WIZZ AIR - 38

  • 46 874
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 498
Здравейте, бихте ли ми казали как се процедира, когато нямаш закупени места за полета? При чекирането ли се дава служебно място или? Двойка сме и ни се иска да не сме разделени по време на полета?
Да, при чекирането се дават произволни места. Случвало се е да сме в двата края на самолета, или съвсем на близо, дори един до друг. Няма гаранция обаче. Ако държите да сте един до друг си купете места.

# 751
  • Мнения: 1 652
Специално за желаещи да седят заедно си има платена услуга „Съседни места“.
Не ви слагат на места по ваше желание, а само гарантирано заедно.
Ако пък искате на места по желание - стандартна покупка на още по-висока цена.

Нас тази година при всичките четири полета ни разхвърля из самолета – единия по-напред, другия в задните редици. Това при случайно разпределяне.
Има вариант и да се договорите с някой да се смените, но не е гаранция.

# 752
  • Мнения: 4 417
При чекирането ще ви даде произволни места, вероятно разделени (щом никой от вас не е дете, деца не отделят от родителите). Ако държите да сте заедно трябва да си платите за избор на място.

# 753
  • Мнения: X
Розова маслинка, благодаря. Не знаех за тази услуга, а точно тя ме устройва.

# 754
  • Мнения: 1 320
Един страничен въпрос( ама не знам къде да попитам): в сградата на Т1 в София знам, че допускат след показване на бордната карта, но въпросът е гледат ли часа за полета или може да се влезе и по- рано и вътре вече да се изчака?
( питам, понеже полетът е рано сутринта и заради предвижването до Сф може да се подрани доста, но ако има възможност да се влезе в залата на летището, би било добре)

# 755
  • Мнения: 138
Здравейте, виждам че са въвели някакво друго членство - discount club italy. То ти дава отстъпки само при пътуване до Италия ли? Отдавна не съм взимала билети, сега се порових и го видях.

# 756
  • Мнения: 120
Един страничен въпрос( ама не знам къде да попитам): в сградата на Т1 в София знам, че допускат след показване на бордната карта, но въпросът е гледат ли часа за полета или може да се влезе и по- рано и вътре вече да се изчака?
( питам, понеже полетът е рано сутринта и заради предвижването до Сф може да се подрани доста, но ако има възможност да се влезе в залата на летището, би било добре)
Аз летях в 6,10ч, пристигнах в 3,30ч на летището, имаше много други хора преди мен , всички влязохме с бордните карти. Не се чака по гишетата, минава се бързо проверка. После вътре си чакахме, кафенетата си работеха нормално.
приятен полет!

# 757
  • Мнения: 291
Специално за желаещи да седят заедно си има платена услуга „Съседни места“.
Не ви слагат на места по ваше желание, а само гарантирано заедно.



А има ли някой използвал тази услуга? Аз преди повече от година исках да се възползвам от нея заедно със съпруга ми, но се оказа, че онлайн не можеш да си я купиш и се налага да се използва оператор, който иска 15евро за да ти свърши работа по телефона. И като сложиш по 6 евро на човек за място, сметката излиза  27евро, което не мисля, че е голям удар. По-добре яовек да си купи конкретно място.
Сега обаче, нещата може да са се променили и затова питам, дали някой е ползвал услугата скоро?

# 758
  • Мнения: 1 652
Специално за желаещи да седят заедно си има платена услуга „Съседни места“.
Не ви слагат на места по ваше желание, а само гарантирано заедно.



А има ли някой използвал тази услуга? Аз преди повече от година исках да се възползвам от нея заедно със съпруга ми, но се оказа, че онлайн не можеш да си я купиш и се налага да се използва оператор, който иска 15евро за да ти свърши работа по телефона. И като сложиш по 6 евро на човек за място, сметката излиза  27евро, което не мисля, че е голям удар. По-добре яовек да си купи конкретно място.
Сега обаче, нещата може да са се променили и затова питам, дали някой е ползвал услугата скоро?

Непрекъснато ми я предлага при чекиране в мобилното приложение, та вероятно от там може да се закупи. То затова и знам за съществуването ѝ. Но не съм я ползвала, не ми са приоритет местата, а и тази година досега в много пълен самолет не съм била. По 24 май летяхме към и от Мадрид – имаше си хора, спящи по на три седалки. Но ще се отпушат нещата лятоска и ще се увеличат пътуващите.

# 759
  • София
  • Мнения: 6 707
До колко дни трябва да платя с банков превод /полета е на 21 юни/ направена резервация? Пише до 24 ч., но си спомням, че едно време около 5 дни седеше букната резервацията, дали още е така?
Да повдигна пак въпроса с уточнение - в неделя в 10,30 направих резервация, днес вторник в 11 ч. платих - дали съм закъсняла и възможно ли е да ми отпадне заради неплащане навреме? Колко дни след плащането се получава потвърдителен имейл - пише до 5 дни, но колко е обикновено според вашия опит?

# 760
  • Мнения: 1 474
Здравейте! При чекиране от Германия за БГ ни излезнаха веднага бордните карти,а сега за на връщане чекирахме и вместо бордна карта изтеглихме PDF на който пише: This is not a boarding pass. Това ,защото трябва да си покажем корона тестовете на Check in ли е,или нещо не е наред... Иначе ни показва номер на място,чекиран багаж и т.н. Rolling Eyes

# 761
  • Мнения: 120
Здравейте! При чекиране от Германия за БГ ни излезнаха веднага бордните карти,а сега за на връщане чекирахме и вместо бордна карта изтеглихме PDF на който пише: This is not a boarding pass. Това ,защото трябва да си покажем корона тестовете на Check in ли е,или нещо не е наред... Иначе ни показва номер на място,чекиран багаж и т.н. Rolling Eyes
Да, минавате през гише, показвате необходимия тест и/или декларация, QR , може да ви дадат хартиени бордни карти, кскто беше при моя полет.

# 762
  • Мнения: 5 420
Получих мейл от Wizz Air, че трябва да попълня формуляр преди пътуване, но не виждам такъв. За кой става въпрос?

# 763
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 526
И аз получих такъв мейл, но нямаше линк за формуляр. Ама все тая, така или иначе, който няма разни декларации, ги попълва на място.

# 764
  • Мнения: 5 420
При чекиране също ти излиза опция, че си попълнил формуляра. Въпросът е дали ще откажат да ме качат на самолета при липса на такава. Миналата година веднага след заповедта на министъра имаше образец на декларацията за пътуване, която не беше задължително да я попълваш предварително, а ти я даваха направо в самолета. Тази година липсва такава, някой пътувал до България наскоро да каже дали са му правили проблем на летището?

Общи условия

Активация на акаунт