Пред развод помощ

  • 9 977
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 189
И на мен ми звучи като пързалка, макар, че има някаква нотка на реалност, за жалост.
Авторке, кое му обичаш на мъжа ти ?
Навика да си с него, страха, че няма да се справиш без него или нежеланието да се напънеш и да излезеш от зоната на шамарите ?

# 31
  • Мнения: 1 073
Имате дъщеря, държанието, което баща ѝ показва е тов, което тя ще приеме за нормално един ден.
Какво значи това? Че ще търси мъж, който ще я бие, ще я псува и ще я унижава.... просто прекрасно бих казала Simple Smile
Продължавайте да давате този пример на детето си. Как една жена трябва да търпи такъв боклук и да се самоунижава, да се подценява... показвайте още такива красиви семейни ценности!
Съжалявам, но не изпитвам съчувствие за Вас... още при първият шамар е трябвало да му ритнете една в междукрачието и да си тръгнете с детето.
Не забравяйте, че всяко едно Ваше действие бива попито като гъбка от дъщеря Ви. Това е.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 163
Добрите бащи/ хора не псуват и удрят майките на децата си!

Авторке, или го раздрусай сериозно и се разпищи пред техните и вашите или си събирай багажа.
Няма от какво да те е срам, няма!
Ти не си виновна, че тоя минзухар му идва нанагорно бащинството и ролята на съпруг.

# 33
  • Мнения: 12 840
Аз съм на 23, а той е на 26. Детето го искахме и двамата. Да взима добри пари. Той е добър баща, може да си играе с детето по един час на ден, но никога не би го наранило. Знам че ситуацията е много сложна,но как да повярвам че това е края след толкова много време ми е много трудно момичета, да тъпа съм знам, но и представа си нямате колко ми е тежко не искам всичко да свърши. Като чета мненията Ви наистина се замислям, защото за дъщеря ми ще направя всичко.
Какво е сложното на ситуацията? Жертва си на физически и морален тормоз. Той не те иска, та даже и да излизате не ще, не те обича, нито уважава, обижда те, удря те. Кое не искаш да свърши? Ако не го приключиш ти, няма и да свърши.
Баба ми казваше "Ако мъж удари веднъж, няма да е последен път". Винаги бият още, с времето никога не намалява - увеличава се.
Това, което е сега, е началото. Ако останеш, ще става по-зле. Ти решаваш. Искаш ли да продължаваш да си жертва, това ли искаш?

# 34
  • Мнения: 1 005
Също така и всяка вечер пие не се напива,но като се напие става друг човек. Не мога да си представя живота без него, знам че онлайн няма как да ми помогнете, но няма да кого да споделя. Вътре в мен има надежда, че ще се промени и силно се надявам да е така.
Да , ще се промени , ама друг път . Щом един път ти е посегнал , ще го направи пак и пак и пак . Малка си , още не те " очукал " живота . Ще ти кажа само едно - ОБИЧАЙ СЕБЕ СИ , УВАЖАВАЙ СЕБЕ СИ .  Той не се е променил след като детето се е родило , той си е бил такъв и преди , но ти не си знаела . Само си представи идилията - прибира се от работа , напива се и те спуква от бой пред детето . Това ще му бъде детството , наречи ме както искаш , но това ще се случва занапред , НО ти си знаеш . Ти не си важна , детето ти не е важно , важно е ТОЙ да е спокоен и да те обича , нали ?! Той не е добър баща , добрият баща не посяга на майката на детето си , добрият баща я уважава .

# 35
  • Мнения: X
Ми то това си е насилие над дете - да става свидетел с вербално и физическо насилие между хората които се предполага да са му най-близки. Тук казват че това щяло да увреди психиката му, аз казвам, че тоя влак отдавна вече е отпътувал, защото това е факт. Децата разбират много повече отколкото мислим дори и да не го показват. Сега е важно да се ограничат щетите доколкото е възможно и всеки ''родител'' да си хване пътя. Характерът и мирогледа на всеки човек се оформя до 2-3 година от живота му и това нещо после е неразбиваемо на каквито и психолози да ходи. Представям си какъв човек ще направите от това нещастно същество. Защо за бога ги раждате тия деца след като грам не ви бива за родители? Това не е задължително а и не всички хора трябва да раждат на всяка цена. Никой няма да ви анатемоса ако нямате деца. Но сега ще си носите последствията от глупостта си. Лошото е, че ще повлечете и едно нещастниче с вас.

Последна редакция: пн, 22 мар 2021, 21:14 от Анонимен

# 36
  • Мнения: 79
Обичаш го? А детенцето обичаш ли? Това ли искаш за нея? Да расте в подобна обстановка? Да живее в страх от скандали и физическо насилие?

# 37
  • Мнения: 2 352
Ти си мислила, че и теб няма да удари никога, но го е направил. Не знаеш утре, когато детето е на 4-5г и направи някоя беля дали няма да отнесе шамарите.
Пък дори само да гледа как теб те бие? На какво го учиш? Че е нормално, че трябва да търпи, че не е нещо лошо?

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 690
Абе това е почти бебе още. На тия години майката е център на неговия свят. Ти, авторке, дето обичаш мизерника, който те шамари, даваш ли си изобщо сметка как му се свива душичката на това дете като вижда да бият майка му? Изобщо светва ли ти какъв шок е това за него и как го изживява? Сигурно не. Теб те вълнува само да задържиш златния. Да знаеш, че цената ще е много висока.

# 39
  • Мнения: 31 866
Авторката е мазохист изглежда.
Искам и аз да и отперя два шамара.

# 40
  • Мнения: 2 706
Брутални сте. Момичето е на 23. Вероятно това и е първата любов, а тя трудно се прежалва и дълго се помни. Ще и дойде акъла, а докато се случи се изяде още шамари.
Аз бих и предложила да си измисли повод и да отиде за няколко седмици при родителите си заедно с детето. Да види как ще се почувства без него и как ще реагира той.

# 41
  • София
  • Мнения: 35 163
Да се обади на баща му и да пита кой го е учил да псува и бие. После да се обади на баща си и да му каже, че я псуват и бият.

# 42
  • Мнения: X
Когато има малко дете в картинката човек е длъжен да мисли на първо място за него, а не да чака да дойдат още побоища на които невинен свидетел ще е то, додето й дойде акъла. Щото за детето  ще е късно, ако вече не е.

# 43
  • Мнения: 1 005
По- добре аз да съм брутална с нея , отколкото " мъжа" й . Идеята с обаждането е нож с две остриета , не се знае как ще реагира мъжагата като останат сами , щото авторката едва ли ще предприеме нещо , най - много да е поредният ден с шамарите.

# 44
  • Мнения: 31 866
Брутални сте. Момичето е на 23. Вероятно това и е първата любов, а тя трудно се прежалва и дълго се помни. Ще и дойде акъла, а докато се случи се изяде още шамари.
Аз бих и предложила да си измисли повод и да отиде за няколко седмици при родителите си заедно с детето. Да види как ще се почувства без него и как ще реагира той.

Аз ли съм брутална? Ти да видиш.
Той я бие, а тя вика, че го обича.
Аз съм била бруталната. Да бе да.
Годините нямат значение.
Нормален човек бой, обиди, унижения - няма да търпи. Камо ли ще обича.
Би трябвало да почерпи, че я напуска.

Общи условия

Активация на акаунт