НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - Тема 6

  • 32 556
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 202
Нони, моят доктор беше казал че изтичане на води е ако мокриш по една превръзка на половин час.
Ако е еднократно според мен не е проблем.

Благодаря, Дели! Само еднократно беше и като количество около 50 мл. Предполагам, че съм си допишкала права Grinning
Браво! Твоите бебки добре наддават Simple Smile Постискай краката още малко и после ще има да гушкаш пухкавелки Hug

Дух, от приятели знам, че такива покупки се правят след първи-втори месец, за да може бебчо да е с теб и да видиш дали му е удобно. Една приятелка си взе под наем за седмица, че бебката й плачеше в тях и докато намерят удобна раница. А и нали е препоръчително след третия месец да се използват. Иначе и аз смятам да си купим. Удобство е! Най- малко до магазин да отидеш без да мъкнеш колички.
Ааа да попитам вие бебчовците как ще ги превозвате от родилното? Столчетата за кола ми се виждат с чупка в кръста и не знам колко е добре това.

# 46
  • Мнения: 242
Дидии 💙💙💙 Изтръпнах, зарадвах се, мислех Ви какво се случва с вас. Важното е че сте добре и тримата и в сигурни ръце. Много положителни мисли ви изпращам. 🙏🙏🙏

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ние вкъщи имахме спор дали да е слинг или ергономична раница (че двете заедно идват скъпо). А мъжа ми супер много иска да носи бебока, но категорично отрича да сложи слинг. Grinning (Разбирам го естествено). В крайна сметка ще купим раница, но се оказа, че сестра ми има слинг, който никога не е ползвала и ми го подари. Сега всички сме доволни.  Blush

# 48
  • Мнения: X
Ми не знам аз каквото и да четох пише, че за съвсем малко бебе раница не е ок и преди шестия месец каквито и допълнения за новородено да сложиш пак не е ок. За това съм решила слинг. Обещали са ми от две места, дано се справя с връзването.

# 49
  • Мнения: 9
Момичета,ще купувате ли аспиратор за нос?

# 50
  • София
  • Мнения: 2 090
Раницата не става за новородено, дори да е с подложка за такова.
Тя е за след 3ти-4ти месец.
В нета има много клипчета как се връзва слинг.
Има т.нар. хибриден слинг, който е нещо средно между слинг и раница. Там се спестява връзването. Hands V

# 51
  • Мнения: 2 516
Слинг най-много ми допада (заради бебето и неговото удобство, стави и т.н.), обаче като гледам колко време отнема да се вържем, направо се отказвам.

Ще мисля в движение. Може чак след трети, четвърти месец да реша да взема, а стигна ли до тогава, спокойно мога да взема направо ергораница.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2020, 23:19 от Re-Born

# 52
  • Мнения: 3 033
Момичета,ще купувате ли аспиратор за нос?
Аз имам това изобретение. Слава богу, наложи ми се да го ползвам само веднъж през зимата, която мина. Мнението на нашата педиатърка, което не знам доколко е меродавно, е, че не се препоръчва
за съвсем малко бебе. В същото време не знам, ако има проблем как ще го оставиш да се дави в сополи. Ние го ползвахме на 1,6 години и беше ужасна драма - рев и чудо. Само като видеше, че го насочвам към носа и започваше да плаче, да се извива.
Според мен е необходимо зло.

# 53
  • Мнения: 16
Диди, честита радост! Да са живи и здрави юнаците, да наддават бързо и да бъдете много щастливи! Blue Heart Blue Heart Blue Heart

# 54
  • Мнения: 397
Диди честито, пожелавам ти бързо да напреднат с килограмите и скоро да се приберете вкъщи!
Аз тези дни разглеждах хибридните слингове на Cabоo, удобни ми изглеждат и са по-компактни. Еластичните има да се увързваш.
В онлайн магазин Мое бебе има намаление на някои козметично-санитарни материали за майката след раждане, ще направя поръчка от там тези дни.
Аз имам аспиратор за нос от тези за уста и за прахосмукачка също. Доволна съм и от двата и съм ги използвала, спрямо степента на количеството сополи. За новородено е препоръчително този, който е за уста или има едни като балон с накрайник(аз имах и такъв никаква работа не ми свърши) + дозички физиологичен разтвор, които се капят първо до втечнят секрета. Не е хубаво да се смуче с какъвто и да е аспиратор повече от веднъж на ден и то, ако бебето не може да диша през носа и му пречи да спи и да се храни, защото колкото повече смучиш, толкова повече секрет се образува. Но това не са първостепенни покупки, може по-нататък да се купят.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 090
Борнче, на училището ни казаха, че след 10я път ставаш спец... И връзваш за секунди. Stuck Out Tongue Winking Eye
А дано. Grinning

# 56
  • Мнения: X
И в е-маг има намаление на бебешки стоки с 30-40%

# 57
  • Мнения: 1 019
Ние пък вчера поръчахме количка - много съм щастлива, че успяхме да я изберем, то това е почти като да си купиш кола - а и цената на някои е подобна. Взехме я с намаление от Хиполенд - модел 3в1 (бяхме забелязали промоцията още преди да се заговори за тях по телевизията - не е политическа агитация Wink ) В крайна сметка се насочихме към по-скъпа с идеята, че има шанс да оцелее и второ да изгледа и вероятно по-лесно ще я продам когато вече не ми трябва. Почти съм харесала креватчето - гледам да е за матрак 120/60, че да мога да слагам и чаршафи с ластик и да има шкаф с повивалник. С това мисля да приключа с големите покупки и да останат само ваничка и някакъв стартов пакет дрешки, пелени, чаршафи, едно-две шишета и козметика. Помпа за кърма и бебефон вече имаме.  Слингове, гимнастики, шезлонги и т.н. реших да купувам след като се роди бебенцето, защото наистина нямам идея как ще ми се подреди ежедневието тогава, пък и трябва нещо за родата да остане като почнат да питат какво да вземат Wink.

# 58
  • Мнения: 606
Леле Диди честито, да наддават бързо и да си се гушкате заедно вкъщи скоро. Направо се разплаках. Дано всичко е добре и с трима ви.
Тези якета как можете да прецените какъв размер да вземете, ако смятате да носите бебо вътре?

# 59
  • Мнения: 74
Лелееее, Диди, прекрасна новина! Честити рожбички Вики и Дани! Да са ти здрави, да наддават бързо и много скоро да си ги гушкате вкъщи. Blue HeartBlue HeartBlue Heart

Общи условия

Активация на акаунт