С патешка походка мама се клатушка, ДЕКЕМВРИйчето расте и слушка ! {тема 8/2020}

  • 28 998
  • 778
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 226
Честита нова темичка, момичета! Да я напълним само с положителни емоции Heart
Рейвче, благодарим! Както винаги е станала супер!
Поздравления на всички момичета с хубавите прегледи и растящите бебоци Hug
Йорданка го е казала много точно! Не те прави по-малко майка ако родиш секцио, ако не кърмиш и т.н. На мнение съм, че както малкото човече е важно и иска грижи, внимание и любов, така и ние също сме човеци и имаме своите нужди и чувства. Защо да се правим на лекари, на герои, на някои, които не сме.. много съм съгласна, че от всичките тези стереотипи после има депресии, неразположения, нещастия. На бебчо му трябва спокойна и щастлива мама, защото това после рефлектира. Никога не бих осъдила някоя родила секцио, избрала да не кърми и т.н. За Бога, живеем в 21 век и всеки има право на избор, разбира се адекватен.
Силвия, нали си отрицателна? Мисля, че няма място за притеснение тогава. Ако те успокоява, наскоро във фейсбук групата, имаше момичета, които са били контактни също и не са се заразили. Едно момиче е било под карантина 14 дена със заразен и не се е заразила. Друга дори го е изкарала, един ден неразположение, после е била окей. Не съм аз човекът да те успокоява, защото съм страхлива и съм паника, но според много проучвания вируса не се наблюдава да е по-опасен за бременната и плода. Има още много вируси и настинки, просто трябва да се пазим много! Ако ще си по-спокойна си позасили сега имунитета - биозин мама, повече плодове, лимони, мед. Всичко ще е наред, бъди здрава!
Хюлия, жива и здрава да ти е малката! Супер сте!
За името - направихме си по един списък с таткото от по 10 имена, които ни харесват. Е, имахме две повтарящи се, но някак си не го чувствам като това да е името. Честно да си призная се отчайвам с това име.
И аз да се похваля - вчера една приятелка дето е с бебе на 4 месеца ми подари няколко бодита, много са готини Blush

# 31
  • Мнения: 778
Силве, колко наши пациенти се оказаха положителни по "Кокона" вируса ( така му викам на галено). Съпругът ми ги е лекувал,  после те му звънят да му кажат, че правили тест, за да отидат в Гърция и се оказват положителни. На един банкет цяла вечер си бъбрих с един готин човек и след три дни ми звъни притеснен да ми каже че е положителен. Живея със свекървата,  която е пулмологична сестра във ВМА.....всяка седмица контактува с такива болни. Възприемам го нормално. Искам да ви кажа , че мен много повече ме притеснява факта, че 20% от БГ населението е носител на хепатит Б, също има доста туберкулоза и всеки трети наши пациент в кабинета влачи няква задна хрема, хроничен синузит и се бори с бактериите с захарозени бонбонки.....всички пръскат някакви бактерии и обожават ( особено жените) да целуват по бузите за Здрасти, един прекрасен начин да пръскаш бактерии.  За ХИВ позитивните - вие само сте чували за тях, ама и аз и ММ сме лекували такива. А колко крият, че въобще носят нещо няма да коментирам дори. Така, че този вирус много не ме трогва, честно!

# 32
  • Мнения: 3 597
Благодарности за новата тема , Борнче ❤ Прекрасна както винаги 🙂
Класа на нашата кака днес е отделен и не ги пускат на междучасия . Имат контактно дете , което няма симптоми , но се е виждал с баба си , която е положителна . Аз бая се замислих и притесних като ми каза . Може би , защото до сега сякаш беше много далече от нас и не съм имала никакъв допир до реални хора . И все пак , добре е да се пазим , но не мисля да се вманиачаваме , защото вариант да те хване , винаги има .

# 33
  • Мнения: 3 039
Мои близки са с доказан Ковид. Мъжът е в болница, жената е под карантина с децата в дома им.
Аз не съм ги виждала от два месеца и няма за какво да се притеснявам, че съм контактна, но това чудо е реално и е голяма гадост наистина. Все още се чудя как има хора, които отричат съществуването му и тиражират в публичното пространство, че е измислен вирус, за да се откраднат пари.

# 34
  • Мнения: 2 484
Силве, колко наши пациенти се оказаха положителни по "Кокона" вируса ( така му викам на галено). Съпругът ми ги е лекувал,  после те му звънят да му кажат, че правили тест, за да отидат в Гърция и се оказват положителни. На един банкет цяла вечер си бъбрих с един готин човек и след три дни ми звъни притеснен да ми каже че е положителен. Живея със свекървата,  която е пулмологична сестра във ВМА.....всяка седмица контактува с такива болни. Възприемам го нормално. Искам да ви кажа , че мен много повече ме притеснява факта, че 20% от БГ населението е носител на хепатит Б, също има доста туберкулоза и всеки трети наши пациент в кабинета влачи няква задна хрема, хроничен синузит и се бори с бактериите с захарозени бонбонки.....всички пръскат някакви бактерии и обожават ( особено жените) да целуват по бузите за Здрасти, един прекрасен начин да пръскаш бактерии.  За ХИВ позитивните - вие само сте чували за тях, ама и аз и ММ сме лекували такива. А колко крият, че въобще носят нещо няма да коментирам дори. Така, че този вирус много не ме трогва, честно!
Наистина най- успокоителното, което чета за вируса в скоро време. Има много по- страшни вируси и зарази..... Дано всичко е само за пари и политика и да минава скоро.....

Наистина трябваше ремонтите да сме ги приключили по рано ама пусто като ги нямахме на дневен ред, сега пък ще стане чистичко и новичко за новите членове на семействата и точно заради тях ги правим, ще ги изтърпим....хубавото при нас е , че в пералното помещение имаме сифон и там се къпем/ мием, няма да има нужда да ходим по съседи,роднини,хотели и тнт. Въпреки че свекито се е оплакала явно и брат му звъня да предлага да сме се къпели у тях, да не ни мъчел ММ и тнт.
Много загрижени.....да отива бабата и да се къпе като иска.
Аз днес изкъпах кучето, горкото и то не беше се къпало отдавна, направо станахме да си честитим банята.хаха
 Хелинор ти сигурна ли си какво им е на тези хора, какво доказват тестовете наличието на вируса или какво? Може и да ги държат така за усвояване на пътеки, пари и тнт....Една пневмония и си се психясал колко ти е да те изкарат с 👑...недай боже

# 35
  • Мнения: 226
Скруби, това наистина си е успокойтелно. Поне за короната, за другите неща обаче..
то като се замисля колко хора тепърва започнаха да си мият ръцете и как дори става на въпрос да се казва, че трябва да си миеш ръцете. Още от началото бях потресена от това.
Изгубен, честита ви баня на вас Grinning шегата настрана, ще стане всичко!
Момичета, не мисля, че не съществува вируса и дават ей така едни 2000 лв, че да те пишат болен. Къде ги предлагат тия пари да се наредим и ние?
Има нещо гнило в този вирус, световни пари ли се разпределят, какво ли е, но дано всичко приключва по-бързо. А като се замислим вече всички сме били контактни на някой заразен, че даже и не по един път. А може и да сме го изкарали(а дано). Не трябва да се преекспонира, да се прекалява, но и не трябва да неглижираме ситуацията.

# 36
  • Мнения: 3 597
И аз се дразня на хората , които категорично го отричат . И двете крайности не са приемливи и според мен . Може и да има хора , на които са предлагани пари , но лично в нашето семейство , имаха вариант 2 пъти да изопачат нещата , ако решат , но не го направиха . Никой не се опита дори да намекне за манипулиране на състоянието . Татко бе приет с пневмония Април месец , която всъщност се оказа съвсем различно заболяване . Дядо ми също имаше симптоми и лежа в болница , но лекарите останаха коректни и двата случая .
Децата са на училище , моя мъж на работа . И да искам да се предпазя напълно , няма как ... 
Не искам да живеем в страх и като затворници , но и не одобрявам отричането , бъзиците и заравянето на главата в пясъка .

# 37
  • Мнения: 3 039
Човекът, за който споменах, че е с доказан Ковид, десет дни се е влачил с кашлица, но е смятал, че е нещо безобидно. Три дни с температура 39 градуса. След това се обезводнява и почти припаднал го приемат в болницата. В момента е с пневмония и два пъти на апарат.
Последно, когато го видях, останах с впечатление, че и на него малко му е на майтап цялата тази работа.

# 38
  • Мнения: 328
Ох, писах, писах и скролнах да видя новите мнения в темата и се загубиха всичките ми писания😒😅.

Благодаря ви много за думите, чувствам ги като много успокояващи! Успях все пак се стегна след големия рев снощи и всички фаталистични сценарии, които се разиграха в главата ми. Истината е, че съм спазвала мерките, не съм била фанатик, но не съм била и отрицател. Докато всичко е статистика по телевизията го чувствах по един начин, когато сестра ми ми се обади, че е с положителна проба...вече нещата изглеждат по друг.
 
Надявам се и стискам палци да го изкара леко, засега има симптоми, но не е нещо страшно. Най-вече ми е болно, че не мога да съм до нея и да я обгрижвам, но и това ще мине.

Пожелавам на всички ни да сме здрави, напълно споделям мнението на skrubi, дебнат ни и много по-страшни неща от Covid-19, за които дори не подозираме, но е въпрос и на самосъзнание. Има страшно много безотговорни хора, които с глупостта си застрашават здравето и живота на останалите. Сестра ми е заразена от човек, който цяла седмица е ходил на работа болен с температура и кашлица. В работното помещение са 10 човека, повечето с малки деца. Шефът им е бил запознат с цялата ситуация и по никакъв начин не е реагирал, нито да го изпрати да си ходи, нито да го отдели в друго работно помещение. А иначе формално... спазват се всички разпоредби на Министерството на здравеопазването.

# 39
  • Мнения: 609
rave, благодарим за прекрадната тема отново Flowers Hibiscus ти напоследък хич не ни пишеш, надявам се, че си добре.
Толкова много сте писали, че не можах да прочета всичко, после ще се връщам да дочитам. Днес така стана, че ще ходя на ЖК и 2 часа след това при нов АГ. Много се вълнувам да видя бебенцето колко е наддало, всичко наред ли е, а и да се запозная с новия доктор, надявам се да се харесаме. Аз още даже и не мисля за багаж за болницата, много рано ми се струва, понеже термина ми е за края на декември и още съм в 29 г.с.
Надявам се шийката да е добре, че последния месец по 10000 крачки на ден не ми мърдат, а и повече. Работя си и така ще е до края. А относно близки срещи с Ковид някои приятели и колеги минаха през него безсимптомно, но мен не ме тревожи само той, а цялата палитра есенно-зимни вируси и тн. Надявам се да изкарам до края здрава! Пазя се, ходя с маска, но не мога да огранича социалните си контакти до толкова, че да се изолирам, а и ММ също.
Следобяд ще дам отчет за прегледа, нямам търпение! Хубав ден, мами Flowers Bouquet

# 40
  • Мнения: 1 279
Аз пак да ви се оплача,снощи почти цяла вечер не можах да заспя,много ме болеше ниско долу пак от лявата страна.По едно време се съм заспала и не знам след колко време се събудих от болката.Някоя от вас има ли такива менструални болки придружени с остра постоянна болка.Наистина вече не знам какво да правя.. 😔 Това,че и те не могат да ми кажат от какво са тези болежки..Закарах малката на у-ще,пуснах една пералня само и до там.Сега си лежа,но ми е много тежко вече това ми състояния наистина ще се депресирам вече,едвам вървя. 😭

# 41
  • Мнения: 3 597
Хюлия , пак ли се завърнаха болките ... 😑
И аз имам менструални редовно , но поне тези по-острите бодежи са по-рядко . Контролирам ги с но шпа , Магнерот и в краен случай Бусколизин . На моменти , когато са доста силни , лежа и не мърдам . И с баткото имах през цялата бременност . Обяснение няма , уж леки контракции и чувствителна матка 🤷♀
И освен тези болки , ме мъчат и болки в червата ... от натиска ли , тип колики ... много неприятно ...

# 42
  • Мнения: 507
Добро утро, бъдещи мамиии,
Rave благодаря за прекрасната тема, както винаги се стараеш Heart
Хюлия, много сте красиви и усмихнати на снимката пу - пу!
Аз не пия никакви хапчета освен фолиева киселина и АКАРД за кръвотока.
Момичета, въпреки че ще раждам в МБАЛ Надежда, мисля днес да отскоча до Майчин дом да видя какви са цените и дали мога да вмъкна моя следящ лекар в избор на екип там, въпреки че той въобще не дежурства там. Просто ми се вижда малко по - евтино...
Усещам моята още в седалищно положение и от дни се опитва да се обърне и се връща. Вчера тя постоя напречно няколко минути и се върна отново в седалищно положение. ММ сложи ръка на корема ми да усети как тя се опитва да се обърне и ме гледаше с отворена уста със страх.
Края на този месец почвам с пране на бебешките дрехи с бебешки прах, че докато изсъхнат в това гадно време...Началото на другия месец почвам с багажа за болницата.
Няма да купувам колан за бременни, не виждам смисъл като ще стоя вече повече в къщи освен на тези посочени дни, имам много излизания - 8 ноември (ММ има имен ден), 12 ноември (имам преглед при моя следящ лекар, с близначката ми имаме рожден ден), на 14 ноември (на сватба сме от сутрин до полунощ, кумове сме на младоженците, те ни бяха кумове на сватбата ни) на 24 ноември (с баба ми имаме имен ден), края на ноември трябва да купуваме подаръци за декември за близките. Въобще много припрян месец... Почти не познавам що е  почивка в този живот и явно чак в другия живот ще си почина като хората Grinning

# 43
  • Мнения: 192
Честита нова прекрасна тема Gift HeartSparkling Heart  Rave правиш ги невероятни тези темички, а да не казвам как се забавлявам на заглавията Innocent
Хюлия - прекрасни сте Birthday  дано да минат и тия болки.

SilviaP лятото бях в тази ситуация. Една събота рано сутринта, още спяхме, ми звъни служебния. От HR отдела да заминавам веднага към някоя лаборатория да си правя PCR, че се оказва, че имаме колега от съседната стая с положителна проба. Както спях и следващият половин час бях в някаква паника, за щастие ММ ме успокои, да не подлагам бебе на стрес. Беше отрицателен, ама бях под някаква паника тогава, освен за мен и бебе и за свекървата, че и тя минава през доста тежък и труден период свързан с "лошо" заболяване.

И аз тия дни се замислих за багажа за болницата, поне нещо да имам (списък примерно). Минах през една аптека и взех цикатридина спрей, подложки за кърмачки (30 бр. дано да стигнат), взех си малка опаковка от Lansinoh (четох за това кремче за гърди). Пристигнаха ми от Англия на always едни бикини за след раждане. Нощници все още не съм намерила от къде - тия са луди, намирам по 30 лв. някакви, а аз не обичам нощници и да дам 2 * 30 само за в болницата... Още не съм питала в болницата какво трябва да имам, ама все съм с мисълта, че всичко това ще ми трябва след ноември.

Момичета, вие как сте с пътуванията. ММ цяло лято ме "държи" вързана и не иска никъде да ходим. Сега едвам го навих да отидем да видим нашите, че следващото ходене ще е сигурно напролет, като разбира се, че те ще дойдат като се роди малчо (живот и здраве). От понеделник съм вече в 8 месец.

# 44
  • Мнения: 1 279
Аз с приготвих багажа два дена след като излезнах от болница,че не знам до кога ще я карам.Взех си 2 нощници,чорапи,бельо, сутиен (спортен),линглини,чаршафи,еднократни пелени,хавлия,тоалетни оринадлежности,превръзки и подплънки за кърма,..
А за бебчето дрешки,одеалце и остават само памперси..

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт