Парфюмни размисли и страсти (март 2021 г.) - 258

  • 112 048
  • 1 914
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 838
Благодаря за новата тема , ще следя има какво ново да се научи!

# 16
  • Мнения: 306
Най-любимия ми Portrait of a lady - Frederic Malle e вдъхновен от романа на Хенри Джеймс със същото име 🙃

# 17
  • Мнения: 651
Много интересна нова тема🌺!
Снощи приключих със сериала “Викинги”и се чудя сега с кой парфюм мога да асоциирам тези жени-войни от сериала,смели,свободолюбиви,загадъчни,безстрашни до лудост-нещо земно,тревисто,но и по шамански опушено,кожено,може би унисекс,нещо с феромони,поради страстните им натури,нещо диво и първично....трудна работа:)).
Няма такъв парфюм, който да рамкира този дух и първичност. 🙂
Аз съм голям фен на сериала, въпреки че след смъртта на Рагнар малко ми поотъпя и последните сезони по-скоро ги добутах до края.

Ако, все пак, си представя аромата, то за мен той би включвал сурова кожа, пушек, морска сол, озон, медовина (която сама по себе си мирише на спарена, животинска урина) и не малка доза нечистота.
Ароматът на Флоки би включвал и доста дървесни нотки, а при някои и известна доза опиaти. 😉

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 14:16 от Аризона

# 18
  • Мнения: 570
Благодаря и аз за темата!

Покрай филма "Парфюмите", споменат от Kovacheva, бях намерила  едно интервю с Калис Бекер. На въпроса на кой парфюм и се иска да е била създател,отговаря "Диорисимо".

Има една поредица на BBC за парфюмерийния бизнес.  https://www.youtube.com/results?search_query=bbc+perfume+documentary. Има интервюта, истории на парфюмни къщи...

На мен винаги най-интересна ми е била историческата част - как възниква парфюмерийното изкуство преди векове, за тамяна (Парфюм - на латински: „per“ и „fumare“, буквално „чрез дим“), за дестилирането на розовата вода, за Тапути - жената, която се счита за първия парфюмер.

Лимоновия аромат на майката на Скарлет и аз го помня Simple Smile.
За книги, в които се споменават конкретни парфюми се сещам само за последната, която четох - Шантарам и Chanel № 5. Имам и книга за Шанел, но тя си е биографична. Правили са ми впечатления и описания от рода на "косата и ухаеше на канела", "възглавницата още ухаеше на парфюма и" (или пък ризата на любовника) Laughing

# 19
  • Мнения: 496
Здравейте. Само тук мога да получа отговор от специалистите в областта на парфюмите. Става въпрос за подарък за жена на 55 г. Не знам какво точно харесва или не. Миналата година от синовете си получи J'adore Dior. Искам да й подаря такъв парфюм, с който няма да сбъркам... Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 406
Скоро си поръчах четири пробички от Olibere заради Амели, която ми беше любимка. За такава цена не бих купила нито един от парфюмите. Моите са от Insoumises collection. Не ме впечатлиха с нищо, единствено, че ароматите звучат естествено. Споделям, понеже марката се рекламира, че създава парфюми, инспирирани от филми. Сигурно сте я обсъждали, но аз съм пропуснала. А може и между другите парфюми да има по-интересни.
https://www.olibere.com/

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 13:00 от Фенси

# 21
  • Мнения: 369
Здравейте, в Сефорите в София имат ли оригиналния Опиум като тестер? Отдавна искам да го помириша, а в Дъглас ми казаха, че не го предлагат.

# 22
  • Мнения: 2 231
Благодаря за темата. Изпреварили са ме с Джоан Холоуей от Mad men, аз много го харесвам този сериал и специално тази героиня. Но освен него не се сещам за друг филм/сериал, в който да се споменава парфюм.

# 23
  • Мнения: 2 849
Благодаря за темата, Ковачева! Flowers Rose

Спомням си, че главната героиня от сериала „Как да ти се размине за убийство“ Аналийз Кийтин на тоалетката си в банята имаше Untold Elizabeth Arden. Много харесвам и сериала, и самата актриса  Вайола Дейвис, която в тази роля е брилянтна.
Не знаех кой е парфюма и се убих да го търся по флакон. Е, намерих го, но на мен от него ми призля, буквално.

Наскоро попаднах на руски сериал от 8 епизода.
https://kinokrad.co/272208-parfyumersha.html На руски език е.
Разказва историята на една жена, която мечтае да създаде уникален аромат. Работи в голяма фармацевтична компания и мечтае да я оглави, и да сбъдне мечтата си.  Поста естествено заема един млад, амбициозен и намахан господин и закрива част от производството.  Завързва се и любовен сюжет между него и главната героиня, и става доста сложно.
Не е някакво постижение във филмовото изкуство, но все пак основната тема е Парфюмът. Simple Smile

Всичко в живота свързвам с аромати. Мога да не запомня името на човек, но няма начин да не помня арматът му.
Когато гледам филм или чета книга винаги си представям кое или кой, на какво мирише.

Ароматът на майката на Скарлет като днес си спомням, че беше на върбинка. На няколко пъти самата Скарлет го споменава. Simple Smile

За други ще пиша по етапно, като се сетя, то не са едно и две та да ги напишеш. Relieved
Скрит текст:
А викингите някак да ги асоциирам с парфюм. В представите ми не ухаят, даже и не миришат, а вонят. На кръв, пот, тор и всякакви телесни течности и нечистотии. Grin

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 09:05 от Sysly

# 24
  • Мнения: 434
Благодаря за интересната тема, Ковачева Hug, защото тя е пресечна точка между моите хобита (Билбо Бегинс, Фродо GrinningGrinningGrinning) парфюми, филми и книги.
Jollie, не зная дали говориш за „Черен лебед“, но в него Натали Портман връща на Уинона Райдър червило, пиличка и Шанел 5. В „Бандитките на Оушън“ Сандра Бълок купува още в началото на филма парфюм в червена кутия, не съм търсила кой е. По-късно във филма се вижда на тоалетката й Jo Malone Amber & Lavender, този го проверих. Прочела съм много за Габриел Шанел (без да съм й фен) и там гърми от алдехиди и чистота, защото е търсено от самата нея, тя не харесвала момини сълзи или поне така пишат биографите й. И да спомена прекрасната Одри Тату в "Коко преди Шанел".
А най-любимата ми героиня Елизабет при първата й среща с Мистър Дарси на бала сигурно ухае на гардения и воал бял мускус. Как е могла Джейн Остин да остави Лизи без парфюм Simple Smile

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 17:04 от Ralitsa_

# 25
  • София
  • Мнения: 1 975
kovatcheva - Flowers Bouquet Благодаря за новата тема с доста любопитна идея  Movie CameraBook

Като стар и голям почитател на южнокорейското кино, бих споменал два филма, в които се посочват някакви парфюми.

Единият - Jungdok / Addicted - в хода на сюжета, се показва любимия парфюм на мъжа - Dior Fahrenheit.
Другият - Snow in on the sea - чудесна любовна драма, в която главната героиня е парфюмер.

Първият не го препоръчвам, защото е стар от 2002ра и едва ли ще ви допадне, но втория Snow Is on the Sea  е от 2015 е прекрасен и визията му е хубава.
Скрит текст:
Аз го намерих преди години от форума на Eastern Spirit, но гледам, че сега е свален от торентите - жалко.

Иначе по темата за Викингите - на Лагерта/когато не се бие/
Скрит текст:
си представям, че би носила  Creed Spring Flower.

А другата ми любимка - Кралица Аслог
Скрит текст:
представям си, че носи нещо супер секси и белоцветнто, да кажем като Mugler Alien.

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 11:12 от Deetron

# 26
  • Мнения: 13 293
От "Отнесени от вихъра" съм запомнила
аромата на майката на Скарлет -
лимонова върбинка или вербена.

# 27
  • Germany
  • Мнения: 1 581
В „Бандитките на Оушън“ Сандра Бълок купува още в началото на филма парфюм в червена кутия, не съм търсила кой е.
Ralitsa_, ако не ме лъже паметта, беше на щанда на Diana Vreeland и купи този парфюм https://www.fragrantica.com/perfume/Diana-Vreeland/Extravagance-Russe-26724.html. Страхотен избор между другото, много хубав парфюм, топъл смолист амбър с подправки.

Deetron, багодаря за препоръката за Snow in on the sea, ще го потърся.

# 28
  • Мнения: X
Върбинката, всъщност мирише на лимони. Тя е позната като лимонова върбинка. Харесвам всеки парфюм с върбинка. У дома имахме 4711 ACQUA Colonia Melissa & Verbena by Muelhens и мм се влюби в него. Буквално ми го отмъкна и каза: при толкова бутилки точно пък този, дето толкова ми харесва, си е за мен! 😆 После, обаче, взе да примъква Градините на мосю Ли, така че лимони и върбинка у нас са на почит.
https://www.capital.bg/light/revju/tester/2011/06/30/1115208_vur … lonki_i_gloginki/

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 16:54 от Анонимен

# 29
  • София
  • Мнения: 1 975
Скрит текст:
В „Бандитките на Оушън“ Сандра Бълок купува още в началото на филма парфюм в червена кутия, не съм търсила кой е.
Ralitsa_, ако не ме лъже паметта, беше на щанда на Diana Vreeland и купи този парфюм https://www.fragrantica.com/perfume/Diana-Vreeland/Extravagance-Russe-26724.html. Страхотен избор между другото, много хубав парфюм, топъл смолист амбър с подправки.

Deetron, багодаря за препоръката за Snow in on the sea, ще го потърся.

kovatcheva - дано ти хареса Snow in on the sea Blue Heart

Иначе, права е Ралица за бандитките, сега специално потърсих, защото останах със спомен че Сандра пръсна тогава Ателие Колон, но всъщност пръста тази марка, която Ралица показа, а само минава покрай Ателие Колон.
Объркването ми идва от един корейски сериал - Gangnam Beauty, където главната героиня е на щанда на Ателие и споделя, любимия си парфюм Pomelo Paradis
Скрит текст:







X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт