Образователен Говорилник - какво ли ще се случи в тема 8?

  • 16 489
  • 771
  •   1
Отговори
# 735
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Мейнстрийма всъщност сте вие с Аш, Шарки Simple Smile
Се оказа Simple Smile

Думите бяха на д-р Габровски, шефа на неврохигургията в Пирогов.

Надявам се да не се налага да си освежаваме руския, но дългосрочно може да се окаже по-свободно място Simple Smile Simple Smile
Демократите обичат равенството само когато не ги засяга лично.

Аз не харесах Америка.
Разбирам защо са анти-Тръмп, но не разбирам защо републиканците допуснаха да се кандидатира отново. Не познавам този процес.

# 736
  • София
  • Мнения: 16 204
Нашето момиче беше на 41.

# 737
  • София
  • Мнения: 7 277
Съболезнования!

Аз какво пак съм виновна, че не разбрах?

# 738
  • София
  • Мнения: 16 204
Че намираме Байдън-Харис за по-добрата опция. For a variety of reasons. Явно се различаваме в reasons.

# 739
  • София
  • Мнения: 17 322
Определено мейнстрийма ликува в момента, фийда ми във ФБ и Инста е толкова еднообразен, направо реки от лиги текат колко мила и прекрасна е Камала и каква радост е Байдън. Колко да сме спокойни, че възрастните са дошли вече.
Ся, аз Тръмп го смятам за еманация на опростачването, рамо до рамо с наш Боко, така че и на неговото избиране не бих се радвала.
Ама чак пък да подскачам за Дедо и госпожата от Квотата....
И аз като Аш повече се тревожа за Ковид у нас, отколкото за изкукалите дЕдовци на Америка.

# 740
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Харис може да е по-добра за Америка (което ме съмнява, четейки Мейнстрийм медиите за програмата и). Но не за света. Аз засега живея тук. И честно не предпочитам камали да се нанесат тук и в името на равенството и братството да палят войни.
Да, variety of reasons
Simple Smile

# 741
  • София
  • Мнения: 9 558
Колкото и жестоко да звучи, но е възможно Ковид кризата да осуети плановете на новите управляващи на Белия дом,  да налагат демокрация в останалия свят. Поне в следващите година-две. А след това и след толкова години без война, с намалени плащания от бюджета към оръжейния бизнес, очакванията ми не са никак оптимистични.

# 742
  • Мнения: 5 916
Харис може да е по-добра за Америка (което ме съмнява, четейки Мейнстрийм медиите за програмата и). Но не за света. Аз засега живея тук. И честно не предпочитам камали да се нанесат тук и в името на равенството и братството да палят войни.
Да, variety of reasons
Simple Smile

Абсолютно. Горещите точки са много по-близо до нашата географска точка, отколкото до Щатите. Като се започне със Сирия и се завърши с новия конфликт Армения/Азербайджан. И да не забравяме новият Нарцис с когото имаме обща граница.
По македонският ни  EU отпор натискът вече започна от един пръдлЮ.

Тръмп е тотален булшит, но всъщност икономическата му политика от моя гледна точка не е толкова спорна. Напротив. Просто бръкна в здравето на ВПК им, като почти ликвидира участието във външни конфликти по време на неговия мандат.
А честно казано, въвеждането на "квоти" на принципа цвят на кожата, сексуална ориентация и прочие ми е много далече от демокрация. Всичко различно от пряка конкуренция и лични качества е налагане недемократични правила.

И без бой признавам, че поради близки срещи от третия вид съм краен противник на една известна с финансирането си фондация.

# 743
  • Мнения: 6 315
Утре за закуска ще ядеме баница,
а темата стигна петдесета страница,
а това пък значи, че в утрешния ден
тука ще очаквате стихове от мен.
Но във тази ситуация, за Бога,
стихове да пиша вече аз не мога,
че спасение няма, вече го разбрах,
като вас и мене също ме е страх.
Няма да напиша ни един куплет
докат' не изчезне вирусът проклет.
Виното си пия тука и чета
и така ще правя чак до пролетта,
Слънцето когато в сила ще си влезне
и гадта си вярвам вече ще изчезне.

Последна редакция: нд, 08 ное 2020, 23:05 от Татко Мецан

# 744
  • Мнения: 2 078
аз определено съм в отбора на Аш и Шарки, пък ако ще и да е мейнстрийм, и най-малката причина за това е колко обидно е за целия свят палячо от ранга на Тръмп да се води лице на една от най-могъщите сили, и го казвам като човек, който ако живееше в Америка щеше да бъде по-скоро с републикански предпочитания Simple Smile както и да е, тази "драма" наистина е много далеч от днешния ни дневен ред

# 745
  • Мнения: 5 916
Ммммм, принципно предпочитам откровената, директна и честна арогантност пред зле прикрито лицемерие. Поне знаеш какво да очакваш. В случая дори и крайно незаинтересовани разбират кой ще е само лице и кой реално ще управлява. Което си е чистопробна 100%-ва лъжа и манипулация.

Последна редакция: пн, 09 ное 2020, 08:12 от Fancy

# 746
  • София
  • Мнения: 2 780
Мда...."От Тръмп, та на глог".

Браво, Мецане. Simple Smile Малко поезия никога не е излишна. Чакаме следващите творения Simple Smile

# 747
  • София
  • Мнения: 7 277
Да, Мецане - много хубаво наистина.

Само че и миналата пролет се говореше, че през лятото с топлото време вирусът ще изчезне, а то какво стана Simple Smile

# 748
  • Мнения: 912
Скрит текст:

Интересна статия за изборите, демократите и Тръмп.
При всичките му спорни качества/недостатъци Тръмпоняка, в интерес на истината, действаше за Америка, в интерес на бизнеса и работещите в Америка и най-важното е, че остави до голяма степен света да си отдъхне от "борбата за демокрация", която Щатите водят от десетилетия.
Честно казано и аз предпочитам това, което ми се казва да е направо, да е точно и да не изкривява истината. Предпочитам го пред захаросаните и витиевати фрази, зад които от километри личи лицимерието и подлостта.
Тръмпоняка е бизнесмен, той не е политик. И може би това е неговото най-важно качество! Той е прагматик и решава кардинално въпросите.

Преди мен са го казали и няма да се повтарям, но е отвратно да избереш един дементен човечец, за да управлява лице, което при равни други условия не би било избрано! Това е заобикаляне реалния вот на избирателите. Но така е - на маймуни ни направиха....

Последна редакция: пн, 09 ное 2020, 09:14 от Pulitash

# 749
  • София
  • Мнения: 6 700
И аз съм в мейнстрийм-а, стига ми дори само това като причина, че Байдън ще върне САЩ в Парижкото споразумение за климата.
Днес за малко да не изпратя детето на училищ, спрели са извънкласните дейности при нас /ателиетата/, а аз прочетох грешно имейла и почти я оставих вкъщи. Grinning Побъркахме се вече - идвайте - не идвайте, само хвърчат някакви имейли...

Общи условия

Активация на акаунт