ОКТОМВРИйки 2020 - тема 7

  • 33 487
  • 544
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 91
Към мамите, които са предприели "чиста молитва" - какво представлява?
Благодаря Simple Smile

# 511
  • Мнения: 534
Бяхме на чиста молитва, само аз и бебето, така ми казаха от църквата и че нищо не се носи. Свещеника ни изпя молитва, запалих свещи и това беше. Свършихме за около 10 Мин.
Започнах да махам нощното хранене доста успешно. Последно яде между 21:30-22 ч и после в 6. Като се буди 1-2 пъти, но давам биба или малко водичка и заспива. Дано така да продължи, че малко повече сън веднага се отразява положително.

# 512
  • София
  • Мнения: 1 791
Дунда, пу-пу, така да е!

Да питам и аз мамите, на които им предстои бебето да навърши 40 дни. Какво ще правите: само църква или и погача вкъщи с гости? Аз мисля само църква ама свеки ще мрънка, ако не направя погача с гости у нас... ''ще го лишиш от празник детето..''
Мен хич не ми е до погача с тия вируси..

И да питам: ваште бебета по колко часа сумарно спят през светлата част на деня?! И на колко пъти?

# 513
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
На чистата молитва бях с приятелка и свекървата /аз исках само с таткото да сме, но майка му чела някъде, че свекървата води снахата бля-бля/ а приятелката дойде, защото погачата беше в друго населено място и да пътуваме заедно. Оставихме на попа скромна сума пари, вино и сладки.
На погачата бяхме приятелки и роднини, направих го не за да не лиша детето от празник, а да не лиша себе си от него.

През деня може да спи и цял ден, особено като сме навън.

# 514
  • София
  • Мнения: 3 477
Аз вечерно се отказах да махна. Яде си вече по 6 пъти за денонощие. Вчера легна в 23:30, стана в 3:30 и после в 8 чак.
През деня е различно, случва се и по 10-15мин да спи и да будува по 2-3 часа, случва се и по 4-5 часа да спи, будува час-два макс и така целия ден.

# 515
  • Мнения: 97
И моето е на поискване, но пък имам друг проблем от известно време - като изключим неспането, и изпадането от време на време в истерия без да можем да разгадсем защо и да можем да го успокоим, при някои кърмения се гърчи, дърпа зърното като ластик, пуска го, мрънка, пищи, по някога и реве.... Малко е тегаво, по някога успявам да го уригна, сменям пози, сменям гърди. Ама е 50/50 дали ще подейства. Понякога докато го уригвам просто заспива, но друг път истерия та се засилва... И аз мрън Frowning1

И при нас го има това понякога като е посукала известно време. Четох че някои бебетата са по-чувствителни към преминаването на млякото през червата им (новопостъпилото мляко активира рефлекс, който задвижва нещата в червата и води до изхождане скоро след това) и тия непривични усещания ги карат да киселеят.  Бебка често след тия гърчения и мрънкания се изпръцква или пълни памперса.

Mani, благодаря! Не знам защо, но е успокояващо. И аз днес ревах от безсилие - нахраних я, унесе се, облякохме се, сложих я в слинга, впрегнахме кучетата и на вратата като ревна...истерия, гризе юмруците все едно гладува с часове. А тия разходки са ми жизненоважни за психиката в момента. Иначе при нас зелените изпражнения спряха в момента, в който започнах да давам само едната гърда.

Dagny, като те чета и ме хваща срам, че се оплаквам. Трябва да имаш железни нерви! Спрях да засичам колко точно дневен и нощен сън изкарва, но през повечето време смяната на памперса, малко по корем и сученето (към 60 минути общо) й е цялото будуване. Това се повтаря на 2-3 часа, но има и дни като днешния когато е на час - час и половина. Понякога будува по 2-3 часа, но киселее.

# 516
  • София
  • Мнения: 420
Аз ходих само до църквата за молитва. Свекърва ми, естествено се опита да натисне да направя събиране, но мъжът ми я отряза. Бих направила погача, ако беше лято и можехме да сме на открито, но само с няколко приятелки.
Девойката е поспалива, между хранения спи поне час и половина, през нощта се случва и по 4-5. Все още яде 7 пъти, но няколко пъти пропусна нощното хранене. Главно се наяжда от едната гърда, но се случва и да посуче от другата.
Започна да се усмихва доста често, най-вече на брат си. Той сега се е заел да я научи как да се обръща и как да си играе с играчки Smile

# 517
  • Мнения: 257
Бебо спи по-спокойно през деня, а вечер и през нощта редовно се гърчи, сумти, мрънка и единствено успокоява на гърда. Тъкмо си мисля, че се е нахранил и той наново отвори уста и пъхне в нея юмручета сякаш не е ял от цяла вечност. Като е гладен нищо не е в състояние да го успокои и гърдата трябва да се предостави на секундата. През нощта си цока поне два пъти и ако заспи на гърда и не се е наял, а аз съм заспала междувременно, се разбужда след половин-един час и така поне 2-3 пъти. Научихме го и на ръце, защото грам не иска да си спи в кошчето... оставим ли го се е разпищял до 5 мин.
В петък ми предстои чиста молитва, ще отидем с мъжа ми на църква, после вкъщи с майка ми и свекърва ми ще хапнем сладка питка и торта и това ще е. Мисля и да раздам за здраве на кумовете и близки приятели, но не знам дали е удачно

# 518
  • Мнения: 182
Дунда, пу-пу, така да е!

Да питам и аз мамите, на които им предстои бебето да навърши 40 дни. Какво ще правите: само църква или и погача вкъщи с гости? Аз мисля само църква ама свеки ще мрънка, ако не направя погача с гости у нас... ''ще го лишиш от празник детето..''
Мен хич не ми е до погача с тия вируси..

И да питам: ваште бебета по колко часа сумарно спят през светлата част на деня?! И на колко пъти?

 40-я ден ни беше в петък на 6 ноември. Тогава бяхме на църква. Погача го направих в неделя. Дълго умувах и мислих, накрая събрах няколко приятелки и го направих.
  За спането зависи: има дни спи по 2-3 пъти по няколко часа ( това ако успея да изляза навън с количката), а понякога- само дремва и после е кисела и само реве.

# 519
  • Мнения: 91
много благодаря Simple Smile аз май ще се придържам само към близки роднини, приятелите ще се отложат с времето или поне поетапно след ПСР тест хахаха

Малката спи след хранене поне 2 часа, вечерният режим в последно време ни е - хранене към 23 часа, будене в 3-4 часа и после в 7-8.

# 520
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
И нашата мома спи доволно през деня. Иска ми се да беше така и вечер. Вечер след хранене задължително сумти, пъшка, ръмжи и издава всичките видове бебешки звуци (без рев слава Богу) поне час ... после дремва за час-два и пак се буди за хапване. За крехкия ми майчин сън само хлъцване е способно да ме събуди, а тия серенади вечер си ме държат будна през цялото време.
Погача мисля да не правя ... ще отидем на църква и толкова.
Утре сме на консултация и нямам търпение да разбера дали кърменето ни върви. Беба видимо е порастнала и се е позакръглила. Почти не реве вече, раздава усмивки и следи предмети с поглед.
Момичета ... на каква температура спят бебетата ви вечер? Ние не пускаме климатик вечер и Т пада до към 20 градуса. Според ММ е студено ... според мен е идеално. Бебе спи в зимно чувалче и когато вечер ставам да я храня нослето е студено, но гръбчето и ръчичките са топли.

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
Според мен е перфектна температура около 20-22° за спане.

# 522
  • Мнения: 3 052
Аз се отказах да сменям градусите на климатика вечер и термометърът показма между 21 и 22 и нещо градуса през денонощието. Чиста молитва правихме, макар че се страхувах - беше сленеделната служба в кварталната църква и имаше хора, макар и не много. Обаче ние с маски и очила с баща й, беба - в кошчето за кола, покрита с найлон. Имах и резервен вариант - кенгуру и голям шал, в който да се загърнем срещу вируси... Погача не бих правила сега! Нашата също поспива доста, будува докато суче, макар че понякога е в полусън тогава. Има общо около час време, в което я носим/гушкаме и й говорим, оставяме в леглото с играчки или в шезлонга/столчето за кола. Кърмим се много - по 10-12, 13. пъти, че и повече понякога.

# 523
  • Мнения: 888
Мами, аз май изпадам в следродилна депресия. Нещо ми се насъбра безсъние, даже снощи и днес толкова бях изтощена, а дори и бебето като заспи аз не можах да спя. И дори това може би бих понесла, но той все повече плаче без да го разбирам и да мога да го успокоя и това ме съсипва. В началото като го гушнех и сложех на корема и се успокоя ваше, сега не винаги. Най-вече като почне да суче и се започва едно гърчене, плачене, напъване, и дори като се нахрани продължава. Знам че сигурно са колики, че е период, че ще мине, но си рева с него и се чувствам безсилна. Дори да се успокои и да заспи, след 5 10 20 мин пак се буди с рев. Напъва се, дере ме.... Единствено слинг действа безотказно, но като не съм спала нямам сили за слинг.
На всичкото отгоре се изрина по лицето и раменете.... А и не стига че почти не излизаме, а настинах и кашлям и подсмърчам около него.
Много тъпо се чувствам, защото е толкова чакано бебе, имах супер лека бременност... А сега някак не се радвам както очаквах Cry

# 524
  • Мнения: 127
Sisi, определено не е лесно. Дали имаш някой да ти помогне? Дори и да не ти харесва идеята някоя от бабите да ти се мотае из вкъщи, все ще е помощ.
Спомням си в първата седмица след изписването ни, след няколко неспани нощи, просто щях да припадна. Добре, че майка ми беше тук, та със съпруга ми са се грижили за малкия, докато аз съм била в кома. Не са успели да ме събудят за кърмене и бяха му дали формула. Категорично бях им забранила, но пък бях благодарна, че изобщо не съм била адекватна.
Сега понякога през ноща, след като го нахраня, ако е буден и не заспива, ММ ме отменя за малко. Да, той работи и необходим му е сън, но е и баша и заедно сме в това. Та и това си е помощ.
С плача и коликите, също не е лесно. Може би някакви капки, ще помогнат. Задължително давам пробиотик, да помогне малко с коремчето.
Искат си много гушкане. Трудно е, но след някой и друг месец и това ще мине.
Наистина мисля, че имаш нужда от малко подкрепа, дори и за няколко дни.
Стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт