525

Добре дошла на новата мама!!!

# 31
  • Мнения: 289
Кръц, благодарности за полезните линкове и както винаги - добре оформената темичка!  bouquet
На майчетата с бебчета - здрави нерви и търпение, за да свикнат с новия ритъм! На останалите, които още сме 2 в 1 - спокойно и безпроблемно очакване на срещата!
Лека нощ!

# 32
  • Мнения: X
Само да кажа, че съм качила няколко снимчици! Wink
Хера, и сега с таз салата по колко време?
Лека вечер на всички желая - аз се тропясвам в леглото. Party

# 33
  • Мнения: 669
Здравейте!!
Малко почивка от задължения и веднага влизам да ви чета Grinning
Първо  искам да ви попитам как се слагат снимките на бебчовците в нашата страничка,че търсих,открих всичко друго но не и това.Искам да ви покажа нашата гордост!!!! Laughing
За раждането,нямам време сега да пиша подробно,само ще спомена,че продължи 12 часа и бях без упойка #Crazy #CrazyБолката е ...всепоглъщаща,ама жената не е като човека Grinning Grinning,види ли си съкровището и всичко забравя!!! Огромния плюс на Втора градска се оказаха стаите.Аз бях настанена незнайно защо в самостоятелна стая с телевизор(плаща се отделно-5 лв струва картата,която се купува отвън) със самостоятелна тоалетна и баня Grinning Grinning Анастасия не ми я донесоха първия ден,защото повръщаше околоплодни води и беше на диета и промивки! На втория ден ми я дадоха към 15.00 и я взеха в 24.00ч като периодично идваха да я преобуват.На третия ден ми я донесоха в 6.00 и не я взеха повече до изписването Laughing Laughing Laughing Мисля,че само вечер даваха адаптирана храна,защото един път през деня ги помолих да дадат малко(нямах достатъчно кърма) и едвам ги склоних.Иначе те мъчат до последно да кърмиш и поне три акушерки ми обясниха как да се изстисквам.Така двете с щерката свикнахме много една с друга още първите дни,което беше страхотно!! А като ме изписваха не платих нищо за престоя си!!Дали са забравили,или съм била във Випа ,понеже нямаше места ,не разбрах,но така и ми излезе безплатно!Освен това не ми искаха никакви нощници(носих две) и памперси,въпреки,че им предложих многократно!
За превръзките-много съм доволна от специалните за родилки,доста повече събират от нощните.
Еми, това е от мен!
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМЧЕТА И УСПЕХ НА ОЧАКВАЩИТЕ!! newsm44 newsm44
Лека нощ!!!

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Хера, и сега с таз салата по колко време?
Аз стоях с зелето докато се стопли /защото преди това листата бяха в хладилника/ и така си правих три компреса едно след друго и спрях защото ми се пооправиха отоците. Не бива да прекаляваш със зелето, че да не намалее драстично кърмата. Туй зеле е малко нож с две остриета.
Добре дошла на Ангелина   bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 893
здравейте момичета   bouquet
поздрави от една декемврийка  Flutter
изчетох Септемврийките и сега метнах вас  Rolling Eyes прощавайте ме ама се подготвям за Големия Ден  Mr. Green

та видях че пишете за треска след операцията. Да ви споделя моя опит - такъв неприятен "феномен" се наблюдава след поставяне на спинална упойка.
мъжа ми му оперираха коляното тази пролет от скъсан менискус и му поставиха такава.
трябва да ви кажа че около 2 часа се тресеше толкова силно че не можеше да приказва! а е 120кг мъж  Shocked
но като мами , в името на нашите дечица май сме готови на всичко  Rolling Eyes
така че ще стискаме зъби!  Wink
пожелавам ви леко и безпроблемно раждане и много много да ви радват малките душички   bouquet

# 36
  • Мнения: 518
хайде пак в почивката между две кърмения ,малко полезности.
в онова ми ошашкано състояние изобщо не съм мислла за такива подробности/добре ,че докторът отиде с мъжа ми да купят заедно/ ,но да знаете ,че водата ,особено първият ден трябва да е в малки бутилки, дори най-добре тип-биберон и се заредете с опаковка"solpadeine" .пие се превантивно против главоболието ,което започва от втория,третия ден. аз забравих да изпия половината таблетки и гловоболието не ме отмина ,но ме държа само половин ден.

относно кърмнето в родилното. от опит мога да ви кажа,че е най-добре да вземете бебешоците при вас в стаята за да ги "атакувате ",когато са будни.  в определените часове за кърмене ,спят или са вече дори сити и е почти невъзможно да им "натъпчете " зърното в устата.

като чета ,че Илиянка вече ходи на работа ,вчера ей така се присетих ,че мамите родили секцио си викат някой да помага първите седмици,че уж им е по-тежко. на мен дори не ми беше хрумнало-съвсем забравих. из родилното тичах като спринтьор с количката,а в къщи си върша абсолютно всичко сама. е и таткото помага,но не специално заради секциото. даже днес след поредната вълнуваща нощ с ревове и гушкане през половин час,се замислих дали пък не си вредя на раната с толкова вдигане и сваляне на бебко от леглото?!

# 37
  • Мнения: 993
Чета,чета и не мога да ви се нарадвам. Всеки ден нови и нови сладурчета. И чак не мога да повярвам, че това време дойде... Честито на мамите, които откриха новата тема с новини за бебчовци и благодарности на Кръц-Кръц за положеното старание - всеки път ни изненадва приятно!
Ангелина,
за да ни покажеш твоята дъщеричка, трябва да се логнеш с името и паролата, които ще намериш на първа страница, да отидеш на "моите албуми" и след като видиш пълния списък и си избереш подходящия албум (в случая "нашите бебета") ще ти излезе менюто за качване на снимка. От там нататък е лесно, само съблюдавай ограниченията на пикселите. Дано съм обяснила добре... Ние сме още 2 в 1, така че преди малко качих обещаните снимки в "мами с кореми"- от кога се каня и все не смогвам да ви представя нашата фамилия. В албума с ултразвуковите снимки сложих и една прясна-прясна снимка на бебчо от петък, когато ходихме да се гледаме на 3D ехограф. Поводът беше необходимостта от точно измерване на бонбончо. Добрата новина е, че е добре и си отговаря на седмиците. Дълъг е 48 см, главата му е 9,2-9,3 см и тежи 3 кг. Лошата новина е, че с тези си размери почти няма шанс да мине през тесния таз на мама. А до термина има още 15 дена. Според докторката ми ако можеше да мине, вече щеше да е слязъл в таза, а той още си плува отгоре, макар очевидно да му е тесничко. Едва успяхме да му видим половината личице на ехографа, защото се е свил на топка и се крие зад коляното си. А като го разбутахме да се покаже, демонстративно ни се намръщи - така излезе и на снимката... горкото.
Сега трябва да реша дали отиваме на секцио (то май така и така няма да ми се размине) и кога. Докторката ми предложи да е още тази сряда, с което ме ошашка тотално - май бях ви споменала, че поради липса на време бях крайно неподготвена за раждането. В резултат на това в петък зарязах всички високоотговорни служебни задачи и се отдадох на див терапевтичен шопинг. Спрях се чак като останах с жълти стотинки в портмонето, но пък напрежението ми спадна драстично като изтресох пълните торби вкъщи. После цяла вечер подреждах и сортирах купеното дотук. Сега съм по-спокойна, понеже бебчо вече има дрешки (много сладки!), хавлийки, памперси, спално бельо, шишета и биберони. Чудя се дали да почвам да пера или да изчакам да се пооправи времето за да съхне по-бързо прането... За утре съм си оставила пазаруване на козметиката за него и превръзките, за които вие ме подсетихте. Моля, посъветвайте ме и по двата въпроса:
- какви превръзки да си взема (принципно ползвам Либрес - нощните достатъчно дебели ли са или трябват някакви по-специални?)
- засега съм се насочила към бебешката козметика на Мустела, но видях, че и Авент имат специализирана серия, та започнах да се колебая. Някоя мама с опит може ли да даде мнение?
Искам да питам и раждалите в Света София (бивша Тина Киркова) какви са усовията там и има ли нещо, което трябва да знам предварително.
Хера, ти дебелите чорапи и елека кога ги  навлече - дават ли в болниците да носиш свои дрехи по време на раждането? Аз съм страшно зиморничава и това винаги ми е било кошмар като съм попадала в болница - всеки път имам чувството, че ще ме уморят не от друго, ами от студ.
Ох, те въпрсите край нямат, но май е по-добре да ги сервирам на порции... а сега да ходя да спя преди пак да съм задрямала пред компютъра.
Лека нощ на всички бебчовци и мами! Бъдете здрави!

# 38
Честито на всички новообебили се мами!Да са здрави бебчетата им , да папкат, растата и пълнят пампите!   bouquet
Добре дошли на завърналите се мами!   bouquet
Кръци, благодаря за темичката!Прекрасна както винаги и с най-хубавата първа страничка с полезни съвети!   bouquet
Днес ви черпя виртуално за моя рожден ден!
/Извинявам се ама тъпите допълнителни къртинки не се отварят/
Хубав ден и дано днешния дъжд не е само отвън ,а има и дъжд от бебенца и в нашата темичка!

# 39
  • Мнения: 490
Добрютру Hug!
Мами, много спинкате.
newsm59на tarlej4e! Бъди здрава, много щастлива и добра мама, а в най-скоро време и да си получиш най-желания подарък  ylinfant!

На мен днес ми е терминът, ама като гледам никакви признаци за раждане Cryосвен, че си ме боли като в цикъл. Разстройвам се, защото утре трябва да вляза в болницата, а хем искам да родя, хем ми е страшно, че ще ми предизвикат раждането.
Стига съм се жалвала Embarassed-лек ден на всички мами и бебоци и да се надяваме, че в тоя дъжд пак ще има дъжд от бебенца!

# 40
  • Мнения: 2 015
Taralej4e
Честит Рожден Ден  bouquet!Виждам, че май сме много мами зодия Везни с бебчовци Везнички.Аз имам РД на 13.10 и то Петък, а най големия подарък вече го получих baby_neutral.
Аз да Ви се оплача, че не успявам да закърмя бебчо.Нещо ми стана в болницата от уплаха и така и не ми дойде коластра.На 11 ден обаче тя дойде, като чудо, но едва успях да изцедя нещо, защото бебо вече се научи с биберон и все се цупи на цицата.За това реших да цедя, но уви едва изцеждам по 20-30мл. и от двете гърди.От вчера имам мускулна треска на ръцете от помпата.Въпреки това слагам и малкия когато е много гладен, за да си поиграе малко с цицата.Сега си правих и компреси, но пак нищо, а вече взе да ми писва.В болницата плачех, като гледах другите мами как без никакви проблеми кърмеха, а после изцеждаха огромни количества и хвърляха.Криех се, за да не ме видят как плача и си измислях разни причини някой ако забележеше сълзите в очите ми.Това е, просто исках да си излея мъката.

# 41
  • Мнения: 6 624
tarlej4e  newsm59
 Tada Tada Tada
желая ти много здраве щастие и късмет и скоро най-сладкото беборанче!
Миньон аз ползвам на Мустела -пяната за новородени ,маслото и кремчето против подсичане и съм доволна.За къпането аз мисля вече главичката да я мия през ден ,а всеки ден само дупенцето.
mi6ka82   не се разтройвай и не се самонаказвай като нямаш кърма нямаш .Ще компенсираш с повече нежност и целувки. newsm51
Ангелина милата сигурно доста си се изтормозила ,но важното е че всичко е наред ,а и звучиш доста бодро newsm51

# 42
  • Мнения: 393
Честит рожден ден на Таралежчето с най-добри пожелания smile3525

# 43
Честито на мама Friki и Krissie ! Да са им живи и здрави беборанчовците, да папкат много и да ви радват!
Честит Рожден Ден На Taralej4e! newsm67Скоро да получиш най-прекрасния и най-чакания за теб подарък!

Кръц , с риск да се повторя , страхотна темичка ни спретна пак. Браво за това, че си се справила чудесно.
 newsm10
Незнам защо, но ми се струва , че малко останахме майчетата 2в 1.
Мише ,не се отчайвай мила, запази спокойствие и продължавай да упорстваш с изцеждането.Сигурно ти е много трудно,но ако не се получи не се измъчвай.
Да знаеш,че моя бебко по план трябва да се появи на твоя рожден ден.Добре ,че не съм суеверна,защото е петък 13.
Миньон, аз се спрях на Bubchen,немската козметика.Е, за сега няма да използвам цялата серия,понеже не е необходимо. Ще я тестваме и ще преценим.На Mustela също е хубава.
Аз да питам,защото ме е обзела една чуденка относно  металните стойки за ванички.Стабилни ли са според вас?Понеже нямам друга алтернатива за къпане без навеждане, и все си мисля , че едне такаве стойчица ще ми е полезна , но дали е стабилна...
Целувки от нас,все още в комплект.    love001

# 44
  • Мнения: 3 216
Извинявам се ,че се намесвам в чуждата темичка. Искам да кажа за металните стойки за коритото. Нашата я взехме от "Щтьркела' -уж хубава,по-скьпичка. Успях да кьпя бебо така само 1 месец. След това направо се скьса самия метал между двата крака. И понеже кьпя бебо самичка  в момента ,в който се скьса коритото се завьртя на една страна ,водата се изля и бебо за малко да падне. ooooh!

Така,че ако взимате такова нещо-гледайте да е наистина здраво и ако таткото е по-срьчен нека го подсили малко.

Успех на всики ви с бьдещото чудо,което ви предстои. Гушкайте и обичайте малките сльнчица.

Общи условия

Активация на акаунт