Месецът на любовта дойде, а ЮНЧЕТО в нас расте (Тема 5 - 2021)

  • 30 505
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 132
И аз съм в 22г.с.,с предна плацента.
От около 19г.с. са редовни движенията,а от 5-6 дни купона е пълен,много е активен и вече са видими движенията по корема 🤗Доколкото знам е фактор и коя бременност поред е и теглото на бременната.При мен е трета бременност,слабичка съм и нямам много качени килограми и първите пурхания ги усетих много рано.

Момичета аз да ви попитам как сте с усещането на бебоците.Аз съм с предна плацента в 22 г.с и имам леки усещания,които в повечето случай само аз си усещам. Няколио пъти усетих с ръка,но съвсем леко. И не усещам постоянно,а главно сутрин и вечер-побутвания. Кога е нормално вече да имам по-силни усещания за движенията на бебока? Понеделник съм на преглед и ще попитам,но до тогава ще си се чудя.

# 76
  • Мнения: 20
Момичета, аз съм в 22 г.с и ритането е денонощно. И въпреки, че ми харесва да го усещам (на таткото също Simple Smile ) се чудя кога ще започне да спазва някакъв режим на бодърстване и сън? От няколко дни по цяла нощ не спя, защото господинът е във вихъра си, но все пак трябва да има време, в което да остави и майка си да подремне 😁
С предна плацента съм, втора бременност и започнах да го усещам много рано. До момента имам качени 2 кг, но предвид това, че първите 3 месеца не спирах да повръщам, а сега ме мъчат ужасни киселини, които също не знам как ще издържа! Е оплаках се спокойно  😆 Да се запиша и аз - термин 12.06 🙂

# 77
  • Мнения: 1 019
На мен ми е трета бебче със задни плацента:
1ва бременност усетих 20с
2ра бременност усетих 14с
3та бременност усетих 16с

Относно протеина и аз започнах да пия шейкове и намерих тук такива които даже са ми много вкусни, но все пак попитах и доктора и той каза, че протеина е в Долна граница, защото се прави изследването на обем кръв, а в момента кръвта ни е много повече от обичайното, та затова сега е все едно като разреден. Затова има и специална таблица с референтни стойности само за жени. Също така много показатели тепърва сега ще се възстановят когато плацентата поеме дейността, която досега нашето тяло е извършвало. Та, успокоих се, но си пия все пак шейкчетата Simple Smile

# 78
  • Мнения: 548
Хайде да се запиша и в новата тема.

Момичета, вие цитонамазка правили ли сте по време на бременността? Сега ме съветват да си пусна, аз също искам, но ме е малко шубе.

# 79
  • Мнения: X
Хайде да се запиша и в новата тема.

Момичета, вие цитонамазка правили ли сте по време на бременността? Сега ме съветват да си пусна, аз също искам, но ме е малко шубе.

Здравей, на мен ми направиха към 12 г.с. и нямаше проблем. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 28
И на мен не са ми правили генекологичен преглед.

# 81
  • Мнения: 723
Аз правих веднъж цитонамазка и два пъти микробиология и другия месец пак ще си искам микробиология. А азз съм и с плацента превия тоталис, но докторката е много внимателна и нямаше проблем с вземането на пробата.

# 82
  • Мнения: 6 791
Хайде да се запиша и в новата тема.

Момичета, вие цитонамазка правили ли сте по време на бременността? Сега ме съветват да си пусна, аз също искам, но ме е малко шубе.

Миналата бременност ми взеха проба, не съм имала проблем.
Сега мисля, че следващата или по-следваща консултация пак ще ми вземат.
Ако се притесняваш, откажи. Моя близка категорично отказа и с двете си бременности.

# 83
  • Мнения: 2 257
И аз мисля да откажа на този етап ако искат. Пък и аз през Юли 2020 си правих цитонамазка и мисля, че няма смисъл сега.

# 84
  • Мнения: 86
Здравейте! Пожелавам лека и успешна седмица на всички 🌷 Днес видях, че имам резултати от изсл за тромбофилия и май не са много добри, какво мислите? Утре съм при АГ..

# 85
  • Мнения: 2 524
Vanchest, за МТХФР мутацията е необходимо да приемаш метилираните форми на Б витамините, защото не обработваш синтетичните. Ако приемаш комбинирани задължително виж какво има вътре. Като цяло пречи и на детоксикирането на организма.
За ПАИ обикновено се прави допълнително изследване на АСЕ и фактор 13 и ако излезе нещо може да е необходима терапия. Аз съм с мутация в същите два гена като твоите, но изследвах и разширен пакет и от там излязоха още.
Има много полезни теми във форума и за МТХФР и за тромбофилията.

# 86
  • София
  • Мнения: 620
Хайде да се запиша и в новата тема.

Момичета, вие цитонамазка правили ли сте по време на бременността? Сега ме съветват да си пусна, аз също искам, но ме е малко шубе.
Правиха ми при регистрацията на бременността в 11/12гс, нямаше проблем.

В събота дадох стерилна урина и още няма резултат, явно има някаква бактерия щом се бави. Дано не е нещо сериозно...

# 87
  • Мнения: 358
Момичета,
Бихте ли споделили какви кръвни изследвания ви пускат? Като си преглеждах документите осъзнах, че този пакет който съм си заплатила е мега смотан.
До сега са ми пуснали веднъж ПКК(10 показателя) и урина, нищо друго, нито чернодробни показатели, нито гл
коза, белтък, креатинин.... Какво трябва да се изслева?
Притеснявам се да не се изпусне нещо

# 88
  • Мнения: X
Темата за цитонамазката я обсъждахме по-назад в темата. Но аз и тук ще споделя мнението си:
Според мен лекарите в България я правят ,за да източват всичко възможно от здравната каса.
Според световни изследвания ,ако имате скорошна нормална цитонамазка ,няма нужда да се прави такава по време на бременност.
Хормоните променят вида на клетките в маточната шийка и една цитонамазка по време на бременност би могла да даде фалшив резултат.
Цитонамазка по време на бременност следва да се извършва само при строги показания за това: скорошна абнормална такава ,която трябва да се повтори,или лекарят е видял нещо обезпокоително при вагинален преглед,което смята че трябва да се проследи без изчакване. Рутинни цитонамазки по време на бременност са ненужни и дори противопоказани.

# 89
  • Мнения: 541
Момичета ,какво мислите за тази форма на б12 , безопасно ли е да го пия ?

Общи условия

Активация на акаунт