Езикови лагери в чужбина 2021?

  • 11 408
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 267
Education First, отвори по-добре официалния сайт. Като че ли си приличат визуално, но линкът е много по-пълен. Вчера имах много малко батерия на телефона и не успях да копирам. Тук би трябвало под курсове да покаже и Global Leadership Studio.

При нас са най-популярни и от деца на приятели разбрах, че най-големият кампус с най-много избор е в Ню Йорк. Иначе имат и в други градове, както и в почти всички държави. Кратките им курсове са между две и 24 седмици. В кампуса се провежда обучението или отиваш в семейство, но прочетох, че и ти предпочиташ сред връстници.

Други, които съм разглеждала, са концентрирани над една цяла обменна година. Като че ли само тази организация има собствен кампус.

ПП Имат кампуси във Франция, Испания, Малта, Канада, САЩ, Ирландия и Англия.

Последна редакция: ср, 19 окт 2022, 09:06 от Ли Лу

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Благодаря ти! Поръчах каталога, ще разуча кое как.
Иначе съм набелязала и това: https://www.westcoastconnection.com/programs/learn/pre-college-e … les-ucla-14-days/ , но тепърва ще четем и ще избираме.

# 32
  • Мнения: 5 267
Благодаря и аз, не го знаех Hug

Междувременно ми пратиха и този линк; не зная как да покажа на английски, сайтът е германски. Програмата се казва Experiment Ev. Доколкото разбрах може да се посещава например истинско нормално училище в Калифорния, да кажем, но не за семестър или година, а само за две до осем седмици със старт средата на август.

Скрит текст:
Моите засега не са във възраста за цяла година, но езикови лагери.

# 33
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
За цяла година престой, за деца в гимназия, има 2 програми за САЩ, които знам - Assist  и YES., като Assist има и във Великобритания. Първата програма е за бординг скул, втората е с настанявае при семейство. В момента даже са отворени апликациите за кандидатстване.

Последна редакция: ср, 19 окт 2022, 15:56 от gadamer

# 34
  • Мнения: 26
Здравейте, незнам дали да поизтупам малко тази тема или да пусна нова. Дъщеря ми е на 12 години и от миналото лято проявява голямо желание да отиде на езиков лагер в бордно училище в Англия. Разгледах каталога на една от фирмите, но бих искала, ако може лични впечатления на родители, чиито деца вече са били в някое училище там и са останали доволни. Общо взето от многото предложения отсяхме няколко -
Милфийлд Скул, Quenswood, Дикър Скул, Тонтън Скул, Радли Колидж, Stowe.
Като съм ги подредила спрямо нашата уж класация. За Дикър Скул имаме малко повече подробности, защото наше близко дете беше миналата година там, но като че ли нашите фаворити са други.

# 35
  • Мнения: 1 804
Здравейте, незнам дали да поизтупам малко тази тема или да пусна нова. Дъщеря ми е на 12 години и от миналото лято проявява голямо желание да отиде на езиков лагер в бордно училище в Англия. Разгледах каталога на една от фирмите, но бих искала, ако може лични впечатления на родители, чиито деца вече са били в някое училище там и са останали доволни. Общо взето от многото предложения отсяхме няколко -
Милфийлд Скул, Quenswood, Дикър Скул, Тонтън Скул, Радли Колидж, Stowe.
Като съм ги подредила спрямо нашата уж класация. За Дикър Скул имаме малко повече подробности, защото наше близко дете беше миналата година там, но като че ли нашите фаворити са други.
Здравейте
Виждам,че сте се насочили към Великобритания,но все пак искам да споделя,че точно на тази възраст много наши приятели са страшно доволни от лагера на Тасис в Лугано.

# 36
  • Мнения: 26
Здравейте, незнам дали да поизтупам малко тази тема или да пусна нова. Дъщеря ми е на 12 години и от миналото лято проявява голямо желание да отиде на езиков лагер в бордно училище в Англия. Разгледах каталога на една от фирмите, но бих искала, ако може лични впечатления на родители, чиито деца вече са били в някое училище там и са останали доволни. Общо взето от многото предложения отсяхме няколко -
Милфийлд Скул, Quenswood, Дикър Скул, Тонтън Скул, Радли Колидж, Stowe.
Като съм ги подредила спрямо нашата уж класация. За Дикър Скул имаме малко повече подробности, защото наше близко дете беше миналата година там, но като че ли нашите фаворити са други.
Здравейте
Виждам,че сте се насочили към Великобритания,но все пак искам да споделя,че точно на тази възраст много наши приятели са страшно доволни от лагера на Тасис в Лугано.

И на нас много ни хареса, но може да го посетим след 2 години, когато навърши 14, защото има 4 седмична програма архитектура и дизайн, към това се е насочила, още от сега, като интереси за след 12-ти клас . Ще го посетим задължително, но малко по-нататък. Програмата 11-13г. е 3 седмици, но Steam програмата за нейната възраст не я впечатли, а и за първо излизане от семейството - 3 седмици ми се струва малко повече. Доста съм притеснена дали няма на третия - четвъртия ден да иска да си я взимаме или да се затвори в стаята и едва да дочака прибирането си в БГ. Не е пътувала до сега никъде самостоятелно. Миналата година взех нейна съученичка на почивка с нас за 10 дни и на 3 ден я върнах в града с рев. Не смятам, че съм страшилище, всичко за мен беше ОК, но нито на детето, нито на мен ни беше ОК. Моята дъщеря сладко спи, а аз успокоявам другото дете цяла нощ. След като не можа да спи и втората вечер, говорих с майката и решихме да си я докараме до града и ние да продължим почивката си самостоятелно. Тази година, същото дете, иска пак да дойде с нас на почивка, ноо.... аз не съм сигурна, че искам.

Последна редакция: пн, 19 фев 2024, 18:39 от ger_ry

# 37
  • Мнения: 1 804
По тази причина им взимат телефоните първите 5 дни докато се адаптират и да не звънят в истерия на родителите си.Попитайте дали има тази практика и в бординга,който сте избрали.Може да се окажете неприятно изненадана и в лека паника.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте,
някой дали има положителен опит за езиков лагер на 10годишно дете.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Здравейте,
някой дали има положителен опит за езиков лагер на 10годишно дете.

Да, в La Garenne ходи дъщеря ми няколко пъти на бординг. Мисля, че съм писала назад в темата.

# 40
  • Мнения: 5 267
Ние познаваме само на EF - много сме доволни от Англия. Тази година - Малта Nature High Brightness

Общи условия

Активация на акаунт