Захранване, водено от бебето/Baby-Led Weaning Тема 12

  • 43 688
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 169
Моята пухла чукна 100 миналата седмица Simple Smile

На теория след годинка може. На практика не виждам защо да давам за сега, те нямат особена хранителна стойност. Евентуално по-натам може да ползвам бульон за вкус на ориз, сос и т.н. Simple Smile

# 736
  • София
  • Мнения: 8 664
За големият вече не помня.
Малкият е ял на година и нещо на някоя пица. Имам спомен, че бяхме на море, като беше на година и половина и там ядеше ориз с гъби, но 100% е ял преди това на някоя домашна пица. 

Ще чакам още някой коментар да се натрупа и ще пусна нова тема, че стигнахме 50-та страница.
Ако някой иска нещо конкретно да сложа в първия пост, да каже Simple Smile

# 737
  • Мнения: 781
Аз предложих преди годинката гъби, май беше гъбена каша или супа, защото обичам, но малко количество. Сега на година и половина са любима храна и на детето.

# 738
  • Мнения: 1 104
Благодаря много! А въпрос - когато вашите бебета бяха на година, колко пъти цокаха в денонощие? При мен в момента нощното си е стабилно на 3 часа.. през деня е по-добре сякаш, но пак си цока.

# 739
  • Мнения: 6 008
Моето на годинка даже през час е цокало нощем, в един момент се чувствах ужасно уморена. Всичко си зависи от детето, но на 3 ч. нощем ми се вижда съвсем приемливо на мен.

# 740
  • София
  • Мнения: 868
Не съм броила, но до последно, до отбиването (на малко над 2 години) имаше по 5-6 кърмения на денонощие. Като поне 2-3 се падаха през нощта.

# 741
  • София
  • Мнения: 8 664
И това вече трудно си спомням. Големият сучеше чеато, сигурно по 3-4 пъти и повече на нощ на около година.
Малкият сигурно 1-2 пъти, но понякога спеше и цяла нощ.

# 742
  • Мнения: 781
На годинка имаше 2-3 нощни и 2 през деня.

# 743
  • Мнения: 2 495
2-3 през нощта, около 4-5 през деня. С уточнението, че аз имам проблем с количеството и какво точно е достигало, не е сигурно.

# 744
  • Мнения: 192
На година моето бебе беше на 1 кърмене пред деня, след като обядва, вечер за приспиване и нощем на поискване 1-3 пъти. Точно тогава беше почнала и да хапва повечко като порции и да иска да пие вода. Почти два месеца по-късно сме само на нощните на поискване.

# 745
  • Мнения: 5 169
През деня 4-5 пъти, през нощта 0-2 пъти. Ако е много нещастна може и на час да се буди, но е по-скоро изключение.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 903
На 1,5г е, сега яде 2 пъти през нощта, беше 1 път за известно време

# 747
  • Мнения: 214
Мале... аз имам надежди да се откаже от нощното хранене на 7 месеца...

В началото ограничавахте ли количеството плодове? Моят съвсем спокойно може да изяде цял банан на 1 хранене или ябълка. Вярно, че е 'водено от бебето', ама се притеснявам да не прекалявам. Днес си изяде и почти цяла тиквичка, но зеленчука не ме притеснява. Радвам се, че яде и добре контролира ръка-уста.

# 748
  • Мнения: 6 889
Нищо от предлаганите храни не съм ограничавала. Колкото иска - толкова.

# 749
  • Мнения: 5 169
Някои деца ядат нощно време до 2, че и до 3 Simple Smile
За любопитно сравнение само - една позната в Япония с детенце на година и половина ме гледаше като теле като се опитвах да ѝ обясня, че моето още няма заместено хранене като беше на 8 месеца, пък някои по класическия метод имат вече по две Simple Smile Не схващаше идеята на заместване в смисъл на "изобщо не предлагам" Simple Smile И чак на година и половина в Япония се препоръчва да се махне ЕДНО от нощните хранения Joy

Не ограничавам Simple Smile В началото предлагах само по веднъж на ден, сега понякога по два, понякога слагам и някое парче мандарина към обяда или круша Simple Smile Като чета как на по 2-3 някои отказват да погледнат плодове, по-добре да хапва Simple Smile Не съм особено съгласна, че ако се дава плод ще зареже зеленчука, но съдя по своето, тъй че не съм меродавна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт