Априлски мечти :) 2020

  • 8 735
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
Момичета,с какво обичате бебечетата си за сън? И каква температура поддържате сега в тези жеги,на отворено или на климатик с по-ниски градуси спите?
Аз все имам чувството, че навличам и претоплям нашата Бебка. Спи с боди къс ръкав и ромпър,но в стаята е 24 градуса поне,през деня като сме си вкъщи е прохладно, но вечер затварям прозореца.

# 16
  • Мнения: 378
Момичета,с какво обичате бебечетата си за сън? И каква температура поддържате сега в тези жеги,на отворено или на климатик с по-ниски градуси спите?
Аз все имам чувството, че навличам и претоплям нашата Бебка. Спи с боди къс ръкав и ромпър,но в стаята е 24 градуса поне,през деня като сме си вкъщи е прохладно, но вечер затварям прозореца.

Аз го обличам само с ромпър. Завивам го с тънка пелена през нощта, а през деня с тензух, защото е много топло. Отначало пускахме климатика на 23/24, но той не се включваше и го спрях. Сега ако стане топло малко отварям вратата и се охлаждаме.

# 17
  • Мнения: 562
оставям я по боди с дълъг ръкав, тънко панталонче, риитанки. Тънка бархетна пеленка. Вкъщи е около 25 градуса през деня, но всичко е отворено

# 18
  • Мнения: 715
Боди с дълъг ръкав и ританки. През деня ако р много горещо вътре обувам чорапки и без гащи. Навън я извеждам с боди къс ръкав и ромпър, завита леко ако духа.

И ние сме с кървави точици в акото вече втори ден , второ изхождане с точица. Според педиатърката е от напъване се в пукнало капилярче и каза да се чуем ако се случи още 4-5 пъти. Но съм притеснена. Иначе не е много кисела и си хапва по 100 мл АМ.
Някой с такъв проблем, какво ви посъветваха личните?

Аз я храня на минимум 3 часа, за да огладнее. Нощем прави паузи по 4-6 часа. Та според мен и стига, въпреки, че в много лакома и ако и дам 200 ще си ги изпие бавно бавно 😁 но малко връща и си мисля,  че и е добре. На 90 св будеше често и си изяждаше ръцете. На 100 спи спокойно.

# 19
  • Мнения: 884
Вечер с боди с дълъг ръкав и ританки и тънка пелена на отворен леко прозорец. През деня е с боди с къс ръкав и чорапки. Повечето пъти не завивам с нищо като сме на вън,иначе вкъщи изобщо не завивам през деня в жегите. Климатик не се пуска на бебе или ако се пуска да е в другата стая . На отворени прозорци сме ,но без да правим течение. Лакомник е голям ,яде много ,по същия начин,ако му дам 200 толкова ще изяде. Ръце пелени дрехи ,всичко слага в устата да смуче. Онзи ден беше по къс ръкав и чорапки без да е завит навън и пак имаше пъпчици от претопляне.

# 20
  • Мнения: 42
Момичета, вашите бебенца гледат ли ви и следят ли ви с поглед или някакви обекти. Моето момченце е на 47 дни и се смее, когато му говоря, маха с ръчички и е видимо развълнуван, издава звуци, но дори когато се смее гледа някак встрани. Задържа си погледа на мен, но рядко, следи ме с поглед съответно също рядко. Гледа си играчкитв над леглото и им се радва, но когато му показвам някоя друга играчка, не я следи с поглед.

# 21
  • Мнения: 492
А как сте с връщането във форма? Килограми и стягане на корема? Тренирате ли вече?

# 22
  • Мнения: 492
Моят син е на 38 дни и ни следи. Заглежда се, но още не фокусира добре.

Момичета, вашите бебенца гледат ли ви и следят ли ви с поглед или някакви обекти. Моето момченце е на 47 дни и се смее, когато му говоря, маха с ръчички и е видимо развълнуван, издава звуци, но дори когато се смее гледа някак встрани. Задържа си погледа на мен, но рядко, следи ме с поглед съответно също рядко. Гледа си играчкитв над леглото и им се радва, но когато му показвам някоя друга играчка, не я следи с поглед.

# 23
  • Мнения: 221
А как сте с връщането във форма? Килограми и стягане на корема? Тренирате ли вече?
Аз имам да свалям още 4-5 кг,сега съм 60 кг. А имам чувството, че съм повече,корема ми се прибра напълно,но имам сланинки и паласки за изчистване 😄,макар че всички ми правят комплимент,все едно не съм била бременна.
Иначе от кръста надолу съм си същата. Аз правя някакви упражнения вкъщи от скоро,но ме наболява - кръста,където ми слагаха епидуралната и самия таз някак си. Но ще започвам да ходя да бягам от уикенда.
На нас ни предстой час за ортопед на малката,някоя мама била ли е вече? И на тези,на който скоро им предстоят първите ваксини (нашите са на 09.07), педиатъра предупреди ли ви нещо?

# 24
  • Мнения: 29
Здравейте. Аз скоро не съм се включвала тук. Предимно в групата във фейсбук пиша. Александър се роди на 30 март и расте с пълна сила. Да са ни здрави и щастлив пухчетата! Simple Smile

Момичета,с какво обичате бебечетата си за сън? И каква температура поддържате сега в тези жеги,на отворено или на климатик с по-ниски градуси спите?
Аз все имам чувството, че навличам и претоплям нашата Бебка. Спи с боди къс ръкав и ромпър,но в стаята е 24 градуса поне,през деня като сме си вкъщи е прохладно, но вечер затварям прозореца.

Алекс го обличам само с боди с къс ръкав и къси чорапки в жегите. Не пущаме климатик и няма да пуснем скоро заради него. Следя дали нослето не е хладно. Ако му е жега пък се поти. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 289
Нашата бебка също е на 38 дни и ни фокусира,заглежда се но не постоянно.
Относно кг свалила съм 14 кг и ми остават още 6 кг,защото бях качила цели 20кг. Корема не ми се е прибрал,но не смея още да тренирам защото раждах секцио.
Честит да ви е Александър и много да ви радва.
Момичета правихте ли или ще правите ли погача предвид вируса?

# 26
# 27
  • Мнения: 14
Скрит текст:
А как сте с връщането във форма? Килограми и стягане на корема? Тренирате ли вече?
Аз имам да свалям още 4-5 кг,сега съм 60 кг. А имам чувството, че съм повече,корема ми се прибра напълно,но имам сланинки и паласки за изчистване 😄,макар че всички ми правят комплимент,все едно не съм била бременна.
Иначе от кръста надолу съм си същата. Аз правя някакви упражнения вкъщи от скоро,но ме наболява - кръста,където ми слагаха епидуралната и самия таз някак си. Но ще започвам да ходя да бягам от уикенда.
На нас ни предстой час за ортопед на малката,някоя мама била ли е вече? И на тези,на който скоро им предстоят първите ваксини (нашите са на 09.07), педиатъра предупреди ли ви нещо?

Аз водих малкия на ортопед при д-р Николай Драганов във ВМА. Доста е популярен сред моите познати с бебета, а и ми бе препоръчан от училището за родители. Самия лекар беше много внимателен и говореше през цялото време, даде ми доста насоки за развитието на детето през първата година. Преглежда платено - 40 лв е ако нямаш фонд.  Аз съм доволна, но ако решиш да го посетиш се подготви да не водиш баби на прегледа, защото много ги мрази и се изказа доста цветущо за методите на отглеждане на бабите в България.

# 28
  • Мнения: 128
Мамчета, може ли някоя да изкаже впечатление за омнибиотик панда, използвали ли сте го, може ли да го сравните с друг пробиотик който сте давали на мъниците?

# 29
  • Мнения: 715
Аз давам био гая, за колики има 0 ефект, но като че ли малко по-лесно ака.

Относно свалянето на килограми. Не го мисля сега. Хапвам здраво, за да мога да имам енергия за двете деца. Като стане бебка на 3-4 месеца, ще си започна стария режим. Но сега си хапвам дори и нощем, ако не спим много. Иначе съм изморена, изнервена и се чувствам зле. Имам 10 кг за сваляне. Бяха 7 ама си хапвам както казах. Основно въглехидрати.
След първат бременност свалих 20 кг и сега не си ги слагам толкова тия въпроси. 😁така или иначе няма да ходя на море тая година😁😁😁
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт