Сдружение „Фридрих Шилер“ прием, правила, мнения, всичко за училището.

  • 19 566
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 122
А вашите деца познания по немски език имат ли? Иначе и двете учителки са страхотни, но шилерските класове са стигнали, че даже и превишили своя лимит и не вярвам да има място за още едно дете точно в тези две паралелки.

# 121
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
А вашите деца познания по немски език имат ли? Иначе и двете учителки са страхотни, но шилерските класове са стигнали, че даже и превишили своя лимит и не вярвам да има място за още едно дете точно в тези две паралелки.
Аз лично се интересувам за ПУК след две години, просто догодина трябва да се ориентираме или към 145то (което ни е по стария адрес), или другаде и събирам информация отрано. Набор 2019. Предполагам и двете госпожи ще взимат още един набор поне?

# 122
  • Мнения: 122
Това не мога да ви кажа, имало е и случаи да се сменят с друг учител от випуска. Напускат, излизат по майчинство.....всичко се случва. Ако все пак се запазят в този състав, няма да сбъркате при която от двете да сте. Те поемат децата от първи клас обаче. За ПУК има други учителки и те не се сменят, водят само малките.

# 123
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Пак ще си позволя аз да пиша. 26 са децата. Делят се на две групи по немски. Когато са сутрин часовете по немски, обикновено ги поемат две учителки  и водят групите едновременно. Като минат немския следобед, може да е само една учителка. Половината клас е при нея, другата част е на занималня. С времето отпада по някое и друго дете от немския и групите още намаляват. В момента (кой знае как , но имаме две деца, които ходят на английски), така че групите при нас са от 13 и от 10 деца - едно дете напусна училището, а друго се отказа и са решили да не местят някое в по-малката група.
 Часовете следобед се водят пак от класната (поне при нас е било така винаги, и с малкия, и с големия син) , така че аз не съм ги приемала точно като занималня, в която се пишат домашни, давани от класната сутрин , а следобед друг учител следи дали ги пишат. Класната им ги проверява, дава им от сборници, обсъждат пак подробности, дообяснява се, няма никакъв вариант някой да не е доразбрал, да го е помързявало, а учителката от занималнята да не го е хванала и на другия ден да е неподготвен.. Някой път класната остава и след като децата си тръгнат да проверява всичко - независимо какво се води - тест, контролно, домашно, писане в помагало. Не мисля, че нещо остава непроверено. Тя си следи целия процес от сутрин до вечерта. Това е при нас поне. Не мога да гарантирам дали и при другите е така.
Иначе за учителките от 2 клас не мога да кажа нищо. Моят син завършва 4 клас и вече май наддават за неговата класна двете ПГ-та кой да я вземе. Проверете кои от изброените учителки принипно поемат шилерски паралелки от 1 клас, наистина в ПГ са други - две, аз препоръчвам Милушева.

# 124
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Много благодаря, супер полезно! Чудесно е, че нямат занималня, а нещо като самоподготовка с класен. Така е и в ЧУ и ако можем да спестим безумните им такси..

Знам, че за пук са други учители, но е само една година (пак ще проуча, разбира се), за периода 1-4 клас е някак по-сериозно. А и за пук сме на лотария така или иначе.

# 125
  • Мнения: 77
Благодаря и аз за информацията! Интересувах се заради евентуален прием  в първи клас след две години.

# 126
  • Мнения: 122
Само да вметна, че шилерските класове се сформират от ПУК и се запазват нагоре. Идвайки в първи клас, не ви гарантира, че ще попаднете в един от тези два класа. Напротив - практиката показва, че се разпределят в другите класове тези деца. Сегашния първи клас е пресен пример - в една паралелка има няколко външни деца с немски. Въпреки, че някои идваха от Шилер от друго училище (131-во), за тях нямаше място в шилерските класове и ги сложиха в съседни, където преобладават деца с английски език.

# 127
  • Мнения: 77
Вероятно ще има риск, но с оглед на евентуалното спиране на работа на сдружението с 131 СУ (обявен нулев прием за 2024/ 2025 г.), предполагам, че ще има и по-малко деца от район "Младост", кандидатстващи за 1-ви клас в 145 ОУ по линия на "Шилер".

# 128
  • София
  • Мнения: 5 476
Вероятно ще има риск, но с оглед на евентуалното спиране на работа на сдружението с 131 СУ (обявен нулев прием за 2024/ 2025 г.), предполагам, че ще има и по-малко деца от район "Младост", кандидатстващи за 1-ви клас в 145 ОУ по линия на "Шилер".
131 СУ според мен имат по-скоро проблем с намирането на помещения за предучилищните, защото имат 0 прием и за Луис Карол и въобще.

Garden_g, а дали някъде има възможност да се види колко деца ще приемат в Шилер за 1 клас?
 Гледам, че за летния им курс дори пускат допълнителен прием сега, което ще рече че има доста желаещи да започнат директно от 1 клас.

# 129
  • Мнения: 122
Честно казано нямам представа и едва ли и те знаят със сигурност. Според мен зависи от бройката записани деца на курсовете по немски език. Както казах, не е проблем вече да смесват децата с други, така че може да не е цяла паралелка, а смесена с други деца. Цялото това нещо разваля качеството на обучение, мое мнение. Но и те нямат избор с тези условия за уседналост. Нивото определено навсякъде пада, защото не могат да подберат наистина добрите деца, а се гледа кой къде живее. А нивото на 145-то и мястото му в класациите се дължеше на този подбор. Но в следващите години ще пада.

# 130
  • София, Младост
  • Мнения: 37
А кога се очаква да излязат резултатите от изпита за ПГ? В Луис Карол вече са излезли..

Последна редакция: нд, 14 апр 2024, 08:58 от Klaudia81

Общи условия

Активация на акаунт