Отговори
# 270
  • Мнения: 669
Здравейте!!!
Много ми харесва темата, но предлагам да заменим ДА минат с ЩЕ минат.
Аз днес ще се отдам на чистене и миене,а за бебо вече се успокоих и реших изобщо да не го мисля.Като си реши да тръгва!
Лек ден и много прегръдки Hug Hug

# 271
  • Мнения: 518
шъ мъ извинявате,мами , ама аз направо се включвам без обичайните любезности ,че много ме мързи да пиша!

като четох в темата на септемврийки,учудващо много от тях имаха някакъв проблем с аналния секрет и понеже няма ясни симптоми за това,май е най-добре наистина да се изследва. на лекциите ни обясниха,че ако има такива бакерии и при излизането на бебето попаднат на личицето му или дори в устичката ,могат да причинят неприятни проблеми.
моят док винаги е мн. позиивно настроен и хич не обича да го занимаваш с неща като "ами ако....." и затова дори не ми назначи изследването за алергии към упойките и за спин и васерман. взе ми вагинален секрет/там съм отличничка/ и пълна кръвна картина и урина.нищо не спомена за анален секрет и не ми се смейте Embarassed,ама ме досрамя да си поискам направление за това. Пък личният ми лекар е част от "коч-къмпани" на моя мъж и той не ми разрешава да искам това изследване от него,че щяло да е мн. неудобно и конфузно.
и така реших да отида в някоя лаборатория и да си платя ,без да занимавам никого.в крайна сметка губим толкова време и пари за какви ли не глупости,а за това да вземем предпазни мерки за здравето на бебочковците си струва мн. повече.

какво по-хубаво да си слушаш сърчицето на рожбичката често-често Hug,и толкова по-добре ако се прави не заради някакъв проблем!
никоя крайност не е за препоръчване,но наистина трябва да си следим движенията на бебоците,нали ще ставаме майчици,още от сега все ще сме нащрек!
преди време ,около 3 дни моят мушморок се беше кротнал доста плашещо и на четвъртия не издържах и беж на спешен кабинет.там яко ми се накараха smile3512 и ми казаха ,че дори един ден да  не се усети ,трябва веднага да се направи запис!  
много ме е яд на тези доктори,но трябва и ние да сме по-внимателни!

като гледам,само тарлежчето и аз нямаме против да си продължим купона с бременеето preggo поне до термин! до 9 месец имах чувството,че времето едвам се влачи ,а сега напрво се топи. някак си съм по-спокойна ,че и днес да се роди,моето зайче е достатъчно голямо вече и съм решила да се отдам на всякакви удоволствия,от които по-рано се ограничавах. Кафета,бирички на корем,купони нон-стоп, 3Д кино и търчане по града колкото и където си поискам.не бивало да се яде сурово месо-я сега да видим как пък няма да се натъпча с луканка и суджуци newsm22 cook! Много работа,ей! дали ще ми стигне времето?
пък за мача,искрено  желаех "Левски"да паднат само с 0:3 ,щеше да е почти като голям успех. страхувах се ,че резултата може да велзе в рекордите -Гинес. е все-пак не е толкова позорна загуба  Wink!

# 272
  • Мнения: 1 369
Добро утро:) или по-скоро добър ден:)
 И на мен ми харесва заглавието на темата:)
 Аз стриктно чета какво слагате в чантите за болницата,ама ще взема да почна и аз да стягам,че щом ноемврийка с термин около 15.11 е родила,..
 Яни,стискам ти палци бебчо още малко да почака...Ако имаш сили утре да дойдеш на училището,та да видим симпатичното ти коремче,че знае ли човек,може другата седмица Алексчо вече да не е вътре...
 Гледам аз тука из нета,и направо си се нервирам,как може да живеем в такава шантава държава... Значи,като почнахме в началото с мъжа да обикаляме магазините,и много ми хареса една люлка за малко бебе-виждали сте ги,има ги и в Премаман и по други магазини съм ги виждала. Горе долу след като видях цената,и се отказах,струват около 300-350 лв,а не е много ясно колко време може да се ползва/и дали изобщо бебето ще иска да седи вътре/. И вчера,съвсем случайно,попадам на един чужд сайт/не го помня вече/ ,където ги виждам същите люлки за...89 ДОЛАРА! А и една моя позната ми каза/тя живее в Кипър и има бебе/ че в Mothercare в Кипър всичко било в ПЪТИ по-евтино отколкото в българския... Просто се възмутих и споделям,няма да коментирам...
 Хайде лек ден на всички:)

# 273
  • Мнения: 518
да бе,кикиники,така си е .и ние като кажем,че ще пазаруваме обзавеждането от Гърция и хората тцъкат с език какви сме претенциозни ,а то е ,защото там е мн. по-евтино!

# 274
  • Мнения: 490
И аз съм ЗА  заглавието, ако Кръц има време нека отвори темата.
 Аз нямам придърпване долу, но ме боли като че ли ми е схванато-разширявам ли се, бебешока си прави място ли.И преди ми се е случвало, но примерно ако от седнало положение ставам или пък прекаля с ходенето, а днес още в леглото усещах натиска Rolling Eyes
За гърците-сигурно е така, ама само с детските стоки и мебелите newsm78тук в Пловдив петък и събота е фраш по главната от гърци на шопинг.

# 275
  • Мнения: 393
KikiNiki ние гледахме една такава сладурска люлчица за 100 лв. но цялата е от чам. Много ни хареса, ама като се замислихме, че живот и здраве ще я ползваме за малко, а после няма къде да я държим и се отказахме.............  Sad
А за комерсиалната история наистина не си струва да се говори....
Пък и нали ви казах колко изненадана останах като разбрах че всичко за бебетата дето се внася у нас е произведено в Китай (сигурно транспортните им разходи са високи smile3512

# 276
  • Мнения: 382
Новото заглавие звучи страхотно!  Hug
Англеина, ама ти още ли си тук? Аз вече чакам снимки на малко зверче Wink.
Хера, спокойно ще се разбере като се обебосаме, може и с няколко дни закъснение. Ама тате нали и той ще се изнесе с мене да ражда, та го изключваме като щърлкел. Ще пусна смс-че на някой изявил желание да носи вести Wink или като се приеберем с бебо.

Аве, а казаха ли от какво е била болна майката и защо се е отразило на бебо? Ох, аз сега с тая моя настинка си изкарах акъла, да му не е станало нещо на мойто слънчице. Как ще изкарам до утре? Ама нали всичко е наред? Аз само настинах, нямах темепретура. Тече нос и кашлям. Бебо си се търкаля в коремче. Много ме хвана шубе  Cry.

dbs, аз съм си купила около 8 пелени. Не знам дали са малко или много, но да има на първо време за навсякъде.

Иначе за аналаните секрети - никой нищо тук не е споменавал за такива изследвания, само акушерката в болницата препоръча преди раждането, ако има време, да се направи клизма.

# 277
  • Мнения: 2 152
Ok мами, почвам темата като ми поостане временце Grinning

# 278
  • Мнения: 793
Голям мързел ме гони  Laughing

Ама хайде за последно да пиша от работно място утре влизам в 45 дневния и съм на доктор за всички видове изследвания  Peace

Nessa- не се панирай, нищо му няма  на твоя сладур   smile3504

И на мен ми харесва новото заглавие  Wink

 oska - не кани много, няма ли да кърмиш ?!? И аз искам бира на корем ама ..........пък как ми се пуши не е истина просто Embarassed

За мача, според мен е важното че се класирахме пък от там нататък ...... докъдето стигнем  Hug


Хайде стига толкова от мен за днес, че 45 дена няма да се отървете от мен  Confused

# 279
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Здравейте!
И на мен ми харесва заглавието! Кръц, ти си наред.......
За мача почти познах резултата, за жалост - в началото казах 6 или 7 на 0.
DBS, аз имам само една тензухена пелана, другите са ми бархетени, но ще си направя още 2-3.
За дрешките от Гърция, нали ми надонесоха цяла чанта....., всички са купувани от Jumbo, но на някой от тях пише че са произведени в Китай, материята обаче е много хубава на всичките. Като разглеждахме магазините със свекито, тя каза, че и там цените са почти същите, е, не на всички неща, де.
За спането - аз ту спя, ту- не. Ама май съм си от поспаланите като ви слушам вас. Wink

Днес се занимавам с гладене цял ден. Изгладих и първите чаршафчета на бебчо. Качила съм в албума торбата да я видите, много е свежарска, жалко, че беше само 1 комплект останал.

Това е! Лек ден на всички!

# 280
  • Мнения: 518
тъй ,тъй , леля зеля,смятам аз да кърмя,че по-лесно ми се вижда от врътките около изкуственото мляко. ще си купонясвам сега в 9месец  animal085. някои даже нарочно го правят само и само да родят по-бързо ,ама при мен си е от чиста дивотия.

заглавието е супер! и аз съм за промяната от "да " на "ще".

несса,като чух за пръв път ,как раждат в Англия,не повярвах! без бръснене и клизма #Crazy.на мен ми звучи като голямо мазало,с извинение.

блазе ви ,сръчни майчета! падам си малко нервак и не мога да се занимавам с шиене, пък ми се ще аз да си избера хасето и десена.

# 281
  • Мнения: 393
Здравейте Simple Smile
Да ви кажа и аз съм фен на биричката, ама не си позволявам повече от 1 на ден (нали сега вече всичко минава през плацентата) няма да се излагаме на финала, я Rolling Eyes
А като сме в компания си разреждам бирата със сода. Не й променя вкуса, не я разгазира, като количество стават две, а всъщност си пил само една beer3
Знам, че е много полезна след това за да има кърма и със сигурност смятам да го проверя newsm53 Само живи и здрави! Simple Smile

# 282
  • Мнения: 1 671
Оска, и аз си пийвам биричка (нищо, че не си признавам като Леля Зеля) и си хапвам луканки и други разни "забранени" мезета. Хайде де - бебо нали уж е мъж - от малък трябва да свиква с тия работи.
Неса, мила, бебо е защитен от плацентата и околоплодните води. Не се притеснявай и не си мисли глупости! Важно е да го усещаш да си мърда всеки ден, пък колко- при всяко бебче е различно. Моята акушерка все ми казва да не го мисля толкова - хич не му е зле на малкият в корема на мама - разхождам го като се разрита, храня го и го поя на воля, температурата му е идеална, може да дивее колкото си иска. Природата си е помислила за всичко.  Peace
Такива лоши работи се случват много рядко и се дължат обикновено на лошо наблюдение не само на докторите, но и на самата родилка. Дано повече да не достигат до ушите ни такива работи.
Да се похваля - купих си страхотна блузка и тия дни може да си взема още 2-3. Не е за бременни, стягам се за след появата на бебо, но и за сега ми става.

# 283
  • Мнения: 382
Оска, аве те и тук не бръснат, клизма ти дават, ако си поискаш. Аз затова гледам всяка седмица с електрическата самобръсначка да подстригвам много късо, че иначе ми е супер тъпо. Но да си призная, не искам изцяло обръсната, че кожата ми е супер капризна и после много сърби с дни, та не знам как ще бъде в съчетание с кървене, шевове и каквото там още се падне,
За биричката - и аз съм фен и тате ме запасява с хубави количества безалкохолна бира.
dbs, тук бирата масово я разреждат с кола, фанта, спрайт или лимонада. Може да звучи отвратително, но аз започнах да харесвам комбинациите. Даже се произвежда такава смес.
Аър, завивката е страхотна! Аз тука, поради неясна за мен причина, едва намерих две такива одеалца, които да са чист памук, иначе всичко е с нек'ви гадни примеси. За съжаление не са такива хубави като твойто.
Мама ми е пратила колет за бебчо и сега чакам с нетърпение - някакъв комплект за изписване и не знам още какво (дано не ни изпишат докато дойде пощата Wink)
А краката подуват ли ви се? На мен ходилата са ми станали по-големи от на мечка. Пия по два литра вода, а хич не ходя до едното място. Явно всичко влиза под кожата Sad. Скоро ще се търкалям...то аз нали така и така не мога да ходя... Mr. Green

И аз качих снимки с количката... и  последното ми начало на творение - нещо като нощна лампа за бебчо. Не ми се смейте. На снимкта съм описала идеята  Mr. Green

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 15:51 от Nessa

# 284
  • Мнения: 1 043
аз също съм на мнение че в гърция са доста хубави дрешките моите са оттам повечето, или от щатите харесват ми на бейби геп и олд неви много
а от гърция имам  боденца на дисни  нюборн засега Laughing те са китайски но са разкошни
и гащеризончета блузки и якенце на пренатал Hug за тях пише че са от шри ланка
на мадъркер са ми произведени в индия  Crazy
 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт