Отговори
# 15
  • Мнения: 4 660
Да намали яденето вчета едвам изпи млякото за сън.

# 16
  • Мнения: 230
Хайде и аз в новата темичка, благодаря Беърче Kiss
Сладкиши, една приятелка ме посъветва да не започвам с морков, че им образувал страшни газове. Аз затова не смея с морковче, че моят и без това все още е с газове и е чувствителен на всякакъв дискомфорт. Не знам дали е така, още не съм захранила и аз, но майчетата с опит може да споделят.
Да попитам вие откъде гледате какви плодове и зеленчуци трябва да се въведат? Схемата, която моята педиатърка ми даде е започване с жълто оранжеви зеленчуци, после се преминава на зелени, 6-ти месец месо, 7-ми месец плодове и сокове. Но няма нищо конкретно, само уточнения на цветое и кои меса са първи.

# 17
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Лейди, тук събрах няколко схеми.
Бяха качени от момичетата във ФБ групата





Мисля, че Ася качи тези.
Аз не бих давала сокове до годинката поне

# 18
  • Мнения: 882
Привет момичета . Беарче  благодарим за новата тема и затова  че винаги си се грижила  за групата . Страхотна е както винаги. 
Сладурче радвам  се , че Дари е по добре.  Как даде батат понеже като се пасира  пак има конци? Ние също се захранихме  с тиква вече многото харесва.  Днес дадох пащърнак като самостоятелен не му харесва ,но като го обърках с тиква и си го хапна . Алексче на нас сега на 19 сти са последните ни ваксини и до тогава само пащърнак и тиква ще яде като след ваксинита също 3 дена . Ние сме на домашно приготвени пюрета от мен . Надявам се  скоро тиквички да поникнат  и те да са следващите ако не картоф ще е наред.

# 19
  • Мнения: 4 660
Моркова самостоятелно също като пъщарнака има силен вкус. Смесен с нещо друго по се хареса.
Аз почнах да давам по-малко и каши след обяд. По препоръка на педиатър един ден каша на следващия киселмс плод. Киселът изобщо не я засища та днес и сложих АМ в кисела.
Много и хареса яде кисел от синя слива и АМ. На 200 мл готов кисел 3-4 л. АМ.

# 20
  • Мнения: 32
Привет и от мен. Не мога да сваря да ви изчета и да се включа. Нещо не ми излиза индикация за ново написано 🙂
Благодаря за новата тема 🤗
Беърче, ще ми сложиш ли и моя Александър отпред на 9.12 ей така да си го гледам 😆

# 21
  • Мнения: 872
Здравейте, и аз да цопна в новата тема да си ви следя. По лесно ми идв да пиша в групата, но и тук да не изпускам. Ние на 4ти юни ще слагаме последните ваксини живот и здраве. Решила съм след това на 8ми да почвам да захранвам.Ще е на 6 месеца без 3 дни. Той е все още на кърма и затова не бързам, а и чесно казано хич не ми се занимава с пюрета. Така ми е лесно с това кърмене.....
Иска ми се да пробвам ЗХБ, ама много ме е страх от задавяне. Вие колко големи пърчета давате и колко са твърди?

# 22
  • Мнения: 697
Петра, готови сте с бебчо! 😘💙

Днес ни беше първи ден от ЗВБ-захранването, Денис се справи доста добре. 😊 Хапна броколче и половина самичък.
Вили, ето това са нашите “парченца”.

# 23
  • Мнения: 2 691
Хмм, BeLady, замисли ме за моркова. Може и броколи да пробвам... или картоф... Ще започнем ЗВБ и избирам първи зеленчук Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 340
Благодаря за новата тема, меченце Heart
И ние се захранихме онзи ден по ЗВБ с картоф. Ще видим как ще е, имам надежди Grinning

# 25
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз ще захранвам утре с тиква. Нямам търпение. Дано се хареса. Ако ли не, ще видя нещо друго.

Засега ще са готови пюрета. Аз по-скоро имам желание после, като премина на твърда храна, да му правя закуска и следобедна такава.

Във ФБ има една много хубава страничка за такива рецепти. Може би някои от вас я знаят - Разнообраззие в детското меню. Мисля, че детенцето там също е ззахранено по ЗВБ и сега май е на ок. 1г.и 2-3м и си хапва всичко.

Ние сме на 28.05 на консултация. Ще слагаме трети път ваксини - тези, които трябваше да са април. Те ли са последни? Имам предвид кога са следващите?

# 26
  • Мнения: 3 789
Фам, има общо 2 ваксини, които се слагат по 3 пъти по стария календар за 2019. Тоест общо 6 боцвания. Ако досега 2 пъти сте слагали по 2 ваксини, значи ви остават още 2 за сега. Ние така слагахме 2 пъти по 2 и сега остават още 2. После в 7ми месец има реимунизация на БЦЖ, ако няма ефект от тази от родилното. Май се прави някакъв тест да се види дали има антитела или нещо подобно и ако няма - тогава се бие пак.

# 27
  • Мнения: 230
Fam благодаря за снимките! Втората не мога да я отворя и ще я потърся от Асето, списъкът ми се вижда дълъг Grinning ужаааас. Успех утре със захранването, пиши после как се е приело.
За ваксините- сега като прочетох отговора на Лани и разгледах паспорта вярно още веднъж трябва да ги бият тази 5 валентна и пневмококи. О не!

# 28
  • Мнения: X
А на нас ни остават още 2 пъти по 2 ваксини и то точно лятото се падат.. За сега има белег от БЦЖ, който от време на време се възпалява, гледам сега има коричка, дано не се налага да му бият ново.

# 29
  • Мнения: 270
Вики няма белег от БЦЖто, но май правят Манту и според реакцията реимунизират.

Много е кисела бебка, двата зъба отдолу мъчат да пробият. Лигавене, всичко дъвче и мрънка.

Общи условия

Активация на акаунт