ОКТОМВРИйки 2020 - тема 5

  • 31 001
  • 774
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 423
Олеле момичета, за дрешки вече говорите... Аз идея нямам какво имам (3 торби + 1 кашон, за възраст 0-6 м, всичко от приятелки, още не съм погледнала вътре!!). До колкото познавам бебетата, от които получихме дрешки, ще ни паснат като размер и сезон, но нищо не мога да пипна, докато таткото не сглоби скрина на бебето, че да избера, изпера, подредя... Ще заложа и аз на 56 със сигурност.
За пазаруващите мами, насладете се на макс!!!
За болките в таза, ставите, кръста, имах ужасяващ период, когато се залежах повече през 6-7 месец. Сега ми дават по-свободно, но колкото да си свърша домашна работа, без много навеждане, без вдигане и чистене... То какво ли остана, но поне не се застоявам в леглото постоянно.
Снощи минах поредния преглед, слава Богу, малката наваксва в размера, гони почти 1900 грама за 31+ седмица, което е ок, предвид, че предния път обявиха, че изоставала. Шийката, макар и късичка, си седи в същото състояние, така че режимът на почивка има ефект Simple Smile мои килограми не съм мерила, аз съм бременна само от бричовете до под гърдите, и въпреки, че отглеждам прекрасен корем и дупе, останалото са кожа и кости. Не е съвсем честно, защото можеше поне на бюст да ми тръгне, ама явно и този път залагаме на дупето 🤣

Последна редакция: сб, 08 авг 2020, 07:30 от spooky

# 46
  • Мнения: 164
Ох, момичета, така ми помогнахте с тази дискусия за размерите.Терзая се какво ще купувам другата седмица. Аз нали съм в края на октомври и още се ослушвам. Но след няколко дни ще си накупя нужните дрешки за първо време, нямам търпение Stuck Out Tongue Winking Eye . Имам само два комплекта 56 и един 0-3. Честно казано разликата е 1 пръст в дължината на крачолчето и ръкава. В магазина ще сравня двата размера и ще реша, но май направо 0-3 ще взема.

# 47
  • Мнения: 3 052
аз имам всякакви размери дрешки - предимството да е второ Grinning ; също не ни е решен въпросът с легълце и скрин (имаме това на баткото, което е от "Вис виталис" дървено с люлеещ се механизъм, много стабилно и ставащо и за юноши като се разглоби, "превърнали" сме го в юношеско, обаче таткото не знае още дали ще може да го сглоби обратно и се чудим дали да не вземем кошарка на две нива - нищо, че имаме 2 други, но на по едно ниво, или да пробваме да го сглобим обратно това в бебешко). Подредила съм дрешките на една голяма маса, завити с чаршаф и чакат включване; аз имам около 2 месеца, които бързо се търкулват, особено когато таткото е ангажиран много и едва "отскубва" по някоя събота и/или неделя, за да решаваме "стратегически въпроси" Simple Smile Да не говорим, че понякога се чудя ако вземе да тръгне бебето по-рано...
Правя списъци и за нещата, които да купя (козметика и аксесоари), както и да доизнамеря от баткото у нас, полека напредвам де - като костенурка, силите ми не са на 100, че и на 80 %, предполагам нормално.
Понякога се плаша от предстоящото, но бързо се "терапевтирам" - с книжки Simple Smile И вчера се поулях, поръчвах предимно детски от промоцията на "Озон" 4 на цената на 3 Simple Smile Вие какви "тайни" методи имате за отбягване на страшните мисли?

# 48
  • Мнения: 1 091
За отбягване на страшни мисли при мен действа   овличане на ума ми в друга посока. Сега сортирам дрехи,обувки,играчки от голямото дете, за да може като ми потрябват само да вадя и ползвам. Общо взето къщата ми прилича в момента на пострадала от урагана Кирил Joy и трябва някой да я сложи в ред. Та много време за мислене не остава.
Нашия татко явно е в предродилна депресия. Някак не осъзнава,че след 1м и малко ще има още едно дете. И сега явно от хормоните ми ме дразни още повече. При вас има ли такива емоции?

# 49
  • Мнения: 89
Мерси за новата темичка Heartpulse
Да ви се похваля, че от седмица съм на гръцкото море и се чувствам прекрасно, повечко на сянка, но плуването ми се отрази много добре:)) Мисля, че усещам бебока да се завърта вече с главата надолу, понеже шутовете леко се промениха към горната част на корема.
Да ви питам вие какви шишета за мляко ще използвате, препоръка за някоя от марките ?

# 50
  • Мнения: 196
Аз не съм купувала шишета, спечелих едно на Lovi. Засега мисля да не купувам, като се надявам да имам достатъчно кърма и само да се кърмим.

Нашия бъдещ татко също май е в депресия и на моменти имам чувството, че той е бременен Simple Smile

Вчера бях на лекция за кърменето и имаше доста мами, които направиха демонстрация. Беше много вълнуващо. Най-важното, което научих е че каквото и да става трябва да сме търпеливи и да не се отказваме, нещата ще се случат, но няма да е лесно. Освен това не трябва да се обвиняваме, ако не се получи от първия път. Така че смело и горе главата 😊

# 51
  • Мнения: 423
Бъдещия татко такъв мързел го е ударил, е, вярно, че работи по цял ден и е натоварен с логистични задачи - пазар, водене и взимане на детето и т.н., обаче е толкова безучастен в желанието ми всичко сега веднага да стане, че ме ядосва 🤣 Кара го яваш-яваш, все едно има цялото време на света, ама терминът ми е 6.10, секцио 7-10 по-рано ако не излезе нещо друго, както бездруго отначало има вероятност... Има да сглабя и мести мебели, да оправя детската на баткото, че изникнаха разни дребни ремонти покрай цялата реорганизация. То не е за ден-два, аз много държа мебелите да се отмиришат, преди да влязат в стаята на баткото. Това са неговите задачи, а си имам още на главата. Накрая ще стане така, че бабите ще оправят дрешките и ще чистят, докато аз сладко си лежа в болницата. Що пък не.
За шишето, взех едно обикновено на Авент, че помпата ми е Авент. Аз мога да напиша реферат "Как да върнем бебето на гърда", затова не държа шишето да е комфортно. Колкото му е по-трудно и неестествено от шише, толкова по-вероятно е да предпочете гърдата. Държа да отбележа, че споделям от личен опит. Дано на всяка тук нещата се случат по най-хубавия начин, който си представят, но се пригответе за всичко. Alen mak е писала по-назад, и аз подкрепям, при проблем, свържете се с консултант. Аз потърсих консултант от НАПК. Без нейна помощ нямаше да се справя🤞🤞🤞

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 11:36 от spooky

# 52
  • Мнения: 3 052
Депресивни мисли и аз имам; най-често вечер/нощем, през деня съм ок, както и дразнене - всичко и всички ме дразнят, крайна нетърпимост към някои неща, мъжът ми само вика: "Е, още 2 месеца, ще изтърпя"... Добре, че не съм на работа - не мога да си представя как се съчетават (много напрегната и с всякакви ... да кажем "хора" ми е свързана). Почивка, книжки, по някоя приятелка - на разстояние или по тел. това ме "връща" към човешкия облик Simple Smile

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
Явно понеже ходя на работа и нямам време да мисля. 45 дневния ми започва на 19 и тогава като ангажимент имам да си изкарм ПИК, амбулаторна книжка и последен преглед на списъците за бебето и мен за болницата. Края на месеца сме на море, като се върнем правим финални покупки, сглабяме кошарата, нареждам дрехите на бебешока, приготвям чантата за болницата, сглобявам количката, слагам кошницата в колата и то ще дойде времето. Бащата ме дразни за същите неща като и от преди да съм бременна, та изобщо не го отразявам.

# 54
  • Мнения: 3 052
Хехее Simple Smile Десиссслава, за какво са ти ПИК, амбулаторна книжка - това картона от АГ ли е?

# 55
  • Мнения: 888
Мен бащата не ме дразни, радвам му се как ме търпи и ми е смешен как се "плаши" от бебето. Като ме гушне и го ритне, се отдръпва като попарен, все го е страх да не го притисне.
За черните мисли също не са ми на главата в момента - напротив, изпълнена съм с вълнение от подготовката и очакване. Пазарувам по малко, разглеждам бебешки неща, училища за бременни и се подготвям на теория Grinning на работа съм чак до началото на септември, но не ми тежи, т.к е от вкъщи. Безразлично ми е вече и бих си излязла болничен, ама съм обещала, че ще седя до края каквото има да предам от работата.

# 56
  • Мнения: 1 202
Аз приключих с работата, взех си болничен и сме си у дома с баткото, той не е на градина понеже няма деца от неговата група. Таткото и мен си ме ядосва с предишните си неща, не си дава зор много много, защото вижда че съм се подготвила почти със всичко. Във вкъщи си се чувствам по-спокойна, в офиса през деня ми ставаше гадно от жегите и едва издържах до края на деня. Нз какво стана с мойте кг, като съм ги забила на +6кг. и от 1 месец и повече не съм мръднала, вярно че сега нямам много апетит, но с първата бременност ми е странно как качих общо 15кг. , а сега толкова малко.

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 14:39 от vili123

# 57
  • София
  • Мнения: 3 477
Таткото е доста изнервен, но от много страни му идва в повече стрес. Даже седнахме да говорим, защото му е тежко това и мислим, че може и нещо подсъзнателно да се притеснява, че наближава все повече появата на малкия, а има още доста неща да свършим преди това. Надяваме се до края на август да приключим ремонта и септември да се отдадем на почивка. Тогава може и малко да му успокоим нервите. Мен само от време на време ме избиват. В повечето време ми е лежерно и дори нямам сили да се ядосвам. Нещо започва вече да ми тежи и корема, и жегите, и недоспиването последните вечери, но се опитвам да вкарвам баланс, че ро остава и двамата да сме нервни и ще е ужас у нас.

# 58
  • Мнения: 91
Привет Simple Smile

Някой дс е чувал за матрак juno new born baby? Прилича на cocoonababy, но не мога да разбера откъде идва разликата

# 59
  • София
  • Мнения: 1 791
Мами, яли ли сте торта или нещо друго със сурови белтъци докато сте бременни?
Аз избягвах всячески, но днес изядох 1 парче торта от тази на свекървата и след като се усъмних в крема ѝ, писах да попитах какво е и чак тогава разбрах за белтъците.
Те много добре знае, че не ям сурови животински неща. Така се ядосах, че вдигнах кръвно  158/99. Едвам го смъкнах на 147/98 след 10мин.
Кръвното ме тревожи повече от белтъците. Не знам какво да правя. Sad

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт