КЪДЕ и КАКВО спортуват нашите деца?

  • 28 146
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 560
На кортовете на Малееви има Приказен тенис - групи за деца 3+. Ние започнахме там, по едно време изгуби интерес, после пак реши, че иска да ходи и сега вече е на индивидуални занимания. Според мен на 4 г. е рано, тренировки и "истинска" игра се получава някъде след 5,5-6 г., но зависи от детето.

# 46
  • София
  • Мнения: 548
"Aila", информацията за плуването с Мултиспорт карта е много ценна. От доста време издирвам такова място, масово басейните не работят с Мултиспорт.
Моите напоследък ги водя в Ориндж фитнес в Парадайс мол - имат вечерни групи, тип ОФП за деца и приемат Мултиспорт карти без доплащане.


В басейн Спартак с карта Мултиспорт е безплатно - няма и доплащане. Водя там синът ми (6 год) и съм много доволна - водата в детския басейн не е студена, приятна е - температурите в помещенията също са ок.

# 47
  • Мнения: 525


В басейн Спартак с карта Мултиспорт е безплатно - няма и доплащане. Водя там синът ми (6 год) и съм много доволна - водата в детския басейн не е студена, приятна е - температурите в помещенията също са ок.
[/quote]

Благодаря! А препоръка за конкретен треньор имате ли?

# 48
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте. Имаме един много активен фъстък на 3 г. и 8 месеца. Може ли да препоръчате някакъв спорт в близост до Света Троица - Надежда, Люлин за дете на тази възраст?

# 49
  • Мнения: 1 304
4 г. момиче
Плуване в морето, а в София в св. Георги от време на време.
Ски в различни групи на Боровец, Пампорово и Картала. Веднъж е карала и на Паничище.
Ходене с нас в планината.
Кара колело.
Ходи и на тенис от време на време с учителка в техническия.
В детската градина ходи на йога, народни танци и още 4-5 неща. Само от футбола успяхме да се отървем. Танците много ги обича. Май и на балет ходи.

Извън ходенето, всичко останало са занимални и двигателна култура, но не и спорт, поне на тази възраст е колкото да има понятие.

# 50
  • София
  • Мнения: 30 142
Преди години водих сина си в Приорити спорт, на Нац. стадион.
Скрит текст:
Можеше да се води на тренировки колкото пъти искаш, дори всеки ден, стига часовете на съответната група да са ти удобни. Плаща се на месец.
В началото на септември ми пратиха съобщение Дарко тийм, явно си търсят клиенти. Бях се интересувала преди години, но часовете не ми бяха удобни. Сега вече имат тренировки и на В. Левски, и на Академика, всеки ден. Можете да ги намерите във ФБ.
И аз ще съм благодарна на мнения за басейн, където водата не е ледена, защото моят е зиморничав. Точно това го отказа от плуването в Академика.
Здравейте, за плуване препоръчвам този клуб
Скрит текст:
https://www.pluvenclubsprint.com/?page_id=12      Басейните , зависи коя локация ви е удобна. Ни е сме тенирали в Обеля , Кристал. Близо ни е, водата беше ок. Виждам ,че новия басейн на Възраждане е с минерална вода. Така или иначе има температура на водата за плуване.Няма как да е по- висока. Но като цяло наистина някъде е по- студеничко. Сега не знам какво е променено , но съм работила на Академик на басейна и за мен е студеничко, не бих си завела детото точно там , дори и да ми беше близко
.
За Лека атлетика, на Васил Левски тренират още Ивет Лалова спринт Академи , Андриана Бънова , при нея- са по- малки дечицата и много готина атмосферата.
Скрит текст:
Ние сме в 7 ми клас вече и засега спираме спорта, бяхме на професионално ниво, защото ни пречи на ученето.Няма време.А и умората е вповече. Едни танци имаме един път седмично и това е. И то ако не затворят пак.
Иначе и на ски и кънки ходи с баща си чат пат. Другото е математика и език, засега. Спорта много помогна за израстването на детето .
Включвам се с въпрос конкретно за лека атлетика за деца. Препоръчайте ми от изброените клубове един или два, за да пробваме. Държа на треньора/ или треньорката - да е спокойна, да поощрява, да дава стимул на децата да се развиват в спорта, да не крещи, обижда и т.н., да умее да запали и задържи интереса. Целта е да се изразходва енергия след училище и да се забавлява на първо време. Детето е на 7г.

# 51
  • Мнения: 50
Здравейте!Можете ли да ми кажете къде да запиша децата на Плуване с Мултиспорт кидс?

# 52
  • Мнения: 48
Здравейте,
опитвам се, да открия информация, за детски спортни клубове, които се провеждат в Академик. Намирам разни но всичко е разхвърляно в отделни сайтове и фб страници. Искам да намеря място, в което има повече спортове на едно място. С две малки деца съм, всяко иска различно от другото спрямо интересите си, а не ги намирам на едно място. Нямам възможност да обикалям из София, не мога да се клонирам и да се телепортирам едновременно за различни места. Ако знае някой сайт, където са събрани на едно място, ще съм Ви благодарна.
Открих този https://www.bulsport.bg/sport.html

Децата ми са ходили на спортове:
*плуване за малки деца до 6г, Частно училище Свети Георги, басейна е дълбок 60см, клуб Легия http://legia-sport.bg водата е топла
*тенис на корт в Борисовата градина, Smile tennis https://www.facebook.com/smiletennis/
*Таекуон до, Национален стадион Васил Левски, клуб  ABC fight https://www.abcfight.com/

Също така сме посещавали читалище Елин Пелин в кв.Мусагеница. Там има различни занимания за деца, като танци, фит кит, рисуване, уроци по бг език, математика, различни езици, куклен театър 1 път месечно, летен лагер, и други които не помня. https://www.facebook.com/chitalishtemusagenitsa

Знам и че в читалище Николай Хайтов също има доста занимания https://www.chitalishtehaitov.com/

Последна редакция: ср, 14 фев 2024, 15:16 от Идрис

# 53
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Преди години водих сина си в Приорити спорт, на Нац. стадион.
Скрит текст:
Можеше да се води на тренировки колкото пъти искаш, дори всеки ден, стига часовете на съответната група да са ти удобни. Плаща се на месец.
В началото на септември ми пратиха съобщение Дарко тийм, явно си търсят клиенти. Бях се интересувала преди години, но часовете не ми бяха удобни. Сега вече имат тренировки и на В. Левски, и на Академика, всеки ден. Можете да ги намерите във ФБ.
И аз ще съм благодарна на мнения за басейн, където водата не е ледена, защото моят е зиморничав. Точно това го отказа от плуването в Академика.
Здравейте, за плуване препоръчвам този клуб
Скрит текст:
https://www.pluvenclubsprint.com/?page_id=12      Басейните , зависи коя локация ви е удобна. Ни е сме тенирали в Обеля , Кристал. Близо ни е, водата беше ок. Виждам ,че новия басейн на Възраждане е с минерална вода. Така или иначе има температура на водата за плуване.Няма как да е по- висока. Но като цяло наистина някъде е по- студеничко. Сега не знам какво е променено , но съм работила на Академик на басейна и за мен е студеничко, не бих си завела детото точно там , дори и да ми беше близко
.
За Лека атлетика, на Васил Левски тренират още Ивет Лалова спринт Академи , Андриана Бънова , при нея- са по- малки дечицата и много готина атмосферата.
Скрит текст:
Ние сме в 7 ми клас вече и засега спираме спорта, бяхме на професионално ниво, защото ни пречи на ученето.Няма време.А и умората е вповече. Едни танци имаме един път седмично и това е. И то ако не затворят пак.
Иначе и на ски и кънки ходи с баща си чат пат. Другото е математика и език, засега. Спорта много помогна за израстването на детето .
Включвам се с въпрос конкретно за лека атлетика за деца. Препоръчайте ми от изброените клубове един или два, за да пробваме. Държа на треньора/ или треньорката - да е спокойна, да поощрява, да дава стимул на децата да се развиват в спорта, да не крещи, обижда и т.н., да умее да запали и задържи интереса. Целта е да се изразходва енергия след училище и да се забавлява на първо време. Детето е на 7г.
В голяма грешка сте ако разчитате, че спорта ще изразходило енергията на детето. Нямат измаряне днешните деца. Единствено 1 час плуване леко повлиява, 😀но пак не е много сигурно. Това го споделям от опит.

# 54
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
Преди години водих сина си в Приорити спорт, на Нац. стадион.
Скрит текст:
Можеше да се води на тренировки колкото пъти искаш, дори всеки ден, стига часовете на съответната група да са ти удобни. Плаща се на месец.
В началото на септември ми пратиха съобщение Дарко тийм, явно си търсят клиенти. Бях се интересувала преди години, но часовете не ми бяха удобни. Сега вече имат тренировки и на В. Левски, и на Академика, всеки ден. Можете да ги намерите във ФБ.
И аз ще съм благодарна на мнения за басейн, където водата не е ледена, защото моят е зиморничав. Точно това го отказа от плуването в Академика.
Здравейте, за плуване препоръчвам този клуб
Скрит текст:
https://www.pluvenclubsprint.com/?page_id=12      Басейните , зависи коя локация ви е удобна. Ни е сме тенирали в Обеля , Кристал. Близо ни е, водата беше ок. Виждам ,че новия басейн на Възраждане е с минерална вода. Така или иначе има температура на водата за плуване.Няма как да е по- висока. Но като цяло наистина някъде е по- студеничко. Сега не знам какво е променено , но съм работила на Академик на басейна и за мен е студеничко, не бих си завела детото точно там , дори и да ми беше близко
.
За Лека атлетика, на Васил Левски тренират още Ивет Лалова спринт Академи , Андриана Бънова , при нея- са по- малки дечицата и много готина атмосферата.
Скрит текст:
Ние сме в 7 ми клас вече и засега спираме спорта, бяхме на професионално ниво, защото ни пречи на ученето.Няма време.А и умората е вповече. Едни танци имаме един път седмично и това е. И то ако не затворят пак.
Иначе и на ски и кънки ходи с баща си чат пат. Другото е математика и език, засега. Спорта много помогна за израстването на детето .
Включвам се с въпрос конкретно за лека атлетика за деца. Препоръчайте ми от изброените клубове един или два, за да пробваме. Държа на треньора/ или треньорката - да е спокойна, да поощрява, да дава стимул на децата да се развиват в спорта, да не крещи, обижда и т.н., да умее да запали и задържи интереса. Целта е да се изразходва енергия след училище и да се забавлява на първо време. Детето е на 7г.
В голяма грешка сте ако разчитате, че спорта ще изразходило енергията на детето. Нямат измаряне днешните деца. Единствено 1 час плуване леко повлиява, 😀но пак не е много сигурно. Това го споделям от опит.
При големия се получи, ама да видим сега с малкия как ще е. Плуване и лека атлетика засега му идват ок, но батериите пак не падат достатъчно бързо. Smiley

# 55
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Скрит текст:
Преди години водих сина си в Приорити спорт, на Нац. стадион.
Скрит текст:
Можеше да се води на тренировки колкото пъти искаш, дори всеки ден, стига часовете на съответната група да са ти удобни. Плаща се на месец.
В началото на септември ми пратиха съобщение Дарко тийм, явно си търсят клиенти. Бях се интересувала преди години, но часовете не ми бяха удобни. Сега вече имат тренировки и на В. Левски, и на Академика, всеки ден. Можете да ги намерите във ФБ.
И аз ще съм благодарна на мнения за басейн, където водата не е ледена, защото моят е зиморничав. Точно това го отказа от плуването в Академика.
Здравейте, за плуване препоръчвам този клуб
Скрит текст:
https://www.pluvenclubsprint.com/?page_id=12       Басейните , зависи коя локация ви е удобна. Ни е сме тенирали в Обеля , Кристал. Близо ни е, водата беше ок. Виждам ,че новия басейн на Възраждане е с минерална вода. Така или иначе има температура на водата за плуване.Няма как да е по- висока. Но като цяло наистина някъде е по- студеничко. Сега не знам какво е променено , но съм работила на Академик на басейна и за мен е студеничко, не бих си завела детото точно там , дори и да ми беше близко
.
За Лека атлетика, на Васил Левски тренират още Ивет Лалова спринт Академи , Андриана Бънова , при нея- са по- малки дечицата и много готина атмосферата.
Скрит текст:
Ние сме в 7 ми клас вече и засега спираме спорта, бяхме на професионално ниво, защото ни пречи на ученето.Няма време.А и умората е вповече. Едни танци имаме един път седмично и това е. И то ако не затворят пак.
Иначе и на ски и кънки ходи с баща си чат пат. Другото е математика и език, засега. Спорта много помогна за израстването на детето .
Включвам се с въпрос конкретно за лека атлетика за деца. Препоръчайте ми от изброените клубове един или два, за да пробваме. Държа на треньора/ или треньорката - да е спокойна, да поощрява, да дава стимул на децата да се развиват в спорта, да не крещи, обижда и т.н., да умее да запали и задържи интереса. Целта е да се изразходва енергия след училище и да се забавлява на първо време. Детето е на 7г.
В голяма грешка сте ако разчитате, че спорта ще изразходило енергията на детето. Нямат измаряне днешните деца. Единствено 1 час плуване леко повлиява, 😀но пак не е много сигурно. Това го споделям от опит.
При големия се получи, ама да видим сега с малкия как ще е. Плуване и лека атлетика засега му идват ок, но батериите пак не падат достатъчно бързо. Smiley
Май се зареждат??? 😀😀😀Познато ми е.

# 56
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Не знам колко мога да бъда полезна, тъй като децата ми са вече големи, но като малки и двамата ходеха на плуване в басейна на “Академик”. При добри треньори бяха. Този на дъщеря ми отдавна не е там, но на сина ми май все още работи - Павката, ама как му беше фамилията, не помня вече.
За спорт, вече на състезателно ниво, пак там, синът ми тренира баскетбол в едни последващи години. Баскетболната зала е точно над басейна. До ниво кадети са доста добри. Вече попадане в отбора и картотекиране за държавното първенство си зависи и от детето. В този случай обаче се тренира много. Клубът е “Олимпия баскет”.
За фигурно пързаляне, пак на състезателно ниво, дъщеря ми бе в клуб “Елит”. Тренира се на Зимния дворец. Условията за този спорт у нас са тежки, така че имайте готовност. Иначе там има доста добри треньори. Добри са също клубовете на Денкова и “Айс Пик”.
На по-късен етап синът ми добави още един спорт като състезател от ДП - планинско колоездене стил DH. Повярвайте ми това НЕ го искате за детето си. Ако има начин, давайте отпор до дупка. За щастие сам се отказа след два сезона.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 01:22 от lulumba

# 57
  • Мнения: 6 560
Дали може да споделите повече за планинското колоездене? Най-големият ми страх е от травмите...

# 58
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Дали може да споделите повече за планинското колоездене? Най-големият ми страх е от травмите...

Ами наистина си е за страх. Има не само травми, а и нещастни случаи. Много рисков спорт е, особено този стил. Разбрали се бяхме да ми се отбелязва след всяко спускане. И въпреки това всеки път умирах от страх да не падне фатално. Някои от състезанията се излъчват в реално време. Е, това е такъв стрес…  Много важно е и детето да проявява някакъв разум. То и дребно камъче може да обърне нещата, но предпазливостта е от особено значение. Синът ми навреме осъзна, че няма смисъл да гони подиум на всяка цена, а е по-важно да завърши цял и здрав. Имало е случаи, когато е подминавал скок и се е отказвал точно преди финала, заради съмнение в скоростите. И добре, че го направи, защото се оказа, че са дали фира и можеше да се пребие.
Иначе детето може да се състезава самостоятелно или в отбор. С отбор е по-удобно от гледна точка на придвижването - до мястото, както и на самото трасе. Получават шатри (където могат да се скрият, ако вали). Дребни на пръв поглед неща, но са удобство. В отбор обаче трябва да бъде поканен. Не, че не може да се присъедини, но при покана попада в друг грейд. Разбира се, може и сам, като използва да се придвижва с някой отбор. За състезателна активност трябва да бъде член на Федерацията по колоездене и е задължително да си направи планинска застраховка. Добре е също разумно да прецени за кои състезания е подготвен от гледна точка на трудност.

# 59
  • Мнения: 6 560
Много благодаря!
Съвсем ми потвърдихте страховете...
Моето е "луда глава", обича екстремни спортове и адреналин, както и да се докарва до предела на възможностите си.
Получи покана да кара с отбор от тази пролет. Водим дълги разговори по въпроса.
Надявам се интересът да отмине, но мисля, че след като ние с таткото не сме ОК, това само го засилва.

Общи условия

Активация на акаунт