Образователен Говорилник - Виртуално бистро, Том VI

  • 15 623
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 62 595
Ха, ха, познай какъв вой ще настане!  А в Китай и в Корея не само със шлемове седят, но и с маски.

# 721
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 344
Иван Салабашев е трудно състезание и неслучайно не влиза в балообразуването. Разцъках сега Кенгуру за 1 клас и ми направи впечатление, че влиза материал от 2 клас в него. Кенгуру "преводно" състезание ли е и ако да, адаптира ли се за всяка държава спрямо учебните планове?

# 722
  • Мнения: 2 182
Аз пък мисля, че в балообразуването за МГ трябва да влизат точно такива трудни състезания. За да се отсеят математиците, а не "пчеличките", оттренирали до посиняване 5 типа задачи.

# 723
  • София
  • Мнения: 2 780
И аз от все повече познати чувам, че ако трябва детето им да носи шлем, предпочитат ДО. Аз нямам нищо против шлемовете, вярно, при малките е по-вероятно да си ги свалят и губят, но ми се струва добър компромисен вариант. Хем и от други вируси може малко да поопазят.

# 724
  • София
  • Мнения: 16 204
Не съм слагала шлем и не мога да преценя. Иначе маската с филтър и мен много ме мъчи, еднократните по- ги понасям. Но без лични защитни средства няма да влезнат в класната стая.

# 725
  • Мнения: 6 313
Да бе, малките ще ги накарат да сложат защитни средства, знаеш ли кога. За АК може да си права, но деца 1-2 клас да стоят с маски или шлемове е абсурд.

# 726
  • София
  • Мнения: 62 595
Що, корейчетата, китайчетата и япончетата извънземни ли са, че могат? Обаче, не, нашите са специални - те не могат! Ако беше някой вирус, който да тръшне децата, да видиш как родителите не само щяха да ги карат да са с маски, а и щяха лично да проверяват по три пъти на ден поне. Просто всеки си мисли, че децата са пощадени, това е!

# 727
  • София
  • Мнения: 1 753
Аз пък не виждам нищо недопустимо в това да са с шлемове. С колко неща смятахме, че не можем да свикнем, ама ей на, налага се. И "това са деца" не ми е приложимо в случая. Мисля, че в голяма степен те дори по-лесно се приспособяват и свикват с необичайностите. Ако 'амнайсе шлема са цената детето да е в клас с другите деца, ич-никак-съвсем не ме бърка.

# 728
  • София
  • Мнения: 62 595
А ако трябва да носи маска?

# 729
  • София
  • Мнения: 1 753
За маска, според мен, физическият дискомфорт е дооста по-голям. Просто ще е по-тегаво за всички и по-трудно ще се случи приспособяването. Не че ще спра моето от училище при това положение, но смятам, че е тъп избор при наличие на този с шлемовете. Освен че и маските си представям, че много по-често ще са им под брадите или ще се веят на едното уШо, отколкото шлемовете вдигнати.

# 730
  • София
  • Мнения: 17 322
Абсурд да вземат решение за маски или шлемове, мамундерите ще ги изядат с парцалите как затормозяват бедните отроци Simple Smile
Да се уверят, че във всяко училище, и най-затънтеното и западнало, има сапун, топла вода и хартия; да минават по-честичко да мият лелките, да отварят по-често прозорците - ей тези неща да успее да постигнем, е-хе!

# 731
  • София
  • Мнения: 2 780
Миленита, така е, децата по-лесно свикват. Обаче, сега се замислих, че ако ги направят задължителни, ще трябва и да ги осигуряват от училище. Не всички ще могат да отделят средства за шлемове и т.н..

# 732
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, чак пък от училище. Тетрадките и химикалките не ги осигуряват от училище, нито носните кърпи. Когато има домашно пак никой не осигурява материалите.  Училищата с униформи казват - без униформа няма да влизаш. И родителите купуват.

# 733
  • София
  • Мнения: 17 322
Чудна обществена поръчка виждам в думите на Садлейди Simple Smile И едни наши хора пишат тръжната документация, ммм Simple Smile

# 734
  • София
  • Мнения: 2 780
Така е, Анди, но за тези неща родителите са свикнали. Представи си в някое малко градче или село. Там още колани в колата отказват да носят... Така че, и това ще се ползва за аргумент и ще се надава вой.
Фенси, факт Joy

Общи условия

Активация на акаунт