Къде да родя - Надежда, Света София, Тина Киркова?

  • 896
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте на всички,
Аз съм пред голяма дилема. Предстои ми раждане съвсем скоро (влизам в 37ма седмица след няколко дни). Следя се при д-р Жадна Колева в нейната клиника (МКлиник), но тъй като няма как да родя там, а искам да съм при нея, защото ме е гледала от самото начало, се чудя накъде да се насоча. Тя работи с договори с Тина Киркова и Света София (Мазнейкови), дъщеря й - д-р Дончева, изражда и в Надежда.
Моля ви за насоки къде е по-добре да се насоча. В различните теми чета и позитиви, и негативи и за трите места, което предполагам, че е нормално, но се обърквам адски.
Първо раждане ми е и искам да знам, че съм на добро място. В допълнение, 3 поколения назад по майчина линия, жените са имали доста големи усложнения при ражданията и се притеснявам, че и при мен може да има такъв риск. Ясно ми е, че не си избирам хотел за почивка, но искам да попадна в добри ръце, където няма да държат мен и детето излишно дълго и ще има кой да ми обясни как да го кърмя в първите дни.
Благодаря Ви предварително и се извинявам за дългия пост! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 21 512
Може би самата лекарка да ви каже къде от местата, в които работи ще е най-добре?

# 2
  • Мнения: 18
Може би самата лекарка да ви каже къде от местата, в които работи ще е най-добре?
Говорих с нея по този въпрос, тя твърди, че няма значение, що се отнася до нейната работа, тя работи еднакво навсякъде. От друга страна ми е ясно, че има много субективни фактори... затова реших да попитам Simple Smile

# 3
  • Цюрих
  • Мнения: 409
Навсякъде са един дол дренки и само пари искат.Аз 2 пъти раждах в Майчин Дом при различни лекари и беше ужасно!! Платих около 2500лв при един проф.Асенов, който толкова арогантно и отегчено ме преглеждаше през цялото време,накрая при раждането дойде по средата на операцията. Да не говорим,че ме започнаха още преди да ме хване напълно упойката.Там при него да не ходиш!
И първото раждане ми беше там,при друг доктор,без избор на екип и ме овикаха защо не съм платила,как може...Когато им казах,че ще платя след раждането, млъкнаха,но аз така и не платих.Обясниха ми от регистратурата,че се водя по спешност и не трябва.
Тоест, където и да отидеш, когато ти изтекат водите,са ДЛЪЖНИ да те изродят-платила,неплатила,с екип или без екип.
Моите лични наблюдения са,че д-р Дяволов от Майчин Дом е много читав хирург и с много добро отношение към родилките,но не е сигурно дали ще иска да те вземе.Друг добър д-р е Гунев,пак оттам.Но за тях разбрах в последствие.
Аз избрах МД заради добрите неонатолози. От израждащите съм отвратена,но от грижите за бебето и за мен съм възхитена! Много са адекватни и ти обясняват как да го кърмиш,как да го държиш, всичко.
И ДРУГО ВАЖНО НЕЩО-трябва да знаеш,че ако нещо се прецака по време на раждането,винаги,ама винаги карат майката и бебето до Майчин Дом, защото само там има надлежната апаратура, която спасява животи.Това го знам от една жена, която беше родила в една болница,но спасиха детето и в МД-бебчо имаше нещо със стомахчето.И се оправи!
А ти се притесняваш от трудно раждане.
Да не дава Господ да се прецака нещо по транспорта или усложнение, какво ще правиш?
За Тина Киркова знам от две мои приятелки,че е било ужасно! Там е пълна боза според тях и мръсотия.
Единственото раждане,за което съм чувала,че е било читаво е на моя приятелка,в Шейново.
Моят съвет е-срещни се с двама-трима лекари оператори и виж дали някой ще те вземе.Обикновено не им е приятно много в последния момент.И те душа носят и те искат хубава кола да карат!Просто си приготви пари за даване, защото в нашата корумпирана държава никой няма да ти обърне внимание,без предварително да се договориш.
Гледай да е някой, който не ги иска под масата,а държи на избор на екип.Опитай с горните двама,ако не,отиди до Шейново,но там не знам кого да ти препоръчам. Успех!

Последна редакция: пн, 20 юли 2020, 00:48 от Шоколад

# 4
  • Мнения: 85
Света София с две ръце!

# 5
  • Мнения: 109
Ако имаш опасения за проблемно раждане, мястото е Майчин дом, задължително! Там не е хотел, отношението понякога е добро, но по-често не Simple Smile. НО, там са най-добрите специалисти. Голяма болница са, има много лекари, всички от там минават в началото да се учат. При спешност винаги имат налице поне 1-2 много опитни, които могат да се справят с всякакви случаи.

Съгласна съм с по-горното мнение за неонатологията - при проблем винаги пращат в Майчин дом. там има много голямо отделение неонатолози, пак според мен едни от най-добрите в БГ. Там се учат и после евентуално ходят на други места.

Същото обаче е и с проблемните раждания. Ако стане напечено, и родилките моментално ги запращат към Майчин дом. не рискуват да стане някакъв проблем при тях, а и не им се иска да харчат излишни пари за спешности. А в МД няма как да върнат родилка.

Така че - де що е спешност и проблем, все в Майчин дом ходи. Поради това и повечето лекари са опитни.

Аз мога категорично да препоръчам моя лекар, д-р Ангел Налбански. Изключителен специалист,  много, много кадърен, с много практика зад гърба си. И знае, и може, и е добре възпитан, и добре обяснява. Силно го препоръчвам. Имам две ражданаия при него + пластика на тръба след извънматочна бременност. Има частен прием извън МД. Тук можеш да се запишеш:

https://superdoc.bg/lekar/d-r-angel-nalbanski-dm-6778

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 20:22 от mimosna

Общи условия

Активация на акаунт