В момента чета ... 68

  • 41 150
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 579
"Крива на щастието" е учебник по кураж за мен. Ако някой случайно е изпаднал в униние, обезсърчен е или е загубил вяра в човека, нека я прочете. Статиите в нея са трогателни и поучителни, но не по онзи дразнещ начин. Още повече, че всичко в тях е истина.

# 16
  • Мнения: 5 391
Ей, тая моя нагласа ще ми изяде главата някой ден. Започнах "Моритати и легенди" на Бохумил Храбал с намерението да чета роман, а то се оказа сборник с разкази и то от ранното му творчество. Излишно е да казвам, че на някои от тях щях да заспя.

# 17
  • Мнения: 9 199
Спомена се Филип Рот. Ще цитирам само заглавието на една глава от книгата му "Синдромът Портной" - "Луд за пичк@". Joy Без коментар.

# 18
  • Мнения: 10 705
Спомена се Филип Рот. Ще цитирам само заглавието на една глава от книгата му "Синдромът Портной" - "Луд за пичк@". Joy Без коментар.

"Синдромът Портной" е една от книгите, които съм планирала за препрочитане.
Спомням си, че я бях чела като ученичка в "Съвременник" (имаше преди много години едно такова чудесно списание).
Книгата много ме беше впечатлила.
Спомням си и думата "гой". От нея я научих Simple Smile Тази била гой, онзи бил гой Joy

# 19
  • Мнения: 239
Благодаря за темата! Днес започнах ,,Момчето,което чуваше всичко"  на Робърт Маккамън. Увлекателна, динамична история,поне на този етап. Жалко,че напоследък нямам много време за четене...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 204
Благодаря за темата! И аз нямам време за четене. Вечер по страница, две...
Инак бавно напредвам с "Доброжелателните" и много ми харесва.

# 21
  • Мнения: 3 051
Дочетох "Малки пожари навсякъде" - приятна, увличаща, сега почвам "Почти нормално семейство"; междувременно гледам сериала "Нормални хора" по  HBO go, интересен, без да е уау. Има ли чели и книгата и гледали сериала, сравнение между двете?

# 22
  • София
  • Мнения: 23 023
Не мисля, че сериалът и книгата имат нещо общо помежду си. Някой да ме поправи, ако греша.

# 23
  • Мнения: 960
Да се включа като продължение от старата тема.
Въпросът за дочитането на скучни книги.
Започнала съм я и няма отказване при мен.
По диагонал, на ветрило ,но ще узная края и ще си имам мнение за книгата.Simple Smile
Може да прочета много противоречиви мнения за едно произведение, но искам да го видя през моите очи .

Още малко ми остана от Мостът на Клей и продължавам с Цвят продълговат в морето.
В обозримото бъдеще ще прочета и Феранте, но имам много нови книги ,които чакат.
Сърбят ме ръцете да поръчам поредицата, но чакам случай да ги взема втора ръка, че вече ще фалирам.Wink

# 24
  • Мнения: X
На хартия съм се още на Къщата на духовете, нещо забавих темпото тези дни. За сметка на това в Сторител започнах  Lisa Genova Every note played, не е издадена на български език, а пък творчеството на Лиса ми стана интересно. Категорично я одобрявам, намерих и още няколко нейни, които си слагам в списъка. Слушам докато се връщам от училището, след като съм завела детето, докато разхождам куче, поне по час на ден, понякога и два.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Да се включа като продължение от старата тема.
Въпросът за дочитането на скучни книги.
Започнала съм я и няма отказване при мен.
По диагонал, на ветрило ,но ще узная края и ще си имам мнение за книгата.Simple Smile
Може да прочета много противоречиви мнения за едно произведение, но искам да го видя през моите очи .
И аз така. Започвам дадена книга след прочетени отзиви, положителни и отрицателни, и си изграждам мое мнение след прочита. Дори и най- скучната, тъпа и безинтересна книга гледам да я прехвърля, за да мога да дам моето мнение за нея. Не си спомням дали имам непрочетена започната книга, ако има, са единици.

# 26
  • Мнения: 8
Известен и мъртъв! Препоръчвам книгата за хората запалени по риалити форматите.

# 27
  • София
  • Мнения: 495
Прочетох "Виенски апаратамент" от Радостина Ангелова. Определено не е моето четиво (оценка 2,5 *). Типично дамски любовен роман. В началото горе- долу беше добре, но после стана прекалено еднообразна и предвидима. Хич не ме развълнува историята на героинята. Най- интересни ми бяха вмъкнатите кратки разкази за епизодични герои.

# 28
  • Мнения: 454
Благодаря за новата тема!
"Заразително" на Джона Бъргър, харесва ми засега. Успоредно и "Сапиенс" на Харари. Е, тя вече е жестока!

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 988
"Кривата на щастието" е наистина "мотивиращо четиво", както гласи стикерчето на самата корица. Моя приятелка я беше подарила на внука си, който много я харесал. Аз я четох, изплаках си очите, удивлявах се на силните характери и я купих на внучката си и на племеницата. Никакъв интерес. Побеснях и си я прибрах. Реших , че ще им я чета аз, но Ковида обърка литературните четения. Не съм се отказала.

Общи условия

Активация на акаунт