Гобленарска лятна Коледа - 144 тема

  • 46 773
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Сливен
  • Мнения: 206
Нелка,  онемях- много е красива бродерията!
Бяло цвете и трите гоблена са много сполучливи и като и като изпълнение,  и като оформление.
Хибискус, лозята наистина са много красиви, но аз така чаках завършени лавандули😊, нали са и в моя wishlist 😉

# 61
  • Мнения: 502
Манжелка, става прекрасна иконата.Нелка, изключителна изработка, много е красива и какво търпение се иска за тази техника!

# 62
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Еее Нелка, уникално е просто! За първи път виждам нещо такова и страшно ме впечатли, изглежда много сложно за изпълнение.

Да си покажа накрая готовите и оформени гарги, заедно с другарчето, дето вече сте го виждали, ама от бързане това ми е единствената снимка...

# 63
  • Мнения: 2 433
Нелка, невероятна е тази якобинка, виждала съм, но мислех, че се правят на машина, голяма красота е това!
Бяло цвете, аз си оставих сърцето в тия гъбки и това е, още докато ги боцкаше много ми харесваха, но с тази рамка изглеждат супер завършени.
Тинна, ще се върна ведна към лавандулите, само да преборя лозето Simple Smile
Някакво аграрно настроение ме е ударило явно.
life, тия герги са страшни, да дадеш после отзив дали и на него толкова му е допаднало, колкото на мен, нали беше за родителско лице ? Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 867
Случвало ли ви се е да започвате няколко пъти един гоблен? Много искам да ушия Утро в боровата гора. Преди време ми дадоха схемата от Галерия Бродерия. Започнах го 1:1, но схемата беше с ужасно качество, изнерви ме и го оставих. След  това, по съвет на една дружка-гобленарка го започнах с едрия бод 1:2, но бързо бързо го зарязах. Накрая си поръчах щампа от Алиекспрес. Кръстче 14 Каунти. Показах ви го в започнатите. Но .... усещам, че нещо не е точно, както искам. Нали знаете, че при щампите няма тази детайлност. Но го шия де. Напредвам със скоростта на костенурките.
Върха на сладоледа е, че се сдобих с оригиналната схема на ЕстЕ. Но .... в толкова дълбоко не смея да се гмурна.
И за финал - поръчах си го от Лука-С. Гобленов бод.
А дано да ми потръгне най-накрая.

# 65
  • Мнения: 6 961
MilaMira, според мен не си заслужава  да хвърляш толкова труд в започване и оставяне. Щом имаш оригинална схема, защо не смееш да започнеш направо по нея?
Видях, че има разлики в светлината на гоблена, някои изглеждат леко като в мъгла и са по-красиви, други са с по-ярък контраст.

Някой шие ли по този начин - с изваждане на много конци?
https://zlataya.info/publ/sajt/processy/70/2-1-0-234

# 66
  • Мнения: 2 433
Това май е “парковка”, нали? Много красиво изглежда и май се ползва когато много се сменяват цветовете, но на мен ни изглежда и неудобно..
МилаМира, а какво те притеснява в оригиналната схема, по-сложно нещо ли има? Не ми е познат производителя, а гобленът беше този с мечетата,нали?

# 67
  • Мнения: 580
Днес 27.07.2020г в 23.00 завърших поредният чорап.
Мила Мира, след третият опит спирам. А твоите опити....край нямат.

# 68
  • Мнения: 2 867
Това май е “парковка”, нали? Много красиво изглежда и май се ползва когато много се сменяват цветовете, но на мен ни изглежда и неудобно..
МилаМира, а какво те притеснява в оригиналната схема, по-сложно нещо ли има? Не ми е познат производителя, а гобленът беше този с мечетата,нали?
ЕстЕ е руска фирма, производител на многоцветни дизайни. Гоблените им са изключително добре преработени, почти съвършени бих казала. Това, което ме притеснява е броят на цветовете, около 200, от които болшинството бленди, а също и самите схеми са с много единични цветове. Не съм сигурна, че ще се справя с такъв многоцветен дизайн.


Мила Мира, след третият опит спирам. А твоите опити....край нямат.
Няма да се откажа, защото тази картина ми навява много сантиментални спомени. На село я имахме и като дете и се любувах. И със сигурност ще си я ушия, дори и няколко пъти да я почвам.

# 69
  • Мнения: 2 039
Винаги е за предпочитане да се шие по оргиналната схема.

# 70
  • Мнения: 7 106
Тази картина с мечетата я имахме и ние на село в стаята на баба и дядо. Беше като ковьор /така ли се казва?/ на стената над леглото. Винаги като я видя ме връща в детството и изниква спомена как се мушвах в леглото на баба, а тя ми чете приказки Heart Eyes.

Девойчета, имам питане. Много се чудя, това нещо дали ще ми е удобно



Става въпрос за подов, не за маса или диван. Чудя се, дали ще държи без да се откача, ако е по-голям и тежък гоблен. За съжаление го гледам само онлайн, няма как да пробвам. И не мога да преценя, а много отдавна си мечтая за такъв дърач. Някой има ли, виждал ли е на живо да сподели как е?

# 71
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Мила мира, ти нали имаш започнат ХАЕД? Защо на ЕстЕ многоцветните дизайни да са по-страшни? Сама казваш, че са много добре преработени, което не важи за ХАЕД според мен, така че си вече с крачка напред. Започвай смело, поне да видиш как върви и какъв ще е резултатът, винаги можеш да се върнеш нанякой "опростен" вариант Simple Smile

Зори, личен опит с такава поставка нямам, но честно казано не ми изглежда удачна. Захвата вероятно е здрав и няма да пада, но ще увисва от тежестта при по-голям гоблен...

# 72
  • Мнения: 2 655
Здравейте, момичета!
Миналият  четвъртък пропуснах да покажа творението си нарочно... Нямаше много за показване. Ших, разшивах....
Ще гледам да се включа този четвъртък.
Имам молба към вас - търся сравнителните таблици за стари и съответстващите нови номера на Анхор и ДМС. Ако някой ги е срещал  моля да ми ги изпрати

# 73
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 683
Такааа, напоследък се изгубих, но не спирам да ви следя, да ви се възхищавам и дивя на работата, сръчността и ентусиазма! Kiss

  Днес съм в разход из китна София. Ходих до магазина на Шехерезада и с неудоволствие установих, и аз - понеже вече беше установено в темата, че е затворен. Така се озовах при Гоблени Румина.
   Беше доста любезна жената, обясни ми надълго и нашироко, каквото прецени, за моят ХАЕД-ски проект - Феята Смарагд.
  Видях и наживо как изглежда 25 каунт - бяла, памучна, разграфена панама. Хареса ми! Даже щях да я взема, ако имаше моят размер, но за зла съдба Joy , нямаше....

  Обсъдихме надълго и нашироко как да се преборя с набора на конци ДМЦ.

Въпросът, с който смятам отново да ви досаждам е:
Как, аджеба, да преценя колко конец от всеки цвят ми е нужен?!?
  От на Румина обяснението разбрах, че когато има под 100 бода от цвят, повече от 1м не ми е нужен. Горе долу съм съгласна. Обаче! Когато има 22987 бода, срещу тях в цветната ми таблица, пише примерно 7 чилета. Всяко е по 8 метра. 7 по 8 = 56 метра... Това не е ли адски много. Ако на 100 бода отговаря метър конец, то на 22987 бода, би трябвало да отиде към 23-25 метра... Което делено на 8 метра в чиле, се равнява на 3 чилета.

Защо там пише тооолкова много?

# 74
  • София
  • Мнения: 439
Нелка, бродерията е страхотна! Както винаги, обръщаш внимание на малките детайли!
Бяло цвете, много ми харесват рамките! И аз занесох днес Азиатката и дъждовното лято, да видим дали съм уцелила рамките.
И картичките се сладки! Още не съм оформяла картичка и ми се струва ужасно сложно.
Snowdrop, дименшънса започва да се оформя Simple Smile
Мила Мира, нали се разбрахме да завършиш някой от започнатите и тогава да започваш нещо ново! Разбирам ентусиазма и носталгията - но удръж още малко! Иначе и аз искам някой ден да избоцкам Дъбовата гора, ама не знам кога ще е. Мечетата на Лука-С ги гледах също преди време и са доста сполучливи. За ЕстЕ - мисля, че ще отнеме цялото време на света, през което може да завършиш всички започнати и незавършени начинания! Но и да го започнеш, пак ще те подкрепя и ще следя етапите с интерес!
Цвете, дано някой разбиращ да се включи, но при ХАЕД има много единични бодчета, при които се хаби допълнително конец, може и затова да е предвидено по-голямо количество. Аз, като пълен лаик, ще питам с какъв бод се шие ХАЕД? Защото, ако е кръстче, количеството на конците се удвоява.
Аз боцкам нещо, ама нямам настроение и може би няма да го завърша на този етап. Понеже лесно се подлъгвам поръчах и два коледни чорапа за децата, като планувам да завърша един от тях до Коледа, а другият да е за следващата Коледа. Това, обаче, ще бъде като пристигнат Grinning

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 14:08 от higher-up

Общи условия

Активация на акаунт