ОКТОМВРИйки 2020 - тема 6

  • 35 533
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
Благодаря и аз за новата темичка!
  Дели, честити момиченца! Да са здрави, щастливи и бързо да наддават!
   Дрешките ги изпрах с лилавия Тео бебе. Омекотител няма да ползвам. Простирам навън, че сушилня нямаме. Ще гладя няколко мес., колкото до не е без хич. Запис на тонове не ми правено още. Лекарката по ЖК ми следеше тоновете за няколко минути и това беше. От днес съм в 36 с. , та ще трябва да ги започвам и тях. За козметика на бебка мисля да се спра на Бочко.

# 16
  • Мнения: 73
Благодарим за новата тема! 🍀
@delisardeli , Честито и от мен! Да са здрави, много да ви радват и да растат щастливи и прекрасни, двете малки госпожици! 💝🎀💝🎀🌷🌷🌷
На теб бързо възстановяване и  съвсем скоро да се гушкате вкъщи! 🍀🍀🍀

Относно козметиката, аз избрах Bioderma , понеже аз самата съм много доволна от лични наблюдение и приятелки, споделиха много добри такива и за бебешката им серия и затова избрах тази марка.
Прах за пране съм взема Ariel Sensitive Baby , а за съдове препаратът на Frosh. Взех също и един дезинфекциращ препарат на Frosh също (водят го био за мебели и детски играчки), с който смятам да мина мебелите и гардероба вътре преди да наредя дрешките ( просто за всеки случай) . Омекотител не съм взела, мисля да не използвам като за начало.
И аз мисля да изпера всичко и да го пусна и в сушилнята ( при нас и пералнята и сушилнята са AEG - на 100% ги препоръчва като марка, много съм доволна).
Понеже ми е мерак, ще изгладя дрешките също, въпреки че много мои познати, използвайки сушилня, не гладят... но меракът е голямо нещо! 😃🍀

# 17
  • Мнения: 28
Благодаря за новата темичка! Нека я напълним със здрави бебчета!

Delisardeli, честити да са ти малките госпожици и да растат живи и здрави! А на теб бързо възстановяване желая.
 
Аз също се спрях на зеления Тео бебе, но още не съм почнала да пера. Днес пристигнаха мебелите и тези дни с ММ ще се хванем да ги сглобим и след това ще почвам да пера и да подреждам. Омекотител не смятам да ползвам за бебето. Сушилнята все още не са ми я докарали затова ще простирам и после ще гладя. Козметиката още не съм я купила( колебая се между Мустела и Юриаж), но ще изчакам бебето да се роди и тогава ще пращам ММ да я купува.

# 18
  • Мнения: 739
Честита ни нова темичка! Нека я напълним с здрави и пухкави бебенца!
Дели честити дъщерички! Да са много здрави, щастливи и скорошно завръщане вкъщи! Бързо и безпроблемно възстановяване!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
Аз каквото имам налично е изпрано, мисля да процедирам като при нас с гладенето, конкретната дреха преди обличане, ако има нужда ще се глади.
Днес открих, че в града ни има водно раждане и утре ще звънна да разпитвам как стои въпросът там, че само цена видях в сайта на болницата.

# 20
  • Мнения: 279
Deli, честити да са малките пиранки! Трудното за теб беше дотук. Бъдете здрави и дано скоро се гушкате вкъщи! ❤

Благодаря за новата тема, дано се напълни само с хубави новини! Simple Smile

Аз тъкмо се връщам от тонове, в 36с и 6д това ми е третия запис, а следобяд ми е часа при АГ. Все още се чудя дали да избирам екип за раждането..

Козметика и почистващи препарати смятам да купя днес, като още не съм решила твърдо какво ще бъде, ще решавам на място. Дрешките засега ще суша на вън и ще гладя съответно. Живот и здраве планираме покупка на сушилня за новия апартамент, надявам се до края на годината да успеем да се преместим там.

Снощи ми сервираха, че трябва да избирам количка, по принцип щяхме да ползваме на племенника и въобще не съм се интересувала по този въпрос, но свекърите държат да вземат нова за внучето. Та моля за съвет на какво да обърна внимание, че нямам много време. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 77
Delisardel, честити да са малките куклични ! Желая ви здраве и скоро да се гледате вкъщи Simple Smile
Браво за новата тема и да се пълни само с хубави новини за мами и бебета Heart

Аз все още се чудя къде да раждам....то май не остана време.
Следя се в Щерев и другата седмица съм на консултация с д-р Гриборова Sad
Бебчо все още е седалищно , правя упражнения и се надявам да се обърне Hands Pray
Мен нещо ме е страх и от естествено раждане и от секцио, колкото повече наяближава се притеснявам.

Wear Necktie Дрешките перем в пералня с тео бебе и сушим на простор (остъклена тераса).
Няма да ползвам омекотите.

Bathtub Козметиката още не съм решила каква да е, аз съм доволна от А-дерма и Биодерм и мисля да заложа на тях и за бебчо.

Pencil От покупките ни останаха леглото и матрачето (мисля легло от икея да вземем и матраче на една русенска фирма);
термометър; аспиратор за нос; плот за преобличане; и ваничка за къпане(чудим се със стойка или без);
всичко свързано с кърменето(помпа, шишета) и нещата за хугиена(пъпче, нокти) - който ще купя от ремедиум Simple Smile

# 22
  • Мнения: 534
Изпрах и изгладих, вече съм спокойна. Остава ми да накупя още дребни неща от аптеката за болницата и да стегна багажа.
На следващия преглед ще поговоря с АГ по- подробно за раждането и ако нещата категорично вървят към нормално, няма да избирам екип. Някак си така го усещам и ще се доверя на интуицията си.

# 23
  • Мнения: 355
Честити пиранки, Deli, да сте живи и здрави и скоро да сте всички вкъщи!

Относно ваната, на мен тази от баткото със стойка ми е страшно удобна и сега ще използвам нея. Това да не се навеждаш, особено след секцио, си е плюс.

Сега пера на 40 градуса, суша на простор и после гладя всичко. Всичко прибирам в гардероба в рафт само за бебето, но мислите ли, че е достатъчно за дезинфекция? Не знам кога ще родя, но се надявам да е поне началото на октомври. Трябва ли пак да гладя тогава според вас?

# 24
  • Мнения: 182
В 36 +2 г.с на ЖК  бебето го измери вече 3 кг. Плацента и води в норма. Не е слязло още в малкия таз. Послуша ми за няколко мин. тоновете. От другата седмица каза да ходя на запис в болницата, в която ще раждам. Избор на екип не мисля да избирам. 2-те деца ги родих така, и сега мисля пак така да процедирам. Дади ми и обменната карта и направлението за болницата. Багажа ми е почти готов. Кошарата е сглобена. Днес си взех и твърд повивалник . Така че след 15 септември, може да излиза.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
Днес в 33+2гс измериха бебето 2650 гр., качило е едно кило точно от предния преглед преди месец. Добрата новина е, че аз също съм качила 1кг само Relieved, лошата новина е, че шийката ми тръгна да се скъсява, вече е 22мм, беше 38мм преди месец. Според док е от постоянните контракции и големината на бебето. Малката стабилно си върви 2 седмици напред и си тежи на мястото. Вече е главично разположена и доста ниско в малкия таз ... с две думи на изхода е. Сега съм с предписание да лежа, което няма как да спазя, и при болки да звъня на док и да тичам към болницата. Секциото ми ще е към 10-15ти Октомври, ако устискам до тогава Grin

# 26
  • Мнения: 73
Deli, честити да са малките пиранки! Трудното за теб беше дотук. Бъдете здрави и дано скоро се гушкате вкъщи! ❤

Благодаря за новата тема, дано се напълни само с хубави новини! Simple Smile

Аз тъкмо се връщам от тонове, в 36с и 6д това ми е третия запис, а следобяд ми е часа при АГ. Все още се чудя дали да избирам екип за раждането..

Козметика и почистващи препарати смятам да купя днес, като още не съм решила твърдо какво ще бъде, ще решавам на място. Дрешките засега ще суша на вън и ще гладя съответно. Живот и здраве планираме покупка на сушилня за новия апартамент, надявам се до края на годината да успеем да се преместим там.

Снощи ми сервираха, че трябва да избирам количка, по принцип щяхме да ползваме на племенника и въобще не съм се интересувала по този въпрос, но свекърите държат да вземат нова за внучето. Та моля за съвет на какво да обърна внимание, че нямам много време. Simple Smile


Здравей, Milvan2000 !
Включвам се, за да кажа поне аз какво съм гледала при избора си на количка - да е маневрена, олекотена, с непомнещи се гуми и също така държах самият кош да не е много нисък като разположение. Аз не съм от високите дами 165 см. съм, но все пак имаше модели на марки колички, които някакси лично на мен, кошът ми се струваше отдалечен от дръжката и ниско позициониран.
В крайна сметка се спряхме на Суbex като марка, защото по първо впечатление “покри” , това което държах да има като механични качества ( към този момент, надявам се и за вбъдеше да е така).
В последствие и доста познати и приятелки се оказа, че също имат много добри наблюдения върху количките на тази марка - казват, че са изключително издръжливи на експлоатация , маневрени, леки и лесни за управление, поддръжка и съхранение.
Та, това е което мога да кажа на този етап, надявам се да съм била полезна !
Успех в изборът ! 😉☺

# 27
  • Мнения: 1 798
Такива са бабите и дядовците Simple Smile трябва да се съобразиш с това къде ще я буташ, голям ли ви е багажника, имате ли асансьор и такива разни особености...универсални неща са гумите да са с пяна, а не помпащи, да е лека и маневрена, да й се обръща коша в двете посоки, регулируема според височината ти дръжка. Ние освен това гледахме размери в сгънато положение
Deli, честити да са малките пиранки! Трудното за теб беше дотук. Бъдете здрави и дано скоро се гушкате вкъщи! ❤

Благодаря за новата тема, дано се напълни само с хубави новини! Simple Smile

Аз тъкмо се връщам от тонове, в 36с и 6д това ми е третия запис, а следобяд ми е часа при АГ. Все още се чудя дали да избирам екип за раждането..

Козметика и почистващи препарати смятам да купя днес, като още не съм решила твърдо какво ще бъде, ще решавам на място. Дрешките засега ще суша на вън и ще гладя съответно. Живот и здраве планираме покупка на сушилня за новия апартамент, надявам се до края на годината да успеем да се преместим там.

Снощи ми сервираха, че трябва да избирам количка, по принцип щяхме да ползваме на племенника и въобще не съм се интересувала по този въпрос, но свекърите държат да вземат нова за внучето. Та моля за съвет на какво да обърна внимание, че нямам много време. Simple Smile

Видях, че и gstar е публикувала за критериите за избор на количка. Явно са ни еднакви, защото и ние сме със сайбекс Simple Smile

# 28
  • Мнения: 77
Deli, честити да са малките пиранки! Трудното за теб беше дотук. Бъдете здрави и дано скоро се гушкате вкъщи! ❤

Благодаря за новата тема, дано се напълни само с хубави новини! Simple Smile

Аз тъкмо се връщам от тонове, в 36с и 6д това ми е третия запис, а следобяд ми е часа при АГ. Все още се чудя дали да избирам екип за раждането..

Козметика и почистващи препарати смятам да купя днес, като още не съм решила твърдо какво ще бъде, ще решавам на място. Дрешките засега ще суша на вън и ще гладя съответно. Живот и здраве планираме покупка на сушилня за новия апартамент, надявам се до края на годината да успеем да се преместим там.

Снощи ми сервираха, че трябва да избирам количка, по принцип щяхме да ползваме на племенника и въобще не съм се интересувала по този въпрос, но свекърите държат да вземат нова за внучето. Та моля за съвет на какво да обърна внимание, че нямам много време. Simple Smile

И ние се спряхме на колича Cybex.При нас беше важно да е лека(8.6kg шаси и лятна седалка), да е маневрена, да се сгъва лесно и да заема малко място(тъй като аз съм с малка кола и няма мн място в багажника).
Тъй като бебчетата ще са есенно-зимни и с този вирус се спряхме на количка, която има параметрите на лятна, но може да сложи кош за новородено, който е достатъчно добър.
С адаптори може се монтира коша за новородено и столчето за кола(кошница).
В момента в РаяТойс има -20% на Cybex.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
А не може ли да вземете количката от роднините, а баба и дядо да купят нещо, което ще ви трябва?

Ние накрая купихме Stokke xplory втора употреба, защото Bexa Cube, по която препуска сърцето ми още мога да я видя наживо във Варна. Плюсът ми на Стокето е, че намерих жена в Чехия, която изработва сетове и там съм си харесала свежарски и шарен, който ще поръчам за летния кош.

Общи условия

Активация на акаунт