ОКТОМВРИйки 2020 - тема 3

  • 25 499
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 511
Аз за първи път стигам до 18гс, с близнаци съм и нищо не усещам. И двете плаценти са предни, това също има отношение към неусещането. Онзи ден напипах някъв пулс на корема, оказа се че е моя.
АГ каза при първа бременност по-рано от 21-22 седмица да не очаквам да усетя нещо.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 791
Привет, аз съм А-
Първа бременност в края на 17г.с. Отрицателни антитела в 12г.с. Ще си пусна нови в 20г.с. и после пак към края два пъти още

# 47
  • Мнения: 1 798
Аз съм 19+2 със задна плацента, трета бременност. След БХС, като ми казаха, че много се движи бебето, а аз нищо не усещах, започнах да си слагам ръката на корема и усещах нещо като къркорене на черва, но там, където е матката. Към 15 г.с започнах да усещам движенията и без ръка на корема. Сега вече са много различими побутвания отвътре. С първия чак след 20 г.с ги усещах едва едва, по-слабо отколкото сега

# 48
  • Мнения: 534
Напоследък и аз пишкам доста често, но и пия много течности, не мисля, че това е притеснително. А и нямам отоци и подувания на крайниците, което ме кара да мисля, че не задържам вода.
Първа бременност ми е, с предна плацента. За пръв път усетих бебето в 16 г.с. с много леко пърхане/почукване. После премина в "плуване на рибка". И сега в края на 19 г.с. си усещам ритничета, не всеки ден, но силно се открояват.

# 49
  • Мнения: 1 202
На мен ми е втора бременност и съм с задна плацента, усещам бебо вече много явно от миналата седмица 17г.с., с първата го усетих към 20г.с.,но тогава бях с предна плацента.

# 50
  • Мнения: 105
Аз съм в края на 17 г.с., първа бременност и задна плацента. Не съм усетила нищо друго, освен малко втвърдяване на 2-3 см под пъпа вечер. Не знам дали е бебето или си въобразявам, но като си легна вечер в покой усещам това втвърдяване за секунди и после отминава ...

# 51
  • София
  • Мнения: 3 471
На мен ми е първа бременност, с предна плацента, 22гс (бебе в 21гс). От около 2 седмици усещам бебето. Първите 2-3 дни усещах като гъделичкане, чак съм се смяла с глас. Вече си е ритане и удряне с ръчички. На ФМ гледах как си мърда, суче пръсти и такива, но не се усещаше, ако те притеснява. Някои дни е много спокойно. Даже се бях шашнала онзи ден, че не съм го усетила, но сутринта като се събудих на другия ден се почна бутането.

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 14:05 от JayRay

# 52
  • Мнения: 162
И аз съм с предна плацента и го усетих за първи път към 16-17 г.с. Първа бременност ми е, но съм доста слаба и казват, че по-лесно се усещат движенията. Сега вече са си побутвания и ритници, особено късно вечер, но не болезнени, а по- скоро ги усещам като натиск само. По принцип лесно се шашкам и като не я усетя някой ден доста се притеснявам, но АГ ми каза, че това си е напълно нормално и даже на ултразвук се вижда, че мърда много.

# 53
  • Мнения: 131
Аз съм в 21 г.с. вече имах 2 ясни ритника, но преди седмица, иначе я усещам как се върти, особено сутрин винаги е ниско долу все е дно свита на кълбо и после леко се раздвижва

# 54
  • Мнения: 887
Аз съм е 18г.с с предна плацента, първа бременност - не съм го усетила до сега. Нямам търпение вече

# 55
  • Мнения: 512
Аз съм в 18 Г.С и от миналата седмица го усещам активно. Първа бременност ми е , усещам понякога и това втвърдяване на корема и при мен е особено вечер. Не съм сигурна дали е бебето или е нещо друго. Силно втвърдяване за няколко секунди, случва се когато съм легнала. И после преминава.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
Аз съм 18та седмица със задна плацента, втора бременност. Усещам бебка от доста време, но ако не ми беше втора бременност нямаше да разбера, че тези плахи пърхания са бебето. Много лесно може да се сбърка с потрепване на мускул или размърдване на червата. От 1 седмица вече сериозно си ме подритва, т.е усеща се без съмнение, че е бебето.

ПП: тези втвърдявания на корема са подготвителни контракции. Според много доктори не са притеснителни и са дори полезни за матката. С първата бременност нямах много и ги усещах чак в 8ми месец. С тази ги усещам от началото на 4ти месец.

# 57
  • София
  • Мнения: 420
Първият път усетих леките пърхания около 16-та седмица. Сега като знаех какво е към 12-та. Вече си почнаха и по-сериозните движения.

# 58
  • Мнения: 534
Минах на ЖК днес, бебето е добре. Размерите отговарят на седмиците 19+4 г.с. и тежи около 320 грама. Според АГ е напълно нормално всичко. Има добра двиганелна активност, но стои с гръб към корема и свити нагоре крака. Не дава подходящ изглед да се види пола. Аз много се разочаровах, защото бях сигурна, че днес вече ще разберем. Но уви, ще чакам ФМ другата седмица.
До сега не съм се замисляла много за раждането, отлагам го във времето. Днес АГ малко ме стресна, като каза, че най- вероятно при мен ще се наложи секцио заради кръвното. За сега го държа в норма, но с напредване на бременността не се знае, дано не ми създава проблеми. Малко се притесних, защото все съм си представяла, че ще родя нормално. Божа работа, само финала да е успешен.

# 59
  • Мнения: 739
Аз съм в 19+5 г.с и първа бременност. Бебчо започнах да го усещам още към 15 г.с, едни пърхания, като къркорения сякаш, натискания ниско и даже на моменти имам леко втвърдяване в долната част под пъпа за няколко секунди (често вечер). Сега от 2 седмици някъде го усещам отчетливо с подритвания и ръчички. Когато съм на ЖК и ме гледат на УЗ всеки път АГ ми казва, че много се мърда и върти.

Общи условия

Активация на акаунт