Топло лято идва вече, расте ДЕКЕМВРИйското човече ! {тема 4/2020}

  • 25 478
  • 768
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 483
Ох момичета, малко ме мързи да пиша. Но отдавна искам да споделя.
Правих БХС края на май. Много съжалявам, че го направих. Предните две бременности не съм правила, а се доверих на лекаря и всичко беше ок. Излезе ми риск за Даун 1:130. Много неприятно. На ехографа всичко си беше наред. Най вероятно е от възрастта ми. Реших да направя пренатест при представителка, която докторката ми препоръча. Клиниката която го обработваше е в Щатите. Платих си за пълен пакет хромозоми, въпреки че знам, че на други места има само за Даун и то на тройно по ниска цена. Изчаках търпеливо 7 работни дни. И представителката ми звънна да ми каже, че нещо има с пробата ( никой не знае какво). И хайде нова проба. Така до вчера! Един месец мина, нямам думи. Всичко е наред с бебчето, но пола излезе момиче! На ехографа се беше видяло момче и по всички бабини деветини беше момче... Ох, не ми се смейте ама още съм в шок. Сигурна бях, че ще е момче. Така че, аз ще съм от тези дето до последно ще се надяват на грешка на пренатеста за пола. Разбира се, име за момиче нямам! Както ММ каза имахме се две любими и те вече са факт. Инъче голямата ми щерка е кръстена на свекърва ми, малката на баща ми. Третата не знам, ще си ходи без име 🤣

# 46
  • Мнения: 256
За име на бебе аз съм на твърдото мнение, че майката трябва да има последната дума.
Не съм от хората, които кръщават на баби/ дядовци. Смятам, че бебчето трябва да си дойде с чисто ново име. Свекърва ми беше много интересна в това отношение, мъжът ми не го е кръстила на никой, но очакваше да кръстя дъщеря ми на нея Grinning
А за кръщаването на починал човек знам, че не е хубаво, защото името е заредено с тежка карма Sad която се пренася на новороденото.
Имената, на които се бах спряла са Марина и Никола, но чак сега разбрах, че мама е имала по-голяма сестра, която е починала на 2 месеца и се е казвала така Sad и категорично ме помоли да мислим за друто име. Ще уважа молбата и.

# 47
  • Мнения: 535
Forever_smile, това са бабени деветини! Както каза и лекарят ми: най-важното за майката е да се чувства добре, красива и спокойна, така че ...❤️ преди две седмици си подстригах и боядисах косата с безамонячна боя (по препоръка на фризьорката). Действай, момиче !❤️

# 48
  • Мнения: 609
Елина, направо ми потекоха сълзи от смях Joy хахаха аз имах един съученик, който има 2ма братовчеди от северна българия и 2мата кръстени на баба+дядо. Единия се казва Пенислав, а другия Радославей Joy а и много изчанчените имена не ми допадат, в един магазин майка се караше на дъщеря си Електра Grinning

# 49
  • Мнения: 224
Аз се сетих, че майка ми е имала съученичка на име Мръвчица Grinning
А преди години имах една клиентка, която се казва Олимпия Европова....

# 50
  • Мнения: 21
Елинааа, искрено ме разсмя с имената 😂😂😂 Велик е твоя мъж откъм идеи!
Аз още не съм мислила задълбочено, нито сме го обсъждали, изчаквам да се види пола. Дъщеря ми е Елеонора. Искам някак да си подхожда и с нейното име, не е кръстена на никой, така ще е и сега.

# 51
  • Мнения: 161
Ставам и лягам с Вас и дойде време и аз да се запиша плахо-плахо 😍
На 27г. съм от гр. София, втора бременност / първата завърши в 7 г.с миналата година. В 14 г.с съм вмомента. С доста проблеми бях, женски стерилитет, правих едно неуспешно ИКСИ и после щастието дойде при мен напълно спонтанно.
Следя се в болница Надежда.
Желая на Вас, мили мами ( колежки, както казвам 😂) спокойна и щастлива бременност!

# 52
  • Мнения: 507
Благодаря ти много, наистина ти ме успокои. Значи да действам смело ♡


Forever_smile, това са бабени деветини! Както каза и лекарят ми: най-важното за майката е да се чувства добре, красива и спокойна, така че ...❤️ преди две седмици си подстригах и боядисах косата с безамонячна боя (по препоръка на фризьорката). Действай, момиче !❤️

# 53
  • Мнения: 3 597
Добре дошла , Пламена Simple Smile

Форевър , аз също мисля , че не е проблем подстригването и боядисването . Аз сега не се боядисвам , понеже съм с балеаж , но пък се подстригвам . С първата бременност маже би от много вълнение , спазвах всички бабешки деветини .

Елина , и мен ме развеселиха имената на твоя мъж 😁

# 54
  • Мнения: 1 279
Здравейте дами и бъдещи мами..
И аз се включвам с термин 16.12.2020г
Казвам се Хюлия на 26години и това е втората ми бременност в момента съм 16г.с..
🌹🌹🌹🌹

# 55
  • София
  • Мнения: 2 093
еллина, ужас. Close
Налей му акъл на твоя мъж докато е време, ако говори сериозно. Grinning
Форевър, зависи дали си суеверна или не. Ако вярваш в такива щуротии - спазвай го.
памела, добре дошла в
бандата. Flowers Cherry Blossom Обожавам истории като твоята !
Аз също бях на прага на инвитро, ама стана спонтанно. Heart
хюлия, добре дошла. Flowers Hibiscus

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 13:41 от rave

# 56
  • Мнения: 1 279
Да ви споделя и аз как преминава бременноста ми до сега..Направих си тест на 14.04 показа две чертички..Изчаках няколко дни преди да отида на лекар защото знаех,че нищо няма да се види..На 21.04 Бях на преглед и ми казаха,че виждат сакче..4г.с. Зарадвахме се всички,но след две седмици последва ужъс..Имах болки през целия ден,вечерта към  22:30ч получих обилно кървене.Казах си край това беше,звъннах на АГ даде ми час за следващата сутрин,но вече в 01:30 получих адски болки..Отидох в спешното прегледаха ме и ми казаха,че е хематом.На сутринта друг доктор ме прегледа и потвърди това,което каза другия доктор,но с още едно заключение.Попита ме дали в рода имаме близнаци и аз учудих.Казах,че баба по майчина линия е имала близнаци,но при раждане е умряло.Тя каза,че са били две,но едното съм го загубила.. 😔След това имах пак кървене и болки в 9г.с след това още едно кървене в 12г.с.И слава богу до сега няма,дано и да няма..Но ми става много лошо,почти през целия ден свалям и вдигам кръвно..Нямам никакъв апетит.Не съм качила и грам откакто съм бременна, а вече съм в 4месец..Следващия ми преглед е на 05.07..Пожелавам на всички без проблемна бременност..Бъдете здрави и щастливи 💐🌈

# 57
  • Мнения: 103
Името Вълчан ме разсмя Grinning
Снощи се изпокарах с баба ми и със сестра ми. Казах им, че тъй като през август ще подписвам само граждански брак, 1 седмица преди тази важна дата ще подкъся малко крайщата и ще си сложа едвам забележими по - светли кичури. Никога не съм се боядисвала (без амоняк ще е) и искам да се чувствам още по - красива на този ден. Двете веднага започнаха, че не е хубаво да се боядисва, не е хубаво да се постригва. Казах им, че трябва да си поддържам косата, не мога да ходя със цъфтящи крайща... Не съм си постригвала косата от 6 месеца и ми е време, през 3 месеца си подкъсвам с около 2-3 см...
Вие как бихте реагирали, какъв е вашият съвет, права ли съм или да се огранича...
krista_, не знам, толкова са наплашени от пандемията, че така реагираха... още ми е болно.

Недей да се разстройваш за подобно нещо, да си мислят каквото искат. Важното е,че имаш човек до себе си, предстои ти подписване и най-голямата радост да станеш мама. Revolving Hearts
Относно боядисването - още на първия преглед попитах АГ и тя ми каза,че с безамонячна боя няма проблем. Най-добрата ми приятелка е фризъорка и каза,че досега не е върнала нито една бременна за боядисване. Едиствено някои казват,че ако се подстригваш по време на бременноста и чакаш момченце "ще му скъсиш пишката". Аз лично съм се боядисвала 2 пъти, откакто разбрах,че съм бременна.
Но моето решение да се опазя от коментари и традиции от страна на близките е - не казвамна никой нищо и когато го направя вече виждат резултата. Laughing Дори сега се сетих,че преди да разбера,че съм бременна тренирах по 6 дни в седмицата crossfit. Като разбрах веднага спрях, но .... всяко тяло е различно и единствено човек сам може да прецени какво може и какво не може да понесе.
Моето мнение е да се разкрасиш за този прекрасен ден!

# 58
  • Мнения: 328
Ееехеейй, докато се включа в новата тема вече има изписани 4 стр.

Благодаря, Рейвче, за прекрасното оформление!

Ние с имената сме готови преди месец, няма да е кръстено на никой. Понеже не знаем пола все още вариантите са ни Йоан или Йоана, макар че май всички роднини са решили, че ще е Йоан и вече така говорят за него. Голям майтап ще е накрая да излезе Йоанка 😬😬.

По темата с боядисването: АГ ме посъветва да изчакам поне първия триместър, за да премине процеса по органогенеза, после нямало проблем с безамонячна боя. Все още не съм се боядисала, но планирам да го направя, защото с нарастването на дупето и корема, имам нужда малко да се почувствам по-красива 😂. Ноктите не съм спирала да поддържам.

# 59
  • Мнения: 811
forever smile , аз не се боядисвам , но се подстригах сигурно преди 2 седмици. Свекито естествено беше ,, аа как така ще се подстригваш?", но аз ясно заявих , че няма как да стане да не се подстригвам 1 година и да се скубя като идиот  и че това са бабини деветини и тя млъкна 😁😁
Иначе аз също не смятам да кръщавам детето на никого , нито ММ ми ,нито брат му са кръстени на някого. Е преди време още нещо на бъзик уж свекито беше пуснала , че ще го кръстиме на нея, но няма как да стане. Против съм.
Единствено бих го кръстила с първата буквичка на баба ми, която ме отгледа, но не е между живите , но пък няма много идеи с буквата ,,с" за момче. Пък и брат ми е със ,,с" и ще излезе , че е на него. Та се отказах.
Ох много дълго стана 😄😄
Добре дошли на новите момичета. Смело напред, всичко ще е наред! ❤💙🌞

Общи условия

Активация на акаунт