Без Коледа тази година

  • 4 035
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 071
Именно, не всичко е пари. Спомням си като бях на 6,а брат ми на 4. Баба и дядо ни оставяха под елхата всеки ден преди 24-25.12 орехи, 1 портокал (виденовата криза) 1 банан, а ние толкова много им се радвахме. Духът на празника за това е дух, няма нищо общо с материалното, а с жестове, с любов, споделеност. Имали сме много трудни моменти, родителите ми са се чудили какво да сложат на масата, но има ли любов има и празник.
Човек винаги може да си намери причина да бъде нещастен, незадоволен, черноглед. А е нужно толкова малко, за да се усмихнеш.
И знаете ли, в най-голямата криза, когато дори храната ни беше дефицит с баба изработих един дядо коледа от прежда, памук и руло тоалетна хартия. И сега 26 години по-късно все още е 'жив' и радва детето ми на 1.8м, а с баба си припомняме онези времена.
Бъдете здрави, мислете позитивно, всичко останало е преходно.

# 61
  • Мнения: 12 464
Хрис, нормално е да се чувстваш зле, че не можеш да дадеш на детето си това, което виждаш по филмите. Това обаче не значи, че се лоша майка.
Празникът не са обаче подаръците и голямата украса. Празникът е да се събере семейството, да сте заедно. Ако не живеете с бабата - отидете й на гости. Или я поканете при вас. Бъдете заедно с любимите си хора. Празникът - това е различният от ежедневието ден, различен, защото не се работи. Празник идва от празен ден, т.е неработен ден.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако правилно съм разбрала сте на твоята заплата, а мъжът ти (съкратен Март месец заради вируса) още е без работа - така ли е?
Коледа обаче,  не е само харчене на пари в МОЛа. Те и без това са затворени, а и на 3г. едва ли само би се сетило да иска в Мол. Украса би следвало да имате от миналата година, а за тази - отвори пинтерест или крокотак или други сайтове и правете фигурки от корички портокал/мандарини и от сушени плодове, използвайте за украса пуканки (купувате пуклива царевица и си я правите за по-евтино), гирлянди от каквото можете - цветни блокчета, ненужна хартия, брошури и т.н., снежинки, балеринки и други. С малки парченца памук захванат за конец, който в другия край е завързан за полилей става все едно вали сняг. Все неща, които да са интересни за малкото. Заведете го на църква и му разкажете за Рождество Христово (ще ви струва колкото 2 свещички да запалите за здраве) - ще е много по стойностно, отколкото посещение в МОЛ. Най-важното: радвай се, че имаш семейство - мъж и дете - това би следвало да е достатъчно за да имаш коледен дух. Много жени ги нямат тия неща или са имали, но са им отнети. Оцени какво имаш в живота си, вместо да хленчиш, че нямаш пари за МОЛ-че, Хиполенд и подобни.

# 63
  • Мнения: 16
Уважаема, ми неее, не сте разбрали правилно, в Мол не съм стъпвала от 4 год някъде, спрете вече  да съдите, съжалявам, че няма как да изтрия поста си... Незнам какво ви става бе хорааа.. Какъв МОЛ, КАКВО ВЪОБЩЕ ГОВОРИТЕ....

Последна редакция: нд, 20 дек 2020, 17:11 от hris4

# 64
  • Мнения: 12 464
Уважаема, ми неее, не сте разбрали правилно, в Мол не съм стъпвала от 4 год някъде, спрете вече е да съдиите, съжалявам, че няма как да изтрия поста си... Незнам какво ви става бе хирааа.. Какъв МОЛ, КАКВО ВЪОБЩЕ ГОВОРИТЕ....
Аз те разбрах. Всичко ще е наред.
Поискай от модераторите да заключат темата.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 006
Уважаема, ми неее, не сте разбрали правилно, в Мол не съм стъпвала от 4 год някъде, спрете вече е да съдиите, съжалявам, че няма как да изтрия поста си... Незнам какво ви става бе хирааа.. Какъв МОЛ, КАКВО ВЪОБЩЕ ГОВОРИТЕ....
А за какво е темата? Вероятно аз не съм разбрала? Защо нямаш коледен дух, при все, че имаш най-важните неща в живота си - мъж и дете?

# 66
  • Мнения: 12 464
Афродита, и аз нямам коледен дух. Дори не го разбирам какво всъщност значи. Коледа е нас започва да се "празнува" след като дойде дъщеря ми. Беше вече на 3г. А може и да е било и по-късно, когато вече започнаха да говорят и двамата, когато каката ходеше на градина и чуваше от другите... Тъй като не съм вярваща за мен Коледа си е точно елха и подаръци за децата. Нямам братя и сестри, живеем с майка ми, та няма нито събирания, нито гостита.
За мен тръпката, очакването и празникът са Нова година. И пак сме си сами у дома.
Аз лош човек/ майка ли съм?
Колкото до коледния дух на Хрис - какъв коледен дух, как да ти е до празнуване, ако имаш проблеми и тези проблеми не са, че тази Коледа няма да си на Малдивите, а у вас.

# 67
  • Мнения: 6 831
"Даровете на влъхвите" на О.Хенри....

# 68
  • Мнения: 2 539
Тази Коледа ще странна за всички ни.
С пари, без пари все ще е различна и няма да е като предишните, които познаваме.
Но да сме живи и здрави всичко друго се подрежда.
Изкарахме Ковид предният месец и най-големият подарък за мен е здравето ми и това на семейството ми.
Весели празници и много здраве ви желая!

# 69
  • Мнения: 10 998
Аз смятам, че щом сме живи и здрави, нямаме причина да не сме доволни.
Ако авторката наистина не може да си купи никаква храна за празника, да каже и ще съберем пари.
Тази година всички ще празнуваме у дома / просто нищо не работи/, така че нищо не губи, като емоции. Следващата година ще е по-добра.

# 70
  • Мнения: 36 089
Ключ по молба на автора.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт