Лорапам - спиране

  • 3 506
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, пия Лорапам от 1 месец и 1 седмица. Лекарят с когото се консултирам не иска да проумее, че от тази гадост се чувствам много зле, нищо общо със състоянието ми преди да го започна(голяма грешка). Консултирах се с друг лекар, който ми каза, че да го спра, трябва да го заместя с нещо и ми изписа още 2 лекарства. Категорично отказвам да започвам още лекарства.
 Въпросът ми е:
 Има ли някой с опит с този Лорапам и в частност спирането му БЕЗ заместител? Пия половинка сутрин и половинка вечер от 1мг. Колко време трябва да го спирам, планирам отменане по четвъртинка. Проблемът е, че се чувствам зле докато не го изпия.
Help please! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 401
Здравейте, пия Лорапам от 1 месец и 1 седмица. Лекарят с когото се консултирам не иска да проумее, че от тази гадост се чувствам много зле, нищо общо със състоянието ми преди да го започна(голяма грешка). Консултирах се с друг лекар, който ми каза, че да го спра, трябва да го заместя с нещо и ми изписа още 2 лекарства. Категорично отказвам да започвам още лекарства.
 Въпросът ми е:
 Има ли някой с опит с този Лорапам и в частност спирането му БЕЗ заместител? Пия половинка сутрин и половинка вечер от 1мг. Колко време трябва да го спирам, планирам отменане по четвъртинка. Проблемът е, че се чувствам зле докато не го изпия.
Help please! Simple Smile

Успокойте се, вие пиете от най-слабите таблетки и то само по половинки при това само от 1 месец
Намалете приема от 2х1/2 тб на 2х1/4 тб примерно за около седмица, след това махнете сутрешната доза и оставете само вечерната за поне 3-4 дни и готово.
Имайте предвид, че като го спрете е напълно възможно всички първоначални оплаквания да се завърнат, така че ако не ви се пият такива лекарства помислете за алтернатива, примерно успокоителни чайове, мента-глог-валериана и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт