В ОКТОМВРИйското човече, сърчицето тупка вече! - Тема 4

  • 23 618
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ние ще умуваме имена, след като разберем пола.
С първото дете още в началото коментирахме името Моника и двамата бяхме на мнение, че ни харесва. След това минахме през много други имена.
Накрая, вече беше минал терминът ми, а все още нямахме име. С ММ седнахме, обмислихме 3 имена - Никол, Моника и Александра, ако не се лъжа. Написахме ги на листчета. Което се паднеше, отпадаше. А вторият път, което се паднеше, щеше да бъде името. И се падна Моника. Сега не си представяме да я бяхме кръстили по друг начин. Роди се 5 дни след термин, а 2 дни по-рано сме умували имена. Grinning

# 721
  • София
  • Мнения: 4 717
Моето условие е да е българско и да не е кръстено на никой

# 722
  • Мнения: 419
Ох ,на нас ни е трудно ,момиче е ,а свекърва ми е Таня .Нищо хубаво не мога да измисля....

# 723
  • Мнения: 1 428
Гигова,Татяна е хубаво ако не искаш да е Таня

# 724
  • София
  • Мнения: 4 717
И ако се разбирате с нея....

# 725
  • Мнения: 419
Ами разбираме се ,заслужава жената, иначе майка ми е Красимира ,и мислех от двете  , Станимира ,но майка вика ,все едно сватята е Станка ,и пак в началото на умуването.

# 726
  • София
  • Мнения: 4 717
А пък моята свекърва да ви разкажа какво стана когато трябваше да избираме име на първо дете (момче)
Казвам и аз че Димитър ми харесва и тя като скочииии ,,а не такива старовремски не ,толкова хубави съвремен и има (има впредвид нещо от рода на Елинор ,Жаклин ....по модерни )
По едно време ми беше казала ,,ееее цяла нощ съм го мислила това име ""

# 727
  • Мнения: 1 428
Станислава, Елинор трудно ще го кръстиш ма има някакви ,,модерни" Дейвид Едуард Ерик и т.н ,НО не съм съгласна,че Димитър е старовремско това е едно ПРЕКРАСНО българско и много често срещано име,така че свекърва ти не е права Simple Smile , интересно ми е как се определя дали името е модерно или не 😂😂😂

# 728
  • Мнения: 695
Момичета, бяхме коментирали по-напред, че някои от вас имат течение и е нормално през бременноста, аз също имам, но при прегледа онзи ден ми взеха проба за МБ и излезе бактерия. Сега я лекувам с глобули вагинално Арилин рапид и след това Полижинакс. Арилина пише, че не трябва да се употребява в първото тримесечие, но след като съм края на 13 седмица се надявам да е наред всичко. АГ каза, че няма проблем.. При следващия преглед ще проследим нещата. Някоя от вас сблъсквала ли се е с гъбички или бактерии и успяхте ли да ги излекувате?

# 729
  • Мнения: 758
Димитър е гръцко,  мисля. Не че има толкова значение, какво е по произход. У нас е много популярно. На мен ми харесва Димитър, имам и близки с това име също Heart

Елинор не ми харесва, защото изглежда все едно с грешка от Еленор. То всъщност на английски ще се изпише с две Е, но ще се чете Елинор, а на бг остава все едно с объркан правопис.

# 730
  • София
  • Мнения: 4 717
Станислава, Елинор трудно ще го кръстиш ма има някакви ,,модерни" Дейвид Едуард Ерик и т.н ,НО не съм съгласна,че Димитър е старовремско това е едно ПРЕКРАСНО българско и много често срещано име,така че свекърва ти не е права Simple Smile , интересно ми е как се определя дали името е модерно или не 😂😂😂
Баща ми ми казваше не си кръщавайте децата с чужди имена ,моля ви ,защото това ще ме обърне в гроба !
И ни е говорил.много на тази тема ,че е редно да има светец за да си го пази ( това го казвам за вярващите ) и тримата с брат ми и сестра ми си имаме имен ден и първото ми дете има и второто ще има
А мнението на свеки е ,,ааа да бе и кво като няма ,много важно ""

# 731
  • Мнения: 1 266
Да, за имената и аз съм съгласна, че трябва да си имат празник, светец. Ние вкъщи все сме на големи празници, Йорданов ден, Димитровден, Св. Богородица и тн.,които цяла България празнува. Та искам и децата да са така, засега успявам 😊 Когато са на такава "голяма дата" се чувстват по-празнично някак.

# 732
  • София
  • Мнения: 1 369
Всички разбраха името на Яна в деня, в който се роди. За мен само и единствено родителите могат да решават.
*Не е кръстена на никого.

Сега пак нямам намерение да споделям името до раждането. Знам само, че отново няма да е на никого. Децата си имат свой път в живота.

# 733
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 052
Във връзка с именните дни-синът ми се роди на Еньовден и жените в родилното ме питаха защо не го кръстя Йоан или пък Йоан-Станислав(или Станислав-Йоан).Говорих със свекървата и тя много хареса само Йоан,но ММ се запъна,че няма да е нито тъй,нито с двойно име.Дълго време не знаех точно кога му е именния ден(дали на 5 или на 27.12),но над легълцето му сложих икона на Св.Йоан Кръстител,на чийто рожден ден се роди.И в крайна сметка избрах 27.12 за имен ден,но ние такива не празнуваме(аз и рожденият си ден рядко празнувам,защото е посред лято и още от дете почти нямаше с кой,освен със семейството).

# 734
  • Мнения: 1 839
Всички разбраха името на Яна в деня, в който се роди. За мен само и единствено родителите могат да решават.
*Не е кръстена на никого.

Сега пак нямам намерение да споделям името до раждането. Знам само, че отново няма да е на никого. Децата си имат свой път в живота.
Абсолютно подкрепям 👌👌👌 предния път така действахме, сега пак ще действаме така. Надявам се този път да нямаме натиск от свекървата, че предния път как се беше запънала.... Не стига, че се ражда детето, с татко му нямаме брак, а на всичкото отгоре не е кръстено на никой 😄😄😄

Общи условия

Активация на акаунт