* Берен Саат * Beren Saat * сериали, филми, реклами, награди, интервюта - тема 16

  • 28 106
  • 332
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 334
Добро утро

Интервюто на руски

https://vk.com/last_call_for_istanbul?z=video-214632491_45623958 … l_wall_-214632491

Берен и Кенан

https://www.instagram.com/p/Cz9xfh9IlCk/?hl=en

Последна редакция: чт, 23 ное 2023, 07:46 от dterziiska

# 286
  • AMS
  • Мнения: 6 439

"Дами и господа, в отговор на всичките ви „Ажаби“,
ние не можахме да стоим на едно място
и започнахме работа в чисто новия ни формат.
От кикотене зад снимачната площадка,
до „Така е заснета тази сцена!“
От примамки за кликване, до ... „Какво е това Ajaba?“
Достигнахте целта на вашите въпроси.
В първия епизод Kıvanç Tatlıtuğ и Beren Saat бяха с нас,
карайки сърцата ни да бият от вълнение.
Какво се говореше, какво се случи, кой на кого какво каза,
какво направи,  всичко в пълен обем е тук за вас.
Приятно гледане."
İbrahim Selim


# 287
# 288
  • AMS
  • Мнения: 6 439

Момичета, от мен за Последно ...


Изгледах İstanbul İçin Son Çağrı в  оригинал


И с озвучаване


Извинете, че не можах да подредя хронологично нещата в темата.
Но ей, така наистина за Последно ... , наистина за мое удоволствие,
и най-вече заради прекрасните и талантливи Берен и Къванч >>>












# 289
  • Мнения: 6 599
Привет, дружки!

Благодаря за споделеното!

Изгледах снощи "Последно повикване за Истанбул" с голямо нетърпение и безкрайно удоволствие.
Класа са Берен и Къванч. Безспорно най-добрата екранна двойка, която може да превърне всяка история във вълшебство. Връзката между тях е естествена, магнетична и играят с невероятна лекота и то така, ме не можеш да откъснеш поглед от тях. Истинска наслада за сетивата.
Историята е съвсем простичка, но истинска, реалистична и поучителна. Трудно ми беше да се отлепя от екрана, когато свърши с последното повикване за Истанбул. Нямаше и помен от предишните им превъплащения, бяха си просто Серин и Мехмет.

Със сигурност ще гледам „Последно повикване за Истанбул” поне още няколко пъти.  Не знам какви са гледанията досега, нищо не съм чела днес, но съм убедена, че филма ще пожъне успех. Направиха му много добра рекламна кампания, такава каквато заслужават актьори от ранга на Берен и Къванч, както и целия екип.

Срам, не срам, ще си призная, че още не съм гледала преведените интервюта с Берен и Къванч, просто нямам никакво свободно време напоследък, но сега се връщам няколко поста по-назад в темата, за да им се насладя.

Дива , гифчетата ти са прекрасни. Иде ми пак да си пусна филма...


# 290
  • Мнения: 1 972
Дъга, на 2 място са днес в света и на 4 в САЩ 🍀



Мерси за отзивите и гифчетата 💗

# 291
  • Мнения: 3 241
Здравейте, момичета!

Приятно е в темата, всички са радостни и развълнувани от филма и новините около Берен.
Благодаря ви за активността!
Дъга, смая ме бързината, с която преведе дългото интервю на Берен. Като знам и колко е трудно... адмирации!

Ще споделя своите впечатления от филма, без да съм сигурна дали съм права и доколко съм го разбрала.
Първо за Нетфликс България. Нямам регистрация, ползвала съм преди години чужда, сега също. Рядко проявявам интерес, затова не се е налагало да имам. Но... помня, че преди години имаше 2-3-4 превода максимум, а сега бях приятно изненадана. За "Последно повикване" опциите са: английски, немски, турски, чешки, хърватски, арабски, руски, украински, датски, унгарски, френски, италиански, португалски... за субтитри и аудио. Супер, защото увеличава многократно аудиторията на филма.

Началото ме озадачи, признавам. Не схванах защо героинята на Берен е толкова провокативна, но скоро разбрах. Simple Smile
Този похват с връщане в миналото ми напомни финала на Фатмагюл. Миналото обяснява и подрежда настоящето.
Хареса ми, че поставиха двамата герои в артистична среда - хотела, който пази спомена за звездите на шоу бизнеса. Ярката им слава, неувяхващия талант, сложната им, често трагична съдба и... самота. Дамата на рецепцията - доброжелателна и отзивчива - също създава топла, артистична атмосфера.

Серин и Мехмет имат артистични професии. Мехмет навсякъде с китарата си, Серин облякоха като за сцена.
Навярно затова е избран Ню Йорк като място на действието. Обаче на мен ролята на града не ми хареса. Зачудих се защо Берен с такава любов говореше за него в интервюто. Навярно защото не съм била в Ню Йорк?

Историята е обикновена, човешка, често срещаща се в живота. Както каза Дива, "буря в чаша вода".
Но тази буря е способна да разбие семейната лодка и в този смисъл филмът е хубав урок за младите хора.
Понякога твърде късно разбираме, че силната любов не е достатъчна, за да запазим отношенията си.

Берен и Къванч поднесоха историята приятно, без напрежение. Гледала съм филми с подобен сюжет толкова потискащи, че чак трудни за гледане. Вярно, поставените проблеми са важни и докосват всеки човек, но понякога прекаленото акцентиране и поучаване дава обратен ефект.
Берен е като момиченце, лека и прекрасна. Къванч възмъжал. Имаме щастието да се радваме на прекрасен творчески тандем!

# 292
  • Мнения: 3 634
Здравейте, момичета! Christmas Tree
Снощи гледах „Последно повикване…“ Много ми хареса. Заслужаваше си чакането.
Всъщност какво чакахме – да видим отново Берен и Къванч заедно. За мен беше удоволствие двамата да ни разкажат тази история. Направиха го с лекота и органичност, те са на една вълна.

Сега пиша тук, защото това, което искам да кажа, има връзка със "Забранена любов", а домът на този сериал за мен е тук. Grinning

Най-много ми хареса  как умело е измислена и екранизирана историята, че прави връзка със „Забранена любов“ – това оправдава и събирането на двамата отново на екрана. Но тази връзка не е в нещата, които обикновено се търсят – химия, физика или отделни сцени, а в начина, по който са направени героите и който е задал начина на игра на актьорите.

И сериалът, и филмът са проектирани върху обществените промени след 60-те години на миналия век и най-вече тези за мястото и ролята на жените, предизвикали революция – сексуална, културна, в киното, музиката и попкултурата като цяло. И в двете на заден план се виждат иконите на тази промяна: Мерилин Монро, а във филма и Джон Ленън. Серин и Мехмет се настаниха съответно в стаите, където някога са живели идолите. В сериала присъстват снимки от градовете на промяната, а във филма героите пътуват до един от тях.

Разликата между сериала и филма е в степента, в която са напреднали промените, които ни представят в двете произведения. Те са своеобразен измерител за това докъде са стигнали промените. Водят жените, защото тези процеси засягат най-вече тях, мъжете ги следват. В сериала Бихтер и Бехлюл се борят за любовта. Бихтер води, в стаята на Бехлюл са снимките от Ню Йорк и Париж – световните центрове на обществените промени, но той успя да догони Бихтер едва след смъртта и. Когато започна връзката Бехлюл – Нихал в нейната стая се появи портрета на Мерилин и в крайна сметка Нихал последва посланията му – тя се отказа от Бехлюл в името на чистата любов.

Филмът показва следващ етап в това как тези идеи с времето проникват все повече в съзнанието на обикновените хора и определят поведението им както в любовта, така и в брака. Двойката във филма е в брак, който е в криза, която двойката ще се опита да преодолее чрез едно символично пътуване до Ню Йорк като двама напълно непознати.
Серин мечтае за Ню Йорк, отсяда в стаята, в която  са пребивавали Мерилин Монро и Артър Милър. Тя е наясно със себе си, иска свобода, професионална реализация, вдъхновение и не иска деца и ограничения. В Ню Йорк двамата ще се срещнат с крайните отклонения, когато свободата е неограничена и с последствията – развода, с какъвто са завършили всички бракове на Мерилин.
Мехмет мечтае за Истанбул, за брак, деца, семейство, в което той е готов за всеотдаен и разбиращ съпруг. Неговият пример е Джон Ленън и брака му с Йоко Оно, сподвижник и вдъхновителка на живота му. В географската карта, върху която протича разказът от филма, Ню Йорк е мястото на освободената жена, а Истанбул – там, където семейството пуска котва, корен, прави гнездо. И тази роля на този етап от промените е вменена на мъжа, Мехмед е, който мечтае за Истанбул. Обърнати са ролите на мъжа и жената.
Любовта и сега е, която осмисля движенията в това натоварено със смисъл географско пространство. Мехмет придружи Серин в нейната мечта, а тя успя в последната минута да хване самолета за Истанбул.

Любовта беше трудно изпитание за Бехлюл. Но още по-трудно е за Мехмет, който трябва да се бори и за любовта, и за брака. Мехмет трябва не просто да задържи Серин, а да я върне обратно от нейния град на мечтите, без от това да пострадат нейните мечти. Трудно е за съвременните млади мъже, когато жените напълно са осъзнали себе си.
Хареса ми финала, носи хубаво послание, дава кураж на тези, които в момента „пътуват“ към  НюЙорк:
кризите са част от брака, важното е да не се пропусне „Последното повикване…“ за своя Истанбул.






Така видях филма,  споделям с вас субективното си мнение.
И благодаря за споделеното от вас.
Желая ви хубав ден! Nature Sparkles

# 293
# 294
# 295
  • AMS
  • Мнения: 6 439



Момичета, привет!!!
Благодаря ви за споделеното!!!



Цитат
Хотел Marshall City истинско място ли е в Last Call за Истанбул?

„Последно повикване за Истанбул“ пренася зрителите в омагьосания свят на любовта и втория шанс по завладяващ начин. Режисиран от Gonenc Uyanik и написан от Nuran Evren Sit, този турски романтичен драматичен филм предлага отличителна смесица от емоции на фона на Ню Йорк. Във филма участват Къванч Татлътуг и Берен Саат, двойка, в ролите на Серин и Мехмет ... Едно просто издирване на изгубен багаж на международното летище JFK се превръща в история за любов, случайност и трайните последици от една нощ в хотел Marshall City. Навлизайки във филма, нека разгледаме въпроса, който много хора си задават:

Наистина ли се намира Marshall City Hotel в Ню Йорк?
Хотел Marshall City  истинско място ли е в Last Call for Istanbul?

Не, хотел Marshall City, изобразен в „Последно повикване за Истанбул“, не е реално място в Ню Йорк. Този хотел е напълно въображаем, въпреки че филмът го представя като важен и исторически обект. Хотел Marshall City е създаден от създателите на филма специално, за да отговори на изискванията на разказа. Главните герои, Серин и Мехмет, пътуват до хотел Marshall City като част от сюжета, за да намерят загубения багаж на Серин.

Значителна част от продукцията на филма е заснета в Ню Йорк. Случайната среща на Серин и Мехмет започва на известното международно летище JFK, което поставя сцената за развитие на историята на фона на оживения градски пейзаж.

St. Regis New York е истинският хотел, който е забавлявал някои от най-известните хора в света, за разлика от лъскавото минало на измисления хотел. Изборът да се използва измислен локал придава на разказа степен на артистичност и позволява на създателите на филма да внесат романтика и носталгия в пътуването на Серин и Мехмет, без да се налага да се придържат към каквито и да е ограничения от реалния свят.

Интериорът на хотел Marshall City ... е заснет на снимачна площадка в Истанбул, където е заснета голяма част от филма и където първоначално са базирани героите ... Комбинирането на места от въображаемия и реалния свят подобрява цялото кинематографично изживяване чрез сплитане на ... история, която потапя зрителя в страстното пътуване на главните герои.

В заключение, хотел Marshall City в „Последно повикване за Истанбул“ е измислено заведение, което умишлено е създадено, за да подобри сюжета и да събуди чувства на романтика и носталгия на оживения фон на Ню Йорк. Хотелът, който всъщност не съществува, се превръща в значим и незабравим аспект от историята, символизиращ ключовата нощ на героите в града.
Olivia Wilson/tvacute




Цитат
Хотел Marshall City във филма Last Call for Istanbul реално място ли е?

Ако наскоро сте се потопили в завладяващия свят на Last Call for Istanbul на Netflix, може би сте се чудили за очарователния хотел Marshall City, представен във филма. Режисирана от Genenc Uyanik и написана от Nuran Evren Schitt, тази турска романтична драма ни отвежда на пътешествие из оживените улици на Ню Йорк. С участието на талантливото дуо - Берен Саат и Къванч Татлътуг - като Серин и Мехмет. Разказът се развива, докато те се впускат в мисия, предизвикана от инцидент с изгубен багаж на международното летище JFK. Докато навлизаме по-дълбоко в сложността на тази любовна история, възниква един наболял въпрос: дали хотел Marshall City е истинско място в сърцето на Ню Йорк или просто плод на въображението на създателите на филма?
Нека се потопим в мистерията и разгадаем истината за това измислено заведение.

Сюжетът на филма е сложно изграден около търсенето на изгубения куфар на Серин, което води нашите герои до легендарния хотел Marshall City. Възниква въпросът съществува ли такова място в оживения гоблен на Ню Йорк? Кратък отговор: НЕ, не е. Хотел Marshall City, показан във филма Last Call for Istanbul, е плод на въображението на създателите на филма. Филмът се развива на фона на реални места в Ню Йорк, което придава на историята автентично усещане. Въпреки това, когато става въпрос за Marshall City Hotel, можем уверено да кажем, че няма истински еквивалент по оживените улици на Big Apple.

Всъщност, емблематични хотели като St. Regis New York могат да се похвалят с богата история на домакинство на някои от най-известните личности в света, далеч от фиктивната слава на Marshall City Hotel. Решението да се създаде несъществуващо място дава на създателите на филма творческа свобода, позволявайки им да внесат романтика и носталгия в пътуването на Серин и Мехмет, без да бъдат ограничавани от реалността.
Струва си да се отбележи, че докато снимките на екстериора може да уловят същността на Ню Йорк, интериорът на хотела може да е създаден на снимачната площадка в Истанбул, където е заснета голяма част от филма. Тази комбинация от реални екстериори и внимателно проектиран интериор добавя елемент на автентичност към историята, правейки я незабравима за публиката.

В контекста на историята хотел Marshall City има двойна цел. Той служи като фон за търсенето на Серин и Мехмет и, което е по-важно, става сцена за решителната нощ, която променя връзката им. Изборът на измислен хотел с романтична история е в съответствие с целта на създателите на филма да създадат завладяваща и емоционално резонираща любовна история.

Last Call for Istanbul: Приказка за любовта и втория шанс

Преди да разкрием мистерията на хотел Marshall City, нека навлезем в сърцето на филма и да изследваме интензивния и страстен сюжет на двойка. Сюжетът получава неочакван обрат, когато се озовават в Ню Йорк, подготвяйки почвата за последен опит да спасят връзката си. Историята започва на международното летище Джон Ф. Кенеди, където пътищата на Серин и Мехмет се пресичат поради объркване на багажа. Това, което започва като търсене на изгубен куфар, се превръща в нощ на открития и размисъл в измисления хотел Marshall City. Филмът умело преплита съвременните борби на двойката със спомени за тяхната оригинална любовна история, създавайки гоблен от емоции, който резонира с публиката.

Райън и Саманта: Поглед отблизо

Докато нощта се разгръща в Marshall City Hotel, истинската самоличност на двойката, Райън и Саманта, се разкрива. Това разкриване усложнява сюжета, тъй като една привидно случайна среща на летището се превръща в умишлен опит на семейна двойка да възроди угасващата си любов. Филмът ни отвежда на пътешествие из миналото на двойката, подчертавайки жертвите, съжаленията и проблемите, довели ги до ръба на развода. Героите на Райън и Саманта, първоначално представени като непознати по време на случайна среща на летището, скоро се превръщат във фокуса на филмовото изследване на любовта, лоялността и втория шанс. Ryan, изигран от Kıvanc Tatlıtuğ, и Samantha, изиграна от Beren Saat, са привлечени един от друг насред оживен град. Нощта им заедно, изпълнена с дълбоки разговори, изследване на Ню Йорк и моменти на уязвимост, създава осезаема връзка. Въпреки това, разкриването на истинската им самоличност като Мехмет и Серин добавя трогателен обрат към разказа. Зрителите са отведени на пътешествие из миналото на двойката, ставайки свидетели на възходите и паденията на връзката им.

Филмът изследва тънкостите на брака им, разкривайки жертвите, които Мехмет и Серин са направили един за друг. Серин, някога начинаеща модна дизайнерка, се отказа от мечтата си и се премества при Мехмет в Истанбул. Мехмет, мечтател, който искаше да създаде своя собствена група, избра по-традиционен път след женитбата си. Конфликтът възниква, когато Серин започва да се възмущава от нейните решения и търси кариера в Ню Йорк без знанието на Мехмет, докато Мехмет се опитва да разкрие тайните стремежи на Серин.

Last Call for Istanbul: Пътуване през любов и размисъл

Докато двойката се сблъсква с проблемите, които са ги разделили, във филма участва брачен съветник, който ги насърчава да направят крачка назад. Психологът ги съветва да се отнасят към връзката си като към току-що запознати и препоръчва съвместно пътуване, за да запалят отново искрата. Този решаващ съвет се превръща в катализатор за новите открития на Мехмет и Серин.

Двамата тръгват на пътешествие из оживените улици на Ню Йорк, разпалвайки отново пламъка, който първоначално ги събра. Въпреки това, решението за развод е надвиснало над тях, с предстоящи дати, определени от техните адвокати. Повратната точка настъпва, когато Мехмет изразява вечната си любов към Серин, въпреки различията им, в прочувствено писмо. Серин, сред хаоса на процъфтяващата си кариера в Ню Йорк, прочита писмото и преживява дълбока промяна в сърцето. Филмът умело предава емоционалния смут на двойка на кръстопът, разкъсвана между познатото минало и несигурността на бъдещето.

Last Call for Istanbul: Решението: Среща в последния момент

В кулминационната сцена Серин се втурва към летището, отчаяно опитвайки се да хване полет обратно за Истанбул. Този полет, който предстои да се състои, се превръща в символ на връзката им, която виси на косъм. Молбата на Серин да се качи на самолета е трогателен момент и Мехмет, верен на любовта си, се връща от самолета, за да я приветства отново в живота си.

Филмът завършва със завръщането на събралата се двойка в Истанбул, което бележи края на тяхното бурно пътуване. Полетът до Истанбул завършва с качването на борда е история за любов, саможертва и трайната природа на истинската връзка.

Last Call for Istanbul: Заключение

Хотел Marshall City, макар и измислен, се превръща в символ на трансформиращата нощ, която служи като катализатор за тяхното преоткриване един на друг. В сферата на филма хотелът може и да не е осезаемо място в сърцето на Ню Йорк, но значението му в разказа е неоспоримо. Измисленият фон добавя магия към любовната история на Серин и Мехмет, позволявайки на създателите на филма да изследват сложността на една връзка върху оживеното платно на Ню Йорк.

Докато разплитаме тънкостите на тази турска романтична драма, границата между измислица и реалност се размива, създавайки кинематографично изживяване, което резонира с публиката. Този филм е свидетелство за непреходната сила на любовта, силата на втория шанс и идеята, че понякога най-вълшебните места са тези, които създаваме в сърцата си.

Така че, докато Marshall City Hotel може да няма физическо присъствие по оживените улици на Ню Йорк, неговата същност остава в сърцата на онези, които се впускат в това емоционално пътешествие през обектива на Last Call for Istanbul.

Stephan Gibbs



# 296
  • Мнения: 3 334
Интервю с Берен Могат да се включат и субтитри

# 297
  • Мнения: 1 972
Гледах Последно повикване... На мен ми се стори лека и забавна история. Любопитен поглед на сценария върху подходът за семейна терапия. Аз съм доволна от повторното партньорство. И от Ню Йорк като място на терапията за Серин и Мехмет.
Двама сред милиони да намерят отново себе си.

# 298
  • Мнения: 152
Как може да се гледа филма?

# 299
  • AMS
  • Мнения: 6 439

Момичета, привет!!!
Ето още едно мение за филма >>>


Цитат
"Last Call For Istanbul" - романтика по турски с Къванч Татлату и Берен Саат

Ако може да определим с една дума новият турски романтичен филм в Netflix - "Last Call For Istanbul", то подходящ избор би било "изненадващ".

Филмът, който събира две от звездите на турското кино - Къванч Татлату и Берен Саат, е леко объркана смесица от клишета за Ню Йорк, странен флирт и много силна химия между главните герои, като всичко това успява да бъде интересно по някакъв начин.

Самата идея за турски филми и сериали у нас звучи като нещо евтино, с което се пълни ефирът на телевизиите вечер, за да има лели и баби какво да гледат. В Netflix обаче нещата стоят по малко по-различен начин.

Там вместо сълзливите истории и кълнящите бабички, видяхме екшъни с фентъзи елемент и модерни истории, които излизат от рамките на сапунената драма.

Затова беше интересно и как са се справили създателите на "Last Call For Istanbul" със задачата да направят модерна романтична история, която да не бъде нито поръсена с прекомерно количество "шекер" история от Босфора, нито поредното стереотипно клише от Холивуд.

Изненадващото в случая е, че с тази задача са се справили. Ако сменим имената на героите от Мехмед и Серин на Райън и Саманта (както самите герои правят във филма за кратко), нищо в историята няма да се е променило значително.

Историята тук разказва за мъж и жена - Мехмед и Серин, които се засичат на международното летище в Ню Йорк на мястото за взимане на багажа. Багажът на Серин се оказва взет от възрастен китаец, който има абсолютно същия куфар като нея.

Жената остава без дрехи и пари, тъй като и портфейлът ѝ е в куфара.

Мехмед героично се притича на помощ и ѝ предлага да проследи куфара заедно с нея, което ги откарва първо до Чайнатаун, а после до бутиков хотел, в който едно време са отсядали Мерилин Монро и Джон Ленън.

Към този момент е станало ясно, че и двамата герои имат партньори в живота си, но въпреки това те флиртуват тежко помежду си. Мехмет обаче през цялото време твърди, че е женен и никога не би изневерил на жена си.

Още от самото начало, гласовете и на двамата зад кадър говорят за това колко много срещата с другия ги е променила, което дава усещането на зрителя, че между двама им ще пламне голяма любов.

Така през половината филм човек гледа как двама възрастни женени хора се държат по начин, типичен за възрастните женени хора в чужда държава, когато са решили да изневерят на половинката си.

В един момент това се усеща вече дори леко странно и неудобно за зрителя, който се оказва в позицията на воайор, докато двамата герои още малко и ще си налетят един на друг.

И след това (почти) всичко си идва на мястото.

Буквално филмът е разделен на две половини и ако зрителят успее да изтрае всичките сладникави до горчивост моменти от първата, втората се оказва доста интересна и изненадваща.

Сериозно - в първите около 45 минути трябваше да се боря с усещането, че този филм е дори по-зле, отколкото може да се предположи. Втората част обаче компенсира за това и дори остави приятна емоция след гледането.

В никакъв случай не може да кажем, че "Last Call For Istanbul" е някакъв много дълбок и смислен филм, но определено дава интересна перспектива върху идеята за това кога и дали умира любовта в една връзка, за комуникацията между партньорите и дали личните мечти са по-важни от общите.

Ако има нещо, което наистина може да бъде похвалено в този филм, то това е огромната химия между двамата водещи актьори.

Ясно е, че в турското кино акцентът много сериозно пада върху физическата привлекателност и "Last Call For Istanbul" не прави изключение тук. Нещо повече, на няколко пъти режисьорът Гонендж Уяник сякаш целенасочено акцентира в сцените си колко точно секси са Татлату и Саат.

Това, което актьорите показват обаче, е отвъд обикновения сексапил.

Връзката между тях те кара да искаш нещата между героите им да се получат, а когато говорим за романтични филми, това е една от най-важните емоции за постигане у зрителя.

В заключение мога да се каже, че "Last Call For Istanbul" не е филм, който ще остане завинаги с вас, но определено е нещо, което да разнообрази вечерта ви след работа.

Доктор О'Боли


Как може да се гледа филма?
Вече писах в пост 288.

Общи условия

Активация на акаунт