НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 5

  • 31 711
  • 682
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 295
Мамси, преди да побъркаш и себе си и бебето от притеснение, отиди при деуг лекар. Между 26-29 г.с. се провежда третата ФМ. Вярно раничко е, но пък не пречи да отидеш. Сама казваш, че за пръв път се вижда отклонение. Същото важи и за шийката. Успокой се, хубави мисли и не се шашкай без потвърждение. С теб сме, успех!
РоЗи, на колко е вашата кака? Още преди да забременея с третия мъник ги подготвях как ще е, какво ще е, как ще помагат, как не просто мама и тати ще имат още едно бебе, а всички ще си имаме и други такива. Слава Богу първият път избегнах момента с ревността, дано и сега е така...

# 46
  • София
  • Мнения: 7 496
То размерът на стомахчето зависи и от ехографа, и от това как гледа АГ, и от позата на бебето. Аз бих вярвала повече на специалиста ФМ, отколкото на редови АГ. Ако ти е чак толкова притеснено - отиди за второ мнение при друг, сигурна съм че е някакво недоразумение, щом за първи път се появява.

# 47
  • Мнения: 242
delisardeli според нея не е притеснително, с варени яйца, извара и кисело мляко, щели да се оправят нещата. Най-лошия вариант е че можело да се роди по-леко. Незнам какво да си мисля, записах и за второ мнение, но чак на 19.08 до тогава ще съм в чуденка

# 48
  • Мнения: 1 019
Тези размери дето ги отчитат на уредите много зависят от прецизността на самия лекар освен това сега бебетата са по-развити и това дава повече поле за изява на докторската фантазия. На една гинеколожка преди време и се беше сторило, че плацентата ми е с два дяла - преден и заден, а се оказа, че не е така, просто едното е било малък хематом. С две думи - малко гадаят и самите лекари понякога.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 496
Мамси,
Варени яйца, извара и кисело мляко и др. протеини се препоръчват като диета специфично при нисък белтък. Хубав съвет, но не знам каква е връзката със стомахчето.
Общ белтък като изследване пускала ли си? Аз имам нисък белтък, пък стомахчетата и на двете бебки са нормални.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 497
Mamsi, според мен ако ъи е притеснено отиди на второ мнение. Не изключвай и човешкия фактор. На мен между два прегледа, заради различната „техника„ на измерване едната лекарка ми измери шийката 30мм, а моята лекарка 38... аз бях мн притеснена и тя тогава ми обясни подробно кое до къде се мери, как се вижда отворен ли е канала и тн. Питай и за колагена, наистина. И много спокойствие, това е тайната.

Герта, на 5 и почти половина е. Много обича малки дечица, отдавна ни кара да й правим бебенце и то точно като се решихме се оказа, че се е отказала Simple Smile Ама свикна де, и ние сме я въвлекли в процеса от самия тест за бременност .... Силно се надявам да се справим леко, защото тя като цяло е доста залепена и изискваща понякога, много често ме пита като се родят бебетата дали ще я обичам.... Simple Smile Но вярвам, че подготовката ми ще помогне. Прочетох пак и една книжка Братя и сестри без вражди, много хубава, ако трябва и психоложката ми ще се включва, въобще.... ММ има леки „проблеми„ заради недобре преживян преход при появата на сестра му навремето (които се виждат от хора като мен, ама той често не ги осъзнава), та има над какво да се работи.

# 51
  • Мнения: 397
Да се включа и аз, благодаря за новата тема, Диди пожелавам ти по-малко тревоги.
Ехографите дори и на сегашната развита техника са много неточни уреди, откъм мерки и като добавим, кой стои зад монитора и как е разположено бебето, разликата в размерите може да е много голяма. И аз с първата бременност много  се панирах, че някой показател изоставал, и накрая като се роди 3.500, 10 дни преди термин, и то термин по цикъл, по ехограф сигурно беше 2 седмици и повече. Така, че тези мерки са някакви много ориентировъчни.

Мойта бъдеща "кака" е асимилирала до момента появата на бебе до толкова, че като я питам "Къде е бебето?" идва и ми отвива корема и до там, като и кажа "Ще ставаш ли кака?" твърдо и категорично заявява Не 😁😁 Купила съм една книжка на Фют за бебетата, разглежда я с интерес, но въобще не мисля, че е наясно какво ще става. Поне вече не ревнува, да държа друго бебе, че миналото лято не можех да пипна, беше голяма драма. Нормално на 2,5  почти няма какво друго да очаквам, то и тя си е едно голямо бебе още. Поне се надявам като имат такава сравнително малка разлика, да изградят по-близка връзка. Аз и сестра ми сме с 11г., ами много сме си далечни.
За мен идеалната разлика е 4-6 години, детето по-разбира, защо сега трябва да обърнеш повече внимание на бебето, но пък може би и ревността пък е по-осъзната. Ще видим как ще е при нас, дъщеря ми е много привързана към мен, от сега го мисля колко ще й е мъчно няколко дни като съм в болницата, но няма как живота си върви.

# 52
  • Мнения: 242
Delisardeli да пуснах и белтък, абсолютно си е в норма. Много ми е странно всичко. Нямам никакви Контракции, не се вижда и на ехо. Нямам инфекция, не правим Секс, как така се скъсява, от какво тая шийка. А за коремчето, бая се поразрових в нета, не срещнах такова нещо като" изоставане на коремчето " На две ФМ бях, никъде никой не видя такова нещо. В същото време не били трябвало и като грамове да изостава. Незнам, мисля го цял ден, но ще отида на второ мнение със сигурност. Момичета, благодаря за подкрепата Simple Smile

# 53
  • Мнения: X
Аз искам да ви попитам как се чувствате? До онзи ден бях много активна, колело, разходка, тренировки за бременна. Вчера тръгнахме от морето и отидохме на планина и съм абсолютен парцал днес, краката ми от вчера са отекли, освен да седя и да лежа друго всичко ми е адски трудно, отидохме до Снежанка едва изминах разстоянието от колата до кулата (не повече от 200-300 м.) и понеже съм края на 25 седмица се чудя дали просто усещам вече тежестта от 3 тото тримесечие или пътят ме е скапал и днес имам нужда от възстановяване и повече сън.

# 54
  • Мнения: 1 002
Момичета,как ви се отразяват жегите?Аз от около 10-тина дни съм с разстроен стомах.Айде сутрин добре след кафето,но последно време следобедните часове не мога да сваря да бягам до WC.Вярно че не е често,два пъти на ден е по добре отколкото по 5-6 пъти,но въпреки това се притеснявам.Още миналата седмица звънях в клиниката,препоръчаха ми да пия Смекта.Имаше ефект няколко дни,бях на диета само на припечени филии.......горкото дете,после няма да иска да ги види 😆😅Но днес пак на бегом в тоалетната.Утре сме на преглед но ме е страх да не да ме спрат в болницата и се чудя дали да споделя с док.

# 55
  • Мнения: 863
Момичета, здравейте и в новата тема 🌸
Влизам с директно питане- д-р Ташков ми назначи аррт и д-димер, но резултата на д-димер е стряскащ- 1460 при норма до 500.
Веднага му писах на смс, но нямам отговор и ще се побъркам. Някоя по-запозната?

# 56
  • Мнения: 115
Не ми се отразява добре нито жегата,нито разходките,нито лежането,нито работата 😂
Мога да спя единствено на дясната страна,ако мъжът ми не ми диша във врата. Будя се от най-малкия шум и понякога по 3-4 пъти до тоалетната. Не мога да стоя седнала дълго време,защото кръста ме заболява,нито права,заради краката 🤔 Подула съм се зверски и едва се движа,пък да не говорим ако изпусна нещо на пода-мъртво е за мен!🤣🤣
Едва 26та седмица съм .🙄
The joy of pregnancy! 🙈🙊

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 18:24 от aniiliev83

# 57
  • Мнения: 1 019
Звездичке,

На мен за този проблем Смектата само временно даде ефект, трябва и пробиотик да се включи. На мен АГ ми  препоръча Омнибиотик, като има различни видове. Ако не си пила антибиотик може да вземеш версията 6 или Панда и да си пийваш по едно прахче на ден, а може и да си купиш версията 10 - той е с най-много лактобацили и е за след антибиотик по принцип, но става и така. При мен подействаха бързо - за два-три дни се оправих. На Биогая Протектис също не е лош пробиотика. По принцип обаче казват, че ако два-три дни не се оправя положението е добре да се консултираш с доктор.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 791
Момичета, здравейте и в новата тема 🌸
Влизам с директно питане- д-р Ташков ми назначи аррт и д-димер, но резултата на д-димер е стряскащ- 1460 при норма до 500.
Веднага му писах на смс, но нямам отговор и ще се побъркам. Някоя по-запозната?
Не се шашкай. Това е лош резултат, ако си във втори месец. Мисля, че в последния триместър над 1000нанограма на ml си е нормално. Смисъл... числото е нормално да расте с напредване на бременността. Повече започва да ни се съсирва кръвта и това е защитна реакция на организма, за да ни предпази от кръвозагуби при наближаващото раждане.
Чуй какво ще ти каже доктора, разбира се. Все пак аз не знам какъв ти е случаят... ама до тогава, споко:) Кажи после какво ти е казал, за да сверя с мойта вътрешна прогноза Grinning (а именно, че си е баш в реда на нещата)


По въпроса с тежестта. Аз съм в 29г.с. и направо ще пукна. 10 кг нагоре съм и ми е вече много трудно да си направя крачките. Целя 8к на ден, но вече правя по 5к и то с много присядания и почивки.
Топло, тежко и болезнено.
А най-много ми тежи като ме попитат скоро ли го очакваме... което е почти всеки ден. Disappointed Relieved
Сори, че мрън мрън Grinning

# 59
  • Мнения: 202
Звездичке по 2 пъти на ден не е нещо страшно. Както и Веси ти препоръча си купи и пробиотик. Иначе и аз преди няколко дена  имах същия проблем. Но ходих по 4 пъти със силни коремни болки. Сега разредих посещението до тоалетната, но коремът ме боли почети постоянно. Иначе пия пробиотик, смекта, но-шпа и комфортекс. Може би е от колита, но май ще си пусна едни изследвания за листерия за да съм спокойна. Преди 1-2 седмици си бяхме купили пиле на грил и тъкмо хапнах малко и видях, че не е добре изпечено от вътре. Абе хипохондрията ме хваща дано не е и основателна.

Алис най-добре се консултирай с АГ-то
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm
Иначе реф. стойности при бременност са други.

Общи условия

Активация на акаунт