ЮНЧЕТО е вече на годинка и припка в близката градинка - Тема 10

  • 18 336
  • 772
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 4 011
Азслед като бях три дни с темп, кашлица, главоболие и прочее, взех че си пуснах един тест. За щастие не е Ковид. Обаче как ме мъчи задна хрема, че и децата също ужас..и пуста кашлица. Днес доктора изписа Кависепт за инхалиране...ще видим до колко ще помогне...

# 751
  • Мнения: 899
ditmade кога си го видяла Виброцил гел, че изчезна миналата година и от тогава го издирвам. Какъв тест си прави за Ковид?
Аз цял ден пръскам сребърна вода или Куикс на баткото и само духа носа, но е по-добре, а пък малката уж няма сополи ама като я хвана с Ноското и излизат много.

# 752
  • Мнения: 3 264
Patenceto, клацид, обаче днес се разбрахме да минем само с антибиотични капки.

# 753
  • София
  • Мнения: 4 011
ditmade кога си го видяла Виброцил гел, че изчезна миналата година и от тогава го издирвам. Какъв тест си прави за Ковид?
Аз цял ден пръскам сребърна вода или Куикс на баткото и само духа носа, но е по-добре, а пък малката уж няма сополи ама като я хвана с Ноското и излизат много.

Днес в сайта им търсих капките и написах Виброцил в търсачката. Излезнаха ми капки, спрей и гел.
Pcr си пуснах, но имам и домашни бързи тестове за всеки случай.

# 754
  • Мнения: 305
Продават ли се домашни por тестове? Къде може да се закупят?

# 755
  • Мнения: 2 554
Димитрова, това щях да ти напиша, пробвайте с АБ капки. Задната хрема е ужасна, каката ми е кашляла с месеци, аз също съм й давала АБ, макар и без Т и сополи, но по някое време не издържахме. Уж беше 3тата сливица при нея, после уж детски синузит, абее ужасна работа.
Пяте, щом вадите сополи продължавайте в същи дух, при каката от задна хрема нищо не се вадеше,  дори и с прахосмукачка. Слагахме АБ кяпки, но по едно време започна да й вреди, вместо помага, от много неща дето давахме, кашляше като алргична кашлоца. Може да е алергична към някоа от съставките на Авирона.
Ние се пооправяме, но сега от сополите, който се сгъстиха, имаме кашлица. Малката и тя подкашля, чудя се дали да й сложа малко АБ капки, или нещо сироп ли, не знам. Това сега ме е най-страх с тия кашлици.
Иначе имах два дни ужасна хрема, един ден Т, и аз се чудех за тест, ама с тия опашки и висене изобщо се отказах. Дитмейд ти къде го прави и много ли чака?

# 756
  • Мнения: 899
ditmade виброцила си излиза в сайтовете ама няма наличност Sad. И аз се чудя дали може да се вярва на домашните тестове и дали да взема, че около мъжа ми има някои контакни с ковид ама сега ще си седи 1 седмица вкъщи пък ще видим.
Ние вече сме по-добре свиренето по премина много малко се чува само от време на време при много заслушване, а аз я слушам през час.Определено е било от Авирона, миналия път й го давах 7 дни уж да помогне за по-бързо оздравяване и тя след 8мия ден се оправи, а сега го спрях и на 2рия ден е супер.
Какви АБ капки слагате и как? Аз слагам Гентазон разреден с 10мл фоз.р-р ама нещо не им подейства и си мисля да го сменя иначе баткото като по-малък много му помагаше.

# 757
  • Мнения: 3 264
Тобрадекс ми каза личната, днес ги започваме. Снощи промихме преди лягане, сложихме виброцил и спа 12 часа. Тъкмо и мама да се възстанови, след 3 безсънни нощи..

# 758
  • София
  • Мнения: 4 011
Тобрадекс ми казаха в аптеката, че никъде нямало....дадоха ми Торбин (уж същитте, но български). Капеме от тях пък да видим какво ще стане. Вчера му иьписаха и Зим спрей за нос, но не съм сигурна, че има смисъл от него.

Pcr домашен тест няма, домашните са само за антитела с кръв от пръста се правят, стават за 10 минути, дават им 93% точност, но не стават за първите дни на инфекцията. Трябва да са минали поне 5-6 дни.
Pcr си праеих в Рамус в Люлин. Лабораторията отваря в 8, аз бях там в 7.45. преди мен имаше трима души. В 8.15 бях готова. Резултата излезна в 6 сутринта на другия ден.

# 759
  • Мнения: 2 554
Тобрадекс са с АБ и кортикоствроид, Тобрин има същата АБ съставка, но няма второто. Дано помогнат, но първите са по-добри.
Пате, защо разреждащ капките? Никога не съм го правела, пробвай да не ги разреждаш. АБ капки се слагат за жълти сополи, за задна хрема при трета сливица, синузит и т.н. Те пресушават секрета, моите сополи станаха жълти, удари ме в синусите и загубих обоняние и вкус( както шри всяка хрема се случава при мен), педи като чу отсече, че е Ковид Simple Smile. Но с АБ капките сополите ми станаха бели за ден два. Аз ползвах Тобрекс, защото кърмя и не е хубаво да са с кортикостероиди.

# 760
  • София
  • Мнения: 4 011
Значи, този в аптеката просто е искал да ми продаде нещо, защото ме убеждаваше, че никъде в момента нямало Тобрадекс и Тобрекс, а само Тобрин...здраве да е , дано помогнат, вече съм ги взела.

# 761
  • Мнения: 2 554
Значи, този в аптеката просто е искал да ми продаде нещо, защото ме убеждаваше, че никъде в момента нямало Тобрадекс и Тобрекс, а само Тобрин...здраве да е , дано помогнат, вече съм ги взела.
АБ то в капките ще помогне. Вчера и на мен аптекаря ми каза, че никъде нямало Авирон Рапид, изчезнало. В съседната аптека си купих 2 пакета Simple Smile

# 762
  • Мнения: 899
Баткото като беше на 1г и нещо беше с много лоша хрема и сополите от нищо не се оправяха и го водих в 5та градска в София при УНГ и тогава той ми каза 1 шиленце виброцил и към него да добавя Гентазона и така да капя по 3-4 пъти на ден и наистина много бързо му мина. От тогава така правя,но сега започнах да разреждам с физ.р-р, а виброцила отделно му слагам. Днес ще взема Тобрекс и няма да го разреждам пък ще видим може да е привикнал към Гентазона и затова да не му действа макар че от 1 година и повече не съм му слагала.
Аз снощи питах за Вигантол и аптекарката ми каза всичко с вит.Д е изчерпано, но ще потърся и в други аптеки, че навсякъде различно.

# 763
  • Мнения: 838
Тобрадекс са очни капки по принцип, лятото ги капах в очите, заради моите постоянни ечемици (които между другото значително намаляха, откакто спрях да кърмя). Та исках да кажа, че тези кортикостериоди са страшно вредни, аз бих подходила много внимателно към тях, само в краен случай бих капала на дете. Не знам дали вредата от тях не е по-голяма от полезното действие. Е все пак е предписано от лекар, аз не съм такъв, просто и очния лекар и фармацевтите ме предупредиха за тях.

# 764
  • Мнения: 3 264
И ние капем тобрадекс от сутринта. В интерес на истината, кашлянето намаля драстично (веднъж само от 9 сутринта), и май ги сваля сополите от задната хрема, защото се чува как ги хърка, но не й пречат.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт