Как се лекува Грипа с хомеопатия?

  • 11 713
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
За първи път и последен досега път ме тръшна грип като студентка. Заспах ( като мечка Shocked) и се събудих след 24 часа  Rolling Eyesздрава. Peace Настинките си също ги лекувам с много сън и вода. Peace
Минава ми от сън, защото много нередовно " зареждам батериите си". Confused

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
По принцип пия Осцилококцинум, хомеопатичен сироп Стодал за кашлицата ...

 - При вземане на два (или повече) хомеопатични препарата наведнъж - Кашата е пълна, Имунната с-ма е объркана, и като екстра Жизнената Сила е Потисната и болеста влиза на по-дълбоко ниво!

 - Класическата, истинската, от 220 години - та досега Хомеопатия дава Само по едно единствено Хомеопатично лекарство.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мразя да взимам люкарства и чакам да ми мине от нищото. Всъщност чай с лимони пия, витамин Съ, гушвам се с два тона завивки и хъркам.
Навремето парацетамол пиех.
Насочена съм към хомеопатия и при зла болест, ще опитам първо с нея да се лекувувам. thumbsup

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат
Някои препоръчват и секс

 - Повечето жени се ободряват от секс, но на един мъж секса направо му изсмуква биоенергийката...  Mr. Green

  Горките мъже  Rolling Eyes с таз`изсмукана бионергия за къде са  Mr. Green

Иначе по темата - аз прибягвам до витамин С в по - големи дози + чай.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 303
Мразя да взимам люкарства и чакам да ми мине от нищото. Всъщност чай с лимони пия, витамин Съ, гушвам се с два тона завивки и хъркам.
Навремето парацетамол пиех...

И аз така  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 5 289
Цитат


 - При вземане на два (или повече) хомеопатични препарата наведнъж - Кашата е пълна, Имунната с-ма е объркана, и като екстра Жизнената Сила е Потисната и болеста влиза на по-дълбоко ниво!

 
АЗ казвам за кой симптом какво взимам от какво съм доволна,а не че пия всичко изброено на куп.
Мерси за инфото все пак. Wink

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Моля, пак заповядай  Hug
 - Ама ти наистина ли си Цеца или просто си и Фенка Outta Joint

# 22
  • Мнения: 281
Цитат
По принцип пия Осцилококцинум, хомеопатичен сироп Стодал за кашлицата ...

- При вземане на два (или повече) хомеопатични препарата наведнъж - Кашата е пълна, Имунната с-ма е объркана, и като екстра Жизнената Сила е Потисната и болеста влиза на по-дълбоко ниво!

 - Класическата, истинската, от 220 години - та досега Хомеопатия дава Само по едно единствено Хомеопатично лекарство.
Това означава ли че при първи признаци на грип трябва да вземем само собственото си лекарство? И ако взема и осцилококцинум едновременно всичко ще се омотае   Crazy и няма да има ефект? Та нали точно за началото на грипа беше осцилококцинума? Ами ако имам и кашлица едновременно... да не вземам Стодал, правилно ли съм те разбрала? Това означава ли че абсолютно всичко лекуваме само със собственото си лекарство?  Thinking

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Това означава ли че абсолютно всичко лекуваме само със собственото си лекарство?
- Да, това значи, и ако дадеш, каквото и да е хомеопатично л-во, то последното дадено Отменя действието на предходното и започва само то да действа!
 - Ама откъде и кой да ги научи боаронци че е така...  Laughing  Laughing

 - Казано на компютърен език - изтриваш едни драйвъри и записваш други на тяхно място, и ако "Хардуера" ти не е променен, най-добре ще работи оригиналния и индивидуално съобразен драйвър, но ако ти се промени "хардуера"  под влияние на болест, най-добре ще действа драйвъра за това ново състояние.
 - Например при Остро протичаща болест с рязко вдигане на Т. ще трябва хомеопатично л-во за това Остро състояния (променен хардуер - променяме и драйвъра)
 - Дано да съм го изложил разбираемо. Hug

Цитат
- Та нали точно за началото на грипа беше осцилококцинума?
- осцилококцинума е опит за панацея!?... за "чудотворното" хапче лекуващо всички и при всеки грип... понякога помага, но по често не е точния "драйвър", понеже "хардуера" е различен, индивидуално различаващ се.

# 24
  • Мнения: 512
Александър, много се радвам, че ви "хващам" тук, защото от една предишна тема по въпроса изчезнахте, та се притесних... Hug
Имам въпрос - ако нямате нищо против. По-точно се нуждая от съвет   bouquet
Синът ми е на 3 год и 9 месеца, определено му е конст. лекарство Calcarea Carbonica. Дадохме първата доза и по съвет на хомеопата ни след 14 дни трябва да повторим (това ще бъде след два дни). От няколко дни обаче влачим едни сополки и понакашляме, но без други симптоми - няма Т, има апетит, много активен е... Ние с баща му също изкарахме нещо леко, но всичко мина от само себе си.
Казаха ни да дадем на дечко Инфлуенцинум  - 3 пъти дневно.
Въпросът ми е - как това ще се отрази на даването на конст. му лекарство след два дни - да не объркаме нещо? (четох за драйвърите и хардуера  Laughing, благодаря за ясното обяснение!!!)
Притеснено ми е, защото преди да се обърнем за съвет към класически хомеопат боледувахме често и все от едно и също нещо (отити), просто полудявам при мисълта да не сгрешим с това лечение и пак да се завъртим в омагьосания кръг на антибиотиците..... Cry

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 13:34 от ansam

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Александър, много се радвам, че ви "хващам" тук, защото от една предишна тема по въпроса изчезнахте, та се притесних...
- Винаги обаче съм си в моята тема: "Консултации с Класически Хомеопат"  Hug

                                  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0

Цитат
Казаха ни да дадем на дечко Инфлуенцинум  - 3 пъти дневно.
- Ако му дадете Инфлунцинум, вие образно казано ще му смените драйвъра , значи моментално ще спре действието на предишния "драйвър" - Калкарея карбоника! Naughty но за това Боаронци Хал-хабер си нямат и понятие...

# 26
  • Мнения: 512
Може би не съм се изразила ясно преди, извинете  - един и същи хомеопат (класически, не боаронски, или поне така се представи) предписа и двете неща - може би той не е наясно с това, че следващия препарат ще обезсили първия?! Объркана съм. newsm78
Да дам ли пак Калкареата (втора доза, както писах)?

А за 


 - Винаги обаче съм си в моята тема: "Консултации с Класически Хомеопат"  Hug

                                  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0



Много благодаря - при нужда ще Ви търся там   bouquet!!!

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
един и същи хомеопат (класически, не боаронски, или поне така се представи) предписа и двете неща - може би той не е наясно с това, че следващия препарат ще обезсили първия?! Объркана съм.

 - Мисля че ясно се обосновах в предишния ми пост. Naughty

Цитат
Да дам ли пак Калкареата (втора доза, както писах)?

 - Вие си преценете, аз от тук бих могъл само да ви дам информация, а не какво да правите или да не правите. Peace

# 28
  • Мнения: 3 405
- Винаги обаче съм си в моята тема: "Консултации с Класически Хомеопат"  Hug

                                  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0

Има ли нова тема, понеже тази е заключена?

Aleksander, ще попитам тук за бебето. То е на 2 месеца и 14 дни. Има хрема, затруднено дишане и лека кашлица, температура в дупето 37.7. Днес Джи Пи-то му изписа Еуфорбиум композитум - назален спрей по 1 впръскване 3 пъти дневно, вит. Ц 1 ампулка сутрин и ни каза да пръскаме и физиологичен разтвор. Бебето е неспокойно, заради запушеното носле, не изяжда всичкото мляко (храни се само с АМ).
По принцип е спокойно детенце, спи си през нощта, рядко плаче.
Ние всички вкъщи изкарахме вирусна инфекция, според нашето Джи Пи, и вероятно сега и бебето я кара. Какво хомеопатично лекарство би му помогнало (ако може така от разстояние да дадеш съвет).
Благодаря ти много  Hug

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
- Винаги обаче съм си в моята тема: "Консултации с Класически Хомеопат"  Hug

                                  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0

Има ли нова тема, понеже тази е заключена?

Aleksander, ще попитам тук за бебето. То е на 2 месеца и 14 дни. Има хрема, затруднено дишане и лека кашлица, температура в дупето 37.7. Днес Джи Пи-то му изписа Еуфорбиум композитум - назален спрей по 1 впръскване 3 пъти дневно, вит. Ц 1 ампулка сутрин и ни каза да пръскаме и физиологичен разтвор. Бебето е неспокойно, заради запушеното носле, не изяжда всичкото мляко (храни се само с АМ).
По принцип е спокойно детенце, спи си през нощта, рядко плаче.
Ние всички вкъщи изкарахме вирусна инфекция, според нашето Джи Пи, и вероятно сега и бебето я кара. Какво хомеопатично лекарство би му помогнало (ако може така от разстояние да дадеш съвет).
Благодаря ти много  Hug
 

 Темата е тук:   Връзка към сайта

 - Не знам "така от разстояние" - трябва да посетите добър Хомеопат.


Общи условия

Активация на акаунт