Красива есен се задава, ДЕКЕМВРИйско бебе шава в мама ! {тема 7/2020}

  • 24 598
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
Благодаря и аз, за новата тема rave 🍁🍂. Отдавна не съм писала и аз ,но ви чета редовно.
Момичета покупките са ви чудесни,честито!Аз тепърва ще почвам 🙂 И аз спя по три , четири часа и се будя постоянно.През деня най-много за час да дремна и това е. Явно така ще е до края.

# 46
  • Мнения: 514
Рейв, ти си абсолютна царица на темите!! Признала съм те! Както винаги страхотна тема 💫😘 Малката ти е направо разкош на снимката. Признай си, че и тя ти помага много за прекрасните теми 🥰
Как си успяла да качиш само 4кг. Аз съм близо 10кг. отгоре. Нещо при тая бременност трупам в бутчетата😁 Принципно не съм с наднормено тегло. Изследването за гестационен диабет също е отрицателно.
Момичета, мен кръста сериозно си ме наболява. Хич не мога да съм особено подвижна и активна.
Някой беше казал и за спането. Аз спя сравнително добре, но пишкането ме буди. Бебчо спи нощем с мен. Не ме притеснява. През деня си е активен.
Много хубави покупки, да са ви честити на всички!! 🙂 И ние вече мислим за кошарката след като взехме количка, столче за кола и коритце. Харесала съм класическа бяла дървена кошарка. Деси, много интересен модел и цвят количка. Харесва ми!!
Хелинор, ужасен тормоз си изтърпяла 😞 супер гадно ми стана да прочета, че някое дете може да е третирано по този начин и накрая и да няма никакви взети мерки и наказание. Безумие. Другите мами също да не оставят нещата така. Не че го правят де. Това наистина оставя следи в детското съзнание. Детето може да израсне неуверено и свито. Жалко, че България е такава тъпа държава в това отношение. Аз живея в Щатите и ако тук стане такова нещо, ще избухне страшен скандал. Не че не се случва вероятно де, но определено не се толерира и ако се случи се взимат страшни мерки. Някой беше казал някаква обида на сина ни и ние веднага казахме на директорката след което получихме обаждане, че са взети мерки, разговаряно е с въпросното дете и родителите му и че такова поведение не се толерира и че това няма да се повтори и наистина не се. И това само за обида. Той даже нашият не беше и особено разстроен. Просто го сподели. Сега не знам как ще е в high school-а. Ще видим. Както и да е, в България проблемът е сериозен наистина.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 06:46 от Calinista

# 47
  • Мнения: 224
Страхотна тема, rave! Hug
Нека да е пълна с много положителни емоции! Heart
Много хубави покупки имате, момичета! Всичко е много сладко, само се чудя за комплектите за изписване, някой беше постнал, не са ли ви много по 50 лв.? То реално ще се вижда само одеалцето накрая. Аз няма да взимам комплект за изписване, ще си сглобя от наличните дрешки. Направо прекаляват с цените за бебешките стоки....
Ние освен дрешки, почти нищо не сме купили. Но пък ни подариха столче за кола и машина за подготовка за мляко,което ни спести доста пари.    Май ще се уредим и с кошарка, стискайте палци Grinning
Тези от вас, които имате сушилня, мислите ли след това да гладите дрешките?

# 48
  • Мнения: 1 279
Хелинор много съжалявам за това,което си преживяла.Наистина е травмиращо и такова нещо не би могло да се забрави колкото и време да е минало.Направо не знам какво да кажа..
Ще се заема с това за да не стане крайно..
На всичкото отгоре малката се разболя,носа и е толкова запушен,че чак и се промени гласа.
И мен от два дена така ме боли лявото ухо,че ми се затвори дупката не мога да мушна клечката за уши..
Бях на преглед миналия ден,пуснахме пак секрет (в болницата ми изолираха е.коли) да видим Полижинакса дали си е свършила работата.Не поиска да ме погледне на ехограф,защото преди две седмици ме прегледа и каза,че не е хубаво често да се гледа,но аз настоях да знам как е разположено бебето и тя ме прегледа за да се успокоя.Последния път беше косо и за това исках да знам как е разположено,защото някой път ми секва въздуха по-средата на гърдите и усещам топка.И ето пак е седалищно и така се плаша,че може да не се обърне и бавно и плавно да не ме води към секцио,че толкова ме е страх..Не,че от нормалното не ме е,но възстановяващият период след секцио направо ме стресира.. 🙁

# 49
  • Мнения: 171
Рейв, благодарим за новата тема 🍁🍂🍁🌞, добре дошли и на новите мами Simple Smile аз докато я отворя, вече сте изписали 4 страници 😂.
Междувременно съм в голяма паника. Забелязах, че бебка рита и е много активна, но я усещам само в лявата половина на корема. Не си спомням да съм я усещала от дясната страна изобщо, поне откакто ми направи впечатление тази тенденция ( няколко дни)... Тааа започвам да се чудя дали всичко с дясната ръка и дясното й краче е наред. На преглед съм чак на 30ти, а от феталната морфология в края на 19 г.с. изобщо не бях доволна и просто ще се побъркам от тази мисъл, дали и няма нещо, което да са пропуснали.
Вие как усещате бебчетата и на някоя случвало ли се е това? ММ предполага, че може да седи постоянно на една страна бебето, но не съм сигурна това възможно ли е.

# 50
  • Мнения: 1 279
Уфи не се притеснявай и аз го усещам само от лявата страна и е така от самото начало.Даже като си пипам корема от дясната страна е мекичко и празно,но като пипам лявата направо го усещам,че е там.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 09:40 от Хюлия

# 51
  • Мнения: 2 484
Уфи, то бебето вътре не седи разкрачено и разперено, усеща се от един край Wink

Моето комплектче за изписване излезна 55 лв, като дрешките са събрани отделни от ХМ, без одеалце е все още, ще търся някакво подходящо. Иначе в тази цена са 3 чифта чорапи, две ританки, две шапки и тнт. Скъпо наистина, но ни харесва Wink

# 52
  • Мнения: 171
Много ви благодаря за успокоението момичета ❤❤❤

# 53
  • Мнения: 1 279
Мами в коя седмица сте вече..?
Аз съм 28г.с+5дни..толкова се вълнувам,че наближава 🤗 ама и се притеснявам,че още не съм готова и има още много неща за оправяне,да се боядиса хола,да вземем други дивани,рождения ден на малката (13 октомври) дано да смогнем,че много се натрупа наведнъж.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 483
Рейв, благодаря за прекрасните теми!
Много сте активни 😃. Докато реша да се включа по някоя тема и вие вече сте на друга. (Това е хубаво, де) Аз явно съм по бавна, но и съм много ангажирана все още.
Честито на родилите майката! Стискам ви силно палци!
Уфи, моята беба е изцяло в дясно. Върти се, рита, но само в дясно. Даже корема ми е издут в дясно. Не се притеснявай, нормално е.
И аз вчера бях на преглед. Вече е 1400 гр. в 29 седмица. Беше се завъртяла на вътре и не можахме да и видим личицето. Мисля, след две седмици да ида на втора фетална. Качила съм до тук само 6кг., Но преди това бях качила още 2-3кг.
Комплект за изписване няма да купувам.  Ще си взема отделно ританки, камизолка или боди и одеяло.
Алекс, аз съм със сушилня и съм решила да не гладя! По добро от сушилнята няма! Вадя ги още топлички и ги сгъвам.
Хюлия, това е ужасно. Аз съм от майките, които се разправят. Голямата ми дъщеря беше така мила и невинна. Сега вече не е! Ходих ден през ден в училище! Чаках родителите и се разправях с тях и с децата. Събирах проблемните и ги карах да се извинят на щерката пред родителите. Винаги е било с добър тон. Не съм била груба. Просто казвах, ами сега и моята дъщеря ако започне да удря и блъска, какво ще последва? И така с много приказки и между родителите се получава. Също и на родителската среща пред всички родители съм го заявявала! Успех със ситуацията и дано по бързо се справите!

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 10:25 от kami2004

# 55
  • Мнения: 93
Мами в коя седмица сте вече..?
Аз съм 28г.с+5дни..толкова се вълнувам,че наближава 🤗 ама и се притеснявам,че още не съм готова и има още много неща за оправяне,да се боядиса хола,да вземем други дивани,рождения ден на малката (13 октомври) дано да смогнем,че много се натрупа наведнъж.
Аз също днес съм 28г.с.+5дни и притеснеснието, че сме до никъде вече расте. Уж сме купули по-големи неща за бебка, но според таткото има още толкова време и не било нужно да се бърза.

# 56
  • Мнения: 1 279
Лина при нас е същата работа и сега заради таткото сме на такова дередже..
Има време,не бързай,не купувай,не е хубаво от рано да се купува..И на..ето положението..!!
Говорих му още докато бях в 5/6 ти месец да започнем ама той все не бърза човека..А сега да работи на две места да се чекне да го видя..Толкова съм му ядосана тези дни,че направо ме побърква с това негово спокойствие и не бързане..
С името пък сме на контра,аз не харесвам това,което предлага той,той моите предложени не харесва.Детето още име няма.. 🤦

# 57
  • Мнения: 179
Хюлия, ти предния път, нормално ли ражда? Аз съм 2 пъти рязана, сега и трети ще последва. И двата пъти, всичко мина за два дена, даже болката, само първата вечер в реанимация. Не се настройвай за някакви ужаси. Според мен и от приятелките ми, които съм виждала, всичко е до нагласа и да се наложи, ще мине и ще замине....след 2 дена ще забравиш, а резултата ще те радва цял живот 🥰🥰🥰

# 58
  • Мнения: 1 279
Jaska да първия път родих нормално,но двете ми сестри са със секцио.Като знам колко време им беше нужно да се възстановят най вече голяма сестра, много трудно се възстанови и от там като се наплаших..

# 59
  • Мнения: 535
Хюлия това е ужасно Sad Някои деца могат да бъдат много жестоки. Спомням си и мен как ме тормозеха и биеха в училище. Бях дете на разведени родители, много затворена и тиха. Майка ми редовно идваше да се разправя с учители и родители. Но пък това успява да изгради силен характер с годините. И все пак мерки трябва да се взимат.
 Рейв отново прекрасна тема. Есента ми е любим сезон и ми е много уютно 🤎
Ние днес спахме за пръв път в новата квартира. Има още за дооправяне, но и това ще стане. Днес ММ ще си празнува рождения ден и трябва да дооправяне за гости, а днес в Бургас има Бебе зона и ми се ще и там да отскоча, обаче нямам никакви силички 🥺
Три дни чистене на прозорци, тераси и подреждане направо ми изцеди батериите.
Другата седмица ще идвам до София за ФМ.
Вече съм 29+1 и съм 13 кг отгоре 😂 А от другата седмица вече ще почвам да пазарувам за бебо

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт