Сдружение „Фридрих Шилер“ прием, правила, мнения, всичко за училището.

  • 19 650
  • 130
  •   2
Отговори
# 105
  • Sofia
  • Мнения: 9 736
Синът ми влезе в 1-ви клас. Подготвяхме се по книжките, които са дадени вече, а за немски - с частни уроци.

# 106
  • Мнения: 339
Здравейте, дъщеря ми е на 5г5м, с адрес Дървеница сме. Имам въпрос за прием в сдружението: След като навърши 6 април и кандидатства, ако хипотетично я приемат в сдружението, отделно ли се кандидатства в подготвителна група в самото училище?
После за 1 клас: трябва да има над 4 за да продължи в Шилер, но за училището пак ли кандидатства или щом е била в подготвителна там, преминава директно?

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Кандидаства през сисмета на общнита за прием и в ПГ и в 1 клас по отделно. Критериите за ПГ са различни от тези за 1 клас и затова се случва деца, приети в ПГ да не могат да продължат в 1 клас в същото училище. По принцип , за да продължиш в Шилер, трябва да имаш над 4 във всеки клас. Общо взето до 4 клас няма проблем да се изкара. След това започват да се появяват калпазани, на които не им се учи. При нас досега отпаднаха две деца, едно се отказа. Отделно след 4 клас много напуснаха самото училище, така че групите намаляват всяка година. Нашата в 6 клас мисля , че падна до 8 или 9 деца. Ще видим в 7 клас колко ще са.

# 108
  • Мнения: 424
здравейте, търся употребяван помагала за Подготвителна група

# 109
  • Мнения: 374
Здравейте, някой знае ли кога ще обявят резлутатите от теста?

# 110
  • София
  • Мнения: 5 497
Здравейте, някой знае ли кога ще обявят резлутатите от теста?
20 април ще си разберем точките
А дали детето е прието с тях, чак след като излезнат класиранията за училищата.
А като видях днес скромните 34 места за нашето училище и ми се стъжни ...

# 111
  • Мнения: 2
Здравейте, някой знае ли кога ще обявят резлутатите от теста?
20 април ще си разберем точките
А дали детето е прието с тях, чак след като излезнат класиранията за училищата.
А като видях днес скромните 34 места за нашето училище и ми се стъжни ...

Предполагам, че и моето дете кандидатства за същото училище. (Което ни е и по район). За съжаление, като гледам как вървят нещата, шансът за прием в училището в предучилищна ще е към 20-30%. Мисля, че различните критерии за прием в ПУ и първи клас не са добре измислени. В случая ще има деца, които са приети в ПУ в училището, но може да не се класират  в 1ви клас заради районирането. И ще има такива, които сега няма да бъдат изтеглени на прословутия жребий и ще се чудим как да наваксат с езиците, за да ги запишем после.От друга страна няма и особен избор на училища за ПУ в Младост като цяло и конкуренцията е твърде голяма за 131во и 145то. Изобщо ...мислиш си, че след сагата с градините миналите години и неравностойната битка там, нещата би трябвало да станат по-лесни, но не би ... Simple Smile Отново сме в патова ситуация.

# 112
  • София
  • Мнения: 5 497
И на мен ми става лошо като гледам,добре ,накрая има ли значение как детето се е представило на изпита,като после влизат само тези,които са се класирали?
Всякаш на Луиз Карол са по-организирани нещата,просто получаваш "Да" за приет и "Не" ,за не,отсяването се случва преди класирането за училище.

# 113
  • Мнения: 2
Мисля си, че именно това е причината да не обявяват кои деца са приети и кои не. Ще обявят кой колко точки е събрал и ще изчакат да видят колко деца ще ги приемат в самото училище. Доколкото знам, в 131во са 2 ПУ паралелки - едната е с Шилер, другата с Карол. Мината година е имало много деца, желаещи да са в Шилер и затова едната паралелка е била Шилер, другата наполовина Шилер и наполовина Карол. Което е и малко неудобно, затова може би искат да избегнат такъв случай сега и изчакват класирането и в училището.

# 114
  • Мнения: 339
Здравейте, за щастие бяхме приети в 55-то, както и с издържан изпит и в двете сдружения. Днес записахме детето, избирайки Шилер. Чудя се дали има други дечица тук, които да бъдат Шилер в 55-то от септември? Simple Smile

# 115
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте,
моето дете влезе на второ класиране в 55-то и в крайна сметка след много чудене между двете сдружения и ние се спряхме на Шилер. Дали имате повече информация за преподавателите в ПГ и как е атмосферата като цяло? В 17:30 точно ли свършват часовете?

# 116
  • Sofia
  • Мнения: 9 736
Моето дете е вече в 5ти клас, преди него и баткото мина в 55-то Шилер. Не мога да дам текущи подробности за подготвителния клас, но като цяло бъдете спокойни, училището е чудесно, системата и преподавателите в Шилер са стабилни. Не съм съжалявала за момент за избора си, децата получиха добра основа.

# 117
  • Мнения: 78
Здравейте,

Моля за информация кои от паралелките в 145 ОУ изучават немски език към Сдружение "Шилер" (А, Б, В, Г, Д). По-конкретно се интересувам от настоящите 2-ри класове. Имате ли отзиви за класните ръководители - Кристина Константинова, Анелия Генчева, Явора Вачева, В. Георгиева, Г. Кръстева?
Допълните часове по немски към "Шилер" следобяд или сутрин се провеждат?
Благодаря предварително!

# 118
  • Мнения: 131
С немски език са паралелки А и Б, като часовете по език започват сутрин в 8ч.

# 119
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 742
А кои от посочените горе учители са от А и Б клас и има ли някой с отзив за тях?
И аз се интересувам от учителите на сегашни втори класове, за Шилер паралелки.

Иска ми се хем човечен педагог, обичан от децата, хем с дисциплина, за да има нормален учебен процес.

Шилер паралелките по колко са в клас? Само по немски ли се делят на малки групи? В занималнята по колко са? Домашни само уикендите ли пишат и по колко?

Колебая се между 145то с Шилер (ако ни приемат) и някое ЧУ в района…

Общи условия

Активация на акаунт