Как тренирам -26

  • 68 841
  • 813
  •   1
Отговори
# 60
  • Бостън
  • Мнения: 13 587
Висока съм 173см и с тегло 56-57 кг. Предвид възрастта( над 50 години) започнах да понатрупвам на талия и корем. Над 6 години тренирам 4 пъти седмично . Тренировките са 5 упражнения , всяко се повтаря 4 х20.  За съжаление се храня основно с въглехидрати, по малко и на често. Имам кростренажор в къщи, смятам да започна вече да го използвам. Иначе за глутеуса правя упражнения с ластик. Просто няма “ материал” в задните ми части.
Ластиците за добри за тонизиране и поддържане на глутеусите, но ако се търси изграждане на мускул ще имате нужда от тежести. Тежести и протеин.
Изпълнимо е дори в домашни условия.

# 61
  • Мнения: 2 739
Коя формула ползвате и според вас е най-точна за изчисляване на макс.пулс? От 220 вадите годините или от 226/за жените/ вадите годините?

# 62
  • Мнения: 636
Коя формула ползвате и според вас е най-точна за изчисляване на макс.пулс? От 220 вадите годините или от 226/за жените/ вадите годините?

https://www.yulisgym.com/fitnes-kalkulator-kardio-zoni/

Здравейте!
Много ми е полезна темата, редовен читател съм. Престрашавам се за пръв път да се включа. Линкът, който пускам за различните зони на пулса, съм го видяла от тази тема. По-назад е пускан и смятам е много изчерпателен.

# 63
  • Мнения: 774
Искам да попитам, някой употребявал ли е левзея и какво ви е мнението относно усилването на енергията и издържливостта?

# 64
  • Мнения: 3 325
Здравейте, записвам се при вас, по принцип тренирам с тежести, но след повторното затваряне на залите, само крачкомеря. Grinning
В нас ми е омразно да тренирам и нямам никакво оборудване. Искренно се надявам скоро да ги отворят, за да не загубя прогреса си, спряла съм за известно време калорийния дефицит и само поддържам, не искам да отслабвам преди да се върна в залата. А имам още за сваляне и ми е много тегаво.

# 65
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Добре дошли на новите момичета.
Дете2, аз също гледам написаното от Юли и по него се ориентирам за пулса. С времето установих, че вече много трудно ми се вдига пулса и рядко го вдигам над 160 дори и при нормален джогинг. Само при спринтове го вдигам повече, но след това много бързо го свалям Simple Smile

Азз продължавам с тренировките вкъщи. Тегаво ми е обаче не се отказвам, защото виждам, че засега задържам това, което съм постигнала. В повечето случаи успявам да направя 4-5 тренировки.

Казано честно с тренировките успявам, обаче храненето ми е ужасно. От три години не съм се хранила толкова зле. Решила съм обаче, че точно в момента не мога да се ограничавам по никакъв начин и съм го оставила като цел след Нова година Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 1 588
Надявам се, че администратори/модератори и тн, няма да сметнат публикацията ми като нарушаваща правилата, исках да ви споделя една петиция ЗА отварянето на фитнес залите. Всеки подпис е важен. https://www.peticiq.com/22122020

# 67
# 68
  • София
  • Мнения: 12 012
Фитнес залите не са към спортното министерство, а към здравното.
Странно е, но е факт.

# 69
  • Мнения: 57
Подписах. А някой може ли да ми препоръча зал за пилатес/каланетика в Стрелбище или Лозенец?

# 70
  • Мнения: 1 980
Здравейте, момичета. Много ми е трудно да тренирам вкъщи.
Но все пак го правя, колко е ефективно е друг въпрос.
Дойдоха ми едни ръкавичка и топ от алиекспрес, да ви се похваля.
Клина също е от Али, но е преди.
Качвам за малко после ще я махна.
Весели празници.

Последна редакция: чт, 24 дек 2020, 21:15 от Nona M.

# 71
  • Мнения: 812
Весели коледни празници, момичета!
Нона, страхотна си,според мен не си изгубила форма,а и релеф си имаш.
Аз минах на една програма с леки тежести и ми е добре за сега,така като има готова програма ми е по- лесно.
След нова година ще мисля как ще продължа за напред,че то всичко което си наумя се проваля.

# 72
  • Мнения: 447
Весели празници на всички!
Нона браво момиче много добре изглеждаш. И аз си тренирам редовно,хванала съм се на една 12 седмична програма и не мога да се откажа.

# 73
  • Мнения: 9 791
Не съм писала отдавна, почивах почти два месеца, от което не съм особено горда. Днес реших да възобновя ходенето. Заради проблеми с глезен предпочитам да не бягам. Та сложих си по 1.5кг тежести на краката и повървях 10км. Няколко снимки от парка.
Скрит текст:




# 74
  • Мнения: 812
Здравейте, момичета!За много години,нека през новата 2021г.бъдем все така спортно активни независимо какви препятствия ще ни поднесе,защото движението е здраве.
Не съм спирала тренировките с тежести,но реших да пробвам да следвам програма.Благодарение на темата за домашни тренировки си набелязах няколко и ще ги пробвам.
Май така ще я карам поне до началото на пролетта,дори да отворят фитнесите няма да бързам да влезна в зала,защото планът ми за тази година е  релеф и издръжливост на тялото.
Пожелавам ви много здраве и позитивни преживявания  през новата година.

Общи условия

Активация на акаунт