ЮНЧЕТО все ще намери върху нещо да се покатери - Тема 11

  • 19 276
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 011
Рамус в люлин 9. Червения блок, срещу спирката на тролея. 100 лева е теста, преди мен имаше 4 човека, отидох 10 минути преди да отвори лабораторията, чаках около 15 мин, докато ми дойде реда.

# 46
  • Мнения: 892
Като сме на темата болести- открих още една полза от яслата.. Децата карат вирус и ние покрай тях. По този начин си поддържаме имунитета, че с тези хоум офис и майчинството, не съм се събирала с много хора на затворено от близо 2 години вече..

# 47
  • Мнения: 3 252
Avonavi, само дето се чудим дали имаме коронавирус като се разболеем ние.. Аз много го мисля това тези дни.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 011
Не съм оздравявала от 3 седмици...Толкова дълго никога не съм боледувала. Три различни настинки. Само си ги връткаме...тамън се закрепя и айдеее нова...

# 49
  • Мнения: 892
Димитрова, моето мнение е, че корона вирус от яслата децата няма как да ни донесат. При учениците е друга ситуация обаче и затова масово пламнахме след началото на учебната година в цял свят.

# 50
  • Мнения: 2 519
Ditmade, и при нас така. И аз вече 3та седмица боря нещо - първо страшна хрема, синуси, после мина, сега кашлица с хрипове. Личната лекува по телефона, на крачка съм да си самопредпиша АБ, на фона на ситуацията, вече взех да се притеснявам. Едва ли не може корона да се домъкне от яслата, от всякъде може. А пък сега почва и грипа и ще стане още по-зле. Не знам, мами, ако можете гледайте си децата вкъщи. Каката в яслата лепна пневмония, та бяхме по болници. Този период ми е многооо гаден. После лепна от болницата бактерия, та изпи сумати АБ, оттам така и не спря напълно да кашля от задна хрема...

# 51
  • Мнения: 3 252
Мен от снощи ме дразнят и ушите, като преглъщам ме сърбят, не знам дали така болят уши, никога не ми се е случвало, та днес ще посетя унг, да видим какво ще ми каже. И антибиотик бих била, само да е предписан от лекар, че аз по принцип си се самолекувам (майка ми е мед сестра и само ми предписва разни неща по телефона).

# 52
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Момичета, обещах да споделя какво каза Стаменов за проблемното пишле. Общо взето каза, че от акото е възможно да попадне бактерия и в този случай се образува смегма, която да предпази от по-сериозни проблеми и потенциални уринарни инфекции. Смегмата се опитва да изолира бактерията и да я изхвърли. Каза, че забелването няма да помогне, а ще въздаде предпоставка за по-сериозни и чести възпаления. В такива случаи каза да топвам пишлето в малка чашка риванол за по 2 - 3 минути няколко пъти на ден. Ако не става с чашката да му правя седящи вани с много слаб разтвор на калиев перманганат (колкото леко да смени цвета си водата), като първо разтварям кристалчетата напълно в малко вода, после изсипвам този концентриран разтвор в легена с вода, разбърквам добре за да стане цвета на водата еднакъв и тогава слагам детето с хубаво измито дупе, без остатъци от крем, лосион и т. н. Това пак 2 - 3 пъти на ден за по 5 - 10 мин. След това мацвам Тридерм или гентамицин само отгоре на главичката. Ако много го боли може и панадол или нурофен да дам.

# 53
  • Мнения: 890
ditmade благодаря за отзива за доктора. Кка върви при вас лечението? Ние в петък бяхме с баткото пак на доктор да му погледне сливиците. Понамаляли са,но третата сливица също е надута и има много секрет и затова ни праща при УНГ. Та записах час за понеделник при Душков. От четвъртък на своя глава реших да му давам Геломиртол/ на мен много ми е помагал/ и за 2 дни секрета, които му беше в гърлото и над третата сливица започна да се втечнява иначе беше един гъст и му седеше като топка и нито може да го издуха , нито да го преглътне. Хъркането значително намаля иначе не можеше да спим пт него. Сега обаче се чудя дали да тръгна за София с децата или да да изчакам още малко да видя как ще подейства Геломиртола. За първи път така става толкова трудно да му мине настинката и да се надува третата сливица.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 011
При нас нещата са по-добре, определено има разлика. В понеделник и ние сме при него на контролен. Ако всичко е ок, ще го обявя официално за адекватен лекар с адекватно лечение. Единствено не ми харесва особено отношението му към децата, но в крайна сметка не е педиатър така че не очаквам да е като Стамвнов. Важното е да назначи праеилното лечение.

# 55
  • Мнения: 3 252
Ditmade, аз бях при него на преглед във вторник за гърло, човека ми изписа лекарства, аз се притесних че може да е ковид и днес и антигенен тест си направих (на 5 ден) и нямам ковид, така че явно позна и най вероятно ми е адекватно лечението.

# 56
  • Мнения: 285
Момичета в паника съм, днес цялото семейство сме контактни на болен от коронавирус. Радваше се на малкия и не се спазваше дистанция тъй като е брат на мъжа ми. Направо ще се побъркам. Сега трябва да чакаме 5 дена в неведение

# 57
  • София
  • Мнения: 4 011
Най-доброто, което можеш да направиш за момента е да се успокоиш. Ако искаш може да започнете всички да пиете Авирон + всеки ден витамин Д. Ограничете, даже спрете приема на витамин Ц и яжте сурови тиквени семки и бразилски орех. Няма полза от паника, може да не сте заразени. Ние когато бяхме контактни,децата цял ден играха и се гушкаха с болната леля,но така и никой от нас не се зарази.

# 58
  • Мнения: 285
Най-доброто, което можеш да направиш за момента е да се успокоиш. Ако искаш може да започнете всички да пиете Авирон + всеки ден витамин Д. Ограничете, даже спрете приема на витамин Ц и яжте сурови тиквени семки и бразилски орех. Няма полза от паника, може да не сте заразени. Ние когато бяхме контактни,децата цял ден играха и се гушкаха с болната леля,но така и никой от нас не се зарази.

Благодаря ти Ditmade! Ще се опитам да се събера психически и ще взема превантивни мерки докато чакаме до петък. Това за вит. С не го знаех

Последна редакция: нд, 22 ное 2020, 17:09 от nikita111

# 59
  • София
  • Мнения: 4 011
Попринцип витамин ц свива кръвоносните съдове,а нали уж ковид спомага за ибразуването на съсиреци и реално не е добре кръвоносните съдове да са свити. За това се препоръчва по един аспирин дневно превантивно, но до коокото ми е известно децата не бива да пият аспирин, но тях така или иначе нв ги засяга особено пустия вирус...

Общи условия

Активация на акаунт