СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 3

  • 9 870
  • 306
  •   1
Отговори
# 60
  • MT
  • Мнения: 538
Не признава нито песнички, нито филмчета 🙂
Вярно, че не исках да свиква с тях, ама тя въобще внимание не им обръща.
Как сте с гърнето?
Ние в момента го ползваме само за игра, а от 3 седмици се опитвам да ѝ взема урина и не успявам. Днес ѝ сложих колектор, леле що рев изрева!Показва на баща си това лошо нещо, дърпа се, мята се, а като чуе "пиш" направо ми изскача от ръцете! Така и нищо не свърши, остава ми една седмица до края на направлението, дано успея🙂
Пробвала ли си да го сложиш колектора докато спи и да провериш като се събуди (говоря за дневните спанета, за да не седи много с него, нали пишкат като се събудят най-често?).  Успех!

# 61
  • Мнения: 556
Успях да взема урина, но опикахме цялата детска😂
Докато я събуя и ѝ дам нещо за игра и тя се изпишка, цял ден се гонехме, разгеле привечер успях да събера малко, а тя, госпожицата, докато затворя контейнера се изпишка още два пъти😁

# 62
  • София
  • Мнения: 1 538
Здравейте момичета. Как сте в това променливо време?
При нас малкия беше нещо болен и още кашля от време на време. Вече го обличам с космонавтче сутрин като го извеждам, защото температурите са направо зимни.

# 63
  • Мнения: 1 782
Сутринта си мислех, че напоследък никой не пише и  нещо ни замря темичката. Simple Smile
Добре сме ние. Май се опитва да минава на една дрямка и няма режим напоследък. Мисля, че ще ми е по-лесно само със следобеден сън. Simple Smile Иначе с ходенето сме до никъде. Не може още да се отпусне. Върви с подпиране, но до там. Да видим до къде ще го докараме. Grinning Grinning

# 64
  • Мнения: 1 554
И моята минава на 1 дрямка сякаш. Не мога да я приспя за 2 в повечето дни, късаме си нервите една на друга, ако я напъвам

# 65
  • Мнения: 149
И ние се опитваме да минем на едно спане, но то варира във времето. Вчера спа от 11 до 13ч и после чак в 22ч заспа, което беше ужас, днес спа от 13 до 15 ч, което устройва повече графика. В неделя правихме прощъпулник и хвана самолета, та да знаете, имаме бъдещ пилот в групата 😄.

# 66
  • Мнения: 131
Здравейте, мами. Температурите са ужас. Все си мисля, че и е студено и тръгвам да я обличам и после си викам, а зимата какво ще я правя 😂 И тя беше болна до мин седмица, сополи и сега леко кашля. Аз още не съм направила прощъпулника, кажете вашите как минаха? Кого поканихте, правихте ли питка?

# 67
  • Мнения: 556
И ние сме болни-температура и хрема, сега влачим само сополите!
Милото като ме види с прахосмукачката и почва да плаче!
Ние отдавна сме на една дрямка, гледам до 13:30 да е легнала и обикновено спи да към 15:30.

# 68
  • Мнения: 131
И ние сме болни-температура и хрема, сега влачим само сополите!
Милото като ме види с прахосмукачката и почва да плаче!
Ние отдавна сме на една дрямка, гледам до 13:30 да е легнала и обикновено спи да към 15:30.
[/quote
А инхалации?  Малката първият път отказа да и направим. Сега като се разболя и показахме на нас как правим и тя почна сама да си иска.

# 69
  • Мнения: 442
Явно всички го минават това със сополите и кашлицата. Малкия беше дори на антибиотик и вече почти месец все прихърква. До сега не съм го навличала, но откакто се разболя се усещам, че прекалявам. От няколко дни и нощем все пропуска памперса, та съвсем вече съм в паника да не настине. Иначе с прохождането май сме назад. Водим се за една ръка, но никак не е стабилен. Вие какви обувчици мислите да вземате за зимата?

# 70
  • Мнения: 149
Здравейте момичета. Как сте в това променливо време?
При нас малкия беше нещо болен и още кашля от време на време. Вече го обличам с космонавтче сутрин като го извеждам, защото температурите са направо зимни.
Темата с обличането ми е болна, аз не търпя студ и я навличам, макар педиатъра да ми каза, че е добре да е по-леко облечена и че когато се движи и търчи няма как да ѝ стане студено. Ние излизаме за да играе два пъти на ден - сутрин към 11 до 13 (ако не е заспала) и вечер от 18 до когато ми стане студено на мен Grinning. Вечерно време докато сме вън я обличам с боди потник, боди с дълъг ръкав и яке, през деня без бодито потник.

# 71
  • Мнения: 131
Мами, дайте идеи за занимания вкъщи? Не мога да чета книжки, защото госпожицата много бързо ги разлиства, да не кажа къса. Пробвах да дам пастел не се занимава, пробва веднъж два пъти и толкова

# 72
  • Мнения: 556
Ние по цял ден сме с количка за пазаруване, използва я като уокър, а като си хареса нещо го слага вътре. Каквото и да изчезне първо там проверявам😀
Много ѝ е интересна и една книжка с гласовете на 30 животни. И ние още не сме за четене, но бутоните натискаме.
Също ритаме или продаваме топка, затваряне буркани и метем😁

# 73
  • София
  • Мнения: 1 538
Ние направихме прощъпулника на рождения му ден, бяхме в тесен кръг, само баби и дядовци поканихме. Взе топка, спортист ще става. Joy
Топката беше малка тенис топка и никога не я беше виждал, много харесва топки, но не очаквах точно нея да хване сред другите интересни предмети.
За игрите - има едно килимче от лидл, на което се рисува с един флумастер с вода само. Хубаво е, защото изобщо няма опасност да изцапа (не че стените не са ми изрисувани целите от другите деца Joy )
Също нарежда кубчета, обича да цъка копчета. Постоянно се опитва да се докопа до дистанционното на телевизора и като му попадне в ръцете започва да си избира разни неща. Имах от другите деца един телефон с копчета, който говори цифри, цветове и форми на български и английски. Трябва да го намеря, защото се надявам да замести дистанционното (макар че едва ли). Също сега ме подсетихте за книжката със звуци от животни, също я имам някъде прибрана. Обича да играе с пластмасови чинийки, купички и вилички/лъжички - имитира, че яде. Имаме и пони за подскачане, но още не може сам. Това с количката за пазаруване го правеше с едно детско столче у нас - тикаше го за облегалката и като си хареса нещо, го слага върху седалката Joy
Навън ритаме топка, играе малко в пясъчник, но под мой контрол, люлея го в люлка и го пускам по пързалки, като го държа докато се пуска. Обича да си тика количката.

# 74
  • Мнения: 556
Как изглежда това килимче от Лидл?
Откри вчера, че може да къса тапетите😁
ММ искаше преди раждането да прави ремонт, но му казах да изчака и сега най-накрая разбра защо😀

Общи условия

Активация на акаунт