Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 36

  • 49 412
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 945
Brandywine18,  моите стойности са подобни на твоите, с разликата, че на 120 минута инсулинът ми е още малко по висок, а захарта не е толкова паднала, а е над 8. Лекарката го определи като въглехидратна нетолерантност, каквото и да значи 😅. Каза, че за година на хапчета, след като спра да кърмя, ще съм като нова.
Да ви се оплача, майка има кз около 6 на гладно, а след ядене на ориз или паста, пица, стига до 13. Личната лекарка и казала, че няма проблем, след като е под 7, а колко се качвала след ядене нямало значение... а сега е и с корона, че и баща ми със същите проблеми. Не знам какво ще ги правя..и тяхната борба трябва да водя, а дали ще имат желание дори не знам 😢. Чудя се дали да не им направя меню по зоната като начало, за по-възрастните хора е по-трудно да сменят моделите в живота.

Последна редакция: чт, 25 мар 2021, 10:42 от alivi

# 31
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Че те и в Зоната действат същите забрани за храни, които и тук!

Разликата  е само в процентното съдържание на храните.

# 32
  • Мнения: 945
Ако си в зелената част на зоната, да, има много общо. Но като цяло там въглехидратите са доста повече, може да хапват пълнозърнест хляб, дори картоф и ориз, ако много им се прииска и си го балансират правилно. Майка например си иска филийката хляб на обяд, била тя и с ориз.. ужас просто...
Опитвам се да намеря начин да се хранят по здравословно според проблемите им, докато узреят за промяна.. баща ми яде по 2-3 филии бял хляб на ядене, как да го метна на нв вмх, като дори не осъзнава още какво му говоря...дано поне ковида да ги накара да си обърнат внимание.
Май ще трябва да взема децата и да отивам при тях, каквото ям аз, това и те 😅.

# 33
  • Мнения: 32 018
Моя милост още на 15 години от разделното хранене научих, че хляб и ориз, хляб и картофи не се смесват. И рядко съм го правила.
Е, само дето като сядах да ям ориз, ядях само постен предимно. И затова с времето глада се усили, увеличавах порциите, ама не и протеините Grinning
С разделното свалих малко килограми и чак сега си обяснявам защо действаше само донякъде. Щото да ядеш само ориз със салата, картофи със салата, а месото, яйцата и сиренето почти ги нямаше. Та затова се стопираха нещата.

# 34
  • Мнения: 586
Аливи каква хапчета предлага лекарката за въглехидратна нетолерантност? За пръв път чувам такова чудо. Heart Eyes Дано се възстановят твоите хора по-бързо.
На повечето от  възрастните им е невъзможно да си сменят мисленето за храната. Да не забравяме ние как сме израсли - баничка с боза, кифли, яко пържено. Но дали заради качествената храна, движението или нещо друго хората бяха здрави.
Два пъти правих 90-дневната диета, разделното хранене е супер, но да е пържола със салата или яйца или риба със салата. Дюкан правих, какво ли не. През годините установих, че няма по-добро от НВХ, но за съжаление и с него не слабея.

# 35
  • Мнения: 14 144
Днес правя профил за захарта. Сутринта на гладно, сега в 11.30 пак ходих. Следващият час е в 14.30. Питам ги двете хубавици в колко часа е добре да обядвам, те мълчат като гупи, братче. Вярно, че днес е разрешено да се яде риба, ама да се държиш като такава ми дойде в повече. Излязох си, но се почувствах кофти. Едната си промърмори нещо под носа, което разчетох като "няма значение", ама едва ли е така. Решила съм между 12.30 и 13.00 да обядвам, дано не греша. Домашният глюкомер сутринта ми отчете 5.3, сега ще видя в лабораторията как ще е. Вярно, не е от една и съща капка, но пак ще се ориентирам  доколко може да му се вярва.

# 36
  • Мнения: 18 542
Метформинови най-вероятно. Други няма и за да няма разочаровани, само с хапчета не става.

Brandywine18, не са ти добри показателите, не правиш нещо както трябва. Това изследване на какъв режим е? Гликираният и високата КЗ на гладно показвт, че ядеш прекалено много неща, които ти вдигат захарта, а инсулинът ти не е прекалено висок, за това може да са ти поставили такава диагноза.

# 37
  • Мнения: 945
Аливи каква хапчета предлага лекарката за въглехидратна нетолерантност? За пръв път чувам такова чудо. Heart Eyes Дано се възстановят твоите хора по-бързо.
На повечето от  възрастните им е невъзможно да си сменят мисленето за храната. Да не забравяме ние как сме израсли - баничка с боза, кифли, яко пържено. Но дали заради качествената храна, движението или нещо друго хората бяха здрави.
Два пъти правих 90-дневната диета, разделното хранене е супер, но да е пържола със салата или яйца или риба със салата. Дюкан правих, какво ли не. През годините установих, че няма по-добро от НВХ, но за съжаление и с него не слабея.
Метформин ли беше, глюкофаж ли... забравила съм вече.
Може би имаш някакви липси, щом не ти се получава. Пиеш ли омега 3, магнезиев цитрат и др. подобни? И аз съм в застой, много бавно вървя надолу, но при мен главната липса е сън. Четох скоро, че и пролактина пречи на отслабването, но не съм ровила много по този въпрос.

# 38
  • Мнения: 18 542
Метформин е генеричното име на препарата и може да има много търговски имена, едно от които е глюкофаж. Hands Plus1

# 39
  • Мнения: 586
Благодаря, Миоки, по принцип от две години поне се храня НВХ. Няколко пъти в годината си позволявам да нарушавам, но за Нова година, Великден и т.н. Ще ходя да си правя пак изследвания. Този път мисля да изследвам  и желязо и Кортизол.
Близо четири години опитваме безуспешно за второ дете, правихме си всякакви изследвания, всичко е нормално. През 2007 г. вследствие на грип получих хипофункция на ЩЖ, която овладях с хапчета. Имам леко уголемяване на жлезата, но изследванията ми са добри и не пия лекарства за нея, само я следя. Заради тия килограми, които влача от 2012 реших се консултирам с ендокринолог и той ме накара да пусна обременяване с глюкоза.
Която и диета да съм правила води до смъкване на килата до около 70 и като я спра пак качвам на 80. Последните две години съм се спряла на НВХ, че с него се чувствам най-добре. Като ви чета, явно прекалявам с шоколад, ядки, тахан. Позволявам си и по една ябълка от време на време. В момента пия само Омега 3 - 2000 на ден и PH Pro заради безплодието.

# 40
  • Мнения: 32 018
Опиши меню за два дни.
А пробвала ли си фастове?

# 41
  • Мнения: 586
Вчера:
О - 5 листа маруля, половин краставица, 3-4 с.л. домашна майонеза с кисело мляко, горчица и зехтин, 150 гр. кашкавал, две филийки хляб (6 с.л. тахан, 8 яйца, 3 с.л. хуск, 1 ч.л. сода), 10 бадема
В - голяма вратна свинска пържола на фурна, три ленени хлебчета (200 гр. ленено семе, 5 яйца, 4 с.л.хуск, сол, 150 мл. вода, замесва се тесто, престоява и стават около 15 хлебчета с формата на курабийки), домашна туршия от чушки.
Днес:
О - 5 листа маруля, половин авокадо, половин краставица, две варени яйца, две филийки от тахановия хляб.
В - пиле с кисело зеле на фурна (домашно пиле, зеле, мас) + три ленени хлебчета.

# 42
  • Мнения: 39 518
Даре, май докато се прави изследването не е ок да се яде и пие вода.

# 43
  • Мнения: 14 144
Моето не е обременяване с глюкоза, а кръвен профил. Сутрин на гладно, после поне час след като си закусил, и два-три часа след като си обядвал. Да видят как се вдига захарта след нормално хранене. Питах чичко гугъл, та се ориентирах кога и как.

# 44
  • Мнения: 945
За съжаление това изследване не е достатъчно и не показва инсулин, доколкото си спомням.

Общи условия

Активация на акаунт