Дарение за адвокатски хонорар

  • 4 691
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 456
Ако се разведе и омъжи отново междувременно, този казус отпада.

# 46
  • Мнения: 1 847
Ако се разведе и омъжи отново междувременно, този казус отпада.

да де ама нали няма пари за адвокат да се разведе..

# 47
  • София
  • Мнения: 13 456
Е, после пък откъде?

# 48
  • Мнения: 12 857
Съгласно действащото законодателство, съпругът на майката, се счита за баща на детето, ако детето е родено по време на брака или до 300 дни от неговото прекратяване. И да прекратиш брака, пак бившия е "баща".
Жената може да оспори произхода на детето, като установи, че  нейният съпруг не е биологичен баща на детето.
Това може да направи на собствено основание само в срок до изтичането на една година от раждането.
Срокът е фатален,  не може да се възстановява и изтече ли, отпада безвъзвратно възможността за майката да оспори бащинството на детето и да установи, че съпругът й не е биологичен баща на детето.

Детето, също има право да оспори бащинството до една година от навършване на пълнолетие. Когато детето навърши пълнолетие, може само да оспори произхода от баща си, без съгласието на майка си. Майката, обаче може, от името на ненавършилото си пълнолетие дете, като негов законен представител да оспори произхода на детето от бащата и да докаже, че нейният съпруг не е баща на детето. Това тя може да направи от името на детето си и след изтичането на едногодишния срок от раждането, предоставен на нея по закон.

Докато детето е малолетно –  до навършването на 14 години, майката може да предяви иск за оспорване на бащинството  от името на детето, в качесвтото й на негов законен представител. Когато детето е на възраст между 14 и 18 години, искът се предявява  от детето, със съгласието на майката.

По този начин може да се стигне до резултат да се установи, че съпругът не е баща на детето, дори когато майката е пропуснала да оспори, на собствено основание бащинството на детето, в едногодишен срок от раждането.

След раждането на детето, истинския баща този дето дава пари за прегледи и раждане, предполагам ще иска и "детето" да се води негов син/дъщеря т.е да плати за ДНК анализ и на база това в съда подаваш молбата....може и без развод ....а дотогава ще съберете парички за "развод".
Оливия, много интересен коментар! С удоволствие го прочетох.
Значи може да се оспори и докаже бащинство и без развод.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 14 659
Естествено, че може, има си хас.
Но струва пари, може и повече от развода, зависи.

# 50
  • Мнения: 12 857
Намерих колко са разходите в случайно избрана лаборатория. 650 лв за доказване на бащинство с ДНК тест на бебето и предполагаемия баща, ако детето е родено, и много пари, ако е по време на бременност.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 14 659
Да. Понякога не би трябвало да се изисква ДНК-тест - когато с други доказателства се установи, че от години нямат контакт и пр., но като цяло човек трябва да е готов при дело за оспорване на брачно бащинство да ги извади и тия пари.
Отделно за особен представител.

# 52
  • France
  • Мнения: 12 944
Аз се чудя как може 8 години да не направиш нищо против подобен брак!? Това е голям риск от към финанси и не само. Това най-много ме озадачава.

# 53
  • Мнения: 19 130
Намерих колко са разходите в случайно избрана лаборатория. 650 лв за доказване на бащинство с ДНК тест на бебето и предполагаемия баща, ако детето е родено, и много пари, ако е по време на бременност.
Тези, които с юридическа стойност са по-скъпи.

Аз се чудя въобще дали ще ѝ стигне времето през бременността да се разведе, особено щом не е по взаимно съгласие.

# 54
  • Мнения: X
Мен ме дразни измислицата "аз толкова съм помагала, а сега на мен никой не помага".
До какви ли още макиавелски висини стига в реалния живот такъв човек.

# 55
  • Мнения: 9 219
Служебният адвокат безплатен ли е?

# 56
  • София
  • Мнения: 24 839
Да. Само че, не може да се ползва от всеки.
Ако си прегрешил нещо и те хванат, имаш право на адвокат, а ако не можеш да си го позволиш, ти назначават служебен.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 14 659
И дължиш да възстановиш разноските по него, ако изгубиш делото.

То има различни "служебни адвокати", де. Едното е служебен защитник по наказателни дела - за което говори Абсурт, другото е правна помощ по граждански (при подобни условия), а има и особен представител на другата страна по граждански дела - там не е безплатно, внасяш депозит предварително.

# 58
  • Мнения: 19 130
И дължиш да възстановиш разноските по него, ако изгубиш делото.

То има различни "служебни адвокати", де. Едното е служебен защитник по наказателни дела - за което говори Абсурт, другото е правна помощ по граждански (при подобни условия), а има и особен представител на другата страна по граждански дела - там не е безплатно, внасяш депозит предварително.

Депозитът не е нито 1600, нито 800 лева. Нея това я устройва, нали беше съгласна и на адвокат, на който да плаща на вноски. И на загубилите им удържат парите на вноски, не е задължително цялата сума да платят наведнъж. Особено пък от  човек, който отговаря на условията да наеме служебен адвокат, не се очаква да има цялата сума.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 14 659
Не съм твърдяла, че е 800 или 1600, напротив, казах по-рано точно колко е минимумът.
"Удържането" после не е непременно на вноски, а е по правилата за всяко принудително изпълнение. Издава се изпълнителен лист. Може наведнъж, ако се окаже, че има откъде, може колкото има, може хич.

Общи условия

Активация на акаунт