Ноемврийски бебета - тема 3 - 2019 година

  • 19 674
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 656
На мен за следващите ваксини ми казаха да нося урина. Вие как я взехте?

# 61
  • Мнения: 614
Сложихме днес ваксините -две на Росен и една на Ивайла .До ноември и двамата нямат други.
За бебо ми дадоха направление за кръв ,урина и коремна ехография.Тежи 7.600 и е 70.5 см .Плака за секунди ,каката пък изобщо.Сега ще следя да не ми вдигнат температура и да се успокоя ,че снощи не съм спала Grinning
Защо 2 ваксини🙄на нас винаги ни поставят по една ?

# 62
  • Мнения: 4 859
Вилислава ,урина се взема с колектор -в аптеките има за момче и за момиче и после в стерилно контейнерче.Имай впредвид ,че е хубаво до час след вземането да я занесеш за изследване .

Клеопатра ,винаги по две ни слагат .То и аз така предпочитам като че ли ,вместо да го водя през две седмици или 6 месеца подред.

# 63
  • Мнения: 31
Честит 1-ви юни на всички дечица !!!Да са много здрави,да растат щастливи и да са ни гордост !!! Heart Hug Heart Eyes Kissing Heart

Маркос ,малина,къпина ,ягода -след или около годинка по- добре.Поне аз тогава ще дам .
Кайсия и праскови ,обелени ,да няма мъхче.
Може да пробваш с диня и пъпеш Blush

Гледам снимки от първия празник на детето на каката,нали и тя е ноемврийче(тя на 3 ноември,бебо на 15 ).Ами седяла си е напълно сама ,без да се подпира на ръце или възглавници .И изправена е стояла в кошарата .Росен си е нестабилен за сега.Не че бързам,когато тогава.

Утре уж сме на ваксини .Мъжо се обадил ,и казали във вторник .Ама 2ри юни не е ли неработен ден ????Ще звънна и аз за всеки случай .

Лейди, благодаря за съвета, ще пробвам с пъпеш, тук дините нямат никакъв вкус. Сестрата която идва по домовете ни каза, че може да даваме ягоди и малини и е добре да се въведат рано като алергени, тук са на различна политика от България. Също и с цитрусите, мои приятелки в България ми казаха, че не се препоръчват под годинка, а тук казват по малко след 6 месец. Доста е  объркващо Sad  Сега само внимавам и наблюдавам за някакви ефекти. Макар че, той така или иначе изплю всичко Grinning
Стискам палци твоите малчугани да приемат добре ваксините.

Един може би глупав въпрос, за какво взимат кръвта, урината и ехографията? Тук няма такива изследвания и само следят тегло, ръст, обиколка на глава.

# 64
  • MI
  • Мнения: 11 841
И аз да полюбопитствам за кръв и урина за какво се вземат? И при нас сега няма. В началото я гледаха на 101 ехографа и й правиха всякакви изследвания, но защото беше недоносена малко. Сега само в теглят, мерят и т.н. Ваксините пък ги правят в център за ваксинация, не педиатъра и съвсем нищо друго не правят. Иначе и ние чак ноември и декември ще ходим, за третото слагане на ваксините.

# 65
  • Мнения: 4 859
Профилактично .Да се види функцията на бъбрчетата и дали няма анемия.
Добре да се знае как е хемоглобина ,има ли бактерии в урината и т.н.
Аз и мъжа също си пускаме веднъж -два пъти годишно кръв и урина без да имаме оплаквания .

И на двете деца е правен слухов скрининг в родилното .
Всичките ехографии на голямата -трансфонтанелна,коремна и на тазобедрени стави също преди да ни изпишат.
При тази на тазобедрени стави откриха лека дисплазия и носи специални гащи.При малкия всичко беше наред.
Според мен е хубаво да ги има,за да се реагира бързо при проблем недай си боже.

Иначе на беб му сложиха днес третия прием на ваксините .

# 66
  • Мнения: 641
Кръв , урина и коремна ехография са профилактични изследвания,който се правят на всички шест месечни бебета,коремната ехография е много важно изследване,за да може да се проследи развитието на всички органи и недай си боже някоя аномалия.
При нас гледаха пикочен мехур,бъбреци,жлъчка,черен дроб , далак,стомахчето.
Дали тестисите са слезнали при момчетата разбира се,но на нашите си знам от раждането още , че са си на място.
За урината аз взех така:Събуди се сутринта и веднага го вдигнал от кревата , свалихме памперса и го издържах,като контейнерчето го отворих непосредствено преди това.
Ами изпишка се веднага като голямо момче,може би имах късмет и нацелих момента перфектно.
Лейди,успех след ваксините и дано е добре каката,че тази реимунизация е много гадна.
С Крис голями ядове брахме,ръката се поду,зачерви,втвърди и беше гореща и боляща,компресите с риванол свършиха работа. Hug

# 67
  • MI
  • Мнения: 11 841
Органите наистина всички ги гледаха под лупа, за недоносени са много сериозни контролите... Анемия няма как, пихме желязо до скоро пак затова. Simple Smile
След ваксинация мажа с арника, много помага.

# 68
  • Мнения: 614
Къде водихте  бебчетата на очен, и как протича самия преглед🙄

# 69
  • Мнения: 641
Аз на очен преглед нито едно от трите ни деца не съм водила.
Много от лекарите обаче знам,че не преглеждат деца и ако искаш да водиш бебчето трябва първо да провериш дали лекаря ,  който сте избрали преглежда бебета и деца.

# 70
  • Мнения: 3 749
На нас не са ни споменавали нищо за очен лекар.

# 71
  • MI
  • Мнения: 11 841
Аз питах, защото съм късогледа, казаха ми че на 4-5 години трябва да се заведе на очен лекар. Но това при положение че е момента няма проблем, разбира се.

# 72
  • Мнения: 641
Клеопатра,педиатъра ли ви е казал
нещо за този преглед?

# 73
  • Мнения: X
Не пазя кутиите ,хвърлям заради вируса
Но е това

Извинявай, че чак сега ти отговарям. Четох ги в интернет съставките, гледах и в ДМ, има разлика. Установих, че поне са премахнали малтодекстрина, който е захар. Обаче явно имат още повече въглихидрати и нишесте. Като цяло от това което четох си остава, че 2 е напълно ненужно мляко, с 1 до годинката е ок понеже бебето вече е захранено. Някои съдържат и аромати. А твоята кутия гледам е и на английски, аз гледах тези с немски надписи. Ти ще си прецениш разбира се.

# 74
  • Мнения: 4 859
Хип 2 поръчваме от Англия ,мисля че има някаква минимална разлика с това ,което внасят в Бг по магазини и аптеки.Иначе цената е същата на 1 и 2 .Със сигурност няма аромати ,пробвала съм и двете в сухо състояние (много обичам сухо мляко ,така мога да си го ям).Но при някои марки ,преди години(с голямата какво ли не вземахме),при номер 3 си имаше вкус и аромат на ванилия?!Хах Grinning
Иначе да ,минаване на 2 от 6ти месец не е задължително ,някои бебета не го харесват .Добре ,че Росен го пие и го понася добре ,защото сме се заредили с много кутии (заради вируса нали). Rolling Eyes

Очен преглед знам ,че е много важен за недоносени бебчета,които са били в кувиоз .
Иначе аз съм с около 5 диоптъра късогледство ,никой не е казал да водя децата .Иначе друг от семейството ми с очни проблеми няма ,аз съм първата и дано единствената .

Последна редакция: ср, 03 юни 2020, 12:15 от lady_gothic

Общи условия

Активация на акаунт