Тупка ДЕКЕМВРИйско сърчице, а коремчето на мама ще започва да расте ! {тема 3/2020}

  • 24 886
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 484
Аз вече имам видим корем. Така че се вижда. Но си е разправия да обжалваш,най- добре ако не си личи да имаш някакъв документ наистина. Не бих сложила колан,при едно рязко спиране колана ще притисне корема.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 093
А ако недай си боже нещо се случи и си без колан ?
И двата варианта са еднакво опасни - дали ще си без колан, или колана ще те притисне.
Според мен първия вариант е по-опасен.

Предлагат се специални колани за бременни в кола, ама не ми се дават
100 лв.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 12:55 от rave

# 47
  • Мнения: 5 234
Предпочитам коланът да ме притисне, отколкото да изхвърча от колата. В 9-я месец слагам само едната едната лента - тази през гърдите, а другата - зад кръста, но без колан - не.
Тези, които са правили изследвания, може ли да попитам за сравнение - колко ви е показателя СУЕ? При мен е 34 при норма <25, но не знам при бременност колко е референтната граница и дали е ок или не. Иначе учудващо желязото, фолиевата киселина и б12 са отлични, само вит. Д е на долна граница /с това висене вкъщи/.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 13:00 от Fifiana

# 48
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен, отдавна не съм писала, но днес изчетох доста странички. Вече съм в 13г.с. В четвъртък минах последния преглед Heart Eyes Всичко за сега е наред, в понеделник ще правя изследвания (кръв и урина) и се надявам и при тях всичко да е наред.
Вероника Русева и аз доста тестено хапвах по едно време, вече сякаш ми мина мерака за закуски, но сега пък само сладолед ми е в главата. Имаше период, в който нямах апетит, но и той отмина... За килограмите аз лично качих 10 (за мой голям ужас), но преди да забременея и то защото напуснах работа, която беше доста физически активна а и психически много се товарех, спрях и цигарите, но пък от друга страна забременях и не съжалявам, а от началото на бременността съм само +1. 3кг според мен са в рамките на нормалното не се тревожи за това. А за съня аз около 9г.с. спях всеки следобяд минимум 2 часа и все ми се спеше, сега не е така, въпреки че в момента ставам като по часовник вечер за да пишкам поне три пъти, понякога и повече.
Magitolv видях че и ти си от Силистра, ще се радвам ако споделиш при кого се следиш и къде ще правиш фетална морфология.
Аз ходя при Костов, преди това при Минчев, но тъй като идва един път в седмицата, предпочитам Костов. Честно да ти кажа, не знам какво точно е фетална морфология, но мисля през юли да отида в Тутракан, и така поне още два три пъти и там да ме преглеждат, ехографите са сто пъти по хубави.

# 49
  • Мнения: 1 515
Момичета, за колан за стягане на корема след раждане питах. Корсет. Носили ли сте?

# 50
  • Мнения: 265
Здравейте, момичета! Да ви кажа аз как си слагам колана. Първо заключвам колана, още преди да съм седнала на седалката, после сядям на седалката и прокарвам през мен само горната част -гръдната част от колана. И така по този начин не ми стяга. Опитайте и вие. Този трик го научих от една бременна мама.
При мен гаденето все още продължава - в 10 г.с. съм. , по-рядко повръщам вече.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета, за колан за стягане на корема след раждане питах. Корсет. Носили ли сте?
Аз не съм носила нищо след нито едно от ражданията . Активна съм била до края и бързо съм се възстановявала. То боли матката, текат лохии..само колан ми е липсвал 😅

# 52
  • Мнения: 57
Здравейте, бъдещи мамчета Heart Да се запиша и аз.  
Първа бременност
На 22год. съм
В 11г.с.+5 дни
Термин 14ти декември
От град Габрово съм, но по ред причини ще раждам в Херефорд/Англия
Желая ви лека бременност и на зима съм със всички вас Hug
Имам само един може би малко тъп въпрос Grinning гърдите ми станаха наистина огромни и тежат, притеснявам се че от сега гравитацията ще си проличи при тях. Как мога да им помогна за да не се окажа с бая увиснали гърди след някоя годинка? Носенето на сутиен помага ли или обратното?
Моите гърди са малки, носех сутиен и въпреки това след като спрях да кърмя 1-я път виснаха като изпрани чорапи, ама буквално, нищичко не остана от тях. Сега обаче доволно се наляха 😁
Охх значи всичко е до късмет.. Thinking Grinning  Аз четох някъде, че трябва постепенно на отбиваш бебето, че да не увисват и някакви си упражнения се правят, ама то с бебе ще ми е само до тях Grinning

# 53
  • Мнения: 93
Здравейте, момичета! Да ви кажа аз как си слагам колана. Първо заключвам колана, още преди да съм седнала на седалката, после сядям на седалката и прокарвам през мен само горната част -гръдната част от колана. И така по този начин не ми стяга. Опитайте и вие. Този трик го научих от една бременна мама.
При мен гаденето все още продължава - в 10 г.с. съм. , по-рядко повръщам вече.
Аз точно същия начин слагам колана от една седмица някъде.
А относно гаденето при мен се появи (11г.с.+6д. съм днес), до тази седмица нямах проблеми, а сега вече само да ми замирише на нещо лошо и веднага ми се обръща всичко. Надявах се да ми се размине, но явно няма да стане точно така.

# 54
  • Мнения: 2 484
И с колан в автомобила и без колан, да не дава Господ да става инцидент, все си е страшно.
Появи ми се реклама на крем против стрии на HIPP . Ще го видя в някоя аптека и май ще пробвам него,или ако нещо друго предложат. Но вече трябва да си взема нещо.

# 55
  • Мнения: 19
Аз ходя при Костов, преди това при Минчев, но тъй като идва един път в седмицата, предпочитам Костов. Честно да ти кажа, не знам какво точно е фетална морфология, но мисля през юли да отида в Тутракан, и така поне още два три пъти и там да ме преглеждат, ехографите са сто пъти по хубави.
Аз от начало исках изцяло да се следя в Тутракан, но се отказах заради мъжа ми да не го ангажирам всеки месец все пак работи и в крайна сметка се записах при Гавазов - за сега съм доволна, но и аз мисля няколко прегледа да мина и при Б.Бойчев  в Тутракан.

Относно коланите и аз си го слагам само през гърдите, а долната част остава зад гърба ми, не знам колко е правилно да се слага по този начин, но не искам да ме стяга през корема, които в момента е доста подут.

# 56
  • Мнения: 103
Аз съм в 12+6 и от абсолютно плосък, стегнат спортен корем, от поне месец вече е доста подут, понатрупах дори леки паласки! Не съм се мерила скоро, 1-2 кг евентуално съм качила, имам апетит, често огладнявам. Всичките ми дрехи са тесни и впити, дънките и панталоните ме стягат и корема стърчи. Затова, въпреки че не исках да прибързвам, днес си купих 3 чифта дънки за бременни от немските магазини Mercari на Esprit. Около 18-20 лв за чифт, дрехите са нови.
Вчера пак бях на преглед и питах за спорт, но понеже докторът каза, че и секса не е желателен, засега само ще вървя повечко.
Купих си крем за гърди на Палмърс, един за бедра и корем на Матерна, както и масло на Икаров (попива много бавно, мазно е), но не обичам да си мажа тялото и не ползвам ежедневно.
Малага, съшата работа- абсолютно всички дънки и панталони са впити в мен, имам няколко ефирни летни с ластик, които влизат в употреба и едни ластични дънки, които все още ми стават. Проблемът ми е,че все още не съм казала на роднините и се чудя какво и как да съчетавам. Надявам се след раждането да се възстановим бързо. На мен не са ми казвали,че сексът не е желателен, но спорт ми забраниха и ходя поне по 5 км на ден.
Някоя бъдеща мама ходила ли е на лазерна епилация преди да забременее?

# 57
  • Мнения: 1 515
Сексът е желателен. Просто все пак да се внимава. Това ми каза моята гинеколожка. Потвърдено от много други.
Що за измислица, че не е?

# 58
  • София
  • Мнения: 2 093
На мен док ми каза да свърши 3ти месец и тогава секс.

Момичета, утре сутрин съм на БХС.
Стиснете ми по едно палче, моля. Hands Pray

# 59
  • Мнения: 1 278
Сексът е желателен. Просто все пак да се внимава. Това ми каза моята гинеколожка. Потвърдено от много други.
Що за измислица, че не е?
Аз говоря за себе си и моето състояние, което явно според доктора не предполага безопасно правене на секс! Каза, че може да има отлепване и кървене поради определени показатели. Не генерализирайте кое е позволено и кое не, при всеки е индивидуално.
Rave, дишай дълбоко, желая ти успех и много радостни емоции от прегледа! Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт