Тренировки в домашни условия - 105

  • 37 761
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 406
Запомнила съм едно изречение на прословутата Руми - няма нужда да тренирате малките мускулни групи, понеже те се тренират покрай големите. Няма да се смеем много...

Сега бях бясна на Декатлон. Взех си едни туристически обувки, харесаха ми и си поръчах и другия цвят. С доставка до адрес. Куриерът, не можела ли да съм слезла до града!? Аз ако имах удобен транспорт, сумата за доставка щях да я обърна в бири Simple Smile

Днес бицепс, гръб, малко корем. И Агент Hug бързо ходене час!
Щото съм много умна... Сега ще чистя погрома, след обръщането на дограмата!

# 721
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 343
Клоито има ново 14 дневно предизвекателство ама нещо хич не ме кефи.
Иначе съм си харесала програмата, която Бухтичка направи.
Аз сега правя тези  https://www.youtube.com/playlist?list=PLfj4lZyPiNallPJT_JWZ7Bu4PgE17cBzw  като всеки ден правя по 5 клипчета - кардио, глутеус,цяло тяло, долна част и горна част.Със загрябване и разтягане после става около час и  10 мин.Чудя се обаче следното нещо. Имат бая тренировки https://www.youtube.com/channel/UCi_J6WNj99ro-9cPZOUrf8Q - към 70 тренировки от към всеки вид .И дилемата ми е за в бъдеще дали в един ден да продължавам да правя 5-те вида тренировки или да си ги разделя по дни - единия ден да правя няколко клипчета само кардио, другия ден само глутеус или някакви комбинации. Ако някой моеж да даде съвет моля да се включи.

# 722
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 183
Хайде и аз да не съм голословна.
Не ме цитирайте после ще изтрия снимката.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 19:56 от Deathcrush

# 723
  • Мнения: 10 028
Deathcrush, според мен имаш мазнини за изчистване. Не е огромен бицепса.

Аз тренирам малките мускулни групи веднъж седмично, 3 упражнения по 3 серии и 8-15 повторения според зависи.
Бисепс във вторник с раменете, и трицепс в четвъртък с гърди/гръб.
Но останалите упражнения които изброих нагоре са разпръснати в останалите тренировки, някои от които са в ден за крака/глутеус/задна верига (суингове, тяга).

# 724
  • Мнения: 2 461
Отчитам ден 3, ниво 2 Корем мечта. Подпалиха ми се бедрата, краката, корема, дупето, въпреки че не я направих изцяло. Чувството е приятно, да си усещаш мускулчетата.

# 725
  • Мнения: 1 422
Deathcrush, според мен имаш мазнини за изчистване. Не е огромен бицепса.

Аз тренирам малките мускулни групи веднъж седмично, 3 упражнения по 3 серии и 8-15 повторения според зависи.
Бисепс във вторник с раменете, и трицепс в четвъртък с гърди/гръб.
Но останалите упражнения които изброих нагоре са разпръснати в останалите тренировки, някои от които са в ден за крака/глутеус/задна верига (суингове, тяга).
Бихте ли ми обяснили как се чистят мазнините. Нова съм във вашата групичка, следв ви около месец. Искам да започвам и аз с тринировките, но все още не знам с кое и как.
Има ли значение колко пъти седмично се теинира и по колко време.
С малко детенце съм и мисля как да оргинизирам времето си ако имам някакво свободно

# 726
  • Мнения: 10 028

Бихте ли ми обяснили как се чистят мазнините.

С калориен дефицит, изчистено хранене, и търпение. Тук на мен ми е трудно, та хич не съм за пример.
Само с тренировки не става. Помагат, в смисъл че си мотивиран, и правят чудеса с формите, да не говорим за ползите от здравия гръб и силното ядро.

Но ако човек не си затвори устата на време (като мен), няма да стане. Имам як апетит, смотан ген, бавен метаболизъм, и съм хобит. Laughing Stuck Out Tongue Winking Eye

Отчет:
понеделник: пауза
вторник- 16км
сряда- 15км
днес 12км, довечера крака

# 727
  • Мнения: 1 422
Преди се храних много докато ми стане тежко, по 5 филии на хранене и салата, манджа и т.н. Не качвах нищо, все си стоях на 54 кг. Сега след второто раждане нещо ми стана и много бързо качвам. За два месеца качих 6 кг Dizzy Face. А пък и коремът ми е много изпъкнал след раждането Sad. Трябва да вляза във форма.
С какви упражнения да започна?

# 728
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 183
Deathcrush, според мен имаш мазнини за изчистване. Не е огромен бицепса.
Ееехехе, не може всички да сме Роналдо и да ни слугуват по десет доктора, диетолози, .лични треньори и специалисти по хранителен режим. За да имаш нисък процент мазнини трябват много неща, като например да се храниш супер здравословно, за което в  днешно време трябват много пари. Пари които аз нямам , а дори и да имах предпочитам да ги давам за други неща или да си ги спестявам. 
На килограмите които съм  в момента се чувствам перфектно и никога не съм се чувствала дебела, нито с мазнини. точно пък по ръцете нямам мазнини - не искам да звуча самодоволно, но мисля че си познавам тялото  достатъчно добре. Имам мазнини по корема и по краката, да, но по ръцете... единствената промяна е че се вдигна масата там от както се занимавам със силови тренировки повече и виждам разликата. която разлика идва от доста труд и тежести, а не от мазнини.  Wink

# 729
  • Мнения: X
Deathcrush, имаш си, имаш си мазнини по ръцете, искаш, не искаш. И самочувствие, че знаеш какво правиш и кое на какво се дължи, имаш. Само се чудя, как с толкова компетентност все пак не си доволна от резултата...и за какво стоиш в тема като тази, да задаваш въпроси, чиито отговори ти "си знаеш". И как се намести в тема с "милионери" като нас, които дават "много пари" за някакво здравословно хранене, когато можеш да си ги къташ за по-важни от храната неща Smiling Imp
Само чета и се уча по принцип в тази тема, ама като се появи някой такъв... Animal Speak No Evil

# 730
  • Мнения: X
По обсъжданата тема не мога да взема компетентно отношение, но въз основа на моят личен тренировъчен опит ми се струва, че вероятно няма прогрес на тежестите или повторенията. Не бих казала, че има мазнини, не винаги релефът и оформената ръка без отпуснат мускул е следствие от мазнини. Виждала съм доста кльощави скини фет мадами.

За себе си отново потвърждавам, че най-добрият антидепресант е тренировката. Пуснах няколко сълзи от самосъжаление и болка в кръста и се опнах да тренирам. Друг човек съм. Мъжът малко попари ентусиазмът с думите "какво пък толкова тренира" но не му останах длъжна. За мен си е геройство. Та така Simple Smile

# 731
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 183
DivaOrhideq, и аз пишех в тази тема за да разбера някои неща и за да си набавя информация, но след като ми излезе някой такъв да ме сочи с пръст и да ми казва къде имам мазнини и че едва ли не е смъртен грях да имаш мазнини където и да било, край най -добре да се закопая в някоя дупка, да се засрамя и да се  депресирам, а? Grinning
Да, имам компетентност - това притеснява ли те? Живея със спортист и медалист, а приятели имам които спортуват от 15 годишни и със сигурност са ме научили на  много неща, а те самите знаят мноого повече и са доста по -способни от 90% от пишещите в тази тема.
    А факта че не съм доволна от резултата е съвсем лесно и ясно обясним - от скоро тренирам тази група мускули , нормално е да няма резултат за толкова кратко време. Сигурна съм,  поне това знаеш - че  нещата не стават с магическа пръчка.
 Мен не ме комплексира това изявено отвращение и тотално грубо изказване, но не завиждам на момичетата, които ви четат и наистина имат проблеми и/или са с наднормено тегло.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 20:12 от Deathcrush

# 732
  • Мнения: 10 028
Hе ми беше грубо изказването, напротив.
Ти се оплака от огромен бицепс.

Мазнините са само мазнини. Нямат морална категория.

Обърни се за съвет към компетентните хора около теб.
Не се занимавай с нас.
Дори не разбрах защо се впрегна и обиди. Никой не те е сочил с пръст. Ти инициира целия този цирк.

# 733
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 183

Ти се оплака от огромен бицепс.
О, не си ме разбрала.
Напротив, много си го харесвамRelaxed

# 734
  • Мнения: X
Deathcrush
Жалко, че с толкова много "професионалисти" около себе си нищо не си разбрала. Ако тренираше адекватно, тази мускулна група щеше да прогресира Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт