КАРТИ ТАРО - ТЕМА 25

  • 24 684
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Здравей Совичке, чета те в темата за астрология (ако не се лъжа си моята зодия -Скорпион) и доста неща , които споделяш са ми много близки.  В тази ситуация Дяволът го тълкувам по-скоро  като.. изкушението. Това, което неистово те тегли към тази цел, този конкурс и самата позиция. Не бих го нарекла точно зависимост, но едно такова постоянно "дърпане" и човъркане в тази посока, все едно ти шепне на ушенце "хайде, давай, тичай и грабвай това, което е твое". Ама ти го нашепва толкова неустоимо, че те държи силно и емоционално свързана с тази цел на всички нива от съзнанието и подсъзнанието ти. Разбира се, може да не съм права конкретно за теб, но такава енергията долавям от Дявола в казус като твоя. От друга страна Обесеният е застой. Той няма как да върви напред и от него се изисква да погледне на ситуацията от друга гледна точка. Например- дали това, което искаш,  е в действителност толкова перфектно, бленувано и ценно  или самото ти силно желание създава тази идея. Може би това не е най-доброто за теб точно в този момент. Дяволът често е и израз на прекомерна амбиция, която заслепява. Има нещо "нездравословно" в тази ситуация, за която ти може и да не предполагаш даже. При всички случаи Луната(както и другите са споменали), ми говори за тайни, скрито, интриги, задкулисни ситуации, върху които вероятно нямаш поглед и не зависят от теб. Ако виждам нещо позитивно обаче, то това е, че Обесеният въобще не е мъртъв и позицията му даже ми вдъхва известно спокойствие, тъй като това е вид енергия на размисъл, трезвеност. Според мен тази карта категорично  изисква изчакване и ненамеса в ситуацията. Известно стопиране на стремежа, ако така мога да се изразя. Да се надяваме, че след това хоризонтите пред теб ще са по-ясни. Пожелавам ти го от сърце!  Не мисля, че всичко е загубено. Мисля, че за момента трябва да поемеш глътка въздух и да оставиш ситуацията да се развие. Влюбените ми говорят за вътрешно разногласие от типа дали-или, някакъв избор, но и искрена отдаденост. Успех нататък и бъди сигурна, че каквото е за теб, няма да те пропусне! Kissing Heart

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 01:00 от Bandit Queen

# 706
  • Мнения: 1 544
Една лека вметка само - от Обесеният е наложително да се положат усилия да излезеш...Иначе ще дойдат събития (Кулата), които да те принудат да се събудиш. Аз не смятам, че Обесеният е състояние на комфорт, напротив, объркване и емоционални сривове съпътстват отказа да погледнеш нещата от друг ъгъл, да видиш не сенките на предметите, а реалните им образи на слънчевата светлина.
За това се искат усилия.
Наистина, не се ядосвай, разбирам те, мен ме хапе един асцендент Скорпион. Обаче погледни нещата така - не е било твоето. Направила си всичко възможно, не се е случило - ми не е трябвало. Твоето си те чака някъде. Горе главата!

# 707
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Аз не смятам, че Обесеният е състояние на комфорт, напротив, объркване и емоционални сривове съпътстват отказа да погледнеш нещата от друг ъгъл
О, да, съгласна съм с теб-  изобщо не може да говорим за комфорт, когато всичко ти е преобърнато и в пряк, и в преносен смисъл. Мисълта ми беше, че достигнал веднъж до това състояние с всичките му вътрешни борби и конфликти, в повечето случаи идва един момент на просветление и осмисляне, ако разбира се, му позволиш да дойде. Този точно момент визирах...когато вече (евентуално) си прогледнал и си намерил образно казано покой от това, което те  раздира отвътре, намерил си начин да излезеш от него. Тук няма смърт и аз изхождам от тази гледна точка- докато все още сме живи, макар и преобърнати, имаме шанс. Но се иска здрава работа. И тук вече имат важна роля действията, както каза, но за мен те са по-скоро вътрешно, отколкото външно насочени. Работим върху себе си, върху мирогледа си, върху начина на реагиране и справяне. Външно ми се струва, че нямаме много опции да променяме ситуацията и трябва да поизчакаме. Но като цяло (по скорпионски Simple Smile ) подкрепям мнението ти. Бях зарязала тарото от почти 3години, но дискусията ви ми разпали интереса отново Blush Ще ми е любопитно да видя как се развива ситуацията.

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 09:14 от Bandit Queen

# 708
  • София
  • Мнения: 943
Благодаря ви момичета. Карате ме да се усмихвам. Simple Smile

# 709
  • Мнения: 771
Здравейте, аз изобщо не съм на "ти" с картите таро, но скоро ми излезе едно клипче, че всеки човек има така наречените "рождени карти таро" и реших да проверя моите  и излязоха тези:

Възможно ли е някой, който разбира повече да ми обясни какво означават? Май и двете карти не са от най-хубавите, а той и без това моя живот е малко труден напоследък и понякога се чудя това някога ще се оправи ли.

# 710
  • София
  • Мнения: 943
Здравей Совичке, чета те в темата за астрология (ако не се лъжа си моята зодия -Скорпион) и доста неща , които споделяш са ми много близки.  В тази ситуация Дяволът го тълкувам по-скоро  като.. изкушението. Това, което неистово те тегли към тази цел, този конкурс и самата позиция. Не бих го нарекла точно зависимост, но едно такова постоянно "дърпане" и човъркане в тази посока, все едно ти шепне на ушенце "хайде, давай, тичай и грабвай това, което е твое". Ама ти го нашепва толкова неустоимо, че те държи силно и емоционално свързана с тази цел на всички нива от съзнанието и подсъзнанието ти. Разбира се, може да не съм права конкретно за теб, но такава енергията долавям от Дявола в казус като твоя. От друга страна Обесеният е застой. Той няма как да върви напред и от него се изисква да погледне на ситуацията от друга гледна точка. Например- дали това, което искаш,  е в действителност толкова перфектно, бленувано и ценно  или самото ти силно желание създава тази идея. Може би това не е най-доброто за теб точно в този момент. Дяволът често е и израз на прекомерна амбиция, която заслепява. Има нещо "нездравословно" в тази ситуация, за която ти може и да не предполагаш даже. При всички случаи Луната(както и другите са споменали), ми говори за тайни, скрито, интриги, задкулисни ситуации, върху които вероятно нямаш поглед и не зависят от теб. Ако виждам нещо позитивно обаче, то това е, че Обесеният въобще не е мъртъв и позицията му даже ми вдъхва известно спокойствие, тъй като това е вид енергия на размисъл, трезвеност. Според мен тази карта категорично  изисква изчакване и ненамеса в ситуацията. Известно стопиране на стремежа, ако така мога да се изразя. Да се надяваме, че след това хоризонтите пред теб ще са по-ясни. Пожелавам ти го от сърце!  Не мисля, че всичко е загубено. Мисля, че за момента трябва да поемеш глътка въздух и да оставиш ситуацията да се развие. Влюбените ми говорят за вътрешно разногласие от типа дали-или, някакъв избор, но и искрена отдаденост. Успех нататък и бъди сигурна, че каквото е за теб, няма да те пропусне! Kissing Heart
Скорпион съм, да. 😊
Цял ден си мисля за това, което си ми написала. Определено ще стопирам, че цялото това нещо определено първо ме изтощи и второ, наистина се замислям дали е здравословно за мен. Професията е тежка. Наистина съм раздвоена дали да продължа борбата в това, в което се гмурнах или да се насоча към частна практика. Позицията, за която кандидатствах е тежка и свързана с много патология... кво да направя, че тва ме влече. Развивам се обаче и в частния сектор, като това е нещо, зя което съм положила много усилия и още много ще полагам. Определено ще кажа СТОП за момент, трябва да успокоя топката, ще си действам по първоначалните ми планове, лека полека, без пресиране и излишни емоции... надявам се така да мога да погледна нещата от друг ъгъл.
Определено не ми е на всяка цена, но много добре си описала как дявола ми нашепва. Такава съм! 😃 Като се хвана на хорото и искам да го докарам до край по най-добрия начин. 😃Луда скорпионка, ако се откажа, все едно се предавам. 😃
Благодаря ти за задълбоченото тълкуване, както и на останалите момичета, които се отзоваха на моите вълнения. 😊
Помогнахте ми, наистина!
Аз ще забавя топката, а каквото е за мен наистина ще се случи. 😊
😘

# 711
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Такава съм! 😃 Като се хвана на хорото и искам да го докарам до край по най-добрия начин. 😃Луда скорпионка
Колко познато- "баммм" в дълбокото....Blush и по-възможност да е най-дълбокото от дълбокото (налиии!) ... И там дерзаем до последно, ако ще и тия дълбини да са "патологични"  Nerd Разбирам те прекрасно. 5те меча..хммм..Мисля, че решението ти е най-правилното на този етап. Наблюдавай ситуацията и ако отнякъде се появи зелена светлина, мятай пак картите да ги чуем на нов глас Sign SpadesSign ClubsInnocent Успех в алтернативното начинание! Никога не се знае какво печелиш, когато губиш. При мен е потвърдено на 100%

HriEms,
здравей,  и аз не съм експерт,  но от всичко, което практически научих от астролозите и таролозите тук в Индия, ще се опитам да дам моето тълкуване, особено за първата ти карта, която е карта на моята зодия и често ми се налага да я "изследвам под лупа" Simple Smile . Разбира се, далеч съм от мисълта, че това тълкуване е меродавно. Надявам се да се включат и други, защото в коментарите ви назад,  откривам доста интересни интерпретации, за някои от които дори  не бях се замисляла Hands Plus1. А иначе по твоя казус според мен :

Скрит текст:
 Смъртта е трудна карта. Както и да го увъртаме, не е лесно да я смекчим.  Това според доста таролози е кармична карта, но аз лично за себе си съм я възприела  като  картата на "необходимото зло" и предпочитам да гледам на нея по градивен начин. Тук имаме загуба или край на нещо ценно за нас. Нещо, с което все още или пък въобще  не сме готови да се разделим (и вероятно никога няма да бъдем),  но  обстоятелствата го изискват,  налагат ни го ...и ни карат да излизаме извън зоната си на комфорт. Не , не се визира  непременно физическата смърт. Даже по мои наблюдения картата рядко касае буквалния прочит, а по-скоро метафоричния или най-общо казано тя е неизбежният край на нещо, поставящ началото на друго.  За жалост ситуациите при тази карта често може да са болезнени, но за сметка на това са най-пречистващите. Това общо взето са ситуации с негативен заряд ( загуби, раздели, отнемане на социален статус, насилие, финансов крах) , след които нашият свят обикновено се срива из основи;  просто удряме дъното и почти умираме, за да достигнем онзи момент с главно М, в който ставаме готови да се изправим;  да съберем земята под краката си; да си съградим нови пътеки и да тръгнем отново. Тук има една емоционална  съпротива и не става отведнъж. Иска се да притежаваме кураж, желание и осъзнатост. Ако ги има - фениксът полита от пепелта и възкръсва. Ако ги няма обаче - дълбае си дъното, докато не получи звучен шамар от съдбата и не пристъпи към нужната промяна. Изобщо...картата на Смъртта визира  трансформацията. И то неизбежната,  дълбока трансформация.  Тази, която е настъпила след силен трус или  катарзис в живота ни. Това е картата на Скорпиона и 8 дом. Всичко тъмно, страшно, надмогващо страховете ни и трансформиращо енергиите ни е там. Нещо от типа "Изгори, за да светиш".

 В твоя случай Смъртта ми говори, че вероятно животът ти (ще) преминава през доста катарзиси, които ще изискват от теб постоянна адаптация или поне промяна в приоритетите, поведението, мисленето, ценностната система. Образно  казано ще "умираш" и ще се "раждаш" периодично. Ще си сменяш кожата , ще разчистваш често ненужното около себе си и ще ставаш все по-усъвършенствана версия на себе си.  Чисто практически това означава, че може да ти се налага по-често да се срещаш и разделяш с любими хора, партньори, които по някакъв начин разтърсват вътрешния ти мир ; може би ще трябва да се разделяш с комфорта си или да сменяш често работа/  местожителство, или да се разделяш с близък (но НЕ задължително да бъде неговата смърт); или да губиш ценности в пряк и преносен смисъл;  да се сблъскваш с бедствия или предателства, които да разклащат основите и сигурността ти...често токсични лични или делови взаимоотношения, които изискват незабавно приключване.   Може би навици и  повтаряеми модели на поведение от миналото също,   които трябва да изкорениш и да замениш с нови. По много различни начини може да се прояви при конкретния човек и не всичко накуп, разбира се.   Изобщо..Смъртта е моментът на коренна  промяна. Тя учи как да се преборим с желанието да пазим на всяка цена статуса, обкръжението си, вещите си, зоната си на комфорт..Учи как да се разделяме безболезнено с определени ситуации и сфери от живота, които вече не ни служат и настойчиво ни дърпат  назад. Точно това й е трудното на тази карта- нежеланието  да се приспособяваме към промените или желанието, последвано от невъзможност...Да не кажа дори инатът и страхът да пуснем старото да си отиде; страхът и безпомощността пред влиянието на външните фактори, които ни принуждават да го правим. Трудно тук е егото, което трябва да превъзмогне себе си в името на своето личностно израстване. Обикновено тупа с крак и грачи напористо "Няма пък!", което прави още по-болезнено откъсването от всички хора, връзки, отношения и ситуации, които са в негов ущърб. Това естествено е само, докато Смъртта не дойде и не "помете" двора набързо. . Няма как да се противопоставим на действието на тази карта. Можем само да подпомогнем малко процеса, ако не се съпротивляваме.  Саможертви иска картата, да...но аз съм на мнение, че всяка една саможертва си струва пред това, което ще получим от нея в замяна.

Интересно ми стана сега като се замислих, че Смъртта е под номер 13, който пък редуциран , дава  номера на другата ти изтеглена карта (4) Императорът. Много интересно са се подредили. Това е карта на авторитета, на властта, на бащината фигура и мъжката енергия. Дисциплиниран, обича да планира нещата, добър стратег,  взима правилните решения, прави успешни избори. Тук са законът и редът. Няма хаос, нещата са организирани перфектно.  Трезва енергия е това, мотивирана, целенасочена. .Леко "сухарска" ми идва  на мен, твърде праволинейна,  нооо много продуктивна.  Енергия на действието и силата. Енергия на успешната кариера също. Вероятно в живота ти значима  роля (ще) има твой баща/дядо/началник или пък човек с такава енергия, който да ти помага и подкрепя през целия ти житейски път. А може би ти да въплъщаваш доста от тези черти. Предвид трудната енергия на Смъртта, ми се струва логично да са ти дадени силни и борбени качества по тази карта, които да ти помагат да се справяш с предизвикателствата, а те са достатъчно трудни. Аз не бих казала, че енергиите са лоши. Предизвикателни , да, но не и негативни. Всяка карта дава опции и възможност. От нас зависи, доколко ще позволим на енергията да работи в наша полза. Ще се радвам да споделиш как се разгръща  при теб и дано съм ти била полезна

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 13:11 от Bandit Queen

# 712
  • Мнения: 1 544
Абсолютно безсмислено е да се вживяваш в рождени карти, според мен. Не знам къде си го чела, но по мои наблюдения, много глупости се пишат по отношение на Таро. Особено за кармични карти и въпроси...
Смъртта е просто процес на промяна, ако въобще може да се реализира, зависи от съседните карти. Не виждам каква кармичност може да й се придава. Понякога е невъзможност за развитие.
Всякакви други свободни съчинения са много театрално написани, но в реалността нещата са някак прости и практични. Предпочитам да се придържам към тях.

# 713
  • Индия/България
  • Мнения: 317
И аз съм останала с впечатление, че това за "рождените" Таро карти обикновено са триковe за драматизация и зарибяване по сайтове за гадания. Виж, ако периодично се падат повтарящи се карти (при мен например  почти винаги са тези или поне една от тях: Temperance, Death, 9 пентакли, Magician), тогава вероятно можем да си вадим заключения за някаква, да речем, доминираща енергия с по-дълготраен ефект, (което пак е силно казано), защото енергията сама по себе си се мени непрестанно. Няма как само 2енергии да въздействат върху живота ти/ни, камо ли върху посоката и изборите ни. Тя енергията е динамично състояние и точно това й е хубавото, според мен,  че винаги имаме някакво (дори  да е минимално),  поле за действие и развитие. При мен картата на Смъртта обикновено бележи принудителен край на определени отношения и  периоди на драстични скокове от едно положение в друго. Например смяна на приоритети или промени, съпроводени с внезапно осъзнаване на конкретни ситуации, дошло след криза тип "гръм от ясно небе". Загубих и любим човек, който ми беше подкрепа в по-голямата част от осъзнатия ми живот, но погледнато през призмата на времето, всичко това е част от живота. Промяната е естествен ход на нещата. Наистина-  няма повод за "припадъци" Smiley, колкото и неприятна да е понякога.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 15:56 от Bandit Queen

# 714
  • Мнения: 295
Здравейте момичета, някой би ли имал добро желание да ми хвърли едни карти. Никак не ми върви с мъжете, на 38г.съм сама, без деца и сериозна връзка никога. Запознах се с един мъж М. преди повече от 3 месеца, карахме полека, но така и не се стигна до нищо. Не се чуваме около седмица вече и бих искала да знам дали ще се обади и изобщо какви са били или са намеренията му към мен. Дали има шанс той да е вече моят пристан, защото е коренно различен от всички предишни олигофрени с който съм се занимавала. Благодаря ви 🤗❤️

# 715
  • Мнения: 14 446
Здравей ,ellie0403?
Зададох въпроса:"Как ще се развият отношенията на ellie0403 с М.?
Изтеглих:
Кралица пентакли-това може да си ти,според мен е благоприятна карта за връзка
Умереността-според мен е нужен компромис и от двете страни и полагане на усилия за връзка
Рицар чаши-повратен момент и за двама ви наторарен с положителни емоции.
Вече съм писала,че съм начинаеща,за това ще съм благодарна да ударите едно рамо за разчитането на картите.

# 716
  • Мнения: 2
Здравейте!
Може ли на някой който му се занимава да ми пише за да му задам конкретен въпрос?

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 18:11 от Patience7

# 717
  • Мнения: 1 671
ELIIE,по тези карти няма развитие и активност, да емоции има, вълнения , чувства, харесвате, има в главата някакви планове за среща или покана, во засега са само мисли и копнежи, вижда те , като стабилна, спокойна , улегнала жена
Може би ти трябва да си по дейна
Simple Smile В днешно време мъжете искат да ги ухажваш,което за мен е странно...🤪

# 718
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Ели, в общи линии и аз ги виждам така нещата:
Ти в случая си по-готовата за стабилни отношения; имаш и желанието, и ресурсите за това. Имаш я тази устойчивост, грижата,  готовност за споделяне на емоционално и материално ниво. Показваш я и той я вижда, което вероятно го мотивира да не е безразличен. Рицар чаши е мноооого бавна енергия обаче , както преди мен са писали- повече в главата (премисляне, фантазии), отколкото на езика, ръцете и краката (действия). Емоции, да,  от двете страни,  обаче тази Умереност по средата някак ми идва като индикатор за повечко търпение, докато нещата между вас се "блиндират"  по правилния начин (не ми идва по-подходящ глагол). Даже и самата позиция на тази карта  между кралицата и рацарят ми говори, че се иска някакъв баланс на енергиите. Да се обединят усилията на двете страни, за да се достигне златната среда- какво искам, какво слагам на масата, какво споделям, какво правя, за да се развива и прогресира връзката...  Струва ми се, че все още ти си по-даваща. И по-инициативна.  По мое мнение не бива да се пришпорва тоя рицар тук. Той е с потенциала си да тръгне напред, ама явно още трябва да поработи върху себе си, за да достигне твоя потенциал.

# 719
  • Мнения: 777
Възможно ли е някой, който разбира повече да ми обясни какво означават? Май и двете карти не са от най-хубавите, а той и без това моя живот е малко труден напоследък и понякога се чудя това някога ще се оправи ли.

Тъй като таро се преплита с нумерологията, това, което показваш, означава, че пътят на живота ти (сборът от датата, месеца и годината на раждането ти, сведен до едноцифрено число) е 4. В много сайтове можеш да прочетеш какво означава това (на английски е lifepath number). Пътят на живота показва общите тенденции в живота на човека, но няма да ти отговори кога ще се оправят нещата. По принцип сега е кофти период от астрологична гледна точка, може и това да усещаш.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 21:59 от Cafe

Общи условия

Активация на акаунт