Филми, свързани с математика и математици, физика, химия, информатика...

  • 4 864
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
На мен много ми хареса "Светъл ум" (Gifted) от 2017г.  с Chris Evans. Simple Smile
Подкрепям.

# 16
  • Мнения: 760
"Химията на живота"
"Лабораторията на Декстър" (този е анимационен сериал).

# 17
  • Мнения: 8 911
У нас редовно се въртят сериалите The Big Bang Theory и Young Sheldon.

# 18
  • Кърджали
  • Мнения: 10 297
За математиката, много харесах филма "Професорът и неговото любимо уравнение", направен по книгата "Любимата формула на професора". Аз дето грам не вдявам от тази наука, успях да я ххаресам и дпри да търсямоше информация..
Освен "Приказки за физиката" имс и поредица "Приказки за астрономията".. Другите, за които се сетих вече са споменати.

# 19
  • Мнения: 21
The Imitation of Game с Леонардо ди Каприо.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 915
The Imitation of Game с Леонардо ди Каприо.

The Imitation Game е с Бенедикт Камбърбач.

# 21
  • Мнения: 2 147
Последният го има в първи пост, момичета. Това е "Игра на кодове". 🙂

# 22
  • Мнения: 204
на английски: https://www.youtube.com/watch?v=q-f9fywLWxk&t=208s
Alternative Math / Алтернативна математика - "забавен" късометражен филм


Благодаря за темата и за предложенията.

# 23
  • Мнения: 9 113
Не се смейте, но аз много харесах сериалчето Скорпион. Там има и много абсурди де, но все пак...
На мен "Скорпион" ми е един от любимите сериали. Но не мисля,че в него има абсурди. "Скорпион" взимат решения и съответно действия,чиито шанс за успех е едно на милион,но чисто научно не са невъзможни и абсурдни.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 915
От гледна точка на технологии и компютърни "хакове" в повечето случаи си е абсолютно абсурден. Гладала съм 2-3 епизода и не издържах повече.

# 25
  • Мнения: 2 998
Searching for Bobby Fischer
https://www.imdb.com/title/tt0108065/?ref_=hm_rvi_tt

От гледна точка на технологии и компютърни "хакове" в повечето случаи си е абсолютно абсурден. Гладала съм 2-3 епизода и не издържах повече.
И аз пробвах 2- 3 епизода и спрях по същата причина. Но за деца на 10 - 12 може би ще е интересно.

# 26
  • Мнения: 9 113
Вярно,че никой гении не може да разбие кода на Пентагона например,за десет секунди,но може да го разбие. А във филма са го направили декодирането за секунди просто за да бъде по-интересно и да внесе съспенс.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 653
Е, аз не придирям да е достоверен. Забавен е и това ми стига. И на мен ми е един от любимите.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
"Die Vermessung der Welt" или "Измерването на света". Чудесен филм за Гаус и Хумболт по романа на Даниел Келман.

# 29
  • Мнения: 4 210
И онзи криминалния сериал, дето вървеше по Фокс Крайм - "Числа". Обаче не се сещам дали това беше и българското заглавие...
С двамата братя  - единият агент от фБР, другият професор по математика. Живееха с баща си...
Сещате ли се?

Общи условия

Активация на акаунт