Астрология - 19 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 35 896
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 283
Не мога да водя дебат с човек, който няма Никакви познания по Антична астрология – нито на теория, нито на практика. Не мога да разбера защо ти държиш да станеш за резил? Спести си го.

Твоята реакция срещу написаното е белег за пълно невежество относно философията, принципите и методологията на Традиционната астрология.

# 691
  • Мнения: 260
Хаха,дебат се води с аргументи,а не с лични обиди.И бягане от въпроси.Мислех да водя дискусия под формата на въпроси или така наречената "майевтика",но очевидно няма да се получи с вас и загубих интерес.

# 692
  • Мнения: 1 291
Рико, не съм лъжица за всяка уста/ум. Така че ако нещо не можеш да ме преглътнеш, те съветвам да не ми четеш коментарите. Аз не те коментирам, но ти упорито си търсиш внимание от моя страна.
Аз съм за научната астрология, ако астрологията нямаше научно основание, изобщо не бих се занимавала с нея. Другото просто не е моето. Научният подход, астрономията и математиката e моето. За сериозната астрология.
На първо място съм мунданен и уранически астролог. Традиционната ми допада заради това, че метафорично казано си строи къщичката върху здрави основи. Бих коментирала сериозна астрология само с хора, които имат идея за какво става въпрос.  В математиката има много музика, но ако си счетоводител по душа, трудно ще я чуеш.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 00:05 от starinthenightsky

# 693
  • Мнения: 3 283
Рико, не си готов за какъвто и да било дебат поради простата причина, че нищо не си прочел по въпроса.
А да имаш познания по митология и психология не ти дава необходимата база да оспорваш Антична (традиционна) астрология и нейния инструментариум. Наистина ли не осъзнаваш колко е нелепа ситуацията, в който сам си се набутал?

# 694
  • earth
  • Мнения: 1 334
Аз съм за научната астрология, ако астрологията нямаше научно основание, изобщо не бих се занимавала с нея.

А, чудесно, точно такъв човек търсих. Би ли могла да отговориш на въпроса ми от пост #663?
Предварително благодаря.

# 695
  • SF
  • Мнения: 21 409
Тая досада и тук цопна. Станаха 2.
По друга причина се търкалят из женски форуми, така че не им обръщайте внимание. Единият е първенец по изтрити коментари. Непрекъснато тества вниманието на модераторите и засипва всяка тема с безумен малоумен спам. Другият си търси гадже, но ще си намери бан. А може и да са един и същ потребител. Прескачайте.

# 696
  • Мнения: 3 283
Няма ли някой по-кифленски раздел за търсене на гадже? Баш при астролозите ли смята, че може да му излезе късмета? Smiley

# 697
  • SF
  • Мнения: 21 409
Не, не е баш при астролозите, но ползва някои факти от тук, за да впечатли. Нещо от сорта на "моят Плутон е върху твоята Венера".
Скрит текст:
Влачи един трън из форума и каквото закачи. Изчел е всички мнения (луд човек) и ги е харесал. Дори и "дрън" да пишеш, той лайква. После си прави история: ти гледаш цветя на балкона, и аз гледам цветя на балкона, ти ще правиш ремонт, и аз ще правя ремонт, ти ползваш дезинфектант ХХХ, и аз го ползвам него, ти обичаш диня, и аз обичам диня, ти това..., и аз така... Доста крийпи. Simple Smile

# 698
  • Мнения: 3 283
Днес е лунно затъмнение, хората са по-нестабилни. Не е учудващо да ни налазят и такива.
Мен от вчера насам не налазват хейтъри – има и дребни мишки, има и мастити сред тях.
Направи поредната благотворителност, после стой и им гледай сеира, как се пукат от злоба.

Скрит текст:
Много шантаво затъмнение – да те налазят накуп и тролове, и хейтъри, и фейк профили с измамни мотиви.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 02:25 от Sotis

# 699
  • earth
  • Мнения: 1 334
Мен от вчера насам не налазват хейтъри...

Недейте да обиждате така Есмето. На мене не ми пречи (ето, даже няма да я докладвам на модераторите).

По същество - ако тук никой не може да отговори на въпроса ми, може ли да ми препоръчате експерт по научна астрология с когото да се консултирам? Аз имам и други въпроси.

# 700
  • Мнения: 3 283
По същество - ако тук никой не може да отговори на въпроса ми, може ли да ми препоръчате експерт по научна астрология с когото да се консултирам?

С удоволствие! Потърсете астролога Филип Филипов. Лесно ще го откриете във Фейсбук, много е известен.

# 701
  • earth
  • Мнения: 1 334
Благодаря за препоръката. Пречетох някои от инервютата на Филип Филипов. Изказва се наистина много комептентно.

Също така се радвам да видя, че въпросите, които имам свързани с завистимостта между масата, гравитационното влияние и астрологичните прогнози не са безпочвени.

Ето например той какво казва в едно интервю по "Добро Утро България":
" Филип Филипов: Когато се случват слънчеви затъмнения те имат по-силно гравитационно въздействие върху земята. Особено, когато Луната се намира в своята част от орбитата, когато е по-близо до Земята, тогава гравитационната сила с ококо 20% нараства в повече и това може да провокира сплескване на земния или естероид в елипсоид."

# 702
  • Мнения: 1 639
Аз още навлизам в астрологията,и не се знае колко,как и дали ще напредна,но спорът ви е интересен защото съм човек на точните науки,Финансист съм и се опитвам да си обясня защо астрологията познава. Аз от личен опит знам че е така,в същото време е отречена като наука,просто защото не е доказана. И затова вярвам че астрологията е смесица между статистика и психология и до някаква степен вяра и настройка. Замисляла съм се,защо точно планетите. Някои астролози казват че те ни влияят енергийно,което е невъзможно защото единствената планета/звезда която излъчва енергия е Слънцето,всички други планети просто отразяват светлината. А Плутон,тази купчина камъняк/скала,дори не може да се види от земята в никакво положение и в никой период от Годината. И стигнах до едно заключение,че Планетите и Зодиите просто се използват като термини и всичко друго е статистика. Далеч съм от астрономията,но имам някакви все пак елементарни познания и ми е тъпо когато слушам астролози да се изказват гласно,защото ако смяташ да практикуваш,поне трябва малко да се напънеш да разбереш как работи слънчевата система,за да не ставаш смешен. А и още нещо,не сте прави за счетоводителите и математиците. За Вас счетоводството може са е попълване на декларации за ДдС-та и тн,но изобщо не е така. Счетоводителят има изключителна добра способност да анализира и открива проблеми. Аз като Финансист,правя постоянно изчисления,които после анализирам. Аналитичната мисъл в астрологията и да може да вържеш 2 и 2,не са за подценяване. Естествено,не стига само тояа разбира се,но не ги подценявайте:)

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 07:50 от E.M.A

# 703
  • earth
  • Мнения: 1 334
Някои астролози казват че те ни влияят енергийно,което е невъзможно защото единствената планета/звезда която излъчва енергия е Слънцето,всички други планети просто отразяват светлината.

Всички тела излъчват радиация според температурата им (вижте закон за радиацията на черно/сиво тяло) както и гравитационни вълни според масата им.

# 704
  • Мнения: 1 291
Научна астрология не означава, че планетите като такива ни влияят буквално, заради това каква маса имат и т.н. Не ни влияят изобщо. Не са причина, а само показател за нещо си, на едно друго ниво. За есенцията на времето като звучене с някакви физико-химични свойства в една триизмерна перспектива. Това, което обединява  различните нива на реалност, е синхроничността на момента. Това, което се случва в някакъв момент в ефемеридите (транзитите за деня), споделя обща специфика с това, което се случва в същия този момент някъде в реалния живот - наричаме го знаци на съдбата. Създава се някакъв фон, настройка, насока, условия и обстоятелства - песен по радиото,  някой Ви казва нещо, среща с някакъв човек...

Общи условия

Активация на акаунт